Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: Προσωπική εμπειρία με το BMW G 310 R

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    [QUOTE=dimrap;3047654]Φίλε μου ήσουν κατατοπιστικός και πολύ πειστικός όσο αφορά το Kawasaki...δεν σου κρύβω ότι μου άρεσε πολύ και όταν έκατσα πάνω ακόμη περισσότερο.επισης το πράσινο είναι πανέμορφο και ανώτερο του Yamaha.. Αλλά και το Yamaha δεν το λες αμελητέα ποσότητα... Αλλά Είσαι φουλ z απ'ότι κατάλαβα...Το βάζεις πρώτο από όλα στην κατηγορία του?[/QUOTE

    Εκ των πραγματων το τι πρεσβευει το καθενα....το Ζ ειναι πασπαρτου αναμεσα σε ΜΤ και ΚΤΜ... τοΚΤΜ ειναι πιο πολυ play bike για να το ανοιξεις να το στριψεις...να το φρεναρεις!
    Αλλα ποσοι απο εμας το παμε τεζα..και που μπορεις να το πας με τους κωλοδρομους!
    Γι' αυθτο λοιπον λεω το Ζ.... τα κανει ολα και καλα !

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Πάμε τώρα στα κράνη... για οποιαδήποτε μηχανή θέλουμε ένα πολύ ποιοτικό καί γερό κράνος ειδικά και σαν άπειροι.. υπάρχουν συγκεκριμένες εταιρείες και σάιτ στις οποίες μπορούμε να βασιστούμε για κάτι τέτοιο? Ασχέτως αν δεν πάρεις την bmw που λέγαμε,θα μπορούσαμε να εμπιστευτούμε την mottorad για κάτι τέτοιο, ενδείκνυται?

  3. #18
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Aν ψάξεις για μη ποιοτικό και μη γερό κράνος θα δυσκολευτείς πολύ περισσότερο

    Ίσως είναι ακριβά λόγο ετικέτας τα mottorad, στην τελική όμως ότι σου αρέσει πρέπει να πάρεις
    και θα δεις αν σε βολεύει. Υπάρχουν τεστ για σχεδόν κάθε μοντέλο.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Αναφέρω την mottorad ως παράδειγμα ως προς την ενδεχόμενη ποιότητα της... εκτός αυτής εσύ ας πούμε πού σε προτείνεις να απευθυνθεί ένας νέος οδηγός?(σάιτ και εταιρείες μιλάμε)!

  5. #20
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.124
    Kοιτάζω σε μεγάλα καταστήματα εξωτερικού που έχουν εύκολη πλοήγηση, στοιχεία κ.λπ.
    Όταν αποφασίσω κάνω μια αναζήτηση με το μοντέλο και την λέξη κράνος και το βρίσκω εδώ
    συγκρίνω τιμές και συνεχίζω.

    Μπορείς να δεις διάφορες εταιρείες, ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του, το σχήμα που έχει δεί ότι τον βολεύει,
    τα χαρακτηριστικά που θέλει, την υποστήριξη που μπορεί να χρειάζεται.

    Τώρα είσαι ακόμα στην αρχή, κοίταξε σε μεγάλα καταστήματα να δεις τι σου αρέσει και βάλε λινκ
    να σου πούμε μια γνώμη. Αν αρχίσουμε να σου προτείνουμε θα χαθεί χρόνος και θα κουραστείς
    χωρίς να κερδίζεις κάτι. Με αναφορές σε κάποια που σου αρέσουν θα είναι πολύ ευκολότερο.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Η kawasaki μου είπε ότι δεν έχει κράνη σαν αντιπροσωπεία αλλά συνεργάζεται με πολλές όπως η Νόλαν ας πούμε τι πιστεύεις για τα Νόλαν κράνη?

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimrap Προβολή μηνύματος
    Φίλε καλησπέρα αληθώς Ανέστη...Ναι έχω ανοίξει και άλλο θέμα σχετικά με την αγορά τουg 310 r ή τού Kawasaki z 400.Το kawasaki όμως τό είδα από κοντά έκατσα πάνω και έχω μια άποψη πλέον... δυστυχώς στο Ηράκλειο δεν μπορεί να γίνει το ίδιο με το bmw....το Kawasaki είναι ωραίο ναι μεν αλλά η bmw είναι έρωτας... απωθημένο...το κακό είναι ότι δεν μπορώ να δώ από κοντά την bmw για αυτό θέλω πληροφορίες προτιμότερα από κάποιον κάτοχο της...που θα μπορεί να μου λύσει κάποιες απορίες.. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!
    Αχχ αυτά τα απωθημένα. Τελικά οτιδήποτε ακριβό, είτε αξίζει είτε όχι, σε πολλούς δημιουργεί απωθημένα.

    Μπαίνεις σε δίλημμα μεταξύ:

    α) Kawasaki μια εταιρία που μας έχει δώσει απίστευτα μηχανάκια που όσοι δεν τα καβαλήσαμε σίγουρα τα ονειρευτήκαμε (μέχρι και νόσο Kawasaki έβγαλαν)
    και
    β) ΒΜW μια εταιρεία που μέχρι το 2004 έβγαζε αξιόπιστα μηχανάκια για συνταξιούχους και όταν το 2004 ανακάλυψε την ιπποδύναμη, βγήκε απολογούμενος ο πρόεδρος της εταιρείας και δήλωσε δημόσια ότι η ζήτηση για τα νέα μοντέλα είναι τόσο αυξημένη που δεν προλαβαίνει να γίνει quality control.

  8. #23
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.096
    Γιατί ψάχνεις με βάση την αντιπροσωπεία; Έψαξες καθόλου στο ιντερνετ; Εννοώ γκούγκλαρε απλά "κράνη μοτό" πχ. Με βάση το μπάτζετ σου, επέλεξε κάποια που σου αρέσουν

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Κάνω έρευνα αγοράς καθημερινά και με έχει κουράσει λίγο όλο αυτό το ψάξιμο... επειδή θά τά αγοράσω όλα μαζί καί θέλω μια φορά να τα πάρω θα προτιμούσα όλα μαζί από μια αντιπροσωπεία να μου έρθουν και εκπτωτικά παρά για 10 πράγμα να αγοράσω από 30 διαφορετικές εταιρείες... Έτσι δεν είναι?

  10. #25
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.096
    Θα ήταν βολικό έτσι, αλλά δεν είναι ηλεκτρικές συσκευές σπιτιού, να τα πάρεις όλα από ένα πολυκατάστημα. Πάρε το μηχανάκι σου από την αντιπροσωπεία και για τα υπόλοιπα υπάρχουν 4-5 γνωστά μαγαζιά στην Αθήνα με εξοπλισμό και αξεσουάρ μοτό που σίγουρα θα βρεις ότι χρειάζεσαι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Nα ξερεις οτι δεις και σου αρεσει σαν κρανος...οταν το δοκιμασεις μπορεις να μην σου ''κανει'' σε αισθηση....καμμια φορα μπορει να νιωσεις
    οτι ''πνιγεσαι'' !
    Πρεπει να σου βγαζει καλη αισθηση ασφαλειας και να νοιωθεις ανετος σαν κομματι απο 'σενα....αυτο θα ειναι το τελειο ασχετα την μαρκα !

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Συμφωνώ απόλυτα αν το δοκιμάσεις δεν πρέπει να το πάρεις....

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    6
    Κατά την άποψη μου dimrap μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και με ένα κράνος των 50 ευρώ ή και μεταχειρισμένο ακόμη.Οπως και μεταχειρισμένα ρούχα για μηχανή.Μην ξοδέψεις μεγάλο ποσό ειδικά αν δεν πας συχνά εκδρομές.εχει και στα Lidl πανφθηνα και σούπερ και είσαι ένας τέλειος αναβάτης , άρχοντας σε λέω!!!

  14. #29
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Όσο έκπτωση και να σου κάνει η BMW για προιόντα της έχεις δει καθόλου τις τιμές τους;Παίζει δηλαδή κράνος-μπουφάν-παντελόνι-μπότες να αφήσεις και μισό νεφρό που λένε.
    when life gets complicated... i ride.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    6
    Πες τα ρε katsar .o dimrap είναι ικανός να πουλήσεις το μισό νεφρό του για εξοπλισμό και το άλλο μισό για iPhone

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw f650gs θέμα με το καντραν
    από Vilanick στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2019, 11:48
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2009, 20:17
  3. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 04:49
  4. τρελαθήκατε με το 1o trail ride?????
    από DIT στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2004, 16:15
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF