Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 49

Θέμα: Daytona velos vs Crypton R

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2020
    Μηνύματα
    42

    Daytona velos vs Crypton R

    Στα 1200 συζητησιμη κιολας το crypton r απο ανακατασκευη. Αστρωτο με upside down ψαλιδι ολοκαινουργια πλαστικα γενικα τα παντα. Σαν να βγηκε απο το εργοστασιο φαινεται. Απο την αλλη 1750 daytona velos το οποιο ειναι ιντζκσιον που θελω ειναι πιο ομορφο αλλα ακουω διαφορα. Στραβες ροδες,κακοβαλμενα πλαστικα, περιεργους θορυβους απο το μοτερ με ελαχιστα χιλιομετρα. Ακουω ομως και αλλους που δεν εχουν θεμα. Τι λετε; Να σημειωθει οτι οδηγαω ενα κρυπτον Τ που αν δεν κανω λαθος εχουν ιδιο μοτερακι με το r και ειμαι φουλ ευχαριστημενος αθανατο πραγματικα. Απλα θελω κατι δικο μου. Τι λετε;

  2. #2
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    βάλε τα χεράκια σου και βγαλε τα ματάκια σου.
    ρε τι λέμε και δεν κλαίμε εδώ πέρα μέσα...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2020
    Μηνύματα
    42
    Τι εννοεις φιλε; Εχεις να προτεινεις κατι αλλο; Δεν υπαρχει λογος να ειρωνευεται κανεις. Μια ερωτηση εκανα η οποια ειναι ξεκαθαρη. Αν εχεις να πεις κατι ουσιαστικο για να βοηθησεις καντο. Αυτες οι γενικοτητες ειναι αχρειαστες και αχρηστες. Δεν βοηθας κανενα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Φίλε τα έχω οδηγήσει και τα 2 , 1000 φορές το βέλος και ας κράξουν όσοι έχουν μετοχές στην yamaha...Πολύ καλύτερη θέση οδήγησης το βέλος και γενικά σε όλα ανώτερο

    Έχω κάνει ντελιβερι και με τα 2 , μόνη αδυναμία στο 2ο είναι τα δισκάκια συμπλέκτη τα οποία θα σε χαιρετήσουν σύντομα και μαζί με μηχανικό είναι 50€ επισκευή

    Αλήθεια , γιατί δεν το παίρνεις μεταχειρισμένο?Υπάρχουν μερικά γύρω στα 1400€ και θα είσαι στα ίδια λεφτά με το crypton R σχεδόν

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    το βέλος είναι προσφορά 12 άτοκες και -300
    το πήραν στη δουλειά εδώ δίπλα
    δεν λένε τίποτα οπότε δεν θα έχουν πρόβλημα
    (δε βρίζουν)

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    το βέλος είναι προσφορά 12 άτοκες και -300
    το πήραν στη δουλειά εδώ δίπλα
    δεν λένε τίποτα οπότε δεν θα έχουν πρόβλημα
    (δε βρίζουν)
    Κάτσε δεν κατάλαβα , -300€ γιατί;δεν κάνει 1795 πλέον?

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Αν έχεις δυνατότητα για καινούργιο πάντα προτιμάμε το καινούργιο. Κ 1800€ να έχει, με 12 μήνες άτοκα είναι 150€το μήνα ψιλοπαλευεται κ θα είναι καινούργιο κ δικό σου, όχι ανακατασκευή.

    Το κρυπτονακι καλό είναι, αλλά έχει αυτά που ανέφερα κ παραπάνω, δεν είναι καινούργιο κ θέλει τα λεφτά μαζεμένα μπροστά..
    Ο Κινέζος είναι καινούργιος, δύο χρόνια θα είσαι στην εγγύηση, κρατάς τα χρήματα που έχεις μαζέψει (μην τύχει καμία στραβή χτυπα ξύλο) κ δίνεις λίγα λίγα κάθε μήνα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Αν τα δώσεις όλα μαζί πάντως στο βέλος να ξέρετε έχει 3 χρόνια εγγύηση η 30.000χλμ εγγύηση οποίο έρθει πρώτο , και δωρεάν όλα τα σέρβις μέχρι τα 20.000χλμ (11σερβις)

  9. #9
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Biker Προβολή μηνύματος
    Τι εννοεις φιλε; Εχεις να προτεινεις κατι αλλο; Δεν υπαρχει λογος να ειρωνευεται κανεις. Μια ερωτηση εκανα η οποια ειναι ξεκαθαρη. Αν εχεις να πεις κατι ουσιαστικο για να βοηθησεις καντο. Αυτες οι γενικοτητες ειναι αχρειαστες και αχρηστες. Δεν βοηθας κανενα.
    Είναι άσχετο, ειρωνικό και γενικότητα το ότι σου είπα να μην πας να βαλεις τα χεράκια σου και να βγάλεις τα ματάκια σου;;;;

    Θα τρελαθουμε εδω.,θα ξεχάσουμε και τα λίγα που ξέραμε.
    Οκ, πάρτο το βέλος αρχηγέ.
    Έτσι και αρχίσεις όμως κι εσύ τα μου κάνε μου δείξε,ωπ κουνάει,ωχ σφυράει,αμάν κάτι καν γκαπ γκουπ απ'κατ, να ξέρεις ότι θα είμαι ο πρώτος που θα σε αρχίσει στην καραμουζα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Γιατί υπάρχει κάποιος που παραπονέθηκε για το βέλος?Έχει βγάλει θέματα;

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CuckooDestroyer Προβολή μηνύματος
    Γιατί υπάρχει κάποιος που παραπονέθηκε για το βέλος?Έχει βγάλει θέματα;
    Προφανώς, ο masterone η κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά.. Βάλε velos στην αναζήτηση και θα σου βγάλει τα θέματα.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2020
    Μηνύματα
    42
    Πες οχι μην το παρεις βγαζει αυτα τα θεματα καλυτερα δες κατι αλλο. Λες και ξερω εγω οτι ειναι προβληματικο παπι απο τη στιγμη που το εχουν τοσοι χωρις να εχουν θεμα. Πες την εμπειρια σου τι εχεις ακουσει για να βοηθησεις. Βαλε χερακια και βγαλε ματακια στα παιδακια. Οι άλλοι συμφορουμητες ειπε ο καθενας κατι που γνωριζει για αυτο. Παρε παραδειγμα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Είναι άσχετο, ειρωνικό και γενικότητα το ότι σου είπα να μην πας να βαλεις τα χεράκια σου και να βγάλεις τα ματάκια σου;;;;

    Θα τρελαθουμε εδω.,θα ξεχάσουμε και τα λίγα που ξέραμε.
    Οκ, πάρτο το βέλος αρχηγέ.
    Έτσι και αρχίσεις όμως κι εσύ τα μου κάνε μου δείξε,ωπ κουνάει,ωχ σφυράει,αμάν κάτι καν γκαπ γκουπ απ'κατ, να ξέρεις ότι θα είμαι ο πρώτος που θα σε αρχίσει στην καραμουζα.
    Θεωρώ ότι είναι λάθος να πεις σε κάποιον να μην πάρει DIE-TORA (ή αλλιώς daytona)! Άσε βρε τα παιδιά να τα πάρουν, μετά θα εγγραφούν εδώ και θα ρωτάνε γιατί κάνει το ένα, γιατί κάνει το άλλο, γιατί βαράει εκεί , γιατί βαράει εδώ και έτσι θα έχουμε κάτι για να σπάμε πλάκα.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/02/2020
    Μηνύματα
    110
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Biker Προβολή μηνύματος
    Πες οχι μην το παρεις βγαζει αυτα τα θεματα καλυτερα δες κατι αλλο. Λες και ξερω εγω οτι ειναι προβληματικο παπι απο τη στιγμη που το εχουν τοσοι χωρις να εχουν θεμα. Πες την εμπειρια σου τι εχεις ακουσει για να βοηθησεις. Βαλε χερακια και βγαλε ματακια στα παιδακια. Οι άλλοι συμφορουμητες ειπε ο καθενας κατι που γνωριζει για αυτο. Παρε παραδειγμα.
    Φίλε άκουσε με εδώ όλοι είναι προκατειλημμένοι 50αριδες που έχουν εμμονή με την Ιαπωνία σε σημείο που παίζει να βλέπουν και anime , για να βγάλεις σωστά συμπεράσματα πρέπει να μιλήσεις με κάποιον που το έχει...Μπες στο φβ και δες σε ομαδικές και από τα δύο παπιά τι λένε οι ιδιοκτήτες...Εγώ έχω κάνει και στα 2 ντελιβερι και προτιμώ το βέλος αλλά προφανώς ψάξε το αρκετά και ρώτα 5-6 άτομα να μάθεις ότι περισσότερο μπορείς...Επίσης να ξες εχει το ίδιο μοτέρ με σπρίντερ και dy , ρώτα ντελιβεραδες με αυτά τα μοντέλα για το μοτέρ

    Καλή τύχη και ελπίζω ότι αγοράσεις να σου βγει καλο

  15. #15
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Προκατειλημμένοι 50ριδες με εκατοντάδες χιλιάδες χιλιομέτρων ,που έχουν ταξιδέψει ολόκληρη την Ελλάδα,την Ευρώπη και παραπέρα ,που έχουν αλλάξει πιο πολλές ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ από τα δάχτυλα του χεριού σου.
    Δεν γράφω άλλα ,πάω να δω Naruto και Robotech.
    porca miseria.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. honda supra x helmin 125,honda astrea 110,crypton s 115,daytona velos 125
    από Grigoris8 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2019, 01:54
  2. Daytona Velos R 125i
    από Nospecialname στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2018, 22:14
  3. Wave 110i vs crypton T110 vs kriss 125
    από dmf στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2013, 18:35
  4. Daytona 675 vs GSXR 750
    από NikosR στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2009, 22:58
  5. cbr125 vs crypton x
    από darkrider στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 20:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF