Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 29 από 29

Θέμα: Νορβηγία-Nordkapp 2016

  1. #16
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Κόντρα, ποια κόντρα; Μια χαρά τα είπε ο LOUKI.
    Όλα τα μέρη είναι διαφορετικά, όμορφα και ενδιαφέροντα, αλλά το ελληνικό φαγοπότι ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ! Μιλάω από εκτεταμένη ανα τον κόσμο πείρα.

    υ.γ. LOUKI, σ’αγαπάω, σ’εκτιμάω, αλλά εγώ μπρίκια για καφέ ΔΕΝ κουβαλάω, και μαζί σου στη σκηνή ούτε με σφαίρες.

    Σκηνή από μία ο καθένας και σε απόσταση...
    Καφεδάκι θα σου ψήσω...

    υ.γ. μακαρόνια να βρεις...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  2. #17
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164

    Red face

    Δεν αρχίζουμε ένα γενικό topic ‘Άλλα μέρη‘ ; Χωρίς τίποτα συγκεκριμένο, έτσι για να αερολογήσουμε με εμπειρίες και φωτό; Μοναδικός όρος μη αναφορές σε μακαρόνια
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Μπράβο Billy. Μόλις τελείωσα το ταξιδιωτικό σου. Μιας και έχω μείνει από βιβλίο Περίμενα να τελειώσω ένα που διάβαζα για να διαβάσω το δικό σου.
    Πρέπει να σου πω ότι δεν είδα κανένα βίντεο. Δε το χρειάστηκα μίας και οί εικόνες που μάς χάρισες ήταν απίστευτες. Έκανες στάση για φωτογραφία ή όταν έκανες στάση τραβουσες φωτογραφία?
    Από μένα respect Billy
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Μπράβο Billy. Μόλις τελείωσα το ταξιδιωτικό σου. Μιας και έχω μείνει από βιβλίο Περίμενα να τελειώσω ένα που διάβαζα για να διαβάσω το δικό σου.
    Πρέπει να σου πω ότι δεν είδα κανένα βίντεο. Δε το χρειάστηκα μίας και οί εικόνες που μάς χάρισες ήταν απίστευτες. Έκανες στάση για φωτογραφία ή όταν έκανες στάση τραβουσες φωτογραφία?
    Από μένα respect Billy
    Να σαι καλά φιλαράκι! Είχα βάλει συγκεκριμένους προορισμούς να δω οπότε οι στάσεις μου ήταν περιορισμένες και μόνο αν έβλεπα κάτι σούπερ! Βέβαια κατά τη διάρκεια του ταξιδιού έπαθα ανοσία, όλα είναι τόσο φανταστικά που στο τέλος μπουχτίζεις!

  5. #20
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Πω πω τώρα το διάβασα και εγώ με τον καφέ ,είχα δει μόνο το αρχικό βίντεο.
    Ρισπεκτ σε σένα και στα άλλα κομάντος που συνάντησες στον δρόμο!! ( με έκανες να βάζω τον εαυτό μου και το τδμ μέσα στις φωτογραφίες )
    Παπασούζα πάμε νορντκαπ με τα μουσεία μας;
    porca miseria.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Πω πω τώρα το διάβασα και εγώ με τον καφέ ,είχα δει μόνο το αρχικό βίντεο.
    Ρισπεκτ σε σένα και στα άλλα κομάντος που συνάντησες στον δρόμο!! ( με έκανες να βάζω τον εαυτό μου και το τδμ μέσα στις φωτογραφίες )
    Παπασούζα πάμε νορντκαπ με τα μουσεία μας;
    Ώραια θα ήταν ρε μαν αλλά δε το βλέπω να γενετε στο προσεχές μέλλον. Ίσως αργότερα όταν μεγαλώσει και το τελευταίο παιδί. Πάντα βέβαια να έχουμε την υγεία μάς.
    Αλλά θα ήταν γαμάτα Ε?Φαντάζεσαι???
    καθε μερα ...νεα μερα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Βασίλη είδα απάντησες στην ερώτηση για τις μέρες του ταξιδιού. Κάτι που δεν ρώτησε κανείς είναι το κόστος ενός τέτοιου ταξιδιού.

  8. #23
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Βασίλη είδα απάντησες στην ερώτηση για τις μέρες του ταξιδιού. Κάτι που δεν ρώτησε κανείς είναι το κόστος ενός τέτοιου ταξιδιού.
    Φίλε αυτό εξαρτάτε απο τα γουστα του καθενός, γιαυτό και δε ρωτήθηκε.
    Αν βγάλεις οτι οι βενζίνες διόδια είναι δεδομένα, φαί και διαμονή αλλάζουν τα μπατζετ στο ταξίδι. Για διαμονή παίζουν σκοινάκι, Β&Β, AirBnB, hostel, ξενοδοχείο, 5στερο.
    Για φαί: DYI γκαζάκι και σουπερμαρκετ, φαστφουντ, κανονικό γέυμα σε ρεστοραντ κλπ

    Οπότε δεν έχει σημασία αυτή η απάντηση γιατί μπορεί το μπάτζετ ή οι προτιμήσεις του ταξιδιού να είναι αντίθετες με τις δικές σου σε ενδεχόμενες επιλογές/προτιμήσεις παρόμοιου ταξιδιού
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Πολύ σωστός ο Doctoras. Μετράει το που μένεις, τι τρως αλλά και με τι μοτοσυκλέτα το κάνεις καθώς η βενζίνη τότε ήταν 2 ευρώ περιπου. Σημερα που είναι σχεδόν 2 ευρώ σε εμάς δε θέλω να σκεφτώ πόσο θα κοστιζει εκει.

    Να πω ότι το κόστος μου βγηκε περίπου 2.100-2.300 ευρώ αλλά χωρίς εκπτώσεις. Δηλαδή πάντα έμενα σε ξενοδοχείο με το φθηνότερο στα βόρεια να πηγαίνει στα 53 ευρώ και με ένα μέσο όρο στα 90 ευρώ εκεί πάνω. Τα Βαλκάνια είναι παράδεισος και παμθηνα. Στη Σκανδιναβία ματώνεις οικονομικά.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  10. #25
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Πολύ σωστός ο Doctoras. Μετράει το που μένεις, τι τρως αλλά και με τι μοτοσυκλέτα το κάνεις καθώς η βενζίνη τότε ήταν 2 ευρώ περιπου. Σημερα που είναι σχεδόν 2 ευρώ σε εμάς δε θέλω να σκεφτώ πόσο θα κοστιζει εκει.
    1.85 βενζίνη 95
    1.94 ντίζελ

    Τιμές Στοκχόλμης.

    'Οποιος ανέβει κατά δώ κερδίζει και φιλοξενία,μοναδική προϋπόθεση να φάει μια κονσέρβα surströmming
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  11. #26
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    1.85 βενζίνη 95
    1.94 ντίζελ

    Τιμές Στοκχόλμης.

    'Οποιος ανέβει κατά δώ κερδίζει και φιλοξενία,μοναδική προϋπόθεση να φάει μια κονσέρβα surströmming
    Είσαι κακός εσύ

    https://m.youtube.com/watch?v=_haw_YDC_zo

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Sounds like a challenge!

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    1.85 βενζίνη 95
    1.94 ντίζελ

    Τιμές Στοκχόλμης.

    'Οποιος ανέβει κατά δώ κερδίζει και φιλοξενία,μοναδική προϋπόθεση να φάει μια κονσέρβα surströmming


    1η φορά το ακούω αλλά έψαξα και βρήκα ένα πολύ αστείο βίντεο. Είναι όντως τόσο χάλια?? Με το που το ανοίγουν είναι έτοιμοι να ξεράσουν!







    Edit: Μόλις είδα ότι είχε βάλει το ίδιο ο Bowleno
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  14. #29
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    1η φορά το ακούω αλλά έψαξα και βρήκα ένα πολύ αστείο βίντεο. Είναι όντως τόσο χάλια?? Με το που το ανοίγουν είναι έτοιμοι να ξεράσουν!







    Edit: Μόλις είδα ότι είχε βάλει το ίδιο ο Bowleno
    Διάβασα ότι ακόμα και οι ίδιοι, οι Σουηδοί που το λατρεύουν, ανοίγουν τις κονσέρβες.... Έξωθεν της οικίας διότι η μπόχα δεν παλεύεται....
    Επίσης, στο εργοστάσιο που συσκευάζονται, οι εργαζόμενοι βάζουν χαρτοπετσέτες εμποτισμένες με άρωμα στα ρουθούνια και μάσκα πάλι εμποτισμένη από πάνω.... Φαντάσου "γεύση umami" που θα έχουν....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 301
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2020, 15:12
  2. Nordkapp-Βορειο ακρωτηρι
    από GLYSTRAS στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2007, 22:47
  3. Νορβηγία- πληροφορίες
    από BELZEBOYLIS στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 19:22
  4. Στην Κορυφη της Ευρωπης (Nordkapp)
    από crs-k στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2005, 08:33
  5. Εντυπώσεις απ' το Nordkapp!!!
    από antares στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2004, 15:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF