Σελίδα 14 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 304

Θέμα: Ξυλοδαρμός δικυκλιστή από αστυνομικούς στο κέντρο της Αθήνας.

  1. #196
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αντιτίθεται στον ΚΟΚ, είναι παράβαση...
    Δεν έχεις ανέβει πεζοδρόμιο με τη μοτοσικλέτα?.
    Δεν την έχεις αφήσει ποτέ στο πεζοδρόμιο έστω και για 2 λεπτά?
    Δεν έχεις κάνει ποτέ διήθηση?
    Δεν έχεις υπερβεί ποτέ το όριο έστω και για ένα χιλιόμετρο ανα ώρα?
    Μην τρελάθούμε κίολας?Πρέπει να είσαι σε θέση να κρίνεις ότι δεν είναι το ίδιο να παραβιάζεις στοπ
    και κόκκινο με το να αφήσεις τη μοτό στο πεζοδρόμιο.
    Σε κλήση 10 ευρώ που έφαγα απο ζητά γιατι είχα αφήσει τη μηχανή στο πεζοδρόμιο.
    Του λέω γιατί με έγραψες?Εσυ την μηχανή σου που την αφήνεις?Μου λεει δικιο έχεις εγω για τέτοιο
    λόγο δεν γράφω αλλά έχει γίνει καταγγελία και έπρεπε να τους γράψουμε όλους.

  2. #197
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Δεν έχεις ανέβει πεζοδρόμιο με τη μοτοσικλέτα?.
    Δεν την έχεις αφήσει ποτέ στο πεζοδρόμιο έστω και για 2 λεπτά?
    Δεν έχεις κάνει ποτέ διήθηση?
    Δεν έχεις υπερβεί ποτέ το όριο έστω και για ένα χιλιόμετρο ανα ώρα?
    Μην τρελάθούμε κίολας?Πρέπει να είσαι σε θέση να κρίνεις ότι δεν είναι το ίδιο να παραβιάζεις στοπ
    και κόκκινο με το να αφήσεις τη μοτό στο πεζοδρόμιο.
    Σε κλήση 10 ευρώ που έφαγα απο ζητά γιατι είχα αφήσει τη μηχανή στο πεζοδρόμιο.
    Του λέω γιατί με έγραψες?Εσυ την μηχανή σου που την αφήνεις?Μου λεει δικιο έχεις εγω για τέτοιο
    λόγο δεν γράφω αλλά έχει γίνει καταγγελία και έπρεπε να τους γράψουμε όλους.

    Προφανέστατα δεν κατάλαβες ότι ήταν περιπαιχτικό το σχόλιό μου...

  3. #198
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    562
    Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι είστε σε φανάρι κόκκινο σταματημένοι και ακουτε αυτοκίνητο να φρενάρει απότομα από πίσω σας και με τα λάστιχα να ουρλιάζουν δεν θα καρφώσετε πρώτη να φύγετε;

    Καθρέφτες είχα. Έχω ακόμα και στο ποδήλατο μου. Λόγω κούρασης όμως και αμέλειας δεν τους κοίταξα.

  4. #199
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Αντιτίθεται στον ΚΟΚ, είναι παράβαση...
    Ναι αλλά ήταν βράδυ πουβρεχε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #200
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι είστε σε φανάρι κόκκινο σταματημένοι και ακουτε αυτοκίνητο να φρενάρει απότομα από πίσω σας και με τα λάστιχα να ουρλιάζουν δεν θα καρφώσετε πρώτη να φύγετε;

    Καθρέφτες είχα. Έχω ακόμα και στο ποδήλατο μου. Λόγω κούρασης όμως και αμέλειας δεν τους κοίταξα.
    Μια ζωή καβα πες έκανα λάθος και τέλος. Τι το συνεχίζεις?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #201
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι είστε σε φανάρι κόκκινο σταματημένοι και ακουτε αυτοκίνητο να φρενάρει απότομα από πίσω σας και με τα λάστιχα να ουρλιάζουν δεν θα καρφώσετε πρώτη να φύγετε;

    Καθρέφτες είχα. Έχω ακόμα και στο ποδήλατο μου. Λόγω κούρασης όμως και αμέλειας δεν τους κοίταξα.
    Οχι δεν καρφωνουμε καμμια 1η και ξεκιναμε γιατι στο περιστατικο που περιγραφεις δεν θα ειχες προλαβει να καταλαβεις απειλη. Και επειδη πας για Full House σου λεω οτι τα εσφαξες ολα τα φαναρια σε εκεινη την ευθεια και απλα σε αντιληφθηκαν σε αυτα τα 2.
    Τελευταία τροποποίηση από g_m900; 02/05/2020 στις 12:49.

  7. #202
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    562
    Έκανα λάθος και τιμωρηθηκα. Αλλά αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω είναι ότι υπάρχουν τα κατά συνθήκη λάθη που γίνονται βάση λογικής. Πχ Δηλαδή αν στέκεσαι σε ένα φανάρι και φυσάει και έχει από πάνω σου έναν επικυνδινο ευκάλυπτο που τα κλαδιά του αντέχουν δεν αντέχουν θα αναγκαστείς να το σφαξεος το κόκκινο. Το να περιμένεις στο φανάρι είναι σαν να τζογαρεις.

  8. #203
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    562
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οχι δεν καρφωνουμε καμμια 1η και ξεκιναμε γιατι στο περιστατικο που περιγραφεις δεν θα ειχες προλαβει να καταλαβεις απειλη. Και για να σου κανω επειδη πας για Full House σου λεω οτι τα εσφαξες ολα τα φαναρια σε εκεινη την ευθεια και απλα σε αντιληφθηκαν σε αυτα τα 2.
    Μολις είχα ξεκινήσει. 50 μέτρα πριν.

    Πάω για Full House; Δηλαδή;

  9. #204
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.969
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή ας υποθέσουμε ότι είστε σε φανάρι κόκκινο σταματημένοι και ακουτε αυτοκίνητο να φρενάρει απότομα από πίσω σας και με τα λάστιχα να ουρλιάζουν δεν θα καρφώσετε πρώτη να φύγετε;
    Μου έχει τύχει πολλές φορές... το πρώτο που κάνω αυτόματα είναι να ελέγξω καθρέφτες... άλλη φορά ήταν τόσο γρήγορο και απότομο, που όχι καθρέφτες δεν προλάβαινα να κοιτάξω, απλά προετοιμάστηκα ψυχολογικά ότι με τράκαραν και που θα καταλήξω, ευτυχώς όμως ο κάγκουρας σταμάτησε εγκαίρως...

    Πριν είχαμε πιάσει μονότερμα τον g_m λόγω επαγγέλματος, τώρα πιάσαμε εσένα, μη θεωρήσεις ότι έχουμε προσωπικά μαζί σου φίλτατε, απλά "πιανόμαστε" από αυτά που γράφεις... αναφέρεις ότι άκουσε πίσω σου παντιλίκια, κι από φόβο μην σε χτυπήσει έσφαξες το κόκκινο... κι ότι ο δρόμος ήταν άδειος, ήταν εντελώς ακίνδυνο, αλλά ξεκίνησες και με προσοχή παρ΄όλα αυτά... το ένα αναιρεί το άλλο... παραπάνω λες ότι από κούραση δεν κοίταξες καθρέφτες... άρα είχες μια υποκειμενική αίσθηση ότι κινδύνευες, και ποτέ δεν είχες αυτό που λέμε situational awareness, συγχώρεσέ μου την αγγλικούρα αλλά δε μου έρχεται τώρα ο ελληνικός όρος... μπορεί το αμάξι να ήταν πίσω σου 300-400 μέτρα κι εσύ θεώρησες ότι κινδυνεύεις εκείνη τη στιγμή, χωρίς αυτό απαραίτητα να συνέβαινε...

  10. #205
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Έκανα λάθος και τιμωρηθηκα. Αλλά αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω είναι ότι υπάρχουν τα κατά συνθήκη λάθη που γίνονται βάση λογικής. Πχ Δηλαδή αν στέκεσαι σε ένα φανάρι και φυσάει και έχει από πάνω σου έναν επικυνδινο ευκάλυπτο που τα κλαδιά του αντέχουν δεν αντέχουν θα αναγκαστείς να το σφαξεος το κόκκινο. Το να περιμένεις στο φανάρι είναι σαν να τζογαρεις.
    Δεκτο...
    Αλλα αν σε σταματησε περιπολικο... τους εξηγησες οτι εφαγες 2 φαναρια γιατι καποιος μαλακας που εκανε παντηλικια νομιζες θα σε ετρωγε...και την γλυτωσες μονο με 1000 ενω τους ελεγες και μαλακες ουσιαστικα...τοτε μαλλον με λιγα την γλυτωσες γιατι το τμημα Αμπελοκηπων ειναι στα 100μ απο εκει

  11. #206
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    562
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μου έχει τύχει πολλές φορές... το πρώτο που κάνω αυτόματα είναι να ελέγξω καθρέφτες... άλλη φορά ήταν τόσο γρήγορο και απότομο, που όχι καθρέφτες δεν προλάβαινα να κοιτάξω, απλά προετοιμάστηκα ψυχολογικά ότι με τράκαραν και που θα καταλήξω, ευτυχώς όμως ο κάγκουρας σταμάτησε εγκαίρως...

    Πριν είχαμε πιάσει μονότερμα τον g_m λόγω επαγγέλματος, τώρα πιάσαμε εσένα, μη θεωρήσεις ότι έχουμε προσωπικά μαζί σου φίλτατε, απλά "πιανόμαστε" από αυτά που γράφεις... αναφέρεις ότι άκουσε πίσω σου παντιλίκια, κι από φόβο μην σε χτυπήσει έσφαξες το κόκκινο... κι ότι ο δρόμος ήταν άδειος, ήταν εντελώς ακίνδυνο, αλλά ξεκίνησες και με προσοχή παρ΄όλα αυτά... το ένα αναιρεί το άλλο... παραπάνω λες ότι από κούραση δεν κοίταξες καθρέφτες... άρα είχες μια υποκειμενική αίσθηση ότι κινδύνευες, και ποτέ δεν είχες αυτό που λέμε situational awareness, συγχώρεσέ μου την αγγλικούρα αλλά δε μου έρχεται τώρα ο ελληνικός όρος... μπορεί το αμάξι να ήταν πίσω σου 300-400 μέτρα κι εσύ θεώρησες ότι κινδυνεύεις εκείνη τη στιγμή, χωρίς αυτό απαραίτητα να συνέβαινε...
    Για το situational awareness συμφωνώ. Ειχα να οδηγήσω καιρο, ήμουν κουρασμένος, ποναγα, κρυωνα νύχτα βροχή όλα αυτά με έκανα να αμελησω να κοιτάξω τον καθρεφτη

  12. #207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Σε ολους μπορει να συμβει αυτο που περιεγραψες,οι αστυνομικοι καλως σε εγραψαν βασει του γραμματος του νομου,δεν επρεπε να σε βρισουν ομως.Σ αυτες τις περιπτωσεις ΑΝ ΔΕΝ εισαι δικαστης,αστυνομικος,δικηγορος,ή ο μποντυμπιλντερας μπραβος στο you tube,καλον ειναι με ψυχραιμια και νηφαλιοτητα να εξηγεις την θεση σου.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #208
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524
    λαθη και παραβασεις κανουμε ολοι
    η πιο αποδοτικη ατακα ειναι ''ναι παιδια εχετε δικιο'' ειδικα οταν εχουν
    οι αστηρικτες δικαιολογιες εκνευριζουν
    οι υποδειξεις ακομα περισοοτερο
    κυκλοφορουν αστυνομικοι αγενεις και κομπλεξικοι αλλα στατιστικα ειναι οι λιγοτεροι
    προσωπικα οπου εχω πετυχει τετοιον τον μαζευει ο συναδελφος του γιατι τον ξερει

  14. #209
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Επειδή κανένας σοβαρός, μορφωμένος, σκεπτόμενος άνθρωπος δε θα πήγαινε ποτέ εθελοντικά να γίνει στρατιώτης. Ορίστε το δεδομένο και το επιχείρημα.




    Όχι, ο στρατός ΔΕΝ είναι μικρογραφία της κοινωνίας, επειδή εκεί βρίσκεις ΜΟΝΟ ανθρώπους με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Μικρογραφία της κοινωνίας είναι τα σύνολα που έχουν προκύψει από τυχαίο δείγμα. Εκτός αν μιλάς για τους φαντάρους. Τότε ναι, είναι μικρογραφία της κοινωνίας ο στρατός.
    Να ξέρεις όμως ότι τα χειρότερα καψόνια στο στρατό δεν τα κάνουν οι καραβανάδες
    αλλά οι παλιοί φαντάροι

    Ας μην πω και τίποτε άλλο για τηλέφωνα που πέφτουν
    και βγαίνουν αυτοί έξω κι εσύ μένεις μέσα
    Συνεργατικά λειτουργούν λοιπόν


    Α και πουσαι
    Γι άνοιξε ψιλικατζίδικο να δεις τι εύκολο είναι



    Στην επιβίωση δεν υπάρχει ντροπή
    από την εξασφαλισμένη επιβίωση και ΜΕΤΑ αρχίζει η ξεφτίλα

  15. #210
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Απο το 2007 που μπηκα αστυνομία τα περιπολικα το βραδυ κινουνται με αναμμενους φαρους. Βαση διαταγης αυτο. Για λογους αποτρεπτικους ωστε εσυ που θες να σφαξεις το κοκκινο να το ξανασκεφτεις. Τωρα εσυ δεν ειχες ουτε καθρεφτες να υποθεσω(δεν το θυμαμαι αν το ανεφερες) οποτε αστο...
    Συχνά πυκνά και την ημέρα με φάρους αναμμένους γιατί αρκετοί βιάζονται να σχολάσουν.Να τα λέμε κι αυτά
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Σελίδα 14 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγές στο κέντρο της Αθήνας
    από sadengr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 11:26
  2. Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 15:03
  3. Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας...
    από vas_sia στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 13:47
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF