Σελίδα 8 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 304

Θέμα: Ξυλοδαρμός δικυκλιστή από αστυνομικούς στο κέντρο της Αθήνας.

  1. #106
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οχι φιλε δεν ειναι ετσι. Καμμια εκπαιδευση δεν σε ετοιμαζει για την καθημερινοτητα. Απλα σε ενημερωνει. Ομως αν καποιο περισταστικο χρειαζεται να πας βαση εκπαιδευσης... Τσουπ πεταγεται μια κυρια και σε κλαινε.
    Δεν εγραψα οτι εγραψα για να μου πεις οτι επέλεξα την δουλεια οποτε να το λουστω. Εγραψα για να καταλαβεις οτι πηγανε οπως εκπαιδευτηκαν στο σημειο...δρασανε οπως εκπαιδευτηκαν και απο εναν άσχετο παραγοντα ο ενας ειναι νεκρος. Το βιβλιο λεει ασφαλιζω τον υποπτο και μαζι εχω το νου μου για συνεργους. Οριστε. Βγηκε αυτη εκανε την καυλαντα της και αν ο αλλος της εσκαγε μια να την ξαπλωσει κατω(προβλεπεται) τοτε θα μιλαγαμε για στυνομικη βια παλι.
    Ανεκπαιδευτοι θα λεγανε παλι.
    Την επικινδυνοτητα την γνωριζω και ειναι επιλογη μου. Δεν ζητησα να καθομαι να πληρωνομαι απο το σπιτι.
    Δεν αναφέρθηκα ποτέ προσωπικά σε σένα. Αυτό που εννοούσα είναι ότι όλα αυτά που περιγράφεις αποτελούν ρίσκα του επαγγέλματος. Κι εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να μην έχω κανένα ρίσκο στη δουλειά μου και να είναι πάντα όλα τέλεια και να είμαι χαρούμενος. Δυστυχώς, αυτό δεν υπάρχει. Σε κάποια επαγγέλματα αυτό το ρίσκο είναι η ίδια σου η ζωή. Δε σου αρέσουν, κάνεις κάτι άλλο. Ξανά, όχι εσύ προσωπικά.

    Στο συγκεκριμένο περιστατικό, το ότι τους ήρθε οπλισμένος τύπος από πίσω, ο οποίος "ήταν κρυμμένος", ίσως δείχνει ότι δεν έδρασαν όπως έπρεπε. Ίσως και όχι. Δεν ήμουν εκεί, δεν ξέρω. Σε κάθε περίπτωση, αυτό δεν τους δίνει το δικαίωμα να δέρνουν αθώους πολίτες.

    Το ότι η εκπαίδευσή σας ίσως δε σας προετοιμάζει για την καθημερινότητα και σας σφάζουν σαν τα κουνέλια, θα έπρεπε εσείς να το δείτε και να το αλλάξετε. Αλλά, ξανά, το σίγουρο χαρτζιλίκι, το να κυκλοφορείς χωρίς δίπλωμα/άδεια/ασφάλεια/πινακίδα χωρίς συνέπειες και το να δέρνεις γιαγιάδες είναι πολύ δυνατό κίνητρο για τους περισσότερους. Φυσικά, κανείς δε σκέφτεται ότι μπορεί να σκοτωθεί επειδή πρέπει να εξασκεί και το πραγματικό επάγγελμά του πού και πού.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 30/04/2020 στις 13:40.
    Life begins at 45°.

  2. #107
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Μην κάνετε υποθεσεις.
    Φίλε εντελώς καλοπροαίρετα το λεω, επειδή είπες την ιδιότητα σου, σε αντιλαμβάνομαι (εκτός αν κάνω λάθος) οτι μπαίνεις σε θέση συνήγορου να δηκαιολογήσεις την πράξη. Επειδή τον ανέφερες ως "συνάδελφο", αν ήμουν στη θέση σου θα θεωρούσα προσβολή κάποιος με τσουβαλιάσει "συνάδελφο" με το "ζωντανό" που πεταξε τον πακετά μπαμπά του κάτω σα σακί....

    Προσωπικά δε τσουβαλιάζω τα σώματα ασφαλείας διακρίνω τις διαφορές των ομαδοποιήσεων μεταξύ τους.
    Όμως ξέρω όπως και οι πολίτες της χώρας απο τα καταγεγραμμένα ιστορικά ντοκουμέντα όταν "έπρεπε" ο ρόλος(συγκεκριμένων ομάδων) της αστυνομίας να είναι εναντίων πολιτών ή διαδηλωτών(απο τα δεκεμβριανά, τα χρόνια του βασιλέα Κωνσταντίνου, της ΕΣΑ της χούντας και της μεταπολίτευσης), να "πατηθεί το κουμπι" της ωμής αστυνομικής βίας (και δολοφονίας πολιτών) το εκτέλεσε κανονικά και χωρίς κανένα συναίσθημα. Συνεπώς ας κρατηθεί μια διακριτικότητα.
    Ο κάθε <<άνθρωπος>> αστυνομικός μεμονωμένα(και όχι βάση του ηλίθιας κρατικής πελατειακής οργανωτικής δομής) που θέλει να κερδίσει την χαμένη εμπιστοσύνη οφείλει να δουλέψει πολύ πάνω σε αυτό.


    Για το περιστατικό δε μπορούμε να πούμε τίποτα περισσότερο, περιμένουμε νεότερα, το ότι "δεν έπαιξε" απο τα μίντια εμενα μου λέει οτι κουκουλώνεται παρά κάτι άλλο, γιατί? γιατί η (ταξική) αστυνομική βία είναι δεδομένη και υπαρκτή.
    Η συμπεριφορά του μπάτσου είναι αντισυνταγματική, δε περιγράφεται πουθενά η ακινητοποίηση με αυτή την συμπεριφορά που είδαμε(και ποσα άλλο που δεν)..
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #108
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    192
    Δεν νομίζω ότι δικαιολόγησε καμία πράξη ο gm και δεν χρειάζεται κιόλας. Εδώ συζητάμε τη μαλακία που έγινε.
    Όταν κράζουμε κάποιον που σφάζει κόκκινα, είναι περιττό να βγω να δικαιολογήσω τον εαυτό μου που ΔΕΝ το κάνω.
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Doctora αστο παλικαρι μου δεν θα βγαλουμε ακρη.

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Μπορούμε απλά να δεχτούμε ότι ένας καλά εκπαιδευμένος συνοδός (είτε ένστολος είτε όχι) θα έπρεπε να είναι σε θέση να ακινητοποιήσει κάποιον, να του φορέσει χειροπέδες και να τον στείλει για τα υπόλοιπα, χωρίς σκηνές πάλης και διαφόρων άλλων που δίνουν τροφή σε τέτοια ποστ/άρθρα;

    Δεν ζούμε και στη Φλόριντα ε;
    Όποιος ξέρει καταλαβαινει,κανει μπαμ πως ο τύπος το πήρε προσωπικά..
    Περισσότερο φάνηκε πως άδραξε την ευκαιρία να κάνει πράξη αυτά που μαθαίνει τα απογεύματα στο μάθημα του crav maga[sic]
    The only easy day was yesterday.

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Όποιος ξέρει καταλαβαινει,κανει μπαμ πως ο τύπος το πήρε προσωπικά..
    Περισσότερο φάνηκε πως άδραξε την ευκαιρία να κάνει πράξη αυτά που μαθαίνει τα απογεύματα στο μάθημα του crav maga
    koyrad-magka θες να πεις

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    koyrad-magka θες να πεις
    Ε ναι,όπως το βλέπει κανείς!
    The only easy day was yesterday.

  8. #113
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Οχι φιλε δεν ειναι ετσι. Καμμια εκπαιδευση δεν σε ετοιμαζει για την καθημερινοτητα. Απλα σε ενημερωνει. Ομως αν καποιο περισταστικο χρειαζεται να πας βαση εκπαιδευσης... Τσουπ πεταγεται μια κυρια και σε κλαινε.
    Δεν εγραψα οτι εγραψα για να μου πεις οτι επέλεξα την δουλεια οποτε να το λουστω. Εγραψα για να καταλαβεις οτι πηγανε οπως εκπαιδευτηκαν στο σημειο...δρασανε οπως εκπαιδευτηκαν και απο εναν άσχετο παραγοντα ο ενας ειναι νεκρος. Το βιβλιο λεει ασφαλιζω τον υποπτο και μαζι εχω το νου μου για συνεργους. Οριστε. Βγηκε αυτη εκανε την καυλαντα της και αν ο αλλος της εσκαγε μια να την ξαπλωσει κατω(προβλεπεται) τοτε θα μιλαγαμε για στυνομικη βια παλι.
    Ανεκπαιδευτοι θα λεγανε παλι.
    Την επικινδυνοτητα την γνωριζω και ειναι επιλογη μου. Δεν ζητησα να καθομαι να πληρωνομαι απο το σπιτι.
    Φίλε μου, δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω, και πιάνομαι από εσένα γιατί εσύ υπάρχεις εδώ (φανερά τουλάχιστον, είχαμε κι άλλους αλλά τώρα μου γ@μάνε τη μάνα λένε) και τελος πάντων μπορεί κάτι να γνωρίζω στο θέμα, όχι της αστυνόμευσης αλλά της συνοδείας.

    Η εκπαίδευση ναι, δεν είναι πανάκεια, αλλά είναι μια βασική αρχή. Δεν ξέρω τι εκπαίδευση έχει ο 2τροχος με στολή, σε συγκριση με τον πεζό, με τον τροχαίο, με τα ΟΠΚΕ, τα ΕΚΑΜ, την υψηλών προσώπων κλπ αλλά :
    1. Δεν με νοιάζει
    2. Εσάς έπρεπε να νοιάζει
    3. Αν ο συνάδελφός σου εκανε αυτό που εκπαιδεύτηκε να κάνει (δεν ξέρω πως θα εξουδετέρωνε την κυρία, υπάρχουν τρόποι) δεν θα σκότωνε τον συνάδελφό του (ή δεν θα αυτοκτονούσε αν ο ίδιος πέθανε). Γιατί αυτό έκανε. Δεν έκανε τη δουλειά του και κοστισε μια ζωή. Αφήστε τα ήρωας κλπ. Δεν ισχύουν σήμερα.
    4. Πέρα από το επιχειρησιακό κομμάτι, υπάρχει και το νομικό (ποινικό και αστικό). Αυτό κάνει τη δουλειά σας ιδιαίτερα δύσκολη, αλλά τι να κάνουμε, αυτή είναι. Αν επιλέγετε να τα κουκουλώνεται γιατί πχ μην περάσει ΕΔΕ ο συνάδελφος κι έχει 15 στόματα που τρέφει, τελικά κακό σε εσάς κάνει.
    5. Ο επαγγελματίας ξεχωρίζει απο τον ερασιτέχνη όταν παίρνει σοβαρά την δουλειά του και δεν επιτρέπει σε κάποιον να πει κουβέντα για την δουλειά του. Το πως το κάνει αυτό έχει να κάνει με τις γνώσεις του και το ήθος του.
    6. Σιγά μην σας δώσουν κάμερες. Ξαφνικά θα γίνουν υπόλογοι όλοι στην ιεραρχία.
    7 Τα συνδικαλιστικά σας όργανα είναι για γέλια. Θα πάει ο συνδικαλιστής των ειδικών φρουρών να απαιτήσει απο τον στρατηγό ή τον υπουργό; Γελάνε και τα κορδόνια.

    Βαρεθήκαμε να αναμασάμε τα αυτονόητα αιώνες τώρα.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #114
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Εγώ πάντως να δώσω τα credits στον g_m900 γιατί τουλάχιστον μπαίνει,αυζητάει και δείχνει άνθρωπος με λογική σε αντίθεση με μεγάλη μερίδα "συναδέλφων" του πού είναι βαριά πεπόνια.Μπορεί σε πολλά να διαφωνούμε,αλλά γι αυτό υπάρχει η συζήτηση.

    Κι επαναφέρει στο μυαλό μου το την απορία πού πάντα έχω πώς άξιοι άνθρωποι με γνώση και ήθος επιβιώνουν και αντέχουν μέσα σε αυτή την μετριότητα που λέγεται σώματα ασφαλείας(Ή στρατός ακόμη περισσότερο).

    Ένα μεροκάματο σε κάνει ικανό να τα αντέξεις όλα αυτά?Και,χωρίς πλάκα,μπράβο σε όλους που κάνουν την δουλειά τους με ήθος και επαγγελματικότητα.

    Και εννοείται δεν πέφτω απο τα σύννεφα με τις πάμπολλες περιπτώσεις ψυχολογικών διαταραχών που εμφανίζονται συχνά πυκνά εκεί.
    Αμφιβάλλω αν κι εγώ ο ίδιος θα την πάλευα.

    Αλλά είναι μακριά συζήτηση.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Μικρή διευκρίνηση για την αποκατάσταση της ιστορικής ακρίβειας, αφού αναφέρθηκε περισσότερες από μια φορές η περίπτωση της "ζαρντινιέρας".

    Το ξύλο ο "κύπριος" δεν το έφαγε στην σκηνή που αποτυπώθηκε στις κάμερες και σοκαρίστηκε (και καλά) το πανελλήνιο.
    Το τύπο τον "σαπίσανε" στο παρκάκι μπροστά από την ΧΑΝΘ και όσοι ήταν μπροστά μιλάνε για πολύ ξύλο.
    Το τουμπανιασμένο πρόσωπο του μάλλον σε κάτι τέτοιο συνηγορεί.

    Από την άλλη "τυχαία περιστατικά" που επαναλαμβάνονται, παύουν να είναι τυχαία.

    Είδηση τέτοιου τύπου, που γίνεται "γαργάρα", μάλλον για πραγματικό περιστατικό μου κάνει παρά για προϊόν της φαντασίας κάποιου.
    Άλλωστε υπάρχει και ένα μορατόριουμ οποιασδήποτε κριτικής απέναντι στην κυβέρνηση λόγω ιού.

    Και κάτι τελευταίο για να μην κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε.
    Η αστυνομία, ο στρατός και η εκκλησία, ελάχιστα "εκδημοκρατίστηκαν" από τα χρόνια της χούντας (για να μην to πιάσω από πιο παλιά).
    τι ηλικια εχεις φιλε μου αν επιτρεπεται?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή; Για το στρατό εννοείς εσωτερικά ή σε σχέση με το κράτος ; Πού υπηρέτησες αν επιτρέπεται ;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    τι ηλικια εχεις φιλε μου αν επιτρεπεται?
    Ρε παίδες, απαντήσεις που εμπεριέχουν προσωπικά δεδομένα, γενικά δεν δίνονται, εκτός και αν είναι απολύτως σχετιζόμενες με το θέμα ή ευνοούν την συνέχεια της συζήτησης.

    Οπότε, ηλικιακά είμαι κάμποσο αλλά όχι πολύ και υπηρέτησα κάτω,πάνω και πιο πάνω.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    .........

    Κι επαναφέρει στο μυαλό μου το την απορία πού πάντα έχω πώς άξιοι άνθρωποι με γνώση και ήθος επιβιώνουν και αντέχουν μέσα σε αυτή την μετριότητα που λέγεται σώματα ασφαλείας(Ή στρατός ακόμη περισσότερο).

    Ένα μεροκάματο σε κάνει ικανό να τα αντέξεις όλα αυτά?Και,χωρίς πλάκα,μπράβο σε όλους που κάνουν την δουλειά τους με ήθος και επαγγελματικότητα.

    Και εννοείται δεν πέφτω απο τα σύννεφα με τις πάμπολλες περιπτώσεις ψυχολογικών διαταραχών που εμφανίζονται συχνά πυκνά εκεί.
    Αμφιβάλλω αν κι εγώ ο ίδιος θα την πάλευα.

    Αλλά είναι μακριά συζήτηση.
    Η μετριοτητα δεν ειναι στοιχειο που χαρακτηριζει μονον τα σωματα ασφαλειας. Χαρακτηριζει το συνολο του ευρυτερου δημοσιου αλλα και ιδιωτικου τομεα. Φωτεινες εξαιρεσεις υπαρχουν παντου.
    Quod me nutrit... me destruit.....

  13. #118
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Η μετριοτητα δεν ειναι στοιχειο που χαρακτηριζει μονον τα σωματα ασφαλειας. Χαρακτηριζει το συνολο του ευρυτερου δημοσιου αλλα και ιδιωτικου τομεα. Φωτεινες εξαιρεσεις υπαρχουν παντου.

    Εξαιρετικά εύστοχο.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.071
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Ρε παίδες, απαντήσεις που εμπεριέχουν προσωπικά δεδομένα, γενικά δεν δίνονται, εκτός και αν είναι απολύτως σχετιζόμενες με το θέμα ή ευνοούν την συνέχεια της συζήτησης.

    Οπότε, ηλικιακά είμαι κάμποσο αλλά όχι πολύ και υπηρέτησα κάτω,πάνω και πιο πάνω.
    Να απαντησω λοιπον αφου επιλεγεις να μην μας πεις-δικαιωμα σου-γιατι σε ρωτησα.
    Ειμαι 60 και μισο ετων και απο 7 εως τα 14 εζησα μεσα στην χουντα.
    ΟΥΤΕ πολυ μικρος για να μην καταλαβαινω ,ουτε πολυ μεγαλος για να εχω την,πειρα και την γνωση για μια απολυτως εμπεριστατωμενη αποψη.
    Επειδη ομως στα ματια ενος παιδιου-και λογω αυξημενης συναισθηματικης φορτισης λογω ηλικιας -καποια γεγονοτα διογκωνονται-θα σου πω οτι οσον αφορα την αστυνομια και τον στρατο εχουν εκδημοκρατισθει παααααααρα πολυ τα πραγματα απ οτι ηταν τοτε.Αν λοιπον εισαι αντιστοιχης ηλικιας με μενα θα το ηξερες.ΑΝ παλι δεν εζησες την εποχη ρωτα τον μπαμπα σου να στα πει.Για την εκκλησια δεν θα σου απαντησω γιατι παντα ημουν κατα την μητερα μου χαμενο κορμι σ αυτο το θεμα,και δεν το ξερω αλλωστε.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Η μετριοτητα δεν ειναι στοιχειο που χαρακτηριζει μονον τα σωματα ασφαλειας. Χαρακτηριζει το συνολο του ευρυτερου δημοσιου αλλα και ιδιωτικου τομεα. Φωτεινες εξαιρεσεις υπαρχουν παντου.
    Οι γενικότητες είναι "εύπεπτες" και "συμβιβαστικές" και για αυτό τείνουν να συμφωνούν αν όχι όλοι, οι περισσότεροι μαζί τους.

    Τυχαίο Παράδειγμα:
    Η προσωπική μου εμπειρία λέει ότι υπάρχει ένα πολύ μεγάλο ποσοστό ανάμεσα στους προγραμματιστές που είναι αξιόλογοι και αρκετοί από αυτούς αρκετά ενδιαφέροντες σαν άνθρωποι, δεν θα μπορούσα να πως το ποσοστό είναι αντίστοιχα μεγάλο στους στρατιωτικούς ή στους ταξιτζήδες.

    Με λίγα λόγια κάποιο κλάδοι έχουν την τάση να μαζεύουν περισσότερη "σαβούρα"... και τα αίτια μπορούν σχετικά εύκολα να ιχνηλατηθούν με μια ιστορική αναζήτηση.

Σελίδα 8 από 21 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγές στο κέντρο της Αθήνας
    από sadengr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 11:26
  2. Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 15:03
  3. Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας...
    από vas_sia στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 13:47
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF