Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Κουκούλα Μοτοσικλέτας

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337

    Κουκούλα Μοτοσικλέτας

    Καλημέρα σε όλους.

    Πρέπει άμεσα να αλλάξω κουκούλα για το XT 600 μου. Η Oxford που έχω το είπε γρήγορα το ποίημα. Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος. Έχετε να προτείνετε κάποια σχετικά οικονομική (δεδομένου ότι όταν μου την κατουράν πολλές φορές την πετάω) που να προστατεύει το μηχανάκι από βροχές και ήλιο;

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από drade Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα σε όλους.

    Πρέπει άμεσα να αλλάξω κουκούλα για το XT 600 μου. Η Oxford που έχω το είπε γρήγορα το ποίημα. Δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος. Έχετε να προτείνετε κάποια σχετικά οικονομική (δεδομένου ότι όταν μου την κατουράν πολλές φορές την πετάω) που να προστατεύει το μηχανάκι από βροχές και ήλιο;

    Ευχαριστώ
    Καλησπέρα φίλε, εγώ έχω γύρω στους 9 μήνες μία της nordcap τη silver line.
    Από ότι θυμάμαι έχει διπλή ραφή και εσωτερική επένδυση, Εχω μείνει αρκετά ευχαριστημένος, καμία φθορά έως τώρα.
    Γύρω στο 35άρι την είχα πάρει αν θυμάμαι καλά..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    814
    Nordcap Silver Line και εγώ για καμιά 2 χρόνια και ακόμα έχει ψωμί.

    Το μόνο που χρειάστηκε επιδιόρθωση (ένα ραψιματάκι δηλαδή) ήταν ο ιμάντας στην κάτω μεριά που είχε ταλαιπωρηθεί λίγο από τον αέρα.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Δεν προλαβες φιλε στο LIDL πριν ενα περιπου μηνα εφερε τις καλες κουκουλες που περιμενα πως και πως. 16€ δεν εχω βρει καλητερη κουκουλα, οσες και να εχω παρει κατα καιρους, ακριβες φτηνες εβγαιναν οφ. προλαβα και πηρα δυο για να εχω καβαντζα,γιατη δεν τις βαζει συχνα. ριξε ενα τηλ. στα κεντρικα τους, εκει θα εχουν στις αποθηκες τους για να σου φερουν μια στο lidl. της περιοχης σου.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    Δεν προλαβες φιλε στο LIDL πριν ενα περιπου μηνα εφερε τις καλες κουκουλες που περιμενα πως και πως. 16€ δεν εχω βρει καλητερη κουκουλα, οσες και να εχω παρει κατα καιρους, ακριβες φτηνες εβγαιναν οφ. προλαβα και πηρα δυο για να εχω καβαντζα,γιατη δεν τις βαζει συχνα. ριξε ενα τηλ. στα κεντρικα τους, εκει θα εχουν στις αποθηκες τους για να σου φερουν μια στο lidl. της περιοχης σου.
    μήπως εχεις την συσκευασία της ,και να ανεβάσεις φωτο ? γιατί εγω μία που ειχα δεί πρίν 1-2 μήνες ηταν σάν την πιό λεπτή πλαστικοσακούλα πού υπάρχει σε πάχος κ φυσικά ΔΕΝ την αγόρασα ,αλλά ειχε μού φαίνεται γύρω στα 9 ευρώ ....ειχε και για αυτοκίνητο γύρω στα 15-18 ευρώ και ηταν για ...τα πανηγύρια ....

  6. #6
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Η δικιά μου , lidl επίσης δεν άντεξε ούτε 3 χρόνια,έχει κανα μήνα που έκανε ένα μεγάλο σκίσιμο,φαίνεται έτοιμη να ανοίξει και αλλού .Crivit,γκρι χρώμα
    Θα μου πεις δεν είναι λίγος καιρός για τόσο φτηνό προιόν αλλά 2.5 χρόνια δεν έφαγε ήλιο και βροχή κυριολεκτικά ποτέ,είναι σε υπόστεγο η μότο.
    Λέω λοιπόν να δοκιμάσω μία της Polo τώρα,του 20ρικου.
    porca miseria.

  7. #7
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.106
    βάζετε κάποιο σπρέυ σιλικόνης για σκηνή; η δική μου απο κατάστημα αξεσουάρ πέρασε τα 5 χρόνια με Ήλιο, χιόνια κ.λπ.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Είχα της Lidl για ποδήλατο στο μπαλκόνι και μετά από κάνα 2 χρόνια έγινε κομμάτια σχεδόν απο μόνη της λόγω ηλίου, προφανώς η δική σου είναι άλλης ποιότητας.

    Νομίζω σήμερα είδα την Nordcap και ήμουν έτοιμος να την πάρω αλλά δεν είχε τρύπα για να περνάω την κουλούρα. Αυτές με τρύπα μάλλον είναι ακριβές. Δεν θα είχα κανένα θέμα να πάρω ακριβή κουκούλα, για μέγιστη προστασία, αλλά όταν την κατουράν και πάει για πέταμα λυπάμαι τα λεφτά που έδωσα.

    Αυτή είναι η Polo: https://www.giassaris.gr/koukoula-un...a-moto-scooter ;

  9. #9
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Ναι,αυτή λέω να πάρω.Αν είναι η ίδια Polo που βγάζει τους σάκους είμαι ικανοποιημένος από τους σάκους τουλάχιστον.Τι 20 τι 15 του lidl.
    porca miseria.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ναι,αυτή λέω να πάρω.Αν είναι η ίδια Polo που βγάζει τους σάκους είμαι ικανοποιημένος από τους σάκους τουλάχιστον.Τι 20 τι 15 του lidl.
    Μπορεί να είναι καλή κουκούλα για τα λεφτά της αλλά δεν νομίζω ότι είναι η ίδια εταιρεία με τους σάκους.

  11. #11
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.230
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Ναι,αυτή λέω να πάρω.Αν είναι η ίδια Polo που βγάζει τους σάκους είμαι ικανοποιημένος από τους σάκους τουλάχιστον.Τι 20 τι 15 του lidl.
    Η ελληνική Polo των σακιδίων, υπνόσακων κλπ. δεν είναι η ίδια εταιρεία με τη γερμανική αλυσίδα καταστημάτων ειδών μοτοσυκλέτας Polo Motorrad. Σε γενικές γραμμές τα προϊόντα της δεύτερης είναι value for money αλλά όχι τίποτε εξαιρετικό.

  12. #12
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Κατάλαβα,ευχαριστώ.
    Το ρεζουμε δηλαδή πως με 20ρικο παίρνεις και το ανάλογο προιόν όπως πάντα.
    Βλέπω στο σαιτ τους πάντως και κουκούλες με 50,90 ευρό.
    porca miseria.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Η δικιά μου , lidl επίσης δεν άντεξε ούτε 3 χρόνια,έχει κανα μήνα που έκανε ένα μεγάλο σκίσιμο,φαίνεται έτοιμη να ανοίξει και αλλού .Crivit,γκρι χρώμα
    Θα μου πεις δεν είναι λίγος καιρός για τόσο φτηνό προιόν αλλά 2.5 χρόνια δεν έφαγε ήλιο και βροχή κυριολεκτικά ποτέ,είναι σε υπόστεγο η μότο.
    Λέω λοιπόν να δοκιμάσω μία της Polo τώρα,του 20ρικου.
    Τις Crivit ειναι αυτη που πηρα τωρα, και την ειχα και παλια. μου ειχε κρατηση 4 χρονια, και εγω σε υποστεγο την ειχα. οτι αλλο εχω παρει το πολυ ενα χρονο με εναμιση και εβγαιναν οφ.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    μήπως εχεις την συσκευασία της ,και να ανεβάσεις φωτο ? γιατί εγω μία που ειχα δεί πρίν 1-2 μήνες ηταν σάν την πιό λεπτή πλαστικοσακούλα πού υπάρχει σε πάχος κ φυσικά ΔΕΝ την αγόρασα ,αλλά ειχε μού φαίνεται γύρω στα 9 ευρώ ....ειχε και για αυτοκίνητο γύρω στα 15-18 ευρώ και ηταν για ...τα πανηγύρια ....
    Crivit. Eιναι βινιλιου η κουκουλα αρκετα ανθεκτικη, μετα απο αρκετες που εχω δοκιμασει.Με επενδυση εσωτερικα,και εχει καποιο βαρος, δεν την περνει ο αερας, ουτε την κουναει περα δωθε οπως τις αλλες.
    https://scontent.fath3-3.fna.fbcdn.n...2e&oe=5EDB4438

  15. #15
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από andreastwin Προβολή μηνύματος
    . ριξε ενα τηλ. στα κεντρικα τους, εκει θα εχουν στις αποθηκες τους για να σου φερουν μια στο lidl. της περιοχης σου.
    Γίνεται αυτό?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2005, 15:31
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 17:56
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 10:15
  4. Αγορά καινούριας μοτοσικλέτας
    από ixnilatis στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2005, 15:28
  5. Μεταβίβαση Μοτοσικλέτας
    από sourtaggias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 12:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF