Σελίδα 1 από 21 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 304

Θέμα: Ξυλοδαρμός δικυκλιστή από αστυνομικούς στο κέντρο της Αθήνας.

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723

    Ξυλοδαρμός δικυκλιστή από αστυνομικούς στο κέντρο της Αθήνας.

    https://thepressproject.gr/vinteo-nt...o-tis-athinas/

    Ο Γιώργος Καλαιτζίδης που ανήρτησε το βίντεο αναφέρει χαρακτηριστικά: «Το βίντεο αυτό είναι από ένα σημερινό συμβάν που έγινε στις 12.30 το μεσημέρι στην συμβολή των οδών Μιχαλακοπούλου και Ξενίας.
    Από την Μιχαλακοπούλου πέρασαν παράνομα με κόκκινο χωρίς ούτε καν να έχουν βάλει τις σειρήνες ενα αμάξι με φιμέ τζάμια επισήμου πιθανώς Υπουργού.Το αμάξι είχε αστυνομική συνοδεία που επέβαινε σε μηχανές.
    Πήγαν να πέσουν επάνω σε έναν άνθρωπο που επέβαινε σε μηχανάκι και πέρναγε κανονικά από την οδό Ξενίας.Οι αστυνομικοί σταμάτησαν τον πέταξαν κάτω μαζί με το μηχανάκι του και άρχισαν να τον χτυπούν και να τον βρίζουν.
    Ταυτόχρονα τραμπουκίζουν όποιον διαμαρτύρεται και προσπαθεί να επέμβει.
    Δεν φτάνει δηλαδή που πήγαν να τον σκοτώσουν τον άνθρωπο επειδή πέρασαν παράνομα με κόκκινο τον χτυπάνε κιόλας. Φυσικά το αμάξι με τα φιμέ τζάμια και τον “επίσημο” έφυγε κατ’ ευθείαν.
    Έχουν ξεφύγει τελείως τα πράγματα.Εντελώς όμως.
    Στο λινκ υπάρχει και το βίντεο. Και κερατάς και δαρμένος δηλαδή...

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Τα έλεγαν κάποτε και δεν τους ακούγαμε.

    "...να γαζώσω με 300 ντουφεκιές την πίσω δεξιά πόρτα μιας θωρακισμένης μερσεντές."
    Life begins at 45°.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    787
    Κάτι μου λέει ότι στην μετά κορωνοϊό εποχή θα δούμε και άλλα τέτοια "χαριτωμένα"...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    κυκλοφορουν σαν να μην υπαρχει αλλος στον δρομο
    κι εμενα με εχουν κλεισει με το αμαξι
    νομιζω μερικες φαπες απο 5-6 περιστατικους θα ηταν χρησιμες
    μαζι με ενα καταλαθος ξαπλωμα της υπηρεσιακης μοτο
    επισης αυτος που βαραει δεν εχει διακριτικα οποτε εγω θα τον κοπαναγα επισης κι οπου εβγαινε...

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Αυτο το βίντεο έπαιξε κ στο fb πολύ. Μιας κ ήρθε κ εδώ κ επειδή θεωρώ ότι το επίπεδο εδώ μέσα είναι ανώτερο του φβ ας γράψω τα εξής.
    Μαλακιες γίνονται καθημερινά, λίγο πολύ όλοι έχουμε τύχει ή ακόμη χειρότερα μας έχει συμβεί.
    Επειδή ποτέ κανένα ΜΜΕ δεν έχει ασχοληθεί με τον μοτοσυκλετισμο κ την καθημερινότητα των αναβατών στις συνθήκες ζούγκλας, παρά μόνο αν έχει αίμα ή οτιδήποτε με "μηχανές μεγάλου κυβισμού" μην λαμβανετε ως θεσφατα ότι γράφονται..
    Στο βίντεο δεν φαίνεται τίποτα απ όσα περιγράφει ο κ. Καλαιτζιδης,παρά μόνο ενα πεσμενο παπί κ ενας τραμπουκος που τραβοσερνει έναν τύπο.
    Όσο κ αν δεν γουστάρουμε τέτοιου είδους συμπεριφορές, δεν είναι σωστό να προδικάζουμε. Δεν ξέρουμε τι έχει γίνει.

    Για τους πιο openminded τροφή για σκέψη
    Το ίδιο βίντεο να παίζει στα μέσα με περιγραφή μέσες άκρες μου κλεψαν το μηχανάκι μπρος στα μάτια μου, αλλά η αστυνομία επενέβη κ συνέλαβε άμεσα τον κλέφτη.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Δεν ημουν μπροστα... Δεν εχω γνωμη.
    Εχω γνωμη ομως για το οταν βρεθει κατι να ανακοψει πορεια επισημου λαμβανεται ως πιθανη διακοπη της πορειας και τα σεναρια που περνανε απο το μυαλο των συνοδων ειναι απο τιποτα μεχρι απειλη κατα του προσωπου.
    Οποτε για πραγματα που δειχνονται απο ενα σημειο και μετα αφηστε... Μην εχετε γνωμη καλυτερα γιατι απλα θα βγαινει η απαξιωση στο προσωπο αυτων. Φυσικα κανεναν δεν αγιοποιω.

    Σε μια παρενθεση απλα θα αναφερω οτι τωρα που δεν εχει κινηση γινονται αισχη εκατερωθεν με κοκκινα και στοπ. Της πουτανας κανονικα μιλαμε.
    Κοντεψα να πλακωθω με συναδελφο που εφαγε 6 το πρωι απο σταση το κοκκινο στην Γαλατσιου και Αγ. Λαυρας και μετα μου θιχτηκε γιατι του εκανα παρατηρηση.
    Ξαναλεω. Μην παρεξηγηθω. Αισχη γινονται εκατερωθεν

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Για τους πιο openminded τροφή για σκέψη
    Το ίδιο βίντεο να παίζει στα μέσα με περιγραφή μέσες άκρες μου κλεψαν το μηχανάκι μπρος στα μάτια μου, αλλά η αστυνομία επενέβη κ συνέλαβε άμεσα τον κλέφτη
    Δε θα το πίστευα ποτέ ως σενάριο με βάση την αντίδραση των περαστικών, οι οποίοι θέτουν τον ίδιο τους τον εαυτό σε κίνδυνο για να υπερασπιστούν τον δικυκλιστή. Κατά τ'άλλα δε διαφωνώ, καλό να κρατάμε επιφυλακτική στάση. Άλλωστε ό,τι κι αν λέμε εδώ άλλοι αποφασίζουν ποιες (δε) θα είναι οι κυρώσεις στα όργανα.

  8. #8
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Έλα τώρα, θα πρέπει να κάνουμε σενάρια για να δικαιολογήσουμε αυτή την συμπεριφορά; δεν ακούς τι του λέει;
    Οι υπόλοιποι γιατί δε πετάμε τα πληκτρολόγια στους πελάτες μας όταν είμαστε σε ενταση;
    Ο ένας στους 100 μηχανικούς, που ακούνε τα απίστευτα κάθε μέρα να έβγαινε απο τα ρούχα του, θα 'μασταν όλοι κατσαβιδιασμένοι..

    Αυτή η συμπεριφορά δεν μπορεί να είναι αποδεκτή απο κανέναν και είναι ευθύνη όλων μας να προστατευθούμε από αυτο.

  9. #9
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.680
    Οσοι κυκλοφορουμε εξω...ξερουμε απο αυτους τους γνωστους μλκς συνοδους.

    Πολλες φορες μου εχουνε κλεισει το δρομο απλα για να μην περασω απο διπλα με τη μηχανη.

    Δικαιολογια καμια...
    Ride(s) the wind of change...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2009
    Μηνύματα
    126
    Γνωρίζοντας πόσο αντιπαθητικά καθίκια είναι οι φουσκωτοι μπράβοι - κρατικοί η ιδιωτικοί - σπεύδει ένας ακροαριστερός συνδικαλιστής να δημιουργήσει θέμα και να επωφεληθεί.

    Ξέρουμε τι κουμασια είναι οι φουσκωτοι αλλά δε τσιμπάμε.

    Δε διαλέγουμε στρατόπεδο.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    ήμουν νιος και γέρασα..
    Χρονια και χρονια τα ιδια και τα ιδια.
    Μυρμηγκακια ειμασταν ,μυρμηγκακια ειμαστε και μυρμηγκακια θα ειμαστε παντα...για την εξουσια.
    Παμ παρακατ.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.517
    Εγώ θα ξαναπώ...με έχουν κλείσει άσχημα στο δρόμο με το αμάξι με τα παιδιά να κοιμούνται πίσω
    Απλά γιατί θυμήθηκαν να αλλάξουν λωρίδα αργά
    Επίσης στο βίντεο δεν βλέπω διακριτικά αστυνομικου
    Όποτε κι εγώ μπορώ να πω ότι ήταν τσαντακιας που πήγε να με κλεψει

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Είναι καμμία φορά να μην πέσουν σε λάθος άνθρωπο.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #14
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Είναι καμμία φορά να μην πέσουν σε λάθος άνθρωπο.
    Φροντίζουν να τα κάνουν πάντα σε σωστούς ανθρώπους. Είναι μέρος της εκπαίδευσης. Ξέρεις, συνταξιούχους, γυναίκες, 15χρονα, ή/και όταν είναι 5 εναντίον ενός.

    https://youtu.be/f_qrLGR29jg

    Life begins at 45°.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.441
    Εδω ομως κοκοκο!!

Σελίδα 1 από 21 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αλλαγές στο κέντρο της Αθήνας
    από sadengr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 87
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 12:26
  2. Απαντήσεις: 201
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2010, 16:03
  3. Επεισόδια στο κέντρο της Αθήνας...
    από vas_sia στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 14:47
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 13:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF