Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 252

Θέμα: Ducati Multi Strada Enduro 1200 (2016) Vs KTM 1290 Super Adventure T (2016)

  1. #31
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.481
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Εως 15 Κ ....και οι δύο με τόσα και μοντέλα 2016,αλλά με πολύ λίγα χιλιόμετρα (9.000 Κtm - 6.000 Ducati) και με όλα τα extra επάνω μαζί με τις 3 γνήσιες βαλίτσες.
    Δηλαδή η Ducati σε 6.000 χιλιόμετρα, έχασε αξία 9.000€.
    1,5€/χιλιόμετρο (+καύσιμα και διόδια).

    Με τέτοια απαξίωση ανά χιλιόμετρο, ο biily84 (θα τον γνωρίσεις, γυροφέρνει συχνά εδώ), πρέπει να δώσει και 370.000€ για να διώξει το NC700.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Και όμως ναι.....απλά δεν είναι συνηθισμένη περίπτωση αυτή και γιά αυτό έχει μπεί στο παιχνίδι,διαφορετικά δεν θα υπήρχε λόγος.
    Οσο γιά τον Βασίλη......τον λυπάμαι
    Τελευταία τροποποίηση από Cineboy; 18/04/2020 στις 15:15.

  3. #33
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Κανένα ιταλικό δεν είναι συνηθισμένη περίπτωση.

  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Εως 15 Κ ....και οι δύο με τόσα και μοντέλα 2016,αλλά με πολύ λίγα χιλιόμετρα (9.000 Κtm - 6.000 Ducati) και με όλα τα extra επάνω μαζί με τις 3 γνήσιες βαλίτσες.
    θεώρώ οτι εφόσον το έχεις ψάξει ειναι οκ η τιμη για αυτά εάν κάνουν 20+k καινούργια.
    Εάν είσαι κατασταλαγμένος πάρε αυτό που λέει η καρδιά σου και άσε τα διλήμματα. Πάς "βράδυ" κάνεις τη μεταβίβαση και επανέρχεσαι εδώ μέσα με φωτορομάντζο να σκάσουμε απο την (καλοπροαίρετη) ζήλια μας.

    Αν δεν εισαι σίγουρος και μπήκες για να σε μπερδέψουμε παραπάνω, θα πάρεις αυτό που αναλογεί(την δουλειά μας δε ξέρουμε)

    αν θέλεις να παρεις μηχανάκι "και να έχεις το διαολο μέσα σου" πάρε caponord με όλα τα πακέτα ηλεκτρονικών σε χαμηλότερη τιμή
    να ένα παράδειγμα

    Αν θελεις να πάρεις ματσο μηχανάκι το πιο ικανότατο σε τουρισμό, με μοτέρ αισθηση ST η τελευταία γενιά versys 1000 με τα ηλεκτρονικά καλούδια
    παράδειγμα

    εάν θέλεις το παράγοντα X αναμεσα στα 2 ευρωπαικά bmw xr1000 παράδειγμα
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κανένα ιταλικό δεν είναι συνηθισμένη περίπτωση.
    Το μόνο σίγουρο αυτό...ακόμη και τώρα στον Κορονοϊό. ξεχώρισαν...

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    θεώρώ οτι εφόσον το έχεις ψάξει ειναι οκ η τιμη για αυτά εάν κάνουν 20+k καινούργια.
    Εάν είσαι κατασταλαγμένος πάρε αυτό που λέει η καρδιά σου και άσε τα διλήμματα. Πάς "βράδυ" κάνεις τη μεταβίβαση και επανέρχεσαι εδώ μέσα με φωτορομάντζο να σκάσουμε απο την (καλοπροαίρετη) ζήλια μας.

    Αν δεν εισαι σίγουρος και μπήκες για να σε μπερδέψουμε παραπάνω, θα πάρεις αυτό που αναλογεί(την δουλειά μας δε ξέρουμε)

    αν θέλεις να παρεις μηχανάκι "και να έχεις το διαολο μέσα σου" πάρε caponord με όλα τα πακέτα ηλεκτρονικών σε χαμηλότερη τιμή
    να ένα παράδειγμα

    Αν θελεις να πάρεις ματσο μηχανάκι το πιο ικανότατο σε τουρισμό, με μοτέρ αισθηση ST η τελευταία γενιά versys 1000 με τα ηλεκτρονικά καλούδια
    παράδειγμα

    εάν θέλεις το παράγοντα X αναμεσα στα 2 ευρωπαικά bmw xr1000 παράδειγμα
    Χαχαχα...μιά χαρά με μπέρδεψες και μιά χαρά κάνεις την δουλειά σου...αξιότιμο μέλος του Forum!!

  7. #37
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.078
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Δεν τα παίρνουμε αυτά τα δίτροχα γιά να κάνουμε Enduro και ούτε αυτό είναι το ζητούμενο γιά εμένα.Απλά να μπορείς να μπείς και σε ένα δασάκι απο μιά βατή χωμάτινη διαδρομή....να εξερευνήσεις και κάπως το τοπίο, δίχως να χτυπιέσαι σαν χταπόδι.Να τα φορτώνεις γιά ταξίδια δίχως να ψάχνεις που και πως,και να μπορείς να μετακινηθείς και λίγο μέσα σε μιά πόλη όταν χρειαστεί.

    Οταν λές "επαφή"...τι ακριβώς; Τα οδήγησες καθόλου;
    Το multi μικρές διαδρομές μετά το Δομοκό, το ktm για δουλειές στην Αθήνα.

    Μια βατή χωμάτινη διαδρομή θα την περάσουν και τα δύο με άνεση, σε ποιό μπορείς να σηκωθείς ευκολότερα και να παραμείνεις
    για περισσότερη ώρα είναι πρωτίστως θέμα ανατομίας του καθενός και λιγότερο αυτων που περιγράφω σαν "να είναι περισσότερο του χεριού σου".

    Αν υποθέσουμε ότι σε αυτή την διαδρομή υπάρχει λάσπη, προσωπικά θα προτιμούσα το ktm γιατί μου φαίνεται ευκολότερο
    να βάλω πόδι κάτω, να το τραβήξω σε κίνηση ή να το διαχειριστώ μετά από ένα χαλαρό ξάπλωμα.
    Αντίστοιχα και για κάποιο νεροφάγωμα που θα θέλω να είμαι όρθιος και να κοντράρω τιμόνια με ανοικτό γκάζι.

    Όσο και να προσπαθούμε όμως να συζητήσουμε τετοια σύγκριση, δεν θα πετύχουμε πολλά.
    Το προσωπικό σου γούστο και τα χαρακτηριστικά σου είναι που θα κρίνουν το σωστό για εσένα.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Το multi μικρές διαδρομές μετά το Δομοκό, το ktm για δουλειές στην Αθήνα.

    Μια βατή χωμάτινη διαδρομή θα την περάσουν και τα δύο με άνεση, σε ποιό μπορείς να σηκωθείς ευκολότερα και να παραμείνεις
    για περισσότερη ώρα είναι πρωτίστως θέμα ανατομίας του καθενός και λιγότερο αυτων που περιγράφω σαν "να είναι περισσότερο του χεριού σου".

    Αν υποθέσουμε ότι σε αυτή την διαδρομή υπάρχει λάσπη, προσωπικά θα προτιμούσα το ktm γιατί μου φαίνεται ευκολότερο
    να βάλω πόδι κάτω, να το τραβήξω σε κίνηση ή να το διαχειριστώ μετά από ένα χαλαρό ξάπλωμα.
    Αντίστοιχα και για κάποιο νεροφάγωμα που θα θέλω να είμαι όρθιος και να κοντράρω τιμόνια με ανοικτό γκάζι.

    Όσο και να προσπαθούμε όμως να συζητήσουμε τετοια σύγκριση, δεν θα πετύχουμε πολλά.
    Το προσωπικό σου γούστο και τα χαρακτηριστικά σου είναι που θα κρίνουν το σωστό για εσένα.
    Φαντάζομαι ότι μιλάς γιά το Enduro Multi, γιατί σε σχέση με το Road έχει αρκετές διαφορές.Σίγουρα το προσωπικό γούστο είναι το παν...

  9. #39
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Κανένα ιταλικό δεν είναι συνηθισμένη περίπτωση.
    και αυτριακο,και γερμανικο,και εγγλεζικο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #40
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Και όμως ναι.....απλά δεν είναι συνηθισμένη περίπτωση αυτή και γιά αυτό έχει μπεί στο παιχνίδι,διαφορετικά δεν θα υπήρχε λόγος.
    Οσο γιά τον Βασίλη......τον λυπάμαι
    Τον Βασιλη μη τον λυπασαι εγω παλι λυπαμαι τα θυματα του marketing φιλε μου αλλα περι ορεξεως...

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    και αυτριακο,και γερμανικο,και εγγλεζικο.
    Γενικά Ευρωπαικό ε;

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akalestos Προβολή μηνύματος
    Τον Βασιλη μη τον λυπασαι εγω παλι λυπαμαι τα θυματα του marketing φιλε μου αλλα περι ορεξεως...
    Προφανώς και έκανα χιούμορ.......προσωπικά δεν λυπάμαι κανέναν που θέλει να κάνει το όνειρο του πραγματικότητα...όποιο και εάν είναι αυτό.

  13. #43
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Γενικά Ευρωπαικό ε;
    εχουν χαρακτηρα και τα αγαπαμε αλλα δεν μπορουμε οι περισσοτεροι να τα αντεξουμε οικονομικως.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    [QUOTE=panavour;3044294]εχουν χαρακτηρα και τα αγαπαμε αλλα δεν μπορουμε οι περισσοτεροι να τα αντεξουμε οικονομικως.[/QUOTE

    Και γιά εμένα, αυτή θα είναι η πρώτη φορά μετά απο τόσα χρόνια και δέκα προηγούμενες Moto, η πρώτη Ευρωπαική.Ελπίζω αυτή η εμπειρία, να μην είναι τραυματική!!

  15. #45
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    εχουν χαρακτηρα και τα αγαπαμε αλλα δεν μπορουμε οι περισσοτεροι να τα αντεξουμε οικονομικως.[/QUOTE

    Και γιά εμένα, αυτή θα είναι η πρώτη φορά μετά απο τόσα χρόνια και δέκα προηγούμενες Moto, η πρώτη Ευρωπαική.Ελπίζω αυτή η εμπειρία, να μην είναι τραυματική!!

    για να προλαβω τον μπιγκουλα


Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών KTM 1290 Super Adventure
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2019, 12:37
  2. KTM 1290 Super Duke GT
    από Ζεύκας στο forum KTM
    Απαντήσεις: 215
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2018, 19:21
  3. ktm 1290 super adv. t
    από peterTHErider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2018, 23:29
  4. ktm 1290 super duke gt 2018
    από peterTHErider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2017, 14:52
  5. KTM 1290 Super Duke facelift
    από Ζεύκας στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2016, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF