Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Honda cbr125r 2006 αδύναμα φώτα!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2020
    Μηνύματα
    3

    Honda cbr125r 2006 αδύναμα φώτα!

    Έχω το cbr125 του 2006 με τον ενιαίο προβολέα και όχι αυτό που χωρίζει τις λάμπες. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω αρκετό φως το βράδυ και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Επίσης το περίεργο είναι ότι η μεγάλη σκάλα φωτίζει πολύ λιγότερο από την κανονική. Υπάρχουν κάποιες λάμπες που μπορώ να πάρω για να έχω αποτελέσματα και αν ναι ποιες γιατί με τα ηλεκτρικα δε το έχω και φοβάμαι μη πάρω λάθος watt κτλπ...

  2. #2
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    θα βγαλεις την παλια και θα πας σ ενα μαγαζι που πουλαει λαμπες αυτοκινητων, και θα την δωσεις στον υπαλληλο, να σου δωσει μια καλη, θα του πεις φιλιπς, οσραμ, ξερει αυτος .
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2020
    Μηνύματα
    3
    Ευχαριστω πολυ!

  4. #4
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    θα βγαλεις την παλια και θα πας σ ενα μαγαζι που πουλαει λαμπες αυτοκινητων, και θα την δωσεις στον υπαλληλο, να σου δωσει μια καλη, θα του πεις φιλιπς, οσραμ, ξερει αυτος .
    Το 125 έχει τις λάμπες του Innova 35/35W(Χ2) που δεν έσκιζαν κιόλας.Δεν έχει 60/55W κανονικές,μάλλον δίνει λίγα Watt η γεννήτρια.Θα την έψαχνα με κάποιο κιτάκι Xenon καλύτερα γιατί οι 60/55 πιθανότατα θα ψοφήσουν την μπαταρία.
    Οπότε η συμβουλή ενός σωστού ηλεκτρολόγου δεν θα ήταν άσχημη ιδέα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2020
    Μηνύματα
    3
    Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση. Η xenon απ οτι ξερω ειναι παρανομες και εχω ακουσει οτι αν βαλω στο συγκεκριμενη μηχανη θα μεινω με καμια ηλεκτρονικη στο χερι. Οχι;

  6. #6
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Σωστά ρυθμισμένες χωρίς να φέγγουν τα ουράνια,είναι ΟΚ
    Ηλεκτρολογικά θα ρωτήσεις αν σε παίρνει να μπουν.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tikitaka23 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση. Η xenon απ οτι ξερω ειναι παρανομες και εχω ακουσει οτι αν βαλω στο συγκεκριμενη μηχανη θα μεινω με καμια ηλεκτρονικη στο χερι. Οχι;
    εαν δεν ειναι πρωτης τοποθετησης απο τον κατασκευαστη μαλλον δεν περνουν απο το κτεο,οποτε ειναι παρανομες.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    εαν δεν ειναι πρωτης τοποθετησης απο τον κατασκευαστη μαλλον δεν περνουν απο το κτεο,οποτε ειναι παρανομες.
    Υπάρχουν αρκετές πλέον με πιστοποίηση CE
    Αλλά όπως είπα να συμβουλευτεί το παιδί έναν καλό ηλεκτρολόγο
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #9
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν αρκετές πλέον με πιστοποίηση CE
    Αλλά όπως είπα να συμβουλευτεί το παιδί έναν καλό ηλεκτρολόγο
    πιστοποιηση CE αφορα μονο για χρηση στην ΕΕ,δεν σημαινει οτι ειναι καταλληλη για μηχανη που δεν ειναι μελετημενη για χρηση xenon.Oι λαμπες ξενον θελουν και τα καταλληλα κατοπτρα,αρα μαλλον δεν περνουν ΚΤΕΟ αν δεν τα εχουν απο την πρωτη τοποθετηση απο το εργοστασιο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF