Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 77

Θέμα: προστιμο περιορισμου κυκλοφοριας Κορωνοιου

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω ποσο εισαι,αλλα η παροιμια λεει ολους να περιγελάς ,αλλα γερο μην περιγελάς ,γιατι καλομελέτα κι ερχεται.
    Κανεις δεν νικησε τον χρονο.
    Έρχεται και η σειρά μου . Εννοείται ότι ο χρόνος προχωρά. Αλλά ευελπιστώ ότι μετά το φάρμακο για τον κορονοιο θα βρεθεί και το φάρμακο που σταματά το γήρας


    Ps. Εγω θα έβαζα μια τυχαία διεύθυνση στην Αργυρούπολη αν ήταν να πάω προς τα εκεί.....
    Αφού θέλεις να είσαι πονηρός κάντο σωστά
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Για τα συνεργεια δεν ηξερε κανεις. Δεν φταει ο αστυνομικος. Καθε μερα τα εξειδικευανε αν θυμασαι.
    Τωρα τι ενσταση να κανει ο ανθρωπος?
    Αλλαγη περιφερειας για σουπερ μαρκετ? Δεν θα την μελετησει καν ο οποιος δκτης.
    Να ξερεις οτι τα προστιμα ηταν μολις στο 10% απο οσους πήραν ρισκο να κυκλοφορησουν αδικαιολογητα. Δειγματικος ελεγχος.
    Τις πρωτες 5 μερες ισως πιο σχολαστικα να κανανε ελεγχους αλλα μετα οσο να ναι...οποιον τσιμπαγαν και επερνε προστιμο... Δεν ηταν γιατι δεν εφταιγε.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Σκέφτομαι αύριο να πεταχτώ μιά βόλτα μέχρι τα Κύθηρα

  4. #19
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    σε νησιά θα συνεχίσουν να μην αφήνουν ακομα.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Για τα συνεργεια δεν ηξερε κανεις. Δεν φταει ο αστυνομικος. Καθε μερα τα εξειδικευανε αν θυμασαι.
    Τωρα τι ενσταση να κανει ο ανθρωπος?
    Αλλαγη περιφερειας για σουπερ μαρκετ? Δεν θα την μελετησει καν ο οποιος δκτης.
    Να ξερεις οτι τα προστιμα ηταν μολις στο 10% απο οσους πήραν ρισκο να κυκλοφορησουν αδικαιολογητα. Δειγματικος ελεγχος.
    Τις πρωτες 5 μερες ισως πιο σχολαστικα να κανανε ελεγχους αλλα μετα οσο να ναι...οποιον τσιμπαγαν και επερνε προστιμο... Δεν ηταν γιατι δεν εφταιγε.
    Νομίζω ότι για κατηγορίες που δεν αναφέρονται θα πρέπει να φτιάξεις χειρόγραφο.
    Πάντως για την μητέρα μου που προσπαθώ να την κρατήσω σπίτι και πήγαινα κάποιες φορές σούπερ μάρκετ σε έλεγχο μου ζήτησαν αν έχω αντίγραφο ταυτότητας της . Δεν είχα. Με άφησαν. Τράβηξα φωτογραφία τις 2 όψεις για να την έχω μαζί μου
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    σε νησιά θα συνεχίσουν να μην αφήνουν ακομα.
    τα Κύθηρα είναι νομός Αττικής

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Για τα συνεργεια δεν ηξερε κανεις. Δεν φταει ο αστυνομικος. Καθε μερα τα εξειδικευανε αν θυμασαι.
    Τωρα τι ενσταση να κανει ο ανθρωπος?
    Αλλαγη περιφερειας για σουπερ μαρκετ? Δεν θα την μελετησει καν ο οποιος δκτης.
    Να ξερεις οτι τα προστιμα ηταν μολις στο 10% απο οσους πήραν ρισκο να κυκλοφορησουν αδικαιολογητα. Δειγματικος ελεγχος.
    Τις πρωτες 5 μερες ισως πιο σχολαστικα να κανανε ελεγχους αλλα μετα οσο να ναι...οποιον τσιμπαγαν και επερνε προστιμο... Δεν ηταν γιατι δεν εφταιγε.
    Τι σημαίνει αδικαιολόγητα όλοι καποιο λόγο έχουν να βγουν.Θα σου δώσω ένα απλό παράδειγμα και θα καταλάβεις.Εχω ένα φιλαράκι κάθε μέρα μα κάθε μερα ξεκινάει απο
    Θεσσαλονίκη παίρνει την ποδηλαταρα του και πηγαίνει Μηχανιώνα για μπάνιο.Τον έχουν σταματήσει άπειρες φορές έχει ένα χαρτί μαζί του ότι βγαίνει για άθληση και πέραν καποιων τυπικών
    συστάσεων δεν τον έχει πειράξει κανένας.Αν εγώ πάρω το μηχανάκι και στείλω το 6 για άθληση και με τσακώσουν εχω φαει το πρόστιμο νύχτα.

  8. #23
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    για την ακριβεια εγω ως κατοικος Δραπετσώνας υπάγομαι στην Β' Πειραιά, όπως και ο κάτοικος Κυθήρων.

    Μόνο που τα Κύθηρα συνεχίζουν να είναι νησί και στα νησιά δεν αφήνουν ακόμα! ουτε Σαλαμίνα ή Αίγινα σε αφήνουν να πας.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    για την ακριβεια εγω ως κατοικος Δραπετσώνας υπάγομαι στην Β' Πειραιά, όπως και ο κάτοικος Κυθήρων.

    Μόνο που τα Κύθηρα συνεχίζουν να είναι νησί και στα νησιά δεν αφήνουν ακόμα! ουτε Σαλαμίνα ή Αίγινα σε αφήνουν να πας.
    Α οκ· νόμιζα πως πήγαινε βάσει νομού

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Νομίζω ότι και από Δευτέρα σε Αθήνα Θεσσαλονίκη μονο εντός περιφερειακής ενότητας
    https://newpost.gr/ellada/5eae4d697d...ai-entos-nomoy


    Για τις περιπτώσεις που αφορούν στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη ισχύει η δυνατότητα μετακίνησης εντός μητροπολιτικού ιστού.
    Αυτό σημαίνει ότι περιφερειακές ενότητες οι οποίες απαρτίζουν το μητροπολιτικό ιστό, υπάρχει ελεύθερη μετακίνηση μεταξύ τους. «Να το πω πιο απλά. Ένας συμπολίτης μας μπορεί να φύγει από την Ελευσίνα και να πάει στη Νέα Μάκρη», είπε ο κ. Χαρδαλιάς.

    «Τι δεν μπορούν να κάνουν στην Αττική; Δεν μπορούν να ταξιδέψουν στην Τροιζήνα. Γιατί; Διότι πρέπει να περάσουν μέσα από άλλους νομούς. Δεν μπορούν να ταξιδέψουν στα νησιά, γιατί τα νησιά διέπονται από ειδικό καθεστώς», πρόσθεσε ο υφυπουργός.

    «Άρα στις μητροπολιτικές περιοχές Αθήνα και Θεσσαλονίκη, μετατρέπεται η μεταξύ ενοτήτων μετακίνηση, αλλά όχι εκτός περιφέρειας, εκτός μητροπολιτικού ιστού, με τις αιρεσιμότητες που σας ανέφερα», κατέληξε.

    Για την Αττικη το καταλαβαινω (υπαρχουν νησια, Μεθανα, κτλ). Στη Θεσσαλονικη τι ακριβως σημαινει αυτο; Ο νομος ειναι ενιαιος. Μπορει να μου εξηγησει κανεις πού δε θα μπορει να κινηθει καποιος εντος νομου Θεσσαλονικης;

  11. #26
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    να χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  12. #27
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Μαλλον εννοούν οτι μπορουμε να περιστρέφομαστε γυρο απο τις εκλογικες ενότητες που ανήκουμε
    Ουστ σκορδαλιαδες

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    https://newpost.gr/ellada/5eae4d697d...ai-entos-nomoy





    Για την Αττικη το καταλαβαινω (υπαρχουν νησια, Μεθανα, κτλ). Στη Θεσσαλονικη τι ακριβως σημαινει αυτο; Ο νομος ειναι ενιαιος. Μπορει να μου εξηγησει κανεις πού δε θα μπορει να κινηθει καποιος εντος νομου Θεσσαλονικης;
    Αν δεν έχει νησιά ο νόμος Θεσσαλονίκης μπορείς σε όλο τον Νομό
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αν δεν έχει νησιά ο νόμος Θεσσαλονίκης μπορείς σε όλο τον Νομό
    Η λογικη αυτο μου λεει, αλλα απο την αλλη τοτε γιατι να αναφερει το νομο Θεσσαλονικης ο Χαρδαλιας;
    Γαμησε τα. Ολο αυτο σε συναρτηση με την παραδοχη του g_m900 οτι ουτε οι ιδιοι οι αστυνομικοι που κανουν τους ελεγχους δεν ξερουν τι ακριβως ισχυει με αγχωνει αρκετα μπορω να πω. Δε θελω να με φανταστω να συζηταμε με ειδικο φρουρο το τι σημαινει η φραση "περιφερειακές ενότητες οι οποίες απαρτίζουν το μητροπολιτικό ιστό".

  15. #30
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Μαλλον εννοούν οτι μπορουμε να περιστρέφομαστε γυρο απο τις εκλογικες ενότητες που ανήκουμε
    Ουστ σκορδαλιαδες
    Αυτό υπό προϋποθέσεις θα με βόλευε αν σκεφτείς ότι δουλεύω Σαντορίνη αλλά εκλογικά δικαιώματα τα έχω αφήσει στα υπέροχα Επινιανά στον Δήμο Αγράφων.
    Οπότε αν υπήρχε μηχανάκι θα με βόλευε εννοείται να τριγυρίζω εκεί
    (Εκεί τριγύρω το Καρπενήσι πιάνεται για νησί? )
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τελη κυκλοφοριας...
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2015, 22:05
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 14:08
  3. Άδεια κυκλοφορίας
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 19:56
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2004, 13:06
  5. Νέο πρόστιμο από ραδιοτηλεοπτικό
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF