Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 252

Θέμα: Ducati Multi Strada Enduro 1200 (2016) Vs KTM 1290 Super Adventure T (2016)

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Τα κεντρικα της ντουκατι εχουνε enduro για τεστ.Εαν δεν υπαρχει 1200 εχουν σιγουρα 1260 που ειναι αρκετο για να βγαλεις συμπερασμα.
    Η φιλικη γνωμη μου ειναι εφ'οσον ενδιαφερεσαι για ταξιδια να βαλεις και το 1260s στο μυαλο καθως αποτελει τον πλεον σοφιστικε τουριστα που εχει βγαλει η ducati αποκομιζοντας πειρα απο ολα τα προηγουμενα μουλτιστραντα.Φορτωνεται σαν γαιδαρος, ταξιδευει σαν χαλι και δεν καταλαβαινει να ταξιδευει ολη ημερα εαν θες σε βατους χωματοδρομους.
    Καλες αγορες
    κουκουρουκουκου

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Τα κεντρικα της ντουκατι εχουνε enduro για τεστ.Εαν δεν υπαρχει 1200 εχουν σιγουρα 1260 που ειναι αρκετο για να βγαλεις συμπερασμα.
    Η φιλικη γνωμη μου ειναι εφ'οσον ενδιαφερεσαι για ταξιδια να βαλεις και το 1260s στο μυαλο καθως αποτελει τον πλεον σοφιστικε τουριστα που εχει βγαλει η ducati αποκομιζοντας πειρα απο ολα τα προηγουμενα μουλτιστραντα.Φορτωνεται σαν γαιδαρος, ταξιδευει σαν χαλι και δεν καταλαβαινει να ταξιδευει ολη ημερα εαν θες σε βατους χωματοδρομους.
    Καλες αγορες
    Θα ρωτήσω γιά τεστ εκεί που μου λές.....και επίσης μακάρι να μπορούσα χρηματικά να φτάσω στο 1260,αλλά δεν γίνεται.......σε ευχαριστώ και πάλι.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Σήμερα έκανα και μιά αρκετά μεγάλη έρευνα σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία KTM & DUCATI γιά κόστος Servis και των δύο.Τελικά και στο κομμάτι αυτό,έχουμε μία από τα ίδια!

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Είχα γενικά την εντύπωση ότι η duc έπαιρνε λίγο περισσότερο σκαλπ στο σέρβις, αλλά μιας κ έκανες σχετική έρευνα αναθεωρώ.
    Να σου πω, ακόμη καλύτερα για σένα μιας κ δεν θα είναι αποτρεπτικος παράγοντας το κόστος σέρβις.

    Κατά τα λοιπά σου εύχομαι μια υπέροχη κόκκινη ημέρα, γεμάτη έντονα κόκκινα συναισθήματα!
    παρε duc πάρε duc πάρε ducπαρε duc πάρε duc πάρε ducπαρε duc πάρε duc πάρε ducπαρε duc πάρε duc πάρε duc

  5. #80
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Αντικρουόμενες απόψεις και εμπειρίες:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    ...
    Κατα τα αλλα, το κυριο αρνητικο που εχει το Μulti ειναι το κοστος συντήρησης που μπορεί να ειναι ακομα και διπλάσιο σε σχεση με το ΚΤΜ.
    Μιλάω για το στανταρ σερβις και οχι κατι σπελιαλ.

    Ακομα και αν συγκρίνεις τιμη ελλάδας 2015 στο Multi (600-700 euros πλήρωσα) με τιμη 2020 Λουξεμβουργο (που ειμαι απο το 2016) για το ΚΤΜ 2018 Adv S (380-400 euros).
    Οταν ηρθα το 2016 και ρωτησα την τιμη σερβις στο Λουξ για το Multi μου είπαν 1000 euros που ειναι λογική διαφορά με την Ελλάδα.

    Αυτός ηταν και ο κύριος λόγος που τελικά πηρα εδω το ΚΤΜ + οτι στην δική μου περίπτωση το Multi ηταν πολυ πιο ακριβο στην αγορα.
    ...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Σήμερα έκανα και μιά αρκετά μεγάλη έρευνα σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία KTM & DUCATI γιά κόστος Servis και των δύο.Τελικά και στο κομμάτι αυτό,έχουμε μία από τα ίδια!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Είχα γενικά την εντύπωση ότι η duc έπαιρνε λίγο περισσότερο σκαλπ στο σέρβις, αλλά μιας κ έκανες σχετική έρευνα αναθεωρώ.
    Να σου πω, ακόμη καλύτερα για σένα μιας κ δεν θα είναι αποτρεπτικος παράγοντας το κόστος σέρβις.

    Κατά τα λοιπά σου εύχομαι μια υπέροχη κόκκινη ημέρα, γεμάτη έντονα κόκκινα συναισθήματα!
    παρε duc πάρε duc πάρε ducπαρε duc πάρε duc πάρε ducπαρε duc πάρε duc πάρε ducπαρε duc πάρε duc πάρε duc
    Ναι...και εγώ έτσι νόμιζα, αλλά τελικά δεν υπάρχει διαφορά.Μιλάμε πάντα γιά τα μεγάλα Servis κάθε 30.000 Km γιατί αυτά είναι που κοστίζουν.Σε ευχαριστώ πολύ...
    Τελευταία τροποποίηση από Cineboy; 22/04/2020 στις 13:44.

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αντικρουόμενες απόψεις και εμπειρίες:
    Μετέφερα τις ενημερώσεις που είχα τηλεφωνικά από τρία μεγάλα εξουσιοδοτημένα συνεργεία της Αττικής,αφού προς το παρών δεν μπορούμε να μετακινηθούμε.Τώρα εάν στην πράξη τα πράγματα είναι διαφορετικά,δεν ξέρω.500 με 600 ευρώ τα μεγάλα servis των 30.000 Km και στα δύο μηχανάκια.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Ρε φίλε μας έκοψες πάνω στο καλύτερο όμως, συζητούσαμε τι μοτερ ταιριάζει πάνω στο καινουργιο αντβε της Χόνδα.
    190 για 150 κυβικά Για πες και συ .

  9. #84
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε μας έκοψες πάνω στο καλύτερο όμως, συζητούσαμε τι μοτερ ταιριάζει πάνω στο καινουργιο αντβε της Χόνδα.
    190 για 150 κυβικά Για πες και συ .
    Κάποιο που είναι ισάξιο των χρημάτων που κοστίζει το υπόλοιπο χωρίς την μηχανή!!....και συγνώμη γιά την διακοπή...

  10. #85
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Μετέφερα τις ενημερώσεις που είχα τηλεφωνικά από τρία μεγάλα εξουσιοδοτημένα συνεργεία της Αττικής,αφού προς το παρών δεν μπορούμε να μετακινηθούμε.Τώρα εάν στην πράξη τα πράγματα είναι διαφορετικά,δεν ξέρω.500 με 600 ευρώ τα μεγάλα servis των 30.000 Km και στα δύο μηχανάκια.
    τοσο παει,κανουν και σερβις στην αναρτηση,το εχει κανει φιλος σε 1290τ
    κανα 500αρι εδωσε
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    τοσο παει,κανουν και σερβις στην αναρτηση,το εχει κανει φιλος σε 1290τ
    κανα 500αρι εδωσε
    Ok....συνεπώς δεν πρέπει να έχει πέσει έξω η έρευνα μου,τουλάχιστον γιά το KTM....σε ευχαριστούμε γιά την επαλήθευση.

  12. #87
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Ok....συνεπώς δεν πρέπει να έχει πέσει έξω η έρευνα μου,τουλάχιστον γιά το KTM....σε ευχαριστούμε γιά την επαλήθευση.
    Τίποτα φίλε.. είμαστε και δίπλα..έχουμε εδώ πάντως ένα που είναι αστέρι

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    Τίποτα φίλε.. είμαστε και δίπλα..έχουμε εδώ πάντως ένα που είναι αστέρι
    Ναι....λογικά ξέρω γιά ποιό πρόκειται.....προς το παρών δεν έχω καταλήξει σε αυτό το δύσκολο πρόβλημα......

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/01/2017
    Μηνύματα
    795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Αντικρουόμενες απόψεις και εμπειρίες:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cineboy Προβολή μηνύματος
    Μετέφερα τις ενημερώσεις που είχα τηλεφωνικά από τρία μεγάλα εξουσιοδοτημένα συνεργεία της Αττικής,αφού προς το παρών δεν μπορούμε να μετακινηθούμε.Τώρα εάν στην πράξη τα πράγματα είναι διαφορετικά,δεν ξέρω.500 με 600 ευρώ τα μεγάλα servis των 30.000 Km και στα δύο μηχανάκια.
    Ο ντουκος εχει ημάντες που θελουν αλλαγμα ειτε με τα χιλιόμετρα είτε με τα χρόνια ανεξαρτήτως χιλιομέτρων.
    Επίσης, αν θυμαμαι καλα, εχει περισότερο λύσιμο μιας και πρεπει να λυθει πρακτικά όλο το μηχανακι για να γινει σερβις.

    Οτι τα σερβις στο Ducati θα ειναι πιο ακριβά ειναι Σιγουρο, αυτο που ειναι ερώτημα ειναι το πόσο πιο ακριβα.

    Ασχετο, τουλαχιστον τα παλαια μοντελα που ειχα εγω του 2011 ήταν πολύ επιλεκτικά στην βενζίνη και ειχαν μια ταση να εχουν προβλημα με τα μπεκ ψεκασμου - βρεθηκε απο τυχαια παρατήρηση των λαιμων της εξάτμισης που ειχαν παρει ενα ωραιο κόκκινο χρώμα.
    Ηταν η αιτία να χασω εκδρομη για να μην το ρισκάρω και να πληρώνω καθαρισμο

    Αλλο προβλημα που αντιμετώπισα ηταν το ελατήριο στην επιστροφή της νεκράς το οποιο εσπαγε - δεν ημουν ο μονος.
    Ειχε βεβαια μηδεν κοστος αλλα μιας και το καπακι ηταν με κολλα και οχι φλάτσα επρεπε να μεινει μεσα +1 ημερα για να στεγνώσει .

    Ελπιζω αυτα να εχουν διορθωθει μιας και το δικο μου ηταν του 2011.

    --------------

    Απο προσωπική εμπείρια για Ducati θα πήγαινα μονο σε 2, ειτε στην αντιπροσωπεια στην Καλιρόης είτε στην Ηλιούπολη (δεν θυμαμαι το ονομα).
    Ονόματα μηχανικών που αρχίζουν απο "Φ" αποκλείονται λόγο κάκιστης εμπειρίας

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Cineboy
    Εγγραφή
    17/04/2020
    Μηνύματα
    130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GogosLux Προβολή μηνύματος
    Ο ντουκος εχει ημάντες που θελουν αλλαγμα ειτε με τα χιλιόμετρα είτε με τα χρόνια ανεξαρτήτως χιλιομέτρων.
    Επίσης, αν θυμαμαι καλα, εχει περισότερο λύσιμο μιας και πρεπει να λυθει πρακτικά όλο το μηχανακι για να γινει σερβις.

    Οτι τα σερβις στο Ducati θα ειναι πιο ακριβά ειναι Σιγουρο, αυτο που ειναι ερώτημα ειναι το πόσο πιο ακριβα.

    Ασχετο, τουλαχιστον τα παλαια μοντελα που ειχα εγω του 2011 ήταν πολύ επιλεκτικά στην βενζίνη και ειχαν μια ταση να εχουν προβλημα με τα μπεκ ψεκασμου - βρεθηκε απο τυχαια παρατήρηση των λαιμων της εξάτμισης που ειχαν παρει ενα ωραιο κόκκινο χρώμα.
    Ηταν η αιτία να χασω εκδρομη για να μην το ρισκάρω και να πληρώνω καθαρισμο

    Αλλο προβλημα που αντιμετώπισα ηταν το ελατήριο στην επιστροφή της νεκράς το οποιο εσπαγε - δεν ημουν ο μονος.
    Ειχε βεβαια μηδεν κοστος αλλα μιας και το καπακι ηταν με κολλα και οχι φλάτσα επρεπε να μεινει μεσα +1 ημερα για να στεγνώσει .

    Ελπιζω αυτα να εχουν διορθωθει μιας και το δικο μου ηταν του 2011.

    --------------

    Απο προσωπική εμπείρια για Ducati θα πήγαινα μονο σε 2, ειτε στην αντιπροσωπεια στην Καλιρόης είτε στην Ηλιούπολη (δεν θυμαμαι το ονομα).
    Ονόματα μηχανικών που αρχίζουν απο "Φ" αποκλείονται λόγο κάκιστης εμπειρίας
    Πολύ χρήσιμες οι εμπειρίες σου φίλε...πράγματι γνωρίζω και εγω προβλήματα του Multi εκείνης της γενιάς, αλλά απο ότι ξέρω απο το 2014-15 και μετά τα προβλήματα περιορίστηκαν κατά πολύ.

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση μοτοσικλετών KTM 1290 Super Adventure
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2019, 11:37
  2. KTM 1290 Super Duke GT
    από Ζεύκας στο forum KTM
    Απαντήσεις: 215
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2018, 18:21
  3. ktm 1290 super adv. t
    από peterTHErider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2018, 22:29
  4. ktm 1290 super duke gt 2018
    από peterTHErider στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2017, 13:52
  5. KTM 1290 Super Duke facelift
    από Ζεύκας στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2016, 22:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF