Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Γειά χαρά σε όλους!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2020
    Μηνύματα
    0

    Γειά χαρά σε όλους!

    Καλησπέρα σε όλη την παρεα!

    Είμαι ο Άλεξ , έγινα μηχανόβιος στα 21 μου με μία d-tracker 250 οπου την ευχαριστήθηκα για 2 χρόνια με βόλτες στην πόλη, λίιιγα καγκουριλίκια σε κλειστά parking / βουνό, μικρά ταξιδάκια και ελαφρύ offroad τρώγοντας τις πρώτες χαζοτουμπίτσες σε λάσπες (μάλλον τα street λάστιχα δεν ήταν καλή ιδέα )

    Μετά η δευτερή μου ήταν η honda cb500x τελίως άλλη φάση πολύ ωραία μηχανή all around τα μικρά ταξιδάκια πολύ άνετα ( μεγάλα δεν κατάφερα να κάνω ) έκανα το πρώτο μου camping με μηχανή δικάβαλος φουλ φορτωμένος και την διασκέδασα πολύ. Μέσα σε 3 χρόνια ωστόσο την βαρέθηκα και ήθελα naked, πλέον αμήχανος από τα Χριστούγεννα ψάχνω για την επόμενη μου (spoiler alert: μάλλον shiver 900 / duke 790 ) και σκέφτομαι μήπως κάνω και ένα post σχετικά με αυτό να ακούσω και τη γνώμη σας

    Έυχομαι σε όλους υγεία και κουράγιο με την κορονοκατάσταση! Καλώς σας βρήκα!

    ps Ελπίζω να είνα στη σωστή κατηγορία το θέμα!

  2. #2
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.590
    το απρίλια εγω θα το απέφευγα.το Δούκα, ντάξει αν σε παίρνει οικονομικά τότε θα χορτάσεις ινδιανιλίκι.
    γυμνά έχει πολλά, δυνατά,λιγότερο δυνατά,στημένα, τουρίστες, της πουτάνας γίνεται βασικά.
    όρισε λίγο το ύφος και το παστό εννοείται, για να μην σου λέμε ιστορίες για αγρίους (άλλο που τελικά εμείς τέτοιες θα σου πούμε).
    Α ναι και καλως ήρθες.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Καλησπέρα φίλε, καλωσόρισες!
    Ενδιαφέρουσα κατηγορία.
    Προσωπικά δε θα πήγαινα στο Duke διότι θεωρώ κοροϊδία τα 1,5-2 χιλιάρικα παραπάνω που ζητάνε εδώ συγκριτικά με την τιμή του στην Ευρώπη.Χωρις φυσικά αυτό να σημαίνει ότι είναι κακή επιλογή, αν διαθέτεις 12 χιλιάρικα και θέλεις να τα διαθέσεις.
    Χωρίς να γνωρίζω τις ανάγκες και τα γούστα σου, θα πήγαινα σε ΜT-09(απλό ή SP).
    Οι περισσότεροι εδώ συμπαθούν ιδιαιτέρως (και όχι άδικα) το Street triple!
    Ρίξε μια ματιά και εδώ .

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AlexTL Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλη την παρεα!

    Είμαι ο Άλεξ , έγινα μηχανόβιος στα 21 μου με μία d-tracker 250 οπου την ευχαριστήθηκα για 2 χρόνια με βόλτες στην πόλη, λίιιγα καγκουριλίκια σε κλειστά parking / βουνό, μικρά ταξιδάκια και ελαφρύ offroad τρώγοντας τις πρώτες χαζοτουμπίτσες σε λάσπες (μάλλον τα street λάστιχα δεν ήταν καλή ιδέα )

    Μετά η δευτερή μου ήταν η honda cb500x τελίως άλλη φάση πολύ ωραία μηχανή all around τα μικρά ταξιδάκια πολύ άνετα ( μεγάλα δεν κατάφερα να κάνω ) έκανα το πρώτο μου camping με μηχανή δικάβαλος φουλ φορτωμένος και την διασκέδασα πολύ. Μέσα σε 3 χρόνια ωστόσο την βαρέθηκα και ήθελα naked, πλέον αμήχανος από τα Χριστούγεννα ψάχνω για την επόμενη μου (spoiler alert: μάλλον shiver 900 / duke 790 ) και σκέφτομαι μήπως κάνω και ένα post σχετικά με αυτό να ακούσω και τη γνώμη σας

    Έυχομαι σε όλους υγεία και κουράγιο με την κορονοκατάσταση! Καλώς σας βρήκα!

    ps Ελπίζω να είνα στη σωστή κατηγορία το θέμα!
    κουκλάρα

    https://www.car.gr/18420071-aprilia-shiver-900
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    καλώς τον!

    αν και απογοητεύτηκα λίγο, είδα το TL στο nickname και σκέφτηκα "ωπ,βρήκαμε κι άλλον Σουζουκάκια αδερφό!"

    τεσπα
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  6. #6
    α,ναι.

    ανάμεσα στα 2,εγώ θα διάλεγα κανένα. το street triple,όμως...
    Neil deGrasse Tyson: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες riding coach του πληκτρολογίου

  7. #7
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Italia

  8. #8
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Καλώς ήρθες στο forum!

    Το KTM 790 είναι 50% ακριβότερο από το Aprilia Shiver. Θεωρώ το πρώτο υπερκοστολογημένο. Στα χρήματά του παίρνεις Triumph Street Triple RS ή με 1500€ λιγότερα το Yamaha MT-09 SP.

    Αν θέλεις να δώσεις λιγότερα χρήματα παίρνεις το Shiver, το οποίο πιστεύω ότι είναι καλό για τα χρήματά του.



    Spoiler: Εμφάνιση
    Στην περίπτωση που θέλεις κάτι φθηνό και καλό, υπάρχει και το KLE500.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Καλώς ήλθες,

    Εγώ πάντως θα διάλεγα τη suzukάρα https://www.youtube.com/watch?v=E23iqpp6gaA , δεν είναι το καλύτερο αλλά εγώ είμαι εγώ και εμένα αυτό μου αρέσει

    Πέρα από αυτό αν δώσω τόσα χρήματα ..........TENERE θα πάρω

  10. #10
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Το shiver θα έπρεπε να είναι παράδειγμα στις άλλες εταιρίες για το πόσο θα έπρεπε να κοστολογούν τα προιόντα τους.
    Σίγουρα δεν είναι Duke αλλά έχει τεχνολογία.
    porca miseria.

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2020
    Μηνύματα
    0
    Ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα και για τη γνωμη σας!
    Κοίταξα όλες τις προτάσεις σας, αλλα νομίζω το thread που θα ανοιξω δεν θα ειναι αντιπαραθεσης παρα φωτο απο το shiveraki

Παρόμοια θέματα

  1. Γεια χαρα σε ολους !
    από FJ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2007, 00:24
  2. Γεια χαρά σε όλους!!!
    από grat στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2006, 11:34
  3. Γεια χαρα σε ολους!
    από K0K0$ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2006, 19:11
  4. Γεια χαρα σε ολους
    από 17inchwheeler στο forum KTM
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 15:19
  5. γεια χαρα σε ολους...
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2005, 09:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF