Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 89

Θέμα: Λίγη βοήθεια και κουβέντα εν μέσω καραντίνας!

  1. #46
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Νομίζω κάπου μπερδεύτηκες.
    Στην αρχή γράφω ''alexis72''.
    Η δικιά του λογική είναι από όσο καταλαβαίνω μακρυά από Kawasaki γιατί το Versys κόβει βαλβίδες και η αντιπροσωπεία είναι χάλια,έτσι έφερα το παράδειγμα του Ζ σαν αξιόπιστο.
    Αυτό λέω και εγώ,να μην παίρνει ο κόσμος ΜΤ γιατί είχαν θέμα τα R1;
    Διάβασε λίγο καλύτερα τι γράφω και σε ποιον,φιλικά.
    when life gets complicated... i ride.

  2. #47
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Νομίζω κάπου μπερδεύτηκες.
    Στην αρχή γράφω ''alexis72''.
    Η δικιά του λογική είναι από όσο καταλαβαίνω μακρυά από Kawasaki γιατί το Versys κόβει βαλβίδες και η αντιπροσωπεία είναι χάλια,έτσι έφερα το παράδειγμα του Ζ σαν αξιόπιστο.
    Αυτό λέω και εγώ,να μην παίρνει ο κόσμος ΜΤ γιατί είχαν θέμα τα R1;
    Διάβασε λίγο καλύτερα τι γράφω και σε ποιον,φιλικά.
    Δεν καταλαβα οτι απευθυνόσουν μόνο στον alxis72. Sorry!
    Ανεφερες και το 636 και θυμηθηκα τον φιλο που το παράτησε στο συνεργείο οταν το μοτέρ εγινε μυλος...

    Παντως πολλοί τα τσουβαλιάζουν όλα, κατι που δεν εχει νόημα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #48
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Ναι ίσως να κάνω λάθος με το συγκεκριμένο 636 αλλά ''you get my point'', λίγο πολύ όλες οι εταιρίες είχαν θέματα σε συγκεκριμένα μοντέλα,νομίζω αυτός δεν είναι λόγος να τις αποκηρύξουμε !
    Για τα άλλα το λέει και το τόπικ, ''κουβέντα εν μέσω καραντίνας και κλεισούρας'' καλή λευτεριά να χουμε με το καλό!
    when life gets complicated... i ride.

  4. #49
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    To θέμα που αναφέρετε για τις βαλβίδες εξαγωγής των ER6, Versys, Vulcan* έχει απασχολήσει πολλούς εδώ και χρόνια.
    Η Κawasaki Μαλαισίας προσφέρει ένα health check στα μοντέλα του '12 και μετά, στα οποία ελέγχει την θερμοκρασία λειτουργίας
    της κεφαλής στις ψηλές και αντικαθιστά τις βαλβίδες εξαγωγής όταν κρίνει απαραίτητο, μαζί με φίλτρο λαδιού και λάδια.

    Γενικά, απο τους περισσότερους που ασχολούνται με αυτό το μοτέρ σε εργοστασιακή ή βελτιωμένη έκδοση (πολλοί τρέχουν αυτό
    το μοτέρ σε διάφορους αγώνες) έχει διαμορφωθεί η άποψη πως το σφάλμα αυτό εμφανίζεται σαν αποτέλεσμα
    κόπωσης και φτωχού μείγματος που επιβαρύνουν την θερμοκρασία λειτουργίας της κεφαλής.

    Προτείνεται διόρθωση του μείγματος σε οποιαδήποτε επέμβαση μπορεί να προκαλέσει αυτού του είδους την επιβάρυνση.
    Με απλά λόγια, χρησιμοποιώντας μια πιο ελεύθερη εξάτμιση, ανοικτό φίλτρο, παρατεταμένη χρήση ψηλά ή συνδιασμό
    αυτών, πρέπει να διορθώνεται το μείγμα.

    Το μείγμα αλλάζει με αλλαγή χάρτη στον εγκεφαλο αν υπάρχει η δυνατότητα ή με προσθήκη ξεχωριστής διαχείρησης όπως είναι το power commander.

    Όσα γράφω τα έμαθα ψάχνοντας ποια μοτό θα ήθελα κανα χρόνο τώρα και τα αναφέρω σαν βοήθεια στους φίλους που έχουν
    αντίστοιχες μοτοσυκλέτες.
    Μην παρεξηγηθώ, η απάντηση αυτή δεν έχει σκοπό να έρθω σε αντιπαράθεση με κάποιον που έχει αντηρρήσεις για την επιλογή
    των συγκεκριμένων μοτοσυκλετών ή για αλλαγή χαρτογράφισης, βελτιώσεων κ.λπ.

    *δεν έχω ακούσει κάτι για το Vulcan, υποθέτω γιατί η γεωμετρία του δεν προδιαθέτει για χρήση σε υψηλές στροφές.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 09/04/2020 στις 15:10.

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Ρε για κοιτα...και εγω νομιζα οτι μονο τα κινεζικα εβγαζαν προβληματα και τα ''ξερα'' που καιγαν λαδι που καβαλουσαμε καποτε (στην αγρια δυση) με τον μπακλη !
    Ρε τι αληθειες μαθαινουμε !!!

  6. #51
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    453
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PapaDDoS Προβολή μηνύματος
    Ναι καταλαβαίνω πως το λες και λογικά θα ισχύει αυτό που λένε όλοι ότι βαριέσαι εύκολα κάτι, τώρα να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι θα γίνει με εμένα.
    Όσον αφορά το σχολείο θα γίνει σίγουρα δεν το συζητώ, θα είναι τέλεια εμπειρία.
    Την αγγελία την είδα και μια χαρά όμορφο μου φάνηκε! Θα το ψάξω και άλλο αλλά όπως λές και εσύ δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλά :P
    Γενικά είμαι αρκετά λογικός και ορθολογιστής στη ζωή μου αλλά στη μηχανή ίσως να μην πρέπει. Απλά ρε γαμώτο αν θέλω ABS πρέπει μάλλον να ανέβω κυβικά (εφόσον θέλω να παραμείνω στο budget μου το οποίο για 1η μηχανή το θεωρώ αξιοπρεπές). Ευχαριστώ για το χρόνο σου!
    Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανεβεις budget, με 3χιλιαρικα στο χερι παιρνεις αξιοπρεπεστατα gsr. πχ https://www.car.gr/26564890-suzuki-gsr-600-gsr600-abs

  7. #52
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    α γεια σου, το αγροτικό σου! έτσι ακριβως δες το. Δεν χρειάζεται βεβαια να κρατήσει χιλια χρόνια.αυτό είναι κάτι που θα το νιώσεις εσύ,το πότε είσαι έτοιμος για κάτι παραπάνω ή μπορεί και όχι. Μπορεί δηλαδή να καλυφθείς με το μικρό, αναλόγως της χρήσης σου.

    Εγώ ας πούμε θα κοίταζα και το νιντζακι το 250 (και αλλα παρεμφερή) που και κουκλί είναι και δεν έχει να ζηλέψει κάτι στο θέμα βόλτα.
    Αλλιώτικα θα κοιτούσα κάτι σε μοταρντ ή ψευδοεντουρο, βλέπε ΧΤΧ ή DRZ ή ΚLR τελος πάντων τέτοια μηχανακια.
    το αβς ναι σίγουρα προσφέρει σιγουριά, ειδικά σε κάποιον που τώρα αρχίζει.
    Εχουν (περιέργως) γίνει ομηρικές σφαγές εδώ μέσα για την χρησιμότητα του,ψάξε διάβασε,να περνάει και η καραντίνα πιο εύκολα.

    Α και κάτι τελευταίο, δεξιά απο εκεί που λέει απάντηση με παράθεση στα ποστ, έχει ένα συμβολο που αν το πατήσεις σου επιτρέπει να κάνεις πολλαπλή παράθεση. τσεκαρε το για να μην απαντάς στον καθένα ξεχωριστά και γεμίζουν οι σελίδες άσκοπα γιατί καθίσταται το κάθε θρεντ δύσκολο στην ανάγνωση μετά.
    Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου! Έχω αρκετή όρεξη να διαβάσω, ειδικά κάτι βράδια που δεν κολλάει ύπνος τα περνάω εδώ μέσα. Σίγουρα το fight ABS vs No ABS καλά κρατεί :P
    Μου έκανε εντύπωση ωστόσο που δεν σχολίασε κανεί το GSR 600 που μου αρέσει αρκετά (βέβαια 100 άλογα το ριμάδι :P) και για το οποίο πέρα απο τη μεγάλη κατανάλωση δεν έχω ακούσει / διαβάσει άλλα κακά.
    Ίσως και να υπάρχουν ωστόσο και να μην έχει πέσει το μάτι μου ακόμα. Εύχομαι μέχρι να έρθει η στιγμή να αποκτήσω τη πρώτη μου να έχουν πέσει λίγο οι τιμές :P Μέχρι τότε θα τις κάνω test drive ολες :P

  8. #53
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    φίλε papaDDos , λίγες συμβουλές αν μού επιτρέπεις ...
    1) αν εχεις λίγο μυαλό στο κεφάλι σου κ εισαι σοβαρό ατομο (γιατί το γκάζι ειναι γλυκό...) ,πάρε οσα κυβικά μπορεί η τσέπη σου αλλά 600 η 650cc ειναι τέλεια για αρχή
    2 ) προτού να κάνεις την αγορά να ανέβεις επάνω της να δείς αν κουμπώνεις αν βολεύευσαι επάνω της ,αν φθάνουν τα πόδια σου ανετα κάτω
    3 ) αν μπορείς να κουμαντάρεις το βάρος της ενώ εισαι σταματημένος τελείως
    4 ) οποιο βρείς κ σού αρέσει κ καταλήγεις σε αυτό ,να ψάξεις αν υπάρχουν ανταλ/κά για αυτό πού βρήκες ,δηλ. να ειναι τουλάχιστον στην ελλάδα καλοπουλημένο κ να κυκλοφορεί ακόμα κ να εχει πολλά αντλ/κά σε λογικές τιμές κ να εχει κ καλή αντιπροσωπεία
    5 ) υποχρεωτικός ελεγχος σε δικό σου μάστορα εμπιστοσύνης ...αν δεν δέχεται ο πωλητής κ θέλει μόνο σε δικό του μάστορα ...φύγε τρέχοντας
    6 ) προτίμησε να εχει κεντρικό stand ,απίστευτα ωφέλιμο για καθάρισμα - λάδωμα της αλυσίδας κλπ
    7 ) μην τσιγκουνευτείς λεφτά για καλό κράνος - εξοπλισμό (γάντια - μπουφάν κλπ )
    8 ) αγορά καλής αλυσίδας κ καλού λουκέτου για την φύλαξή της π.χ, απο κλοπή
    9 ) αυτά τα ολίγα καλές βόλτες να εχεις κ οτι εγραψα στο 1 ...να εχεις μυαλό στο κεφάλι σου ,που να ανταποκρίνεται αυτό στόν δεξιό σου καρπό ...ακουμπώντας την γκαζιέρα ...
    συγνώμη αν σε ζάλισα - κούρασα
    Καλησπέρα φίλε, μακάρι να με κούραζαν όλοι έτσι ευχάριστα στη ζωή μου :P
    Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, τις κρατάω όλες. Εύχομαι να σαι καλά!

  9. #54
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt_Slow Προβολή μηνύματος
    Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανεβεις budget, με 3χιλιαρικα στο χερι παιρνεις αξιοπρεπεστατα gsr. πχ https://www.car.gr/26564890-suzuki-gsr-600-gsr600-abs
    Πανέμορφο το ρημάδι :P
    Αυτό το έχω καταλάβει, ειδικά το συγκεκριμένο μοντέλο το βρίσκεις σε πολύ καλά χρήματα.
    Αλλά θεωρώ ότι οσο συνηδειτοποιημένος και να είμαι σαν αναβάτης, δεν είναι πολλά τα 100 άλογα για πρώτη επαφή με τους 2 τροχούς;
    Φαντάζομαι μιλάμε για αρκετή δύναμη και αν κάποιος κάνει το λάθος και ανέβει τις 9000 στροφές τότε μάλλον θα ξυπνήσει το θηρίο; :P

  10. #55
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Δεν είναι λίγα αλλά δεν είναι και να τα φοβαται κάποιος που ελέγχει στοιχειωδώς τα άκρα του
    Απλά δεν κάνεις βλακείες να ξεσπάς τα νεύρα σου στην οδήγηση και τετοια..

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PapaDDoS Προβολή μηνύματος
    Πανέμορφο το ρημάδι :P
    ....:P
    αυτό χρήζει περισσότερης προσοχής

    υγ: σιγουρα 100hp; τα χαρακτηριστικά λένε λιγότερα...

  11. #56
    Καλώς ήρθες αγαπητέ!

    Προφανώς όλοι έχουμε περάσει λίγο πολύ από τη φάση που βρίσκεσαι. Εγώ θα συμφωνήσω με όσους σου πρότειναν να πας κατευθείαν σε 600αρι. Συγκροτημένο παιδί φαίνεσαι, δεν είναι και τόσο δύσκολο, μη νομίζεις. Σε λίγους μήνες θα νιώθεις άνετα.

    Συνολικά θα έχεις καλύτερο μηχανάκι (καλύτερα φρένα, αναρτήσεις, κύλιση..) σε σχέση με τα 250-300 cc. Το γκάζι με σεβασμό, σταδιακά όσο νιώθεις πιο άνετα με το μηχανάκι το ανοίγεις και λίγο παραπάνω και όλα θα πάνε καλά.

    Εν ολίγοις εγώ θα σου πρότεινα 600αρι δικύλινδρο, η ήρεμο 4κυλινδρο. Με μια πρόχειρη σκέψη :

    Yamaha xj6 diversion
    Honda cbf 600
    Suzuki sv
    Aprilia shiver (gt)

    Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα μοντέλα σε παρόμοια specs, θα συμπληρώσουν και οι επόμενοι.

    Με το καλό!

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Σιγά τον πολυέλαιο ρε
    Πές τα ρε μπακλίκο εδώ τα κατάνα σταματάνε με κόντρα

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της giorgos.boun
    Εγγραφή
    02/09/2015
    Μηνύματα
    230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PapaDDoS Προβολή μηνύματος
    Πανέμορφο το ρημάδι :P
    Αυτό το έχω καταλάβει, ειδικά το συγκεκριμένο μοντέλο το βρίσκεις σε πολύ καλά χρήματα.
    Αλλά θεωρώ ότι οσο συνηδειτοποιημένος και να είμαι σαν αναβάτης, δεν είναι πολλά τα 100 άλογα για πρώτη επαφή με τους 2 τροχούς;
    Φαντάζομαι μιλάμε για αρκετή δύναμη και αν κάποιος κάνει το λάθος και ανέβει τις 9000 στροφές τότε μάλλον θα ξυπνήσει το θηρίο; :P
    Αγαπητέ,
    Μου θυμίζεις τον εαυτό μου πριν κάποια χρόνια.
    1) Μην κανεις το λάθος (αν και μικρό) και πάρεις μικρό μηχανακι. Ακομη περισσότερο αν σου άρεσε το GSR. Θα το μετανιώσεις αρκετά γρήγορα και θα ψάχνεις ήδη το επόμενο ή θα σταματήσεις το άθλημα.
    Δεν είναι καθολου τρομαχτικά μηχανάκια αυτά του είδους gsr. Επικοινωνία χεριού μυαλού θελει και τπτ άλλο.

    2) Μην κανεις το λάθος και πάρεις μηχανακι χωρίς abs. Μην ακούς εδώ που οι μισοί είναι τόσο πιλότοι που στον κίνδυνο πατάνε φρένο, κάνουν Εντο, σταματάνε πριν τον παππού που πετάχτηκε και φεύγουν με σούζα προς την αντίθετη κατεύθυνση.
    Δεν ειμαστε όλοι τόσο πιλότοι-αεροπόροι.
    Εμείς οι υπόλοιποι πατάμε με δύναμη το φρένο και αν δεν σταματάει προσπαθούμε να τον αποφύγουμε λέγοντας το πάτερ υμων, έχοντας abs.
    Αλλιώς δεν ξερω... Ελπίζω να μπορείς να φανταστείς το επόμενο καρέ.

    Ότι και να πάρεις να το ευχαριστηθείς όσο περισσότερο μπορείς και να είναι η σωστή επιλογή για σένα!

    Τα σέβη μου.

  14. #59
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από The_Scientist Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες αγαπητέ!

    Προφανώς όλοι έχουμε περάσει λίγο πολύ από τη φάση που βρίσκεσαι. Εγώ θα συμφωνήσω με όσους σου πρότειναν να πας κατευθείαν σε 600αρι. Συγκροτημένο παιδί φαίνεσαι, δεν είναι και τόσο δύσκολο, μη νομίζεις. Σε λίγους μήνες θα νιώθεις άνετα.

    Συνολικά θα έχεις καλύτερο μηχανάκι (καλύτερα φρένα, αναρτήσεις, κύλιση..) σε σχέση με τα 250-300 cc. Το γκάζι με σεβασμό, σταδιακά όσο νιώθεις πιο άνετα με το μηχανάκι το ανοίγεις και λίγο παραπάνω και όλα θα πάνε καλά.

    Εν ολίγοις εγώ θα σου πρότεινα 600αρι δικύλινδρο, η ήρεμο 4κυλινδρο. Με μια πρόχειρη σκέψη :

    Yamaha xj6 diversion
    Honda cbf 600
    Suzuki sv
    Aprilia shiver (gt)

    Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα μοντέλα σε παρόμοια specs, θα συμπληρώσουν και οι επόμενοι.

    Με το καλό!
    Καλησπέρα και πάλι, ναι καταλαβαινω πως το λες . Έτσι με έχω και εγώ στο μυαλό μου, συνηδειτοποιημένο. Τώρα, αν δεν ζήσεις κάτι δεν ξέρεις πως είναι έτσι δεν λένε; Οπότε επειδή εσείς έχετε ζήσει κάτι παραπάνω λαμβάνω την άποψή σας. Σίγουρα συμφωνώ ότι θα έχω καλύτερη μηχανή σαν σύνολο με το 600. Μιας που τα αναφέρουμε, πιστεύετε ότι η κατανάλωση από ενα 300-400 σε ένα 600 είναι αρκετά αισθητή;
    Πχ για το GSR 600 έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια άλλα όλοι συμφωνούν ότι είναι ρουφήχτρα στη βενζίνη! Είναι όλα τα 600 έτσι ή το συγκεκριμένο λίγο παραπάνω; Καλά σίγουρα είναι και στον οδηγό και στις συνθήκες ωστόσο.

    Για τους κυλίνδρους τώρα, ισχύει όσο παραπάνω τόσο μεγαλύτερη και ακριβότερη συντήρηση; Τώρα για τα μοντέλα που παρέθεσες ξέρω τα εξής και διορθωστε με αν κάνω λάθος:
    - Yamaha xj6 diversion --> όμορφο δεν το συζητώ, δεν είδα έκδοση με ABS στο car στα 3000 και νομίζω 4κύλινδρο
    - Honda cbf 600 --> όμορφο, όχι όσο τα άλλα βέβαια αλλά νομίζω έχει ABS ακόμα και σε μοντέλο του 04'. 4κύλινδρο και αυτό;
    - Suzuki sv --> μια χαρά το γυμνό πάντα γιατι το S δεν μου αρέσει. Δεν ξέρω για ABS και κυλίνδρους.
    - Aprilia shiver (gt) --> δεν το ξέρω καθόλου η αλήθεια είναι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι λίγα αλλά δεν είναι και να τα φοβαται κάποιος που ελέγχει στοιχειωδώς τα άκρα του
    Απλά δεν κάνεις βλακείες να ξεσπάς τα νεύρα σου στην οδήγηση και τετοια..



    αυτό χρήζει περισσότερης προσοχής

    υγ: σιγουρα 100hp; τα χαρακτηριστικά λένε λιγότερα...
    Καταλαβαίνω πως το λες, σίγουρα για έναν οδηγό που ουτε το αμάξι του δεν είναι 100 αλογα είναι αρκετά όταν τα ακούς , ειδικά για ένα πραγματάκι 185 κιλά :P
    Χρήζει προσοχής ναι :P ωστόσο έχω διαβάσει τόσα σχόλια για το πόσο ρουφάει βενζίνη το συγκεκριμένο μηχανακι που τι να πω πια :P

    Τα χαρακτηριστικά έχουν δίκιο, λίγο που έψαξα βγαίνει στα 92? κάτι τέτοιο..πάλι πιο λίγα από το τίμιο Yaris μου :P

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας και πάλι παιδία!

  15. #60
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/04/2020
    Μηνύματα
    66
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgos.boun Προβολή μηνύματος
    Αγαπητέ,
    Μου θυμίζεις τον εαυτό μου πριν κάποια χρόνια.
    1) Μην κανεις το λάθος (αν και μικρό) και πάρεις μικρό μηχανακι. Ακομη περισσότερο αν σου άρεσε το GSR. Θα το μετανιώσεις αρκετά γρήγορα και θα ψάχνεις ήδη το επόμενο ή θα σταματήσεις το άθλημα.
    Δεν είναι καθολου τρομαχτικά μηχανάκια αυτά του είδους gsr. Επικοινωνία χεριού μυαλού θελει και τπτ άλλο.

    2) Μην κανεις το λάθος και πάρεις μηχανακι χωρίς abs. Μην ακούς εδώ που οι μισοί είναι τόσο πιλότοι που στον κίνδυνο πατάνε φρένο, κάνουν Εντο, σταματάνε πριν τον παππού που πετάχτηκε και φεύγουν με σούζα προς την αντίθετη κατεύθυνση.
    Δεν ειμαστε όλοι τόσο πιλότοι-αεροπόροι.
    Εμείς οι υπόλοιποι πατάμε με δύναμη το φρένο και αν δεν σταματάει προσπαθούμε να τον αποφύγουμε λέγοντας το πάτερ υμων, έχοντας abs.
    Αλλιώς δεν ξερω... Ελπίζω να μπορείς να φανταστείς το επόμενο καρέ.

    Ότι και να πάρεις να το ευχαριστηθείς όσο περισσότερο μπορείς και να είναι η σωστή επιλογή για σένα!

    Τα σέβη μου.
    Καλησπέρα! Χαίρομαι που έχουμε περάσει όλοι από αυτό το σημείο. Είναι όμορφο να μιλάς με ανθρώπους που έχουν βρεθεί στα παπούτσια σου!
    Θα το μετανιώσω από την άποψη ότι απλά μου αρέσει άλλο μηχανάκι ή θα μου λείπει γκάζι πχ; Γιατί και το Duke 390 να πάρω πανέμορφο είναι αλλά το ριμάδι πανάκριβο.
    Κατανοώ αυτό που λες για το γκάζι, δεν θες να τρομάξεις μην τρέχεις. Θα ήθελα να ρωτήσω, κατά πόσο ισχύει το αν έχει το γκάζι θα το πατήσεις ; Να μου πεις τι συζητάμε και με 60
    να πέσεις στο τοίχο μπορεί να πεθάνεις και με 60 πάει και το παπί. Οπότε η αλήθεια νομίζω ότι είναι κάπου στη μέση.
    Τέλος, φίλε μου το ABS θα είναι το 1ο που θα κοιτάξω ειδικά στη 1η μου μηχανή. Άλλωστε όυτε αμάξι έχω προλάβει να οδηγήσω χωρίς ABS και ευτυχώς μόνο μία φορά μου έχει χρειαστεί και ήταν εκεί.
    Σίγουρα το επόμενο καρέ το ξέρουμε όλοι.
    Η τελευταία πρόταση είναι αυτή που θα κρατήσω και αυτοί που όλοι οι μοτοσυκλετιστές ίσως συμφωνούν : Πάρε αυτό που σου αρέσει και θα ευχαριστηθείς περισσότερο!
    Ευχαριστώ για το χρόνο σου!

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λίγη βοήθεια και στο 4 παρακαλώ!
    από due στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 06:54
  2. xj900 λαδι και φιλτρο αλλαγη λιγη βοηθεια
    από eXJey στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2009, 21:46
  3. To χτυπησα λιγο.... Λιγη βοηθεια;
    από Ταξιδευτής στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 09:56
  4. Πατρα - Ορεστιαδα με Ζ750. Λιγη βοηθεια?
    από megatim στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2005, 09:23
  5. Παιδιά λίγη βοήθεια γιατί στα νομικά είμαι σκάρτος!
    από mastouri στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 01/09/2004, 13:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF