Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Η HONDROULA και οι αλλοι

  1. #16
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Επικίνδυνος οπότε όλα τα υπόλοιπα στολίσματα, θετικά, αρνητικά, σικέ η όχι, φίλοι η όχι, άκυρα.
    Και μπαίνεις στη πίστα με καθρέφτες; Ο μόνος; Όσο καλός και να είσαι (και είναι) αν σε χτυπήσει άλλος έχεις φύγει χωρίς να φταις και οι καθρέφτες όποιον πάρουνε.. Κάτι τέτοιοι στο δρόμο είναι θέμα χρόνου πότε θα τους τύχει το σοβαρό.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  2. #17
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Επικίνδυνος οπότε όλα τα υπόλοιπα στολίσματα, θετικά, αρνητικά, σικέ η όχι, φίλοι η όχι, άκυρα.
    Και μπαίνεις στη πίστα με καθρέφτες; Ο μόνος; Όσο καλός και να είσαι (και είναι) αν σε χτυπήσει άλλος έχεις φύγει χωρίς να φταις και οι καθρέφτες όποιον πάρουνε.. Κάτι τέτοιοι στο δρόμο είναι θέμα χρόνου πότε θα τους τύχει το σοβαρό.
    Δεν υπάρχει κανονισμός για καθρέπτες για trackdays ιδιωτών σε πίστα, όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι, αντίθετα βρήκα φωτό από πολλές ανά τον κόσμο πίστες με μηχανές με καθρέρφτες, αλλά αν ξέρεις κάτι διαφορετικό διαφωτίσέ μας.
    Διαφορετικά ποιος τον άφησε να παραβεί τους κανόνες της πίστας?
    Η διαφωνία είναι στο ΑΝ είναι επικίνδυνος και, όπως ξανάγραψα, από ότι φαίνεται οι οργανωτές, οι συμμετέχοντες αλλά και πολλοί άλλοι που είδαν και σχολιάσαν το βίντεο δεν τον θεώρησαν επικίνδυνο...
    Για τα κωλοδάχτυλα νομίζω απλά αστείο να ασχολούμαστε, για τα χωσίματα... κάνανε και οι άλλοι...
    Μήπως οι Γάλλοι είναι λίγο ποιο ανεκτικοί?
    Στον δρόμο, μάλλον όσοι νομίσουν ότι με το σούπερ ντούπερ ακριβό απόκτημα τους θα μπορέσουν να προσπεράσουν ή ακόμα και να ακολουθήσουν σε ρυθμό το τυπάκι με το ταπεινό και φτηνό δίτροχο κινδυνέυουν να πάθουν κάτι σοβαρό...
    Στην τελική επικίνδυνοι θα ήταν οι υπευθυνοι της πίστας και αυτοί που κανονίζουν τα γκρουπ, το παλικάρι μάλλον είναι για παραπάνω.
    Anyway δεν θα βγει άκρη μιας και καταλήγουμε σε υποκειμενικές απόψεις αφού δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες.


    Υ.Γ. Οκ θα το πω... ΕΓΩ είμαι στο βίντεο και "αρπάχτηκα" γιατί είπε ο panos ότι την έχω μικρή... το κομπλεξικός το ξεπερνώ, δεν με νοιάζει...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει κανονισμός για καθρέπτες για trackdays ιδιωτών σε πίστα, όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα κάτι, αντίθετα βρήκα φωτό από πολλές ανά τον κόσμο πίστες με μηχανές με καθρέρφτες, αλλά αν ξέρεις κάτι διαφορετικό διαφωτίσέ μας.
    Διαφορετικά ποιος τον άφησε να παραβεί τους κανόνες της πίστας?
    Η διαφωνία είναι στο ΑΝ είναι επικίνδυνος και, όπως ξανάγραψα, από ότι φαίνεται οι οργανωτές, οι συμμετέχοντες αλλά και πολλοί άλλοι που είδαν και σχολιάσαν το βίντεο δεν τον θεώρησαν επικίνδυνο...
    Για τα κωλοδάχτυλα νομίζω απλά αστείο να ασχολούμαστε, για τα χωσίματα... κάνανε και οι άλλοι...
    Μήπως οι Γάλλοι είναι λίγο ποιο ανεκτικοί?
    Στον δρόμο, μάλλον όσοι νομίσουν ότι με το σούπερ ντούπερ ακριβό απόκτημα τους θα μπορέσουν να προσπεράσουν ή ακόμα και να ακολουθήσουν σε ρυθμό το τυπάκι με το ταπεινό και φτηνό δίτροχο κινδυνέυουν να πάθουν κάτι σοβαρό...
    Στην τελική επικίνδυνοι θα ήταν οι υπευθυνοι της πίστας και αυτοί που κανονίζουν τα γκρουπ, το παλικάρι μάλλον είναι για παραπάνω.
    Anyway δεν θα βγει άκρη μιας και καταλήγουμε σε υποκειμενικές απόψεις αφού δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες.


    Υ.Γ. Οκ θα το πω... ΕΓΩ είμαι στο βίντεο και "αρπάχτηκα" γιατί είπε ο panos ότι την έχω μικρή... το κομπλεξικός το ξεπερνώ, δεν με νοιάζει...
    Κρίμα φίλε νόμιζα ότι είχες καλύτερο γούστο στα μηχανάκια

  4. #19
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Μόν αμί Μπακλύ είμαστε μερακλήδες εμείς οι Γάλλοι, και σαλιγκάρια και σαύρες και ότικάτσει τρώμε...

  5. #20
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    LOUKI πες μου γενέθλια και σε πάω δώρο 2 ώρες στο Knockhill. Κι εγώ μέσα. Είχα πάει δυο φορές πριν αρκετά χρόνια. Η αλήθεια είναι ότι δεν μου άρεσε γιατί γινόταν χαμός με τους αρχάριους ένας εκ των οποίων και εγώ. Στο briefing θυμάμαι ότι ναι μεν δεν ήταν κανόνας να βγάλεις καθρέφτες αλλά το είχαν αναφέρει ως ‘φιλική συμβουλή’ υπό τον όρο etiquette. Δυο οι λόγοι, πρώτος και βασικός για να βλέπεις μόνο μπροστά και δεύτερον για αποφυγή τραυματισμού και κινδύνου από κομμάτια γυαλιού κλπ σε περίπτωση πτώσης. Η ευθύνη για ασφαλή προσπέραση ήταν αποκλειστικά του πίσω.
    Τωρα πόσο υπεύθυνος είναι ο τύπος στο βίντεο είναι πως το βλέπει ο καθένας. Εγώ τον βλέπω ως επικίνδυνο, εσυ σα μάγκα...

    υ.γ. Παράτησες τη φούστα και μου έγινες Γάλλος τώρα;
    Τελευταία τροποποίηση από Maradi; 12/05/2020 στις 14:49.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  6. #21
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Αυτός που έφαγε κωλοδάχτυλο (R6) δυο φορές (δεν είδα όλο το βίντεο) είχε 2 close calls με τον αναβάτη που είχε την κάμερα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200512_143549.jpg 
Προβολές:	141 
Μέγεθος:	41,9 KB 
ID:	418131

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20200512_143616.jpg 
Προβολές:	141 
Μέγεθος:	40,6 KB 
ID:	418133

    Επειδή δεν ασχολούμαι καθόλου με το αντικείμενο (όλα και όλα 2 track days πριν πολλά χρόνια ) ποιος από τους δύο αναβάτες ευθύνεται για τα close calls?
    RIDE MORE TALK LESS

  7. #22
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Αυτό που έρχεται από πίσω
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  8. #23
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Μάγκας, μαγκιές, και μηχανή μακριά από μένα... δεν είπα ΠΟΤΕ κάτι τέτοιο... Είπα ότι δεν θα τον «σταύρωνα» έτσι απλά...διάβασε με λίγο καλύτερα...
    Υπάρχει και το προφίλ Κόναν... (για τα γενέθλια...).
    Για τους καθρέπτες μίλησα ξεκάθαρα για κανονισμό... συμβουλές άπειρες...
    Γάλλος, κομπλεξικός με μικρό πουλί... ας είχα τουλάχιστον τα χέρια του τύπου...χαχα

  9. #24
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.440
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Αυτό που έρχεται από πίσω
    Ok.
    RIDE MORE TALK LESS

  10. #25
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Αυτό που έρχεται από πίσω

    Eγώ θα τον έπιανα το τύπο με την κάμερα στα πιτς και θα του έβαζα το μοτοσακό στον κ@λο.
    Δεν είναι καν γρήγορος, αλλά είναι σίγουρα επικίνδυνος.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #26
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.228
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Eγώ θα τον έπιανα το τύπο με την κάμερα στα πιτς και θα του έβαζα το μοτοσακό στον κ@λο.
    Ξέρει κανείς αν και σε αυτή την περίπτωση βγάζουμε τους καθρέπτες πρώτα για λόγους etiquette;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    677
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Ξέρει κανείς αν και σε αυτή την περίπτωση βγάζουμε τους καθρέπτες πρώτα για λόγους etiquette;
    Σε κάθε περίπτωση βγάζουμε τους καθρέφτες.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Η μητέρα και οι τρεις παρθένες
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 08:22
  2. Εμείς και οι άλλοι
    από Εχετλαίος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2008, 11:15
  3. ΟΙ ΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ.. ΟΙ ΑΛΛΟΙ
    από reptile4 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2007, 13:39
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2005, 00:52
  5. Για νέους και μέλλοντες γονείς (οι άλλοι τα ξέρουν)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2004, 22:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF