Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Ταξιδακι με VERSUS 650 2019

  1. #16
    Δεν ξερω φιλε. Εγω πηγα καρφι versys γιατι καλυπτε τις απαιτησεις, ικανοτητες, οικονομιες, καυλες. Αν καρφωσει βαλβιδες ή οτι αλλο θελει ε οκ. Εδω χαλανε τα χοντα. Πιο κοντος απο εσενα δεν εχω προβλημα να το κουμανταρω. Η γυναικα παραπονιεται λιγο οτι δεν βλεπει μπροστα και πρεπει να κανει στο πλαι αλλα οκ. Πλεον δεν ανεβαινει ( καλα ουτε και εγω ) οποτε το λυσαμε και αυτο.
    done.

  2. #17
    Εγώ πάντως με το ΚΤΜ, Τετάρτη μάστορα δεν έχω πάει ποτέ...
    Για άλλες μέρες το συζητάμε...

    Στο προκείμενο, αφού έχεις αποφασίσει ρε φιλαράκι, γιατί επιμένεις να ρωτάς? Δεν χρειάζεται επιβεβαίωση από κανέναν για να προχωρήσεις σε μία επιλογή σου. Η ευθύνη της απόφασης σου, βαρύνει αποκλειστικά και μόνο εσένα. Εάν βγει το Versys το καλύτερο μηχανάκι του κόσμου, δε θα το καρπωθεί το φόρουμ, όπως επίσης αν σπάσει,χαλάσει, ανατιναχθεί, δε θα συμμετέχουμε στα έξοδα...
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #18
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από atom_smasher Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω φιλε. Εγω πηγα καρφι versys γιατι καλυπτε τις απαιτησεις, ικανοτητες, οικονομιες, καυλες. Αν καρφωσει βαλβιδες ή οτι αλλο θελει ε οκ.
    Στα λόγια μας έρχεσαι.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Σχετικά με τις βαλβίδες του versys το έχετε μαμήσει λίγο το θέμα. Με την ίδια λογική αν πάρει κάποιος suzuki θα κόψει πλαίσιο, αν πάρει honda θα κάψει πηνία ηλεκτρονική και θα σκουριάσει, αν πάρει yamaha θα σπάσει πηνία βολάν και θα κοψει και το πλαίσιο και αν πάρει κάποιος ευρωπαϊκό θα πάθει όλα τα παραπάνω και θα πάρει και φωτιά και θα έχει το κυρ-μπαμπη κολλητό.
    Πολύ καλό το versys, έχω κάνει χιλιόμετρα σε όλες τις συνθήκες με όλα τα μοντέλα versys και μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

  5. #20
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Tα πρώτης και δευτερης γεννιάς είχαν το σοβαρό θέμα των βαλβίδων και ελάχιστα απο τα της 3ης γεννιάς.
    Για αυτα που θέλεις κάνει η μηχανή καθώς μπορώ να πω οτι ειναι ιδανική για ταξίδια 2καβαλος και με τριβάλιτσο.
    Πήγαινε στην Τεο Μοτο να κάνεις ενα τεστ ραιντ για να δεις πως σου κάθεται η μηχανη και μετά ρώτα οτι θες.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Στα λόγια μας έρχεσαι.
    Μα δεν με απασχολει. Αν γινει εγινε. Οι ερωτες κοστιζουν.
    done.

  7. #22
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    μπηκα με φορα παντως να διαβασω το ταξιδιωτικο.........
    ..without engineers, science is just philosophy..

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2020
    Μηνύματα
    10
    Τράβα στην ΤΕΟΜΟΤΟ και ζήτα test ride. Και εγώ πριν κάτι λίγες μέρες το έκανα και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.
    Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω (καλοπροαίρετα για να μαθαίνουμε και εμείς) αυτούς που σχολιάζουν για βλάβες.
    Η αντιπροσωπεία δίνει 2 χρόνια εγγύηση + 2 με 250 ευρώ, για όσα χλμ γίνουν,πράγμα που αξίζει νομίζω.
    Ε αν είναι κάτι να βγάλει δεν θα το έχει κάνει έως τότε???

  9. #24
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billstr Προβολή μηνύματος
    Τράβα στην ΤΕΟΜΟΤΟ και ζήτα test ride. Και εγώ πριν κάτι λίγες μέρες το έκανα και μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.
    Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω (καλοπροαίρετα για να μαθαίνουμε και εμείς) αυτούς που σχολιάζουν για βλάβες.
    Η αντιπροσωπεία δίνει 2 χρόνια εγγύηση + 2 με 250 ευρώ, για όσα χλμ γίνουν,πράγμα που αξίζει νομίζω.
    Ε αν είναι κάτι να βγάλει δεν θα το έχει κάνει έως τότε???
    εξαρταται ποσα χιλιομετρα κανεις τον χρονο.οι περισσοτερες βλαβες ,στην συγκεκριμμενη βλαβη βγηκαν μετα τα 30000 χλμ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #25
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.628
    αν είσαι χιλιομετροφάγος, τότε σε αγορά καινούριας αγοράζεις επέκταση εγγύησης (όπου αυτή παρέχεται).&-
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  11. #26
    Εγω την εκανα την επεκταση παντως. Αν και φετος βλεπω να κανω 1-2.000 χλμ.
    done.

  12. #27
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Βρήκε λίγο χρόνο ο μηχανικός μου σήμερα και άνοιξε το κτυπημένο μοτέρ ('09 με 40000+ χλμ) που μου έχουν δώσει
    για να έχω δεύτερα καπάκια, μίζα, κιβώτιο ταχυτήτων κ.λπ.

    Η γνώμη του ξεκάθαρα είναι πως οφείλεται σε μη ρυθμισμένες βαλβίδες.

    Σε σύγκριση με τις ρυθμίσεις βαλβίδων που βρήκε στο μοτερ μου που ανακατασκευάζει αυτή την περίοδο ('10 με 38000χλμ)
    φαίνεται λογικό μιας και μία βαλβίδα εξαγωγής βρέθηκε κοντά στο όριο των ρυθμίσεων.

    Μου είπε πως δεν του "αρέσει" το πως κάθεται η συγκεκριμένη στην κεφαλή από το εργοστάσιο κάτι που αν κατάλαβα
    καλά συμφωνεί η επιλογή καπελώτου και στα δύο μοτερ. (στο κτυπημένο δεν μπορεί να πάρει μετρήσεις με ασφάλεια)

    Με λίγα λόγια, με βάση όσα ξέρω μέχρι στιγμής θεωρώ λογικό να ρυθμίζονται βαλβίδες στις 24000χλμ όπως
    προτείνουν στον καναδά και όχι στις 42000χλμ που προτείνουν στον υπολοιπο πλανήτη.

    Αν μου δώσουν μετρήσεις ή μου αναφέρουν διαφορά στις έδρες μετά τον έλεγχο - blue printing της κεφαλής θα ενημερώσω.

  13. #28
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.628
    δοκτορ έχεις καφασάκι;
    γιατι κι εμένα το δικό μου, κάθε 24Κ λέει τσεκ.
    το ότι συνήθως είναι οκ, είναι άλλο θέμα. το μανουάλι το λέει πάντως.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  14. #29
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Έχεις αυτή την σειρά μοτερ; δώσε καμια πληροφορία γιατί θα με τρελάνουν.
    Πηγαίνουν την μοτό για βαλβίδες και τους λένε, δεν έχει ανάγκη είναι στις προδιαγραφές
    και μετά παρτο μοτερ στα χέρια...

    Δεν ξέρεις απο που θα σου έρθει με τον κόσμο γύρω μας. 11.5 συμπίεση και του λέει ο μάστορας "βάλτο σπρωχτό και έλα απο δω"
    και πάει ο κουνενές να το βάλει με δεύτερη! σπάει καπάκι πρωτευουσας, γέφυρα λαδιού και δυο γρανάζια στο σασμάν...

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Έχεις αυτή την σειρά μοτερ; δώσε καμια πληροφορία γιατί θα με τρελάνουν.
    Πηγαίνουν την μοτό για βαλβίδες και τους λένε, δεν έχει ανάγκη είναι στις προδιαγραφές
    και μετά παρτο μοτερ στα χέρια...

    Δεν ξέρεις απο που θα σου έρθει με τον κόσμο γύρω μας. 11.5 συμπίεση και του λέει ο μάστορας "βάλτο σπρωχτό και έλα απο δω"
    και πάει ο κουνενές να το βάλει με δεύτερη! σπάει καπάκι πρωτευουσας, γέφυρα λαδιού και δυο γρανάζια στο σασμάν...
    Δεν γίνονται αυτά ρε γιατρέ

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. διαφορα gsx 650f με Bandit 650
    από mansag στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2011, 18:03
  2. Προβλημα με sv 650 +03..Γνωμες..
    από elbob στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2008, 12:55
  3. προβλημα ακουστικο με dl 650
    από sxizomatis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 17:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF