Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 143 από 143

Θέμα: Honda NT1100 2022

  1. #136
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    πανουλη πρόσφατα πηγα στον σαρακακη(ανοιξε υποκατάστημα και θεσσαλονικη) να συνοδεύσω εναν υποψήφιο αγοραστή, το αφρικα δεν εναι φθηνότερο, ξεκινάει απο 15800 το πρώτο με σαμπρέλες, μανιουαλ και χωρις πολλά ηλεκτρονικά και φτάνει τα 22 στην adve εκδοση με ηλ.αναρτήσεις

    το NT έχει δύο εκδόσεις με dct και χωρίς, όμως όλες οι εκδόσεις διαθέτουν βαλίτσες, cruise control και θερμαινόμενα γκριπ (που ειναι έξτρα αξεσουαρ για το αφρικα)

    επίσης ο ογκος απο το μπροστά τμήμα, είναι όσος είναι το αφρικα adve (όχι το απλό). και ζυγίζει όσο το adve όχι παραπανω

    Για μένα το NT αξίζει γιατί έχει αξεσουάρ αξίας τουλάχιστο 2000 ευρώ, 150mm διαδρομές αναρτήσεων (θυμίζω 160 εχει το adve vstrom1050) που θα το κάνουν ανετο στα περάσματα κακής ποιότητας ασφαλτινων δρόμων της πολης και εξω απο αυτή, και έχει την ανεμοκάλυψη για σε ταξιδέψει μακριά

    Το θεωρώ τίμιο για αυτά που προσφέρει ως στάνταρ εξοπλισμό
    you rise you fall you're down then you rise again

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    π

    Για μένα το NT αξίζει γιατί έχει αξεσουάρ αξίας τουλάχιστο 2000 ευρώ,
    Το θεωρώ τίμιο για αυτά που προσφέρει ως στάνταρ εξοπλισμό
    Αυτά μου είπε και εκείνος (εγώ δεν το θυμόμουν) ότι έχει θερμαινόμενα και βαλίτσες στάνταρ!

    Γενικά του άρεσε η αρχοντική του θέση οδήγησης και αίσθηση που το άφησε.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  3. #138
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτά μου είπε και εκείνος (εγώ δεν το θυμόμουν) ότι έχει θερμαινόμενα και βαλίτσες στάνταρ!

    Γενικά του άρεσε η αρχοντική του θέση οδήγησης και αίσθηση που το άφησε.
    ειναι το αφρικα 10mm χαμηλότερο, με ταξιδιώτικο εξοπλισμό και μουτρο απο το xadv
    The NT1100’s underpinnings are well-proven and tough – the Africa Twin CRF1100L’s steel semi-double cradle frame and bolt-on aluminum subframe.
    https://www.hondaprokevin.com/2022-h...ecs-motorcycle
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Προχθές βρέθηκα σε παιδικό πάρτυ και συνάντησα έναν καλο γνωστό μου που είχα να δω 2 χρόνια.

    Αρκετά πλούσια πορεία και πάντα κούτα! (Π.χ. όταν εγώ πάλευα με σκουτεροπαπιά στα 90ς εκείνος είχε χτυπήσει to '96 από καινούριο CR 500 για το βουνό στο χωριό! ) CBR 600, XX1100, κλπ.

    Στο διαταύτα, όταν παντρεύτηκε και έκανε παιδιά έμεινε με το αμάξι.

    Με τα πολλά μόλις πέρυσι το γύρισε σε σκουτεράκι (κούτα και αυτό) και τώρα πλέον δεν αντέχει άλλο και σκέφτηκε για GS ή για ΝΤ.

    Τον απέτρεψα και από τα δύο και του είπα ότι για τις ανάγκες του χρειάζεται το πολύ ένα NC (ποτάμι, δουλειά - σπίτι και τούμπαλιν).

    Θέλει οποσδήποτε DCT. Το ΝΤ δεν είναι υπερβολή για ποτάμι; Τελικά έχει κάποιος άποψη για το μηχανάκι; (to NT)

    Ευχαριστώ
    Άποψη προσωπική δεν μπορώ να εκφραστώ, δεδομένου του βάρους και του είδους των κατασκευών αυτών , συνήθως δεν τα πολυπροτιμώ για βόλτες/test ride/κουβέντες με φιλους.

    Τσέκαρα όμως πριν απο καιρό ένα ενδιαφέρον συγκριτικό μεταξύ Versys 1000 - Tracer 9 GT - NT 1100 , φωτίζοντας αρκετά + και - σε μια σχετικά ετερόκλητη αλλά δημοφιλή παρέα μηχανών.

    Οπότε , για το ΝΤ1100 :

    + προστασία αερα εξαιρετική, ποιότητα,γενική εργονομία, θέση , αρκετά καλό και για πόλη, καλό το DCT.
    - δύσκολη εργονομία η οθόνη και τα κουμπιά της , πίσω αμορτισέρ κάπως οριακό , τραχύ μοτέρ για το χαρακτήρα της μηχανής

    Συνολικά οι 2 απο τους 3 , αυτό θεωρούν ως το καλύτερο αυτής της παρέας μηχανών.

    αυτά τα λένε εδώ :

    https://www.youtube.com/watch?v=pd-Di6bPBMg

    ΥΓ τα γαλλικά δεν είναι η μητρική μου γλώσσα

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Άποψη προσωπική δεν μπορώ να εκφραστώ, δεδομένου του βάρους και του είδους των κατασκευών αυτών , συνήθως δεν τα πολυπροτιμώ για βόλτες/test ride/κουβέντες με φιλους.

    Τσέκαρα όμως πριν απο καιρό ένα ενδιαφέρον συγκριτικό μεταξύ Versys 1000 - Tracer 9 GT - NT 1100 , φωτίζοντας αρκετά + και - σε μια σχετικά ετερόκλητη αλλά δημοφιλή παρέα μηχανών.

    Οπότε , για το ΝΤ1100 :

    + προστασία αερα εξαιρετική, ποιότητα,γενική εργονομία, θέση , αρκετά καλό και για πόλη, καλό το DCT.
    - δύσκολη εργονομία η οθόνη και τα κουμπιά της , πίσω αμορτισέρ κάπως οριακό , τραχύ μοτέρ για το χαρακτήρα της μηχανής

    Συνολικά οι 2 απο τους 3 , αυτό θεωρούν ως το καλύτερο αυτής της παρέας μηχανών.

    αυτά τα λένε εδώ :

    https://www.youtube.com/watch?v=pd-Di6bPBMg

    ΥΓ τα γαλλικά δεν είναι η μητρική μου γλώσσα
    https://www.youtube.com/watch?v=X76IbCAX0Kw
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  6. #141
    Και η δική μου γιαγιά ετσι ήταν .
    Μα τί λέω;
    Και οι δυο μου γιαγιαδες.

  7. #142
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    756
    Τώρα που το βλέπω αρκετά στους δρόμους (καημένο gsx1000 τι σου'μελλε να πάθεις...) σε μαύρο....Κυρίες και Κύριοι ιδού το νέο TDM1100!!!

  8. #143
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.092
    Νέα χρώματα για τη γκάμα του 2024. Από τα τρία υπάρχοντα χρώματα διατηρείται μόνο το ασημί, πλαισιωμένο από δύο φρέσκιες επιλογές, Matt Blue Jeans Metallic (μπλε) και Candy Chromosphere Red (κόκκινο).

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230926_132139.jpg 
Προβολές:	95 
Μέγεθος:	77,4 KB 
ID:	446447

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230926_132228.jpg 
Προβολές:	97 
Μέγεθος:	55,9 KB 
ID:	446448

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230926_132244.jpg 
Προβολές:	96 
Μέγεθος:	56,1 KB 
ID:	446449

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910

Παρόμοια θέματα

  1. Μονοπωλειο Ανταλλακτικων Honda
    από kapeos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2005, 22:39
  2. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 18:29
  3. H Repsol Honda
    από dimi750 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2004, 13:49
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF