Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Sx50

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    7

    Sx50

    Καλησπέρα. Παραθέτω παρακατω ως κατοχος του aprilia sx 50 μια γενικη γνωμη για πρώτο μηχανακι.

    Ειναι ενα απο τα ομορφοτερα 50αρια αδιαμφισβητητα και απο τα πιο γρήγορα. Το δικο μου ειναι μοντελο του 09 ολο μαμισιο εκτος απο ενα αλλαγμενο γραναζι και πιανει τελικη 90 km/h. Εχει τρομερο στησιμο(φρενα,αναρτηση κτλ) δεν συγκρίνεται με παπιου σε καμια περίπτωση. Για εδω κοντα που το χρειαζομαι για καθημερινη χρηση με βολευει αρκετα. Σιγουρα ειναι πολυ πιο παιχνιδιαρικο απο ενα παπι που ειδικα 50αρι θα το βαρεθεις αμεσως και θα πιάνεις τελικη 60 km/h και δεν θα ανεβαινει ανηφορες.Σε θεμα δικαβαλου δεν εχει θεμα ανεβαινει ολες τις ανηφορες(σε ορισμενες με πρωτη μονο). Μπορω ευκολα να παιρνω τις στροφες μπορω και να καβαλαω πεζοδρομια δυνατότητα που δεν σου δινει το παπι.Αν καποιος ανησυχεί μην βρωμαει λαδιλα δεν θα εχει κανενα θεμα εκτος απο τους πισω οδηγους

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.589
    Μαμά έχει κόφτες, 90km/h με μόνο γρανάζι σε ευθεία μου φαινετε κάπως υπερβολικό, η είναι τόσο μακρύ που θα σέρνετε σε επιταχυνση. Το δικό μου με gianelli ολόσωμη εξάτμιση+ γρανάζι εμπρός 14 η 15 πήγαινε 98km/h αλλά και 105 σε κατηφόρα. Μετά έγινε 80cc. Και ήταν κοντά σε crypton x από επιδώσεις,. Προσοχή στο πλαίσιο του βεντιλατερ.σε 2007 μοντέλο έχω δει να ακουμπάει κ να κάνει τρύπα στο ψυγείο. Και η τσιμουχα αντλίας νερού, θα το καταλάβεις αν στάζει νερά. Τέλος τσεκαρισμα στην βάση εξάτμισης στην φούσκα και τις βάσεις μοτέρ από κάτω(ρωγμές)

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    7
    Ξεχασα να αναφερω οτι έχουν αφαιρεθει οι κοφτες

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2020
    Μηνύματα
    7
    Και στο δικο σου σε θεμα οδηγησης ετσι ειναι ε?

Παρόμοια θέματα

  1. aprillia sx50 η daytona dv
    από BagdaCity στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2016, 13:41
  2. Aprilia SX50
    από JOHN.K στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2007, 13:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF