Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 44

Θέμα: Άποψη για Keeway Target 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18

    Άποψη για Keeway Target 125

    Καλησπέρα ομάδα
    Θα ήθελα την βοήθεια σας και τα φώτα σας για το συγκεκριμένο παπί (keeway Target 125)
    Ο λόγος που ρωτάω είναι πως δουλεύω στην περιοχή της Ομόνοιας οπότε ιδανικά θα ήθελα ένα παπί σχετικά φθηνό και αξιόπιστο (οσο γίνεται βέβαια)
    Αν δεν δούλευα στο κέντρο της Αθήνας θα έπαιρνα με κλειστά μάτια ιαπωνικό παπί αλλά ψάχνω κάτι φθηνό για να μπορώ να το παρατάω (με κλειδαριά βέβαια) χωρίς να έχω τόσο άγχος να μου το κλέψουν.
    Θα ήθελα σαν τρελός να αγοράσω το GTR 150 αλλά αν μου το φάνε θα πάθω κατάθλιψη οπότε θέλω κάτι πιο φθηνό
    Το παπί θα κάνει 10-15km την μέρα, δεν θα είναι παπί δουλειάς αλλά παπί που θα με πηγαίνει από το σπίτι στη δουλειά και ξανά πίσω
    Τέλος δεν θα ήθελα κάτι σε μεταχειρισμένο και δεν θα ήθελα Daytona (τα φοβάμαι λίγο)
    Όποιος το έχει ή ξέρει για αυτό το παπί αν μπορεί ας με βοηθήσει
    Ευχαριστώ μάγκες για την βοήθεια

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο, αλλά για την χρήση που θες μάλλον δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
    Εναλλακτικά δε θα πω για ποδήλατο, αλλά ίσως κάποια ηλεκτρική παραλλαγή του ή κάνα ηλεκτρικό σκούτερ να σε εξυπηρετήσει καλύτερα κ σίγουρα πιο οικονομικά

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο, αλλά για την χρήση που θες μάλλον δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
    Εναλλακτικά δε θα πω για ποδήλατο, αλλά ίσως κάποια ηλεκτρική παραλλαγή του ή κάνα ηλεκτρικό σκούτερ να σε εξυπηρετήσει καλύτερα κ σίγουρα πιο οικονομικά


    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση
    Δεν θα ήθελα ποδήλατο για θέμα ασφάλειας και κούρασης
    Αντιπαθώ τα ηλεκτρικά! αν και μεγάλος 30+ είμαι ακόμα λίγο κάγκουρας
    Σε ευχαριστώ και πάλι

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ThanosM Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα ομάδα
    Θα ήθελα την βοήθεια σας και τα φώτα σας για το συγκεκριμένο παπί (keeway Target 125)
    Ο λόγος που ρωτάω είναι πως δουλεύω στην περιοχή της Ομόνοιας οπότε ιδανικά θα ήθελα ένα παπί σχετικά φθηνό και αξιόπιστο (οσο γίνεται βέβαια)
    Αν δεν δούλευα στο κέντρο της Αθήνας θα έπαιρνα με κλειστά μάτια ιαπωνικό παπί αλλά ψάχνω κάτι φθηνό για να μπορώ να το παρατάω (με κλειδαριά βέβαια) χωρίς να έχω τόσο άγχος να μου το κλέψουν.
    Θα ήθελα σαν τρελός να αγοράσω το GTR 150 αλλά αν μου το φάνε θα πάθω κατάθλιψη οπότε θέλω κάτι πιο φθηνό
    Το παπί θα κάνει 10-15km την μέρα, δεν θα είναι παπί δουλειάς αλλά παπί που θα με πηγαίνει από το σπίτι στη δουλειά και ξανά πίσω
    Τέλος δεν θα ήθελα κάτι σε μεταχειρισμένο και δεν θα ήθελα Daytona (τα φοβάμαι λίγο)
    Όποιος το έχει ή ξέρει για αυτό το παπί αν μπορεί ας με βοηθήσει
    Ευχαριστώ μάγκες για την βοήθεια
    αν το θες μονο για δουλεια και για 10-15 χιλ τοτε μην παρεις ουτε παπι καινουργιο γιατι και αυτο κλεβεται,παρε με 5-6 κατοσταρικα ενα διχρονο 50αρι σκουτερακι και ησυχασες (μεταχειρισμενο) Απ αυτα που σου επισυναπτω θα επαιρνα το πρωτο γιαμαχα 50 γιατι το ειχα και ειναι πιστολι.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...to=%3C600&rg=3
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    αν το θες μονο για δουλεια και για 10-15 χιλ τοτε μην παρεις ουτε παπι καινουργιο γιατι και αυτο κλεβεται,παρε με 5-6 κατοσταρικα ενα διχρονο 50αρι σκουτερακι και ησυχασες (μεταχειρισμενο) Απ αυτα που σου επισυναπτω θα επαιρνα το πρωτο γιαμαχα 50 γιατι το ειχα και ειναι πιστολι.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...to=%3C600&rg=3

    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την βοήθεια
    Δυστυχώς δεν μου αρέσουν τα σκούτερ καθόλου, δεν θα έπαιρνα ποτέ παρόλο που είναι πάρα πολύ βολικά
    Αν και δεν είμαι πιτσιρικάς είμαι ακόμα λίγο κάγκουρας! τα αγαπώ τα παπιά

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Υπάρχει φίλε μου ανοιχτο θέμα για το παπι αυτό, εσύ τι θέλεις να μάθεις;

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thakokk6 Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει φίλε μου ανοιχτο θέμα για το παπι αυτό, εσύ τι θέλεις να μάθεις;
    Βασικά με ενδιαφέρει:
    ποιότητα κατασκευής
    Τι παίζει με την αντιπροσωπεία και τα σερβις
    πόσο καλό είναι το μοτέρ του και αν φαίνεται αξιόπιστο?
    Έχει διαφορά από τα υπόλοιπα κινεζικά παπιά ή είναι πάνω κάτω τα ίδια?
    Αξίζει για τα λεφτά του ή είναι μονόδρομος το πιο ακριβό ιαπωνικό?

    Κατά βάση θα ήθελα άποψη από κάποιον που το έχει γιατί έχω ακούσει και έχω διαβάσει γνώμες αλλά οχι από ιδιοκτήτες

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    856
    Υπάρχει ένα βίντεο στο YouTube που το τεστάρει ο γνωστός τυπάκος ο anto24 καπως έτσι τεσπα... Το παπί απ ότι είδα είναι του drakonet που είναι και μέλος εδώ μέσα.. Πιστεύω θα σε κατατοπίσει όπου να ναι.. Είναι μεν κινέζικο αλλά απ ότι λένε από τα σχετικά καλά.. Και τιμή μπόμπα.. 1μιση χιλιάρικο κούτα.
    Δισκόφρενα μπροστά πίσω τεράστιο χώρο κάτω από τη σέλα, σέλα πολύ καλή για παπί, στιβαρό στο δρόμο και για την τιμή του συνολικά καλό ποιοτικά.. Αυτά έχω δει εγώ στο νετ χαζεύοντας τον τελευταίο καιρό πάπιες.. Πραγματικά από την κλεισούρα έχω φάει το ίντερνετ σε παπάκια και μοτοσυκλέτακια.. ψάχνω κι εγώ για την ίδια ακριβώς φάση που λες.. Πήγαινα έλα δουλειά μικρή αποσταση και καρακεντρο ομονοια.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Φίλε μου το έχω πέντε μήνες έχω 5230 χλμ, το παπι δουλεύει άψογα δεν περίμενα να είναι τόσο καλό. Είχα παλιά δύο χοντα και δύο γιαμαχα το ένα δίχρονο, η φίρμα που φτιάχνει αυτό το παπι είναι η μεγαλύτερη της Κίνας, έχει κεντρική αποθήκη ανταλλακτικων στην Ουγγαρία τα σέρβις πια σέρβις αλλάζεις λαδάκι λιπαινεις την αλυσίδα και φεύγεις, κάνω 45 χλμ να πάω και να έρθω απο τιν δουλειά άνετα και ξεκούραστα έχει καλό τιμόνι στιβαρό πηρουνι ρυθμιζόμενη πίσω ανάρτηση διπλό σταντ τιν καλύτερη σέλα χώρο για φουλ φεις κράνος καλά φώτα αλαρμ τι άλλο θέλεις. Υγ. Ο κινητήρας έχει δείξει 108 χλμ. Είμαι 100 κιλα

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Πολυ αξιολογο παπι φιλε μου.
    Το αγορασα για τον γιο μου και ειναι στο στρωσιμο ακομη
    ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟς....δεν εχει θεμα με ανταλακτικα...και εχει αντιγραφη το μοτερ του honda supra.
    Εχει καλη καβαλα και οτι σου ειπαν ο Thakokk6...και ο Kickstart ισχυουν.
    θεωρησα την πιο καλη επιλογη για παπι σε αυτη την οικονομικη βαθμιδα και γι'αυτο το επελεξα μετα απο συγκριση με τον ανταγωνισμο !
    Λεγοντας ανταγωνισμο λεω αυτο ...και το daytona...το βιντεο που σου ειπε ο Kickstart ειναι αυτο..

    https://www.youtube.com/watch?v=M5ZElN99K5A&t=1250s

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει ένα βίντεο στο YouTube που το τεστάρει ο γνωστός τυπάκος ο anto24 καπως έτσι τεσπα... Το παπί απ ότι είδα είναι του drakonet που είναι και μέλος εδώ μέσα.. Πιστεύω θα σε κατατοπίσει όπου να ναι.. Είναι μεν κινέζικο αλλά απ ότι λένε από τα σχετικά καλά.. Και τιμή μπόμπα.. 1μιση χιλιάρικο κούτα.
    Δισκόφρενα μπροστά πίσω τεράστιο χώρο κάτω από τη σέλα, σέλα πολύ καλή για παπί, στιβαρό στο δρόμο και για την τιμή του συνολικά καλό ποιοτικά.. Αυτά έχω δει εγώ στο νετ χαζεύοντας τον τελευταίο καιρό πάπιες.. Πραγματικά από την κλεισούρα έχω φάει το ίντερνετ σε παπάκια και μοτοσυκλέτακια.. ψάχνω κι εγώ για την ίδια ακριβώς φάση που λες.. Πήγαινα έλα δουλειά μικρή αποσταση και καρακεντρο ομονοια.
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Thakokk6 Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου το έχω πέντε μήνες έχω 5230 χλμ, το παπι δουλεύει άψογα δεν περίμενα να είναι τόσο καλό. Είχα παλιά δύο χοντα και δύο γιαμαχα το ένα δίχρονο, η φίρμα που φτιάχνει αυτό το παπι είναι η μεγαλύτερη της Κίνας, έχει κεντρική αποθήκη ανταλλακτικων στην Ουγγαρία τα σέρβις πια σέρβις αλλάζεις λαδάκι λιπαινεις την αλυσίδα και φεύγεις, κάνω 45 χλμ να πάω και να έρθω απο τιν δουλειά άνετα και ξεκούραστα έχει καλό τιμόνι στιβαρό πηρουνι ρυθμιζόμενη πίσω ανάρτηση διπλό σταντ τιν καλύτερη σέλα χώρο για φουλ φεις κράνος καλά φώτα αλαρμ τι άλλο θέλεις. Υγ. Ο κινητήρας έχει δείξει 108 χλμ. Είμαι 100 κιλα

    Φίλε μου σ' ευχαριστώ πάρα πολύ
    Το εκτιμώ πολύ οτι μου απάντησες, επειδή είναι ενα παπί που δεν έχει τις πωλήσεις του Daytona είναι αρκετά δύσκολο να μάθεις πληροφορίες

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Πολυ αξιολογο παπι φιλε μου.
    Το αγορασα για τον γιο μου και ειναι στο στρωσιμο ακομη
    ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟς....δεν εχει θεμα με ανταλακτικα...και εχει αντιγραφη το μοτερ του honda supra.
    Εχει καλη καβαλα και οτι σου ειπαν ο Thakokk6...και ο Kickstart ισχυουν.
    θεωρησα την πιο καλη επιλογη για παπι σε αυτη την οικονομικη βαθμιδα και γι'αυτο το επελεξα μετα απο συγκριση με τον ανταγωνισμο !
    Λεγοντας ανταγωνισμο λεω αυτο ...και το daytona...το βιντεο που σου ειπε ο Kickstart ειναι αυτο..

    https://www.youtube.com/watch?v=M5ZElN99K5A&t=1250s


    DRAKONET σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε
    Έχω δει το βίντεο εδώ και πολύ καιρό γιατί ακολουθώ τον Anton26 σχεδόν από την πρώτη μέρα, και επειδή έχω δει και την παρουσίαση του Kawasaki σου στον ίδιο motovloger εκτιμώ την γνώμη σου πάρα πολύ.
    Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις...πιστεύω πως καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο είναι να βρεις ιδιοκτήτες του συγκεκριμένου παπιού, έχεις περάσει και εσύ λογικά από την θέση μου πριν το αγοράσεις
    Να ξέρεις ξεκίνησα να ψάχνω και να ασχολούμαι με αυτό το παπί μετά το βίντεο σου με τον Anton!
    Να είσαι καλά φίλε μου

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2020
    Μηνύματα
    18
    DRAKONET
    Φίλε μου θα ήθελα να μου πεις αν γίνεται από ποιον έμπορο το αγόρασες και που σκοπεύεις να το πας για το πρώτο σέρβις?
    Αν μπορείς να μου απαντήσεις...αν πάλι όχι ευχαριστώ καταλαβαίνω

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ThanosM Προβολή μηνύματος
    DRAKONET
    Φίλε μου θα ήθελα να μου πεις αν γίνεται από ποιον έμπορο το αγόρασες και που σκοπεύεις να το πας για το πρώτο σέρβις?
    Αν μπορείς να μου απαντήσεις...αν πάλι όχι ευχαριστώ καταλαβαίνω
    Σου στελνω Π.Μ για ευνοητους λογους

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για το νέο παπι Keeway Target 125cc
    από Γιωργος Σ. στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2020, 19:01
  2. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2005, 02:26
  4. Προσωπική αποκλειστικά άποψη για την δράση την 5/6/2005 ... μερικές σκέψεις..
    από Gandalf dr685sm στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2005, 19:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF