Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 77

Θέμα: προστιμο περιορισμου κυκλοφοριας Κορωνοιου

  1. #31
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Άντε να ξεκαθαρίζει σιγά-σιγά το πράμα, γιατί έχουμε και την καθιερωμένη ετήσια βόλτα του moto.gr το Μάιο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Σε Σαλαμίνα και Αίγινα επιτρέπεται η μετάβαση. .

  3. #33
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Άντε να ξεκαθαρίζει σιγά-σιγά το πράμα, γιατί έχουμε και την καθιερωμένη ετήσια βόλτα του moto.gr το Μάιο.
    Εκεί υπάρχει υποχρέωση εκ του νόμου για τήρηση αποστάσεων τουλάχιστον 5 μέτρων με συμφορουμίτες που κλέβουν τις τηγανητές πατάτες από την πιατέλα στο τραπέζι.Ή κάνουν ηλεκτρονικό τσιγάρο με άρωμα ανθισμένη μανόλια-γαρδένια-αρωματικό τριαντάφυλλο και άλλες αηδίες.

    Ή κάνουμε social distancing ή παίζουμε.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  4. #34
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Σε Σαλαμίνα και Αίγινα επιτρέπεται η μετάβαση. .
    Σας γλεντάει ο Γιάνης κανονικά μιλάμε!
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Πες ότι έχασες την αίσθηση του χρόνου τόσες μέρες καραντίνα και νόμιζες πως είναι Δευτέρα

  6. #36
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Έρχεται και η σειρά μου . Εννοείται ότι ο χρόνος προχωρά. Αλλά ευελπιστώ ότι μετά το φάρμακο για τον κορονοιο θα βρεθεί και το φάρμακο που σταματά το γήρας


    Ps. Εγω θα έβαζα μια τυχαία διεύθυνση στην Αργυρούπολη αν ήταν να πάω προς τα εκεί.....
    Αφού θέλεις να είσαι πονηρός κάντο σωστά
    ΔΕΝ θελω να ειμαι πονηρος,απλως δεν ηξερα αν υπαρχει χιλιομετρικος περιορισμος,εντος νομού.Μου ειπαν οτι υπαρχει,ψαχνω να το βρω που το γραφει,δεν το βρισκω,ρωταω και δω μεσα μπας και ξερει κανεις αλλα...........
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #37
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Πες ότι έχασες την αίσθηση του χρόνου τόσες μέρες καραντίνα και νόμιζες πως είναι Δευτέρα
    Εναλλακτικά σύστημα Γύλος:"Εσάς κοιτάζω κύριε πόλιτσμαν"

    https://www.youtube.com/watch?v=QbSSC8xd9Rk
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι απο τα χιλιάδες πρόστιμα που επιβλήθηκαν σε όλη την ελληνική επικράτεια κατα την διάρκεια
    της απαγόρευσης ,ήταν όλα ακριβοδίκαια.Φυσικά και πρέπει να έχει νόημα η ένσταση και να πάει να κάνει ,μπορεί ο διοικητής να κατα
    λάβει.Ενδεικτικά αναφέρω,πώς όταν πήρα τηλέφωνο την τροχαία λίγες μέρες μετά την απαγόρευση, για το τι μυνημα να στείλω για να πάω
    να φτιάξω το μηχανάκι,
    ο αστυνομικός δεν είχε ιδέα.
    Αυτό που με συμβούλεψε ήταν εφόσον έχω χαρτί απο τη δουλειά μου για να κινούμαι να πάω το μηχανάκι πριν
    η μετά τη δουλειά και αν με σταματήσουν να τους δείξω το χαρτι της δουλειάς.
    Άμα μπλέκετε με μπουρδέλα

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ΔΕΝ θελω να ειμαι πονηρος,απλως δεν ηξερα αν υπαρχει χιλιομετρικος περιορισμος,εντος νομού.Μου ειπαν οτι υπαρχει,ψαχνω να το βρω που το γραφει,δεν το βρισκω,ρωταω και δω μεσα μπας και ξερει κανεις αλλα...........
    Δεν ξέρω αν υπάρχει περιορισμός αλλά για σκέψου να στέλναμε ολοι μνμ για σούπερ μάρκετ κ να γυρναγαμε στο λεκανοπέδιο να ψωνίσουμε, υποτίθεται ότι όλο αυτό γίνεται για να περιοριστεί ο συνοστισμος κ οι άσκοπες μετακινήσεις..Να μένεις σε ένα απομακρυσμένο χωριό κ να σε πιάσουν σε μια κωμόπολη έχει μια λογική,τώρα να μένεις στο κέντρο κ να σε πιάσουν Αργυρούπολη για σούπερ μάρκετ κάπως ακούγεται...

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Για τα συνεργεια δεν ηξερε κανεις. Δεν φταει ο αστυνομικος. Καθε μερα τα εξειδικευανε αν θυμασαι.
    Τωρα τι ενσταση να κανει ο ανθρωπος?
    Αλλαγη περιφερειας για σουπερ μαρκετ? Δεν θα την μελετησει καν ο οποιος δκτης.
    Να ξερεις οτι τα προστιμα ηταν μολις στο 10% απο οσους πήραν ρισκο να κυκλοφορησουν αδικαιολογητα. Δειγματικος ελεγχος.
    Τις πρωτες 5 μερες ισως πιο σχολαστικα να κανανε ελεγχους αλλα μετα οσο να ναι...οποιον τσιμπαγαν και επερνε προστιμο... Δεν ηταν γιατι δεν εφταιγε.
    Αντιλαμβάνεσαι πάντως ότι μπορεί να κατοικείς σε απόσταση 500 μέτρων από σούπερ μάρκετ το οποίο να ανήκει σε άλλη περιφερειακή ενότητα από αυτή του σπιτιού σου ...
    Έτσι για την ιστορία

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ΔΕΝ θελω να ειμαι πονηρος,απλως δεν ηξερα αν υπαρχει χιλιομετρικος περιορισμος,εντος νομού.Μου ειπαν οτι υπαρχει,ψαχνω να το βρω που το γραφει,δεν το βρισκω,ρωταω και δω μεσα μπας και ξερει κανεις αλλα...........
    Έλα. Σούπερ μάρκετ από το κέντρο στην Αργυρούπολη είναι λίγο πονηρό.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #42
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Μου αρέσει που το αναλύετε, σαν να υπάρχει μελετημένο σχέδιο και να ξέρουν ακριβώς τι τους γίνεται.

  13. #43
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.499
    Μάλλον αναζητάς το ΦΕΚ 986/Β/22-3-2020, αλλά δεν αποσαφηνίζεται η απόσταση. Όμως, φαντάζομαι ότι νομικά μπορεί να ερμηνευτεί από την πρώτη παράγραφο των εξαιρέσεων:

    2. Από τα μέτρα της παρ. 1 εξαιρούνται μετακινήσεις των πολιτών για την εξυπηρέτηση ζωτικών, προσωπικών ή επαγγελματικών, αναγκών τους που δεν μπορούν να ικανοποιηθούν με άλλον τρόπο και οι οποίες επιτρέπονται συγκεκριμένα για τους ακόλουθους περιοριστικά αναφερόμενους λόγους:
    ...
    γ) Μετάβαση σε εν λειτουργία κατάστημα προμηθειών ειδών πρώτης ανάγκης, όπου δεν είναι δυνατή η έγκαιρη αποστολή τους.
    ...
    Αν κάνεις ένσταση και πεις ότι δεν μπορούσες να βρεις το συγκεκριμένο είδος πουθενά στο κέντρο της Αθήνας, παρά μόνο σε mini market στην Αργυρούπολη, εικάζω ότι το επιχείρημα θα θεωρηθεί έωλο.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  14. #44
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.116
    Πολύ εύκολα χάνεται η ουσία ρε παιδιά..
    Ο συνωστισμός είναι το ζητούμενο να αποφευχθεί.
    Αν ο άλλος θέλει να δεί έναν φίλο και να κάνει και τα ψώνια του απο εκεί, είναι δικαίωμα του.
    Τους βρήκε στο κατάστημα να μην τηρούν τους κανονες; να είναι κοντά ή χωρίς μάσκα;

    Βρήκε τον άνθρωπο μόνο του στον δρόμο, χωρίς να απειλείται κανείς και έβγαλε οτι χειρότερο ;

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Έχεις κάθε δικαίωμα να κάνεις ένσταση.
    Τυπικά τελείως ήσουν φάουλ.
    Από κει κ πέρα επειδή μιλάμε για την παράνοια του πράγματος, στην ένσταση μην αρχίσεις τα δεν έβρισκα κλπ κλπ
    Παντελονατά, κυρ αστυνόμε γνώριζα, αλλά ήθελα να δω ένα άνθρωπο να μιλήσω, δεν άντεξα. Παρακαλώ μην εξαντλήσετε την αυστηρότητα σας, δείτε την ανθρώπινη πλευρά.

    Δε λέω ότι είναι υποχρεωμένος ή ότι θα την γλιτωσεις 100%,αλλά όπως κι άλλοι, ξέρω κι εγώ περίπτωση εξυπνίδη με κολλητό κτηνιατρο, που το έγραφε κάθε μέρα ότι ο σκύλος του χρήζει παρακολούθησης, οπότε έκοβε βόλτες καθημερινά από το κέντρο στα Μέγαρα (εκεί ήταν το κτηνίατρειο)

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τελη κυκλοφοριας...
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2015, 22:05
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 14:08
  3. Άδεια κυκλοφορίας
    από arxaios στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 19:56
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2004, 13:06
  5. Νέο πρόστιμο από ραδιοτηλεοπτικό
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 10:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF