Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 18 από 18

Θέμα: Κουκούλα Μοτοσικλέτας

  1. #16
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Αν θέλετε βάλτε κάποιες αρχές στην αναζήτηση για κουκούλα.
    Οτιδήποτε δεν αντανακλά τον Ήλιο σε κάποιο ποσοστό, είναι για φύλαξη εσωτερικής χρήσης στην ελλάδα.

    Δείτε τις προδιαγραφές για τέντες και σκηνές καμπινγκ. Είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις πως λειτουργούν.
    Δεν έχει τύχει να σας ενοχλήσει η αντανάκλαση κάποιας ασημί τέντας στην παραλία;
    Τα παντελόνια που φοράμε στην μοτό δεν έχετε δεί πόσο γρήγορα καίγεται το χρώμα τους μετά
    από ταξίδι σε μεγάλο υψόμετρο;

    Όπως και τα τεντόπανα, οι πάνινες οροφές για κάμπριο, τα εμβαπτισμένα σε ελαστομερές χρειάζονται
    συντήριση για να αντέξουν. Ακόμα και το πλύσιμο με βαριά καθαριστικά τους αφαιρεί προστασία.

    Η κουκούλα που είχα άντεξε γιατί έτυχε να έχω σπρέυ για την σκηνή και της έβαζα μια στο τόσο.
    Χαμηλά στα σημεία μου είχε λερωθεί με λάδια εσωτερικά ήταν σε πολύ καλή κατάσταση, κοντά στους τροχούς
    που είχε κατουρήματα που ξέπλενα με νερό είχε μικρή φθορά. Η φθορα που την χάλασε ήταν στο πάνω μέρος
    που κάηκε, σκλήρηνε και έσπασε κάποια στιγμή.

    Σε ένα σημείο που προστατεύεται από τον ακτινοβολία το μεσημέρι, θα αντέξει πολύ παραπάνω από αν εκτίθεται συνέχεια.
    Απλές κουκούλες που ήταν εκτεθημένες στον Ήλιο κοντά σε θάλασσα τις βλέπεις να ξεραίνονται σε 1-2 μήνες.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Γίνεται αυτό?
    Εχει γινει, καποια φορα που δεν πηρα χαμπαρι κατι που ηθελα και εληξε η προμοσιον που τα βαζουν καθε εβδομαδα, εστειλα imail. για το αντικειμενο που ηθελα και μου το εφεραν.

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν θέλετε βάλτε κάποιες αρχές στην αναζήτηση για κουκούλα.
    Οτιδήποτε δεν αντανακλά τον Ήλιο σε κάποιο ποσοστό, είναι για φύλαξη εσωτερικής χρήσης στην ελλάδα.

    Δείτε τις προδιαγραφές για τέντες και σκηνές καμπινγκ. Είναι πολύ εύκολο να καταλάβεις πως λειτουργούν.
    Δεν έχει τύχει να σας ενοχλήσει η αντανάκλαση κάποιας ασημί τέντας στην παραλία;
    Τα παντελόνια που φοράμε στην μοτό δεν έχετε δεί πόσο γρήγορα καίγεται το χρώμα τους μετά
    από ταξίδι σε μεγάλο υψόμετρο;

    Όπως και τα τεντόπανα, οι πάνινες οροφές για κάμπριο, τα εμβαπτισμένα σε ελαστομερές χρειάζονται
    συντήριση για να αντέξουν. Ακόμα και το πλύσιμο με βαριά καθαριστικά τους αφαιρεί προστασία.

    Η κουκούλα που είχα άντεξε γιατί έτυχε να έχω σπρέυ για την σκηνή και της έβαζα μια στο τόσο.
    Χαμηλά στα σημεία μου είχε λερωθεί με λάδια εσωτερικά ήταν σε πολύ καλή κατάσταση, κοντά στους τροχούς
    που είχε κατουρήματα που ξέπλενα με νερό είχε μικρή φθορά. Η φθορα που την χάλασε ήταν στο πάνω μέρος
    που κάηκε, σκλήρηνε και έσπασε κάποια στιγμή.

    Σε ένα σημείο που προστατεύεται από τον ακτινοβολία το μεσημέρι, θα αντέξει πολύ παραπάνω από αν εκτίθεται συνέχεια.
    Απλές κουκούλες που ήταν εκτεθημένες στον Ήλιο κοντά σε θάλασσα τις βλέπεις να ξεραίνονται σε 1-2 μήνες.
    Doctor θα ήθελες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος σε αυτά που λες; Ποιό σπρέι συγκεκριμένα εννοείς και κάποια κουκούλα που να είναι κατάλληλη για έκθεση στον ήλιο;

    Δυστυχώς η θέση που μου αναλογεί για τη μηχανή είναι στη νότια μεριά της οικοδομής και είναι εκτεθειμένη στον ήλιο όλο το μεσημέρι. Η κουκούλα που πήρα αρχές του καλοκαιριού έχει ήδη ψηθεί κι αρχίσει να διαλύεται. Να παίρνω μια κουκούλα κάθε τρίμηνο δεν το βλέπω για λύση. Δυστυχώς η μηχανή θα πρέπει να είναι σε εκείνο το σημείο, δεν υπάρχει κλειστό πάρκινγκ στη γειτονιά και δεν έχω όρεξη να μαλώνω με την κάθε Κατίνα γιατί αφήνω τη μηχανή μου κάτω απ' το σπίτι της.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2005, 16:31
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 18:56
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 11:15
  4. Αγορά καινούριας μοτοσικλέτας
    από ixnilatis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2005, 16:28
  5. Μεταβίβαση Μοτοσικλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 13:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF