Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 143

Θέμα: Honda NT1100 2022

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Πρακτικό , ταξιδιαρικο αλλά όχι και ωραίο ... Σα μπανιέρα είναι

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    +1 για τον αξονα.

    δεν ξερω ποσοι ειναι αυτοι, σιγουρα αρκετοι αλλα γνωρίζοντας την χοντα αλλα και το μοτερ αυτο μιλάμε για μεσαια κατηγορία επιδόσεων, πιο αργο απο tracer 9, λιγοτερος εξοπλισμος, αλλα πιο ακριβο κατα 1000 ευρω. Δεν μπορείς να το πεις καλο deal για ελλάδα.

    Στο εξωτερικό είναι πάρα πολλοί που ψάχνουν κάτι τέτοιο απλά όπως είπε σωστά ο φίλος του λείπει ένας άξονας όπως είχε το μικρό ΝΤ.Βέβαια αν λάβεις υπόψιν το DCT είναι μεγάλο πλεονέκτημα στην κατηγορία αυτή και θα το προτιμήσουν πολλοί.

    Ουσιαστικά αυτό είναι ο αντικαταστάτης του Ντώβιλ και έτσι πρέπει να κριθεί.Δε βγήκε σαν αντίπαλο δέος του Tracer και γενικά οι Ιάπωνες εδώ και πολλά χρόνια δε χτυπιούνται μεταξύ τους.

    Οσον αφορά το Tracer,την Κυριακή βρέθηκα με φίλους που είχαν πάει και αυτοι στα ίδια μέρη με μένα και συνδυάστηκε.Ειχαν στην παρέα ένα ολοκαίνουργιο TracerGT...το οποίο του κρέμασε το φλας και έψαχνε ο άνθρωπος να το κουμπώσει πάλι κλπ Στο R1 που είχα, μέχρι τις 30-40.000km είχε διαλυθεί τελείως η βάση του κωλωφάναρου και καθόμουν και το στερέωνα με σφουγγάρια εσωτερικά(ξεφτίλα).Έχανα βίδες στο άσχετο και γενικά η ποιότητα του ήταν χάλια για τέτοια κατηγορία τιμής μηχανάκι.Όποιος έχει περάσει και απο τις δύο εταιρείες άνετα θα δικαιολογήσει τα 1000-1500 ευρώ πάνω ακόμη και για 20 άλογα κάτω.Στο εξωτερικό τέτοιο μηχανάκι το παίρνουν και το κρατάνε 10ετία και πάνω οπότε τους ενδιαφέρει η πχοιότητα.Στην Ελλάδα θεωρώ πως δεν έχει και ιδιαίτερο νόημα τόσο τουριστικό μοντέλο χωρίς off road δυνατότητες όπως είπες και εσύ.Θεωρώ ότι δε θα πάει καλά εδώ,στην Ευρώπη όμως θα πιάσει πιστεύω.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    +1 για τον αξονα.

    δεν ξερω ποσοι ειναι αυτοι, σιγουρα αρκετοι αλλα γνωρίζοντας την χοντα αλλα και το μοτερ αυτο μιλάμε για μεσαια κατηγορία επιδόσεων, πιο αργο απο tracer 9, λιγοτερος εξοπλισμος, αλλα πιο ακριβο κατα 1000 ευρω. Δεν μπορείς να το πεις καλο deal για ελλάδα.
    Κανένας κατασκευαστής δεν κάνει μηχανάκια με στόχο να είναι καλό deal για την Ελλάδα. Ούτε κατα που πέφτει η Ελλάδα δεν τους ενδιαφέρει. Γενικά δεν είμαστε καν μετρήσιμη ποσότητα για να ασχοληθεί ούτε ο τελευταίος υπάλληλος που κάνει την έρευνα αγοράς για την εξέλιξη ενός νέου μοντέλου.

    Κατά τα άλλα είναι άχρωμο, άοσμο, άτολμο και εμφανισιακά κακό (κατα την γνώμη μου). Ιδιαίτερα η σχέση του μπροστινού με το Xadv είναι εντελώς άστοχη ως ιδέα και φιλοσοφία για ένα τέτοιο μοντέλο.

    Κατά τα άλλα και κάτω απο το κοστούμι του είναι μια εξαιρετική περίπτωση για κάποιον σαν εμένα που δεν με νοιάζει το μηχανάκι μου να έχει 160 άλογα που δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω πουθενά.

  4. #124
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.040
    Στο ελλαντα αν το μηχανακι δεν εχει 140 αλογα και πανω και δεν εχει και εμφανιση απο 10 παρι-ντακαρ και πανω ,δεν πουλαει ,διοτι με τι μουτρα θα πας στην καφετερια,να πεις τι???
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #125
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2018
    Μηνύματα
    382
    Το concept είναι η γκόμενά Σαββατο βραδυ βαμμένη στην πενα κ η τελική μορφή του nt1100 είναι η ίδια γκόμενα άβαφτη που ξυπνησες μαζί της το πρωί κ δεν ξέρεις ποια είναι..
    Θεοβαρη 248 κιλα με dct,πανακριβη για αυτο που είναι 16400 με dct,χωρίς ηλεκτρονικό εξοπλισμό που να δικαιολογούν την τιμή,εμφάνιση μεγάλου σκούτερ κ απο δυναμη 50 άλογα λιγότερα από τον ανταγωνισμό.Ενα ακόμα καλό κατασκευαστικα άχρωμο κ άοσμο honda

  6. #126
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2022
    Μηνύματα
    1
    Πέραν της εμφάνισης και όσων άλλων αναφέρθηκαν, το έκανες κανείς test ride για ανταλλαγή εμπειριών;;;

  7. #127
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Εγώ όχι και δύσκολα να βρεις κάποιον γιατί όσοι ενδιαφέρονται σε αυτό το μπατζετ θα πάρουν 1250gs / africa1100.

    To μηχανάκι (αν δεν έχεις κάποια ιδιοτροπία) είναι ένας τέλειος σύγχρονος χιλιόμετροφαγος για ταξίδια εκτός συνόρων.
    Γιατί για εντός πας και με ένα μεσαίο vstrom παντού άνετα και οικονομικά

    Ένα θετικό ακόμη για την άνεση κύλισης είναι ότι διαθέτει adventureάδικες διαδρομές αναρτήσεων 150mm έκαστος(όσο έχουν και τα vstrom650/1000).

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.741
    Το είδα στον δρόμο, το ακολούθησα για λίγο, στον δρόμο προς Μαρκόπουλο στην Αττική οδό.

    Δεν είναι κακό εμφανισιακά, δεν ξέρω τα τεχνικά του, αλλά από κάτι Ποτέμκιν τύπου ΜπιΕμΝταμπλγιου, πολλές κλάσεις συμπαθητικότερο και ομορφότερο.

    Ντάξει, σχετικά μιλάμε πάντα, NR δεν είναι.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Προχθές βρέθηκα σε παιδικό πάρτυ και συνάντησα έναν καλο γνωστό μου που είχα να δω 2 χρόνια.

    Αρκετά πλούσια πορεία και πάντα κούτα! (Π.χ. όταν εγώ πάλευα με σκουτεροπαπιά στα 90ς εκείνος είχε χτυπήσει to '96 από καινούριο CR 500 για το βουνό στο χωριό! ) CBR 600, XX1100, κλπ.

    Στο διαταύτα, όταν παντρεύτηκε και έκανε παιδιά έμεινε με το αμάξι.

    Με τα πολλά μόλις πέρυσι το γύρισε σε σκουτεράκι (κούτα και αυτό) και τώρα πλέον δεν αντέχει άλλο και σκέφτηκε για GS ή για ΝΤ.

    Τον απέτρεψα και από τα δύο και του είπα ότι για τις ανάγκες του χρειάζεται το πολύ ένα NC (ποτάμι, δουλειά - σπίτι και τούμπαλιν).

    Θέλει οποσδήποτε DCT. Το ΝΤ δεν είναι υπερβολή για ποτάμι; Τελικά έχει κάποιος άποψη για το μηχανάκι; (to NT)

    Ευχαριστώ
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  10. #130
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Προχθές βρέθηκα σε παιδικό πάρτυ και συνάντησα έναν καλο γνωστό μου που είχα να δω 2 χρόνια.

    Αρκετά πλούσια πορεία και πάντα κούτα! (Π.χ. όταν εγώ πάλευα με σκουτεροπαπιά στα 90ς εκείνος είχε χτυπήσει to '96 από καινούριο CR 500 για το βουνό στο χωριό! ) CBR 600, XX1100, κλπ.

    Στο διαταύτα, όταν παντρεύτηκε και έκανε παιδιά έμεινε με το αμάξι.

    Με τα πολλά μόλις πέρυσι το γύρισε σε σκουτεράκι (κούτα και αυτό) και τώρα πλέον δεν αντέχει άλλο και σκέφτηκε για GS ή για ΝΤ.

    Τον απέτρεψα και από τα δύο και του είπα ότι για τις ανάγκες του χρειάζεται το πολύ ένα NC (ποτάμι, δουλειά - σπίτι και τούμπαλιν).

    Θέλει οποσδήποτε DCT. Το ΝΤ δεν είναι υπερβολή για ποτάμι; Τελικά έχει κάποιος άποψη για το μηχανάκι; (to NT)

    Ευχαριστώ

    Στις συνηθισμένες συνθήκες που συντάμε στο ποτάμι θεωρώ δεδομένο πως το NC θα τον καλύψει περισσότερο. Και μιας και όπως είπες είναι οικονομικά άνετος ας δει καλύτερα το Forza 750 να είναι υπέρανετος. Τώρα το ΝΤ, το είδα στο δρόμο, οκ δεν είναι και τεράστιο αλλά έχει έναν σεβαστό όγκο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #131
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Στις συνηθισμένες συνθήκες που συντάμε στο ποτάμι θεωρώ δεδομένο πως το NC θα τον καλύψει περισσότερο. Και μιας και όπως είπες είναι οικονομικά άνετος ας δει καλύτερα το Forza 750 να είναι υπέρανετος. Τώρα το ΝΤ, το είδα στο δρόμο, οκ δεν είναι και τεράστιο αλλά έχει έναν σεβαστό όγκο.
    Ε το επόμενο μέγεθος είναι μηχανές τύπου Goldwing, δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι ενδιάμεσα

    Πάνο εγώ το έχω δει σε έκθεση, μου φάνηκε υπερβολικά ογκώδες, ειδικά δίπλα σε πιο μικρά μηχανάκια

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #132
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Δεν το έχω δει από κοντά, ο ίδιος ανέβηκε στατικά και μου είπε είναι μαζεμένο, πράγμα που πιστεύω, μιας και γενικά η χόντα έχει μαζεμένα μηχανάκια.

    Του είπα και για το adv 750 αλλά δεν θέλει σκούτερ, έχει κολήσει με το NT.

    Του είπα κάφρικα, αρκετά φθηνότερο, δεν το φτάνει.

    Του εξήγησα πως αφού δεν πρόκειται να κάνει ταξίδια είναι άχρηστο ένα μηχανάκι δεκαεπτάμιση χιλιάδων ευρώ και 100 αλόγων για κομιούτινγκ μόνο και μόνο επειδή βγαίνει ποτάμι για μία απόσταση 22km πήγαινε έλα - δεν έχουμε και πασόκ.

    Πραγματικά θεωρώ το ΝΤ ιδανικό, αφού το θέλει με dct, να το φτάνει, να έχει δύναμη, έχει σεβαστό όγκο, χώρους και πολλά άλλα.

    Anyway, αν κάποιος έχει συμβιώσει μαζί του (ΝΤ), ας γράψει δυό λόγια.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #133
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Στις συνηθισμένες συνθήκες που συντάμε στο ποτάμι θεωρώ δεδομένο πως το NC θα τον καλύψει περισσότερο. Και μιας και όπως είπες είναι οικονομικά άνετος ας δει καλύτερα το Forza 750 να είναι υπέρανετος. Τώρα το ΝΤ, το είδα στο δρόμο, οκ δεν είναι και τεράστιο αλλά έχει έναν σεβαστό όγκο.
    Το Forza750 ειναι πολυ καλο!!
    Ευκολα το ειχα για τα παντα (το gixxer ομως γκαραζ ειπαμε ).
    Κ γκαζακι εχει.
    Αλλα ειναι ακριβο το ρδελο.
    Ride(s) the wind of change...

  14. #134
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Τι είναι αυτό το ποτάμι ρε μάγκες που πάει ο τύπος;
    porca miseria.

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Τι είναι αυτό το ποτάμι ρε μάγκες που πάει ο τύπος;
    Το σύσκατο του Κηφισού.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μονοπωλειο Ανταλλακτικων Honda
    από kapeos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 22:39
  2. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 18:29
  3. H Repsol Honda
    από dimi750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 13:49
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF