Σελίδα 6 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 304

Θέμα: Ξυλοδαρμός δικυκλιστή από αστυνομικούς στο κέντρο της Αθήνας.

  1. #76
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    κανε οτι σε φωτίσει ο Μανιτού.
    εγω το λινκ σου δε το άνοιξα καν, ακριβως γιατι ήταν απο το συγκεκριμένο σάιτ.
    Αμα φύγεις,θα μου λείψεις.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Εγώ πάντως βλέπω έναν αστυνομικό χωρίς διακριτικά με μηχανη χωρίς διακριτικά να δέρνει κάποιον στον δρόμο
    Ας μας πουν επιτέλους ότι ο παππούς έβρισε χτύπησε απείλησε αρνήθηκε έλεγχο και πήγε να διαφύγει με το παπί
    Γιατί αν έγιναν όλα αυτά και τον ακινητοποίησαν και τον συνέλαβαν εγώ είμαι μαζί τους
    Έγιναν όμως;
    Και ακόμα κι αν δεν ήταν συνοδεία κάποιου αλλά περαστικοί ασφαλιστές εγώ απλά κατέθεσα προσωπική εμπειρία ότι έχω κινδυνεύσει από τέτοιες συνοδείες
    Και μάλλον όχι μόνο εγω

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως βλέπω έναν αστυνομικό χωρίς διακριτικά με μηχανη χωρίς διακριτικά να δέρνει κάποιον στον δρόμο
    Ας μας πουν επιτέλους ότι ο παππούς έβρισε χτύπησε απείλησε αρνήθηκε έλεγχο και πήγε να διαφύγει με το παπί
    Γιατί αν έγιναν όλα αυτά και τον ακινητοποίησαν και τον συνέλαβαν εγώ είμαι μαζί τους
    Έγιναν όμως;
    Και ακόμα κι αν δεν ήταν συνοδεία κάποιου αλλά περαστικοί ασφαλιστές εγώ απλά κατέθεσα προσωπική εμπειρία ότι έχω κινδυνεύσει από τέτοιες συνοδείες
    Και μάλλον όχι μόνο εγω
    Που το ξερεις οτι ειναι αστυνομικος?
    Επειδη το λεει ο Ρουβικωνας?
    Αν δεν το γραφανε οτι ειναι πιθανον και να μην δινοταν τοση εκταση.
    Συμφωνώ για τις συνοδειες.

  4. #79
    Απο το βιντεο δεν βλεπω να προκυπτει οτι
    αυτοι ειναι αστυνομικοι
    Επισης δεν φαινεται με καποιο τροπο
    οτι συνοδευαν καποιον επισημο ειτε ως αστυνομικοι
    ειτε ως πολιτες
    Το μονο πραγματικο γεγονος που βλεπω
    και ειναι κατακριτεο 100%
    ειναι 2 τυπους να εχουν ριξει κατω ενα μηχανακι
    και να δερνουν εναν αλλον τυπο

  5. #80
    Ρουβικωνας εδω! Με καλεσε κανεις;
    done.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Οι σοβαροί εκπαιδευμένοι συνοδοί δεν ασχολούνται με τέτοιου είδους "απειλές". Οι περισσότεροι συνοδοί ειναι και καλά κακοπληρωμένοι αστυνομικοί που δουλεύουν στα ρεπό τους σε ιδιώτες και η περισσότερη εκπαίδευση τους ειναι αναβολικά και ταινίες. Μάλλον με κάτι τέτοιους διασταυρώθηκαν οι δρόμοι τους με το suspicious subject
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    γράφεται μερικοί οτι η μπατσομηχανή δεν εχει αριθμό κυκλοφορίας ...το 955 ΔΕΝ το βλέπετε ??
    διαβάστε περι ποιάς μηχανής πρόκειται...https://www.makeleio.gr/%ce%b5%ce%be...9%ce%9f%ce%a5/
    προσωπικά αν συνέβαινε σε εμένα ,και μάλλον φαίνεται οτι αυτοί πέρασαν με κόκκινο κ αυτός τούς εκανε παρατήρηση κ τον πλάκωσαν στο ξύλο ...θα προσλάμβανα π.χ. τον κούγια κ θα εφτυναν το γάλα τής μάνας τους απο τίς αγωγές κ τίς μηνύσεις που θα ετρωγαν ,και οι ιδιοι κ το αρμόδιο υπουργείο ...(θυμηθείτε την υπόθεση με τίς ζαρτινιέρες ...κ τον κύπριο φοιτητή ,που καταδικάστηκαν οι αστυνομικοί κ πήρε κ αποζημείωση βαρβάτη ) αφού υπάρχει video ...ολα τα υπόλοιπα ειναι πανεύκολα για μεγαλοδικηγόρο...
    Τελευταία τροποποίηση από alexis72; 29/04/2020 στις 23:16.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Να πω την αλήθεια το αστυνομικος το λέει ο τίτλος του ποστ
    Σε δεύτερο χρόνο όμως αναφέρθηκε το εσωτερικων υποθέσεων και υπηρεσιακή μοτό με μυστήρια πινακίδα
    Πάντως θεωρώ πιο πιθανό το συμβάν να είναι όπως εμφανίζεται παρά να έκατσε κάποιος και να έφτιαξε μια φανταστική ιστορία με δράκους με αφορμή ένα κεφαλοκλειδωμα

  9. #84
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Ρε φιλαράκι μην απολογείσαι ειναι μια δουλειά και αυτό.Υπάρχουν καλοί και κακοι επαγγελματίες.Τώρα ο καθένας έχει μια γνώμη ανάλογα με τα βιωματά του αν ήταν ο αδερφός μου αυτός που τραβοπαλάγανε
    πόσο ψύχραιμα θα μπορούσα να το δώ?
    εχει διαφορα να εισαι κακος επαγγελματιας σερβιτορος, κακος επαγγελματιας καθαριστης, κακος επαγγελματιας καρδιοχειρουργος, και κακος επαγγελματιας που κυκλοφοραει με οπλο αναμεσα σε πολιτες...νομιζω πιανεις το concept...

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου ,μένει εδώ κ 3 χρόνια ενας τύπος που κυκλοφορεί πάντα με ενα χτ600 χωρίς πινακίδα κυκλοφορίας ποτέ ,
    πιάσαμε κουβέντα κ λέμε καλημέρα - καλησπέρα τα τυπικά δηλαδή ,τον ρώτησα γιατί δεν εχει πινακίδα ,τού την εκλεψαν την εχασε κλπ ,μού ειπε οτι ειναι αστυνομικός κ δουλεύει στο υπουργείο δημοσίας τάξης στην κατεχάκη , ...ρώτησα κ εναν γνωστό μου που ειναι διαχειριστής στην πολυκατοικία που μένει κ μού ειπε οτι ειναι πράγματι αστυνομικός κ ειναι στην ευπ...

  11. #86
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν το γραφανε οτι ειναι πιθανον και να μην δινοταν τοση εκταση.
    .
    Βλέπω μπήκες γρήγορα στο νόημα.
    Και τις προάλλες διαμαρτύρονταν σε περιστατικό συλληφθέντος που τον ξέντυσαν και τον τραμπούκιζαν,με την γνωστή λεπτότητα που τους διακρίνει,ψάχνοντας ποιός τους έγραφε με την κάμερα.
    Περιστατικά έχουμε πολλά και δεν φταίνε οι κάμερες που μπορεί να τους γράφουν.
    Απλά αν δεν τους γράφουν με καμμιά κάμερα,εφευρίσκουν όμορφες ιστορίες με ζαρντινιέρες που πετάγονται και χτυπάνε πάνω σε κεφάλια υπόπτων.
    Αν λοιπόν δεν κοπούν αυτές οι συμπεριφορές προκοπή δεν θα δούμε.Φιλικά.
    Τελευταία τροποποίηση από Vstrommer71; 30/04/2020 στις 01:26.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    σχεδόν δίπλα στο σπίτι μου ,μένει εδώ κ 3 χρόνια ενας τύπος που κυκλοφορεί πάντα με ενα χτ600 χωρίς πινακίδα κυκλοφορίας ποτέ ,
    πιάσαμε κουβέντα κ λέμε καλημέρα - καλησπέρα τα τυπικά δηλαδή ,τον ρώτησα γιατί δεν εχει πινακίδα ,τού την εκλεψαν την εχασε κλπ ,μού ειπε οτι ειναι αστυνομικός κ δουλεύει στο υπουργείο δημοσίας τάξης στην κατεχάκη , ...ρώτησα κ εναν γνωστό μου που ειναι διαχειριστής στην πολυκατοικία που μένει κ μού ειπε οτι ειναι πράγματι αστυνομικός κ ειναι στην ευπ...
    Επειδη ξερω απο εκει...χωρις πινακιδα μεσα στην εγκατασταση δεν μπαινει. Υπαρχει πετσοκομμα αν το κανει. Ρητη εντολη.
    Τωρα να ξερεις υπαρχει και περιπτωση να ειναι wannabe πρακτορας. Δηλαδη απλα πολιτικος υπαλληλος και να το παιζει σεριφης.

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Βλέπω μπήκες γρήγορα στο νόημα.
    Και τις προάλλες διαμαρτύρονταν σε περιστατικό συλληφθέντος που τον ξέντυσαν και τον τραμπούκιζαν,με την γνωστή λεπτότητα που τους διακρίνει,ψάχνοντας ποιός τους έγραφε με την κάμερα.
    Περιστατικά έχουμε πολλά και δεν φταίνε οι κάμερες που μπορεί να τους γράφουν.
    Απλά αν δεν τους γράφουν με καμμιά κάμερα,εφευρίσκουν όμορφες ιστορίες με ζαρντινιέρες που πετάγονται και χτυπάνε πάνω σε κεφάλια υπόπτων.
    Αν λοιπόν δεν κοπούν αυτές οι συμπεριφορές προκοπή δεν θα δούμε.Φιλικά.
    Συμφωνω και προσωπικα ειμαι υπερ των προσωπικων καμερων στην στολη όπως στο Αμερικα.

  14. #89
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Πάντως σε οποιαδήποτε αλλης πιο "ελευθερης" περίστασης το συμβαν θα ειχε κεντρικο θεμα στα πρωτοσέλιδα απο τους αιμοδιψείς δημοσιογράφους
    Σημερα αναφέρεται σε δυο εφημερίδες μονο.
    https://www.frontpages.gr/

  15. #90
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Επειδη ξερω απο εκει...χωρις πινακιδα μεσα στην εγκατασταση δεν μπαινει. Υπαρχει πετσοκομμα αν το κανει. Ρητη εντολη.
    Τωρα να ξερεις υπαρχει και περιπτωση να ειναι wannabe πρακτορας. Δηλαδη απλα πολιτικος υπαλληλος και να το παιζει σεριφης.
    Η Αθήνα βρίθει ξεκράνωτων τυπάδων με απινάκιδες μοτοσυκλέτες (συνήθως μεγάλου κυβισμου). Ασφαλίτες? Αστυνομικοί? Πάντως, απλοί πολίτες δεν είναι σίγουρα.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

Σελίδα 6 από 21 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγές στο κέντρο της Αθήνας
    από sadengr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 11:26
  2. Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 15:03
  3. Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας...
    από vas_sia στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 13:47
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF