Σελίδα 7 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 304

Θέμα: Ξυλοδαρμός δικυκλιστή από αστυνομικούς στο κέντρο της Αθήνας.

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Η Αθήνα βρίθει ξεκράνωτων τυπάδων με απινάκιδες μοτοσυκλέτες (συνήθως μεγάλου κυβισμου). Ασφαλίτες? Αστυνομικοί? Πάντως, απλοί πολίτες δεν είναι σίγουρα.
    Καλά μην ορκίζεσαι. Υπάρχουν πολλοί που δεν τις φοράνε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #92
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    192
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Οι περισσότεροι συνοδοί ειναι και καλά κακοπληρωμένοι αστυνομικοί που δουλεύουν στα ρεπό τους σε ιδιώτες
    Και καλά, πολύ σωστά το είπες. Αν υπολογίσουμε τις ώρες εργασίας (δεν κρίνω είδος, απόδοση, ποιότητα κτλ) σε σχέση με τα χρήματα που παίρνουν,
    και αν λάβουμε υπόψη ότι μια τεράστια μερίδα που είναι οι πρώην ειδικοί φρουροί, είναι εργαζόμενοι με ένα απολυτήριο λυκείου χωρίς καν βαθμό,
    είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ καλά αμειβόμενοι.
    Και μιλάω συγκεκριμένα για 2-3 αστυνομικούς φίλους και έναν συγγενή μου, που είναι παραδείγματα προς μίμηση και όχι για τα καθίκια που συζητάμε εδώ.
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  3. #93
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.471
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Καλά μην ορκίζεσαι. Υπάρχουν πολλοί που δεν τις φοράνε
    Και να κυκλοφορούν ΜΕΣΑ στην Αθήνα? Θα πάρω εγώ π.χ. το Tuono και θα κόβω βόλτες Σύνταγμα-Πατησίων-Κηφισίας χωρίς πινακίδα και δεν θα με σταματήσουν???

    Επειδή κινούμαι πολύ μέσα στην πόλη με το beverly, αυτοί που βλέπω να είναι χωρίς πινακίδα, συνήθως κάνουν μπαμ...
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  4. #94
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Και να κυκλοφορούν ΜΕΣΑ στην Αθήνα? Θα πάρω εγώ π.χ. το Tuono και θα κόβω βόλτες Σύνταγμα-Πατησίων-Κηφισίας χωρίς πινακίδα και δεν θα με σταματήσουν???

    Επειδή κινούμαι πολύ μέσα στην πόλη με το beverly, αυτοί που βλέπω να είναι χωρίς πινακίδα, συνήθως κάνουν μπαμ...
    Και μπαμ κάνουν και σου χτυπάνε στο μάτι
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #95
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και μπαμ κάνουν και σου χτυπάνε στο μάτι
    Ενιοτε ισχυει και το:

    Και μπαμ κάνουν και σου χτυπάνε το μάτι.

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Μικρή διευκρίνηση για την αποκατάσταση της ιστορικής ακρίβειας, αφού αναφέρθηκε περισσότερες από μια φορές η περίπτωση της "ζαρντινιέρας".

    Το ξύλο ο "κύπριος" δεν το έφαγε στην σκηνή που αποτυπώθηκε στις κάμερες και σοκαρίστηκε (και καλά) το πανελλήνιο.
    Το τύπο τον "σαπίσανε" στο παρκάκι μπροστά από την ΧΑΝΘ και όσοι ήταν μπροστά μιλάνε για πολύ ξύλο.
    Το τουμπανιασμένο πρόσωπο του μάλλον σε κάτι τέτοιο συνηγορεί.

    Από την άλλη "τυχαία περιστατικά" που επαναλαμβάνονται, παύουν να είναι τυχαία.

    Είδηση τέτοιου τύπου, που γίνεται "γαργάρα", μάλλον για πραγματικό περιστατικό μου κάνει παρά για προϊόν της φαντασίας κάποιου.
    Άλλωστε υπάρχει και ένα μορατόριουμ οποιασδήποτε κριτικής απέναντι στην κυβέρνηση λόγω ιού.

    Και κάτι τελευταίο για να μην κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε.
    Η αστυνομία, ο στρατός και η εκκλησία, ελάχιστα "εκδημοκρατίστηκαν" από τα χρόνια της χούντας (για να μην to πιάσω από πιο παλιά).

  7. #97
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #98
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Μπορούμε απλά να δεχτούμε ότι ένας καλά εκπαιδευμένος συνοδός (είτε ένστολος είτε όχι) θα έπρεπε να είναι σε θέση να ακινητοποιήσει κάποιον, να του φορέσει χειροπέδες και να τον στείλει για τα υπόλοιπα, χωρίς σκηνές πάλης και διαφόρων άλλων που δίνουν τροφή σε τέτοια ποστ/άρθρα;

    Δεν ζούμε και στη Φλόριντα ε;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #99
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    ο στρατός και η εκκλησία, ελάχιστα "εκδημοκρατίστηκαν"
    Δηλαδή; Για το στρατό εννοείς εσωτερικά ή σε σχέση με το κράτος ; Πού υπηρέτησες αν επιτρέπεται ;

  10. #100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Αν απαντησω κυνικα στον τιτλο του ποστ... Τοτε απλα δεν ηταν ξυλοδαρμός.
    Το βιντεο δειχνει την μισή αληθεια.
    Η προελευση του (Καλαιτζιδης) ισως γινει αφορμη και για διωξεις λογω βιντεοσκοπησης χωρις συναίνεση.
    Ο Ντελιβερας παρουσιαστηκε σημερα για καταθεση και δηλωσε οτι ηταν η κακια στιγμη.
    Τωρα τι ειπωθηκε και εγινε αρχικα... Θα μαθουμε ισως αν βγει το βιντεο πληρες απο παρακειμενες καμερες.

  11. #101
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Ο Ντελιβερας παρουσιαστηκε σημερα για καταθεση και δηλωσε οτι ηταν η κακια στιγμη.

    Του είπαν μάλλον ότι θα κάνει ντελιβερι μόνο στο υπόγειο της ΓΑΔΑ
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #102
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ο Ντελιβερας παρουσιαστηκε σημερα για καταθεση και δηλωσε οτι ηταν η κακια στιγμη.

    Του είπαν μάλλον ότι θα κάνει ντελιβερι μόνο στο υπόγειο της ΓΑΔΑ
    Μην κάνετε υποθεσεις.
    Οκ δεκτο το χιουμορ ομως εστω οτι βγει το βιντεο και δειχνει τον ντελιβερα να παραβιαζει και το κοκκινο αλλα και να τους βριζει κιολας. Για πες μου. Η αντιδραση τους ηταν σωστη η οχι? Γιατι μιλαμε για ακινητοποιηση. Οχι ξυλο. Το οτι μαζευτηκαν εκει αλλοι πολιτες και λεγανε το μακρυ τους και το κοντο τους δεν εχει να κανει με την ουσια αλλα με την εικονα που ειδανε.
    Να πανε να καταθεσουν ολοι αυτοι εκει που εφοσον δεν ξερουν τι εγινε τοτε ειναι μεχρι και απειλη.

    Να σας θυμισω ενα περιστατικο της νεοσυστατης Δελτα τοτε το 2009 οταν και συναδελφοι πυροβοληθηκαν στο κεφαλη εν ψυχρω απο Γεωργιανο αν θυμαμαι καλα. Τον ειχανε ακινητοποιησει και εκει πεταχτηκε μια γυναικα και φωναζε και εβριζε οτι ηταν ο δικος της και να τον αφήσουν. Αποτελεσμα ηταν να απασχολησει τους αστυνομικούς και να βρει τροπο ο συνεργος να εκτελεσει εναν απο τους 2 μια και ο αλλο σωθηκε απο θαυμα λογω του κρανουςνπου εξοστρακισε την σφαιρα. Εκανε τον πεθαμενο για να γλυτώσει. Τωρα να μου πειτε εσεις ποια εκπαιδευση ρε μαγκες σας προετοιμαζει για αυτο...γιατι αν πηγαινε by the book αρχικα ο αστυνομικος θα την ξαπλωνε κατω την γυναικα για πιθανη συνεργεια. Η κυρια αυτη αθωωθηκε και ο αλλος στον ταφο.
    https://www.ant1news.gr/Society/article/211799/exixniastike-i-dolofonia-astynomikoy

    Οποτε ξαναλεω. Σε οτι δεν εχετε δει με τα ματια σας μην υιοθετειτε απλα μια αποψη γυρω απο την γνωμη σας για την αστυνομια.
    Εχουν ειπωθει εδω περιστατικα που εχουν βιωσει προσωπικα συμφορουμιτες και ειναι κατακριτεα η συμπεριφορα των οργανων. Δεν εχω να πω κατι αλλο.

  13. #103
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Μην κάνετε υποθεσεις.
    Οκ δεκτο το χιουμορ ομως εστω οτι βγει το βιντεο και δειχνει τον ντελιβερα να παραβιαζει και το κοκκινο αλλα και να τους βριζει κιολας. Για πες μου. Η αντιδραση τους ηταν σωστη η οχι? Γιατι μιλαμε για ακινητοποιηση. Οχι ξυλο. Το οτι μαζευτηκαν εκει αλλοι πολιτες και λεγανε το μακρυ τους και το κοντο τους δεν εχει να κανει με την ουσια αλλα με την εικονα που ειδανε.
    Να πανε να καταθεσουν ολοι αυτοι εκει που εφοσον δεν ξερουν τι εγινε τοτε ειναι μεχρι και απειλη.

    Να σας θυμισω ενα περιστατικο της νεοσυστατης Δελτα τοτε το 2009 οταν και συναδελφοι πυροβοληθηκαν στο κεφαλη εν ψυχρω απο Γεωργιανο αν θυμαμαι καλα. Τον ειχανε ακινητοποιησει και εκει πεταχτηκε μια γυναικα και φωναζε και εβριζε οτι ηταν ο δικος της και να τον αφήσουν. Αποτελεσμα ηταν να απασχολησει τους αστυνομικούς και να βρει τροπο ο συνεργος να εκτελεσει εναν απο τους 2 μια και ο αλλο σωθηκε απο θαυμα λογω του κρανουςνπου εξοστρακισε την σφαιρα. Εκανε τον πεθαμενο για να γλυτώσει. Τωρα να μου πειτε εσεις ποια εκπαιδευση ρε μαγκες σας προετοιμαζει για αυτο...γιατι αν πηγαινε by the book αρχικα ο αστυνομικος θα την ξαπλωνε κατω την γυναικα για πιθανη συνεργεια. Η κυρια αυτη αθωωθηκε και ο αλλος στον ταφο.
    https://www.ant1news.gr/Society/arti...ia-astynomikoy

    Οποτε ξαναλεω. Σε οτι δεν εχετε δει με τα ματια σας μην υιοθετειτε απλα μια αποψη γυρω απο την γνωμη σας για την αστυνομια.
    Εχουν ειπωθει εδω περιστατικα που εχουν βιωσει προσωπικα συμφορουμιτες και ειναι κατακριτεα η συμπεριφορα των οργανων. Δεν εχω να πω κατι αλλο.
    Δουλειά του αστυνομικού είναι να έχει την εκπαίδευση και τον εγκέφαλο (ξέρω, ζητάω πολλά) να ξεχωρίζει τον οργανωμένο μαφιόζο από τον ντελιβερά. Το να "ακινητοποιεί" κόσμο αδιακρίτως δε χρειάζεται καμία ικανότητα, κι εγώ το κάνω με εξαιρετική επιτυχία.

    Όταν παίζεις με όπλα, ξέρεις ότι μπορεί να σκοτωθείς. Είναι μέρος της συγκεκριμένης θέσης. Αν δε σου αρέσει η ιδέα, άνοιξε ψιλικατζίδικο. Αλλά εκεί δεν έχει εγγυημένο μισθό για πάντα, ούτε μπορείς να δέρνεις κόσμο για πλάκα, οπότε δεν είναι πολύ ελκυστικό.

    Το τι έγινε στο συγκεκριμένο περιστατικό δεν έχει καμία απολύτως σημασία, αφού δεν αλλάζει το τι συμβαίνει.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 30/04/2020 στις 13:02.
    Life begins at 45°.

  14. #104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Μην κάνετε υποθεσεις.
    Οκ δεκτο το χιουμορ ομως εστω οτι βγει το βιντεο και δειχνει τον ντελιβερα να παραβιαζει και το κοκκινο αλλα και να τους βριζει κιολας. Για πες μου. Η αντιδραση τους ηταν σωστη η οχι? Γιατι μιλαμε για ακινητοποιηση. Οχι ξυλο. Το οτι μαζευτηκαν εκει αλλοι πολιτες και λεγανε το μακρυ τους και το κοντο τους δεν εχει να κανει με την ουσια αλλα με την εικονα που ειδανε.
    Να πανε να καταθεσουν ολοι αυτοι εκει που εφοσον δεν ξερουν τι εγινε τοτε ειναι μεχρι και απειλη.

    Να σας θυμισω ενα περιστατικο της νεοσυστατης Δελτα τοτε το 2009 οταν και συναδελφοι πυροβοληθηκαν στο κεφαλη εν ψυχρω απο Γεωργιανο αν θυμαμαι καλα. Τον ειχανε ακινητοποιησει και εκει πεταχτηκε μια γυναικα και φωναζε και εβριζε οτι ηταν ο δικος της και να τον αφήσουν. Αποτελεσμα ηταν να απασχολησει τους αστυνομικούς και να βρει τροπο ο συνεργος να εκτελεσει εναν απο τους 2 μια και ο αλλο σωθηκε απο θαυμα λογω του κρανουςνπου εξοστρακισε την σφαιρα. Εκανε τον πεθαμενο για να γλυτώσει. Τωρα να μου πειτε εσεις ποια εκπαιδευση ρε μαγκες σας προετοιμαζει για αυτο...γιατι αν πηγαινε by the book αρχικα ο αστυνομικος θα την ξαπλωνε κατω την γυναικα για πιθανη συνεργεια. Η κυρια αυτη αθωωθηκε και ο αλλος στον ταφο.
    https://www.ant1news.gr/Society/arti...ia-astynomikoy

    Οποτε ξαναλεω. Σε οτι δεν εχετε δει με τα ματια σας μην υιοθετειτε απλα μια αποψη γυρω απο την γνωμη σας για την αστυνομια.
    Εχουν ειπωθει εδω περιστατικα που εχουν βιωσει προσωπικα συμφορουμιτες και ειναι κατακριτεα η συμπεριφορα των οργανων. Δεν εχω να πω κατι αλλο.
    Χιούμορ λέμε. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορούμε να ξέρουμε/κάνουμε πολλά για αυτήν ή άλλες περιπτώσεις αν δεν έχουμε προσωπική εμπλοκή
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δουλειά του αστυνομικού είναι να έχει την εκπαίδευση και τον εγκέφαλο (ξέρω, ζητάω πολλά) να ξεχωρίζει τον οργανωμένο μαφιόζο από τον ντελιβερά. Το να "ακινητοποιεί" κόσμο αδιακρίτως δε χρειάζεται καμία ικανότητα, κι εγώ το κάνω με εξαιρετική επιτυχία.

    Όταν παίζεις με όπλα, ξέρεις ότι μπορεί να σκοτωθείς. Είναι μέρος της συγκεκριμένης θέσης. Αν δε σου αρέσει η ιδέα, άνοιξε ψιλικατζίδικο. Αλλά εκεί δεν έχει εγγυημένο μισθό για πάντα, ούτε μπορείς να δέρνεις κόσμο για πλάκα, οπότε δεν είναι πολύ ελκυστικό.

    Το τι έγινε στο συγκεκριμένο περιστατικό δεν έχει καμία απολύτως σημασία, αφού δεν αλλάζει το τι συμβαίνει.
    Οχι φιλε δεν ειναι ετσι. Καμμια εκπαιδευση δεν σε ετοιμαζει για την καθημερινοτητα. Απλα σε ενημερωνει. Ομως αν καποιο περισταστικο χρειαζεται να πας βαση εκπαιδευσης... Τσουπ πεταγεται μια κυρια και σε κλαινε.
    Δεν εγραψα οτι εγραψα για να μου πεις οτι επέλεξα την δουλεια οποτε να το λουστω. Εγραψα για να καταλαβεις οτι πηγανε οπως εκπαιδευτηκαν στο σημειο...δρασανε οπως εκπαιδευτηκαν και απο εναν άσχετο παραγοντα ο ενας ειναι νεκρος. Το βιβλιο λεει ασφαλιζω τον υποπτο και μαζι εχω το νου μου για συνεργους. Οριστε. Βγηκε αυτη εκανε την καυλαντα της και αν ο αλλος της εσκαγε μια να την ξαπλωσει κατω(προβλεπεται) τοτε θα μιλαγαμε για στυνομικη βια παλι.
    Ανεκπαιδευτοι θα λεγανε παλι.
    Την επικινδυνοτητα την γνωριζω και ειναι επιλογη μου. Δεν ζητησα να καθομαι να πληρωνομαι απο το σπιτι.

Σελίδα 7 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 2345678910111217 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγές στο κέντρο της Αθήνας
    από sadengr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 11:26
  2. Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 15:03
  3. Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας...
    από vas_sia στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 13:47
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF