Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: Προσωπική εμπειρία με το BMW G 310 R

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63

    Προσωπική εμπειρία με το BMW G 310 R

    Θα ήθελα προσωπικές απόψεις από κάποιον κάτοχο της μηχανής

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    6
    Καλησπέρα φίλε. Χριστός Ανέστη. Τελικά ποιο εργαλείο θα πάρεις;είδα ότι έχεις ανοίξει και άλλο σχετικό θέμα γι'αυτο
    Τελευταία τροποποίηση από Fortigatzis; 05/05/2020 στις 16:46.

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Φίλε καλησπέρα αληθώς Ανέστη...Ναι έχω ανοίξει και άλλο θέμα σχετικά με την αγορά τουg 310 r ή τού Kawasaki z 400.Το kawasaki όμως τό είδα από κοντά έκατσα πάνω και έχω μια άποψη πλέον... δυστυχώς στο Ηράκλειο δεν μπορεί να γίνει το ίδιο με το bmw....το Kawasaki είναι ωραίο ναι μεν αλλά η bmw είναι έρωτας... απωθημένο...το κακό είναι ότι δεν μπορώ να δώ από κοντά την bmw για αυτό θέλω πληροφορίες προτιμότερα από κάποιον κάτοχο της...που θα μπορεί να μου λύσει κάποιες απορίες.. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    6
    Παρακαλώ φίλε μου. Σου εύχομαι υγεία και ασφαλείς διαδρομές οποια και να είναι η επιλογή σου. Εγώ προτιμώ πάντως την νταλίκα μου

  5. #5
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Fortigatzis Προβολή μηνύματος
    Εγώ προτιμώ πάντως την νταλίκα μου
    Α! varadero εχεις κι εσυ?

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    6
    Ακριβώς Mikes. Hondara μόνο. Τι να μας πουν τώρα οι κύριοι αυγολέμονοι με μπεμπούλες και kawasakia!!!

  7. #7
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Fortigatzis Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς Mikes. Hondara μόνο. Τι να μας πουν τώρα οι κύριοι αυγολέμονοι με μπεμπούλες και kawasakia!!!
    ε νταξ, τα παραλες λιγο... ολα τα μηχανακια εχουν τα χουγια τους αλλα σε γενικες γραμμες καλα ειναι ολα! το οτι καποιος γουσταρει μια συγκεκριμενη
    μαρκα δε τον κανει ουτε ανωτερο, ουτε κατωτερο απο καποιον που γουσταρει καποια αλλη.. και σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλυτερος καποιος με ολοκαινουριο
    πχ agusta brutale απο εμενα πχ που εχω ενα παλιο ταπεινο cbf 500.. αλλα ουτε κι εγω απο αυτον.. οπως κι εσυ με το varadero δεν εισαι ανωτερος απο καποιον
    με wolf 250 επειδη κουμανταρεις τα 4πλασια κυβικα και τα διπλα κιλα.. τον μηχανοβιο δεν το κανει το μηχανακι.. η ψυχη τον κανει.. ακομα και με 50αρι καποιος
    αμα δε κατεβαινει απο τη σελα και αρνειται πεισματικα να καβαλησει οτιδηποτε μηχανοκινητο εχει πανω απο 2 ροδες, μηχανοβιος ειναι.. ασχετα απ'το ποσο μακρυα
    μπορει να παει με το μεσο που διαθετει.. το μηχανακι ειναι μεσο για να κανουμε τη καβλα μας, και οχι προεκταση της μαγκιας μας..

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ε νταξ, τα παραλες λιγο... ολα τα μηχανακια εχουν τα χουγια τους αλλα σε γενικες γραμμες καλα ειναι ολα! το οτι καποιος γουσταρει μια συγκεκριμενη
    μαρκα δε τον κανει ουτε ανωτερο, ουτε κατωτερο απο καποιον που γουσταρει καποια αλλη.. και σε καμια περιπτωση δεν ειναι καλυτερος καποιος με ολοκαινουριο
    πχ agusta brutale απο εμενα πχ που εχω ενα παλιο ταπεινο cbf 500.. αλλα ουτε κι εγω απο αυτον.. οπως κι εσυ με το varadero δεν εισαι ανωτερος απο καποιον
    με wolf 250 επειδη κουμανταρεις τα 4πλασια κυβικα και τα διπλα κιλα.. τον μηχανοβιο δεν το κανει το μηχανακι.. η ψυχη τον κανει.. ακομα και με 50αρι καποιος
    αμα δε κατεβαινει απο τη σελα και αρνειται πεισματικα να καβαλησει οτιδηποτε μηχανοκινητο εχει πανω απο 2 ροδες, μηχανοβιος ειναι.. ασχετα απ'το ποσο μακρυα
    μπορει να παει με το μεσο που διαθετει.. το μηχανακι ειναι μεσο για να κανουμε τη καβλα μας, και οχι προεκταση της μαγκιας μας..
    Πολυ σωστος...αγαπαμε την φιλοσοφια της μοτοσυκλετας....την αδρεναλινη και την ελευθερια που δινει ειτε στο παπι ειτε στο SS

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Έχει αυτή στο Γάζι η οποία φαίνεται και υποτίθεται να είναι ναι σαν καινούργια..
    https://www.car.gr/23797350-bmw-g-310-r
    Εγώ θα έριχνα μια ματιά..

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Παιδιά κάτι ακόμα.... Ξέρεις κάνεις αν η Bmw mottorad έχει στον εξοπλισμό τής προστατευτικά αναβάτη(πλάτης, γοφών, μέσης, γόνατος, αγκώνα κτλ)?Αν όχι, ξέρετε κανένα αξιόπιστο σάιτ που θά βρώ όλα αυτά και καλής ποιότητας εννοώ πράγματα?

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimrap Προβολή μηνύματος
    Φίλε καλησπέρα αληθώς Ανέστη...Ναι έχω ανοίξει και άλλο θέμα σχετικά με την αγορά τουg 310 r ή τού Kawasaki z 400.Το kawasaki όμως τό είδα από κοντά έκατσα πάνω και έχω μια άποψη πλέον... δυστυχώς στο Ηράκλειο δεν μπορεί να γίνει το ίδιο με το bmw....το Kawasaki είναι ωραίο ναι μεν αλλά η bmw είναι έρωτας... απωθημένο...το κακό είναι ότι δεν μπορώ να δώ από κοντά την bmw για αυτό θέλω πληροφορίες προτιμότερα από κάποιον κάτοχο της...που θα μπορεί να μου λύσει κάποιες απορίες.. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!
    Να αφησεις το bmw...προχειρα ψαξε και θα δεις απο ξενα φορουμ οτι δεν ειναι και πολυ ευχαριστημενοι...απο κιβωτιο και απο φρενα και γι'αυτο εκαναν ανακληση.....καθως επισης ανακλιση εκαναν παλι γιατι εσπαγε η συνδεση του πλαισιου με το σταντ!
    Επισης off the record....το πισω αμορτισερ ειναι τοποθετημενο κοντα στην εξατμιση....με αποτελεσμα να μαλακωνει αρκετα το ηδη μαλακο αμορτισερ κανοντας ειδικα με 2 ατομα να κοπαναει καταπονωντας πλαισιο και ψαλιδι......θα το ελεγα και επικινδυνο !

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Σοβαρά τώρα σε τέτοιο σημείο?

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Πες ότι βγάζουμε τελείως το bmw... Τί θα έλεγες... Kawasaki Z 400 ή Yamaha mt 03?

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimrap Προβολή μηνύματος
    Πες ότι βγάζουμε τελείως το bmw... Τί θα έλεγες... Kawasaki Z 400 ή Yamaha mt 03?
    Ξεκαθαρα το kawasaki !
    Πιο δυνατο...πιο ροπατο (σχεδον 10 nm περισσοτερο)....επισης αν θυμαμε καλα εχει μοχλικο στην πισω αναρτηση
    που δεν εχει το γιαμαχα.
    Φρενα μεγαλυτερη δισκοπλακα εμπρος το καβασακι.....και πισω εχει διπιστονη δαγκανα....ενω το γιαμαχα εχει μονη.
    Στα πιο δευτερα....λεντ φλας το γιαμαχα.....αλογονου το καβασακι.
    0-100 πιο γρηγορο το καβα (ακομη και απο το duke 390).....100-0 καλυτερα φρενα το καβα.
    Εαν εχεις τα χρηματα...για εμενα ειναι δικαιολογημενα τα πιο πολλα που εχει το καβα αλλωστε
    η οικογενεια Ζ.... εχει γραψει ιστορια !

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2020
    Μηνύματα
    63
    Φίλε μου ήσουν κατατοπιστικός και πολύ πειστικός όσο αφορά το Kawasaki...δεν σου κρύβω ότι μου άρεσε πολύ και όταν έκατσα πάνω ακόμη περισσότερο.επισης το πράσινο είναι πανέμορφο και ανώτερο του Yamaha.. Αλλά και το Yamaha δεν το λες αμελητέα ποσότητα... Αλλά Είσαι φουλ z απ'ότι κατάλαβα...Το βάζεις πρώτο από όλα στην κατηγορία του?

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw f650gs θέμα με το καντραν
    από Vilanick στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2019, 11:48
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2009, 20:17
  3. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 04:49
  4. τρελαθήκατε με το 1o trail ride?????
    από DIT στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2004, 16:15
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF