Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 34

Θέμα: ΥΑΜΑΗΑ XT 600F META TO E.

  1. #16
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Φλας έχει το κωλοφαναρο επάνω επάνω ενσωματωμένα. Δεν μου άρεσε να πετάνε πίσω. Χώρια που όταν είχα παλιά ατσουμπαλοι συνεπιβάτες μου είχαν σπάσει αρκετά στο ανέβα η κατέβα.. Καθρέπτες αν έβαζα θα έβαζα τους μικρούς που πιάνουν στο τιμόνι από κάτω..

  2. #17
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Αρκετά αξιόπιστο φίλε..και σε λειτουργία ώρες καλοκαίρι συνεχόμενα..για αυτό και φλατ πιστόνι με μπομπε θα κέρδιζα και άλλα άλογα και εκρηκτικότη τα άλλα σε πορεία θα υπέφερε. Το έχω 4 χρόνια 640 αλλά με αλλαγές λάδια φιλτρο κάθε 2.500χμ. Κάποια στιγμή θέλω να βάλω και ένα ψυγειο λαδιου. Τώρα είμαι στα 55hp τροχό και χωρίς κανένα πρόβλημα..

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Ωραίο! Οι μετατροπές στο μοτέρ είναι οι σωστές ώστε να έχεις απόδοση και αξιοπιστία. Σχεδόν τα ίδια έχουμε. Εμένα βέβαια στο δυναμόμετρο έδειξε 53 αλλά μικρό το κακό!!!

  4. #19
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Σε ευχαριστώ Γιώργο πιστεύω τα άλογα τα κέρδισα από την εξάτμιση καθησα και αντέγραψα τις διαστάσεις από yoshimura rs3 που είναι κανονικά για XR αλλά ταιριάζει πιο πολύ στα φτιαγμένα ΧΤ και κάτι που ξέχασα να γράψω φοράω ηλεκτρονική igniteck..

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Ωραίο !

  6. #21
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.495
    Πολύ όμορφο!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #22
    VR 46 Το avatar του/της Akalestos
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    450
    Μπραβο φιλε μου πολυ ομορφο το χεις να το χαιρεσαι κ παντα κρανος (κ γενικοτερα εξοπλισμο).

  8. #23
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Σας ευχαριστώ παιδιά.. Και τα απλά ΧΤ γίνονται εργαλεία με τις κατάλληλες βελτιώσεις.. Όταν αγαπάς αυτό που έχεις μπορείς να το κάνεις κόσμημα..

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Τι έχεις κάνει ρε φίλος???? Πανέμορφο κ δουλειά με πολύ μεράκι.. Μπράβο σου φίλος!! Δυναμίτη το έκανες!!

  10. #25
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    55 αλογα τροχο σιγουρα λιγο υπερεκτιμημενο νουμερο, αλλα σε καθε περιπτωση, ειναι ωραιο να βλεπουμε κανα ωραιο ΧΤ σημερα, μας παει χρονια πισω...ωραιο καθαρο μηχανακι

  11. #26
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    P@nos αν είδες τα έξτρα που φοράω πίστεψε με βγαίνουν εύκολα τα άλογα και με κάποιες άλλες βελτιώσεις όπως μπομπε πιστόνι και άλλες λεπτομέρειες θα ανέβαζα και άλλο τα άλογα αλλά προτίμησα αξιοπιστία και βελτίωση για να μπορώ να πηγαίνω παντού..δεν έχει θέμα σε μεγάλες αποστάσεις η αν έχει ζέστη και τα συναφή.. Απλά κάθε 2.500χμ εννοείται αλλαγή λάδια φιλτρο..

  12. #27
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.091
    Πώς δουλεύει αυτό το πλαίσιο με 50+ άλογα; Εγώ θυμάμαι ολόκληρο το μηχανάκι να κάνει το εκκρεμές για 10 δευτερόλεπτα κάθε φορά που έκανα οποιαδήποτε απότομη κίνηση, ακόμα και με τα 30 άλογα που'χει από το εργοστάσιο.




    Πολύ ωραίο πάντως, μπράβο. ^^
    Life begins at 45°.

  13. #28
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Eυχαριστω BLiTzER πρώτα το βελτίωσα σε φρένα και αναρτήσεις με σωστό σεταρισμα και στο τέλος έφτιαξα το μοτέρ..εννοειται ότι στα πιο πολλά αν δεν βάλεις χέρι εσύ ο ίδιος δεν θα έχεις ποτέ όπως εσύ το θες.. Γιατί ο μάστορας θα σου πει Έλα μια χαρά δουλεύει η ανάρτηση. Στο δυναμόμετρο θα στο κάνουν πιο πλούσιο για να δουλεύει τέρμα.. Το θέμα είναι να δουλεύει όμως σε όλο το φάσμα των στροφών.. Οπότε όλα αυτά τα λύνεις με προσωπική εργασία.. Τα τελευταία 4 χρόνια το έχω καταχαρει γιατί είμαι μόνο στην συντήρηση 13 χρόνια έχω φάει για να το φτάσω σε αυτό το σημείο..

  14. #29
    RobiXT
    Εγγραφή
    26/04/2020
    Μηνύματα
    179
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sotirisxt Προβολή μηνύματος
    ..Οι βελτιώσεις συνεχίζονται koso ψηφιακό αφού συμφέρει πιο πολύ από το να βάλεις μεταχειρισμένα κοντέρ στροφόμετρο και αφού παράδωσε πνεύμα το στροφόμετρο η απόφαση πάρθηκε και φτιάχτηκε χειροποίητη βάση που βάφτηκε με υδροβαφη carbon για να δέσει σαν σύνολο..Και ναι οποιοδήποτε μηχανάκι μπορεί να σου προσφέρει μεγάλο χαμόγελο αρκεί να το αγαπάς και να μην μένεις στα κλισέ...https://youtu.be/J4oPviGpO7U

  15. #30
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    ωραίο το Koso, θα χρειαστείς και ενα led flasher για να μην αναβουν σε αυτή την συχνότητα τα φλας
    you rise you fall you're down then you rise again

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. to xt mou sta 140 xoreuei
    από ilias s.m. στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2009, 15:44
  2. meta lene oti tous vgainei to onoma...
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2009, 16:45
  3. Problimata meta to trakarisma...
    από fallenheaven στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 10:47
  4. To XT του 2003 έχει καταλύτη;
    από SF στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 11:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF