Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: KTM Orange Days 2020

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.559
    παιδια και τα 2 Η-Κ ειναι.στο καινουργιο μαγαζι στα μακντοναλντς ειναι η αντιπροσωπειες ντουκατι και κτμ.εκει θα ειναι.σιγουρα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Οδήγησα σήμερα το πρωί τα 390.
    Πρώτα το adv και μετά το δούκα.
    Μια χαρά μου φάνηκε το adv πλην της αρκετά ελαφριάς αίσθησης (που έχει και τα καλά της) αλλά δεν με συγκίνησε το μοτέρ, μου φάνηκε πιο αργό από το cbr 500r που έχω. Επίσης με χάλασε το ότι η ζελατίνα έτριζε με μόλις +- 1500 χιλιόμετρα αν θυμάμαι καλά καθώς και το σασμάν που αν και βούτυρο είχε αίσθηση ότι θα σκορπίσει, υποθέτω είναι αυτούσιο με το δούκα όποτε μπορεί να έτυχε.

    Μετά από το adv λοιπόν που είχα ανάμεικτα συναισθήματα δεν περίμενα να με συναρπάσει ο δούκας με ότι διάφορες στο στήσιμο και να έχει μαζί με τα δέκα περίπου κιλά μείον.

    Όλα αυτά μέχρι να ξεκινήσω, μετά από λίγα μέτρα αφότου ξεκίνησα με το δούκα άρχιζα να παθαίνω πλάκα. Άλλο μοτέρ τελείως μου φάνηκε, νευρικό ελαφρύ και υπάκουο παιχνίδι.
    Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα ότι θα μου άρεσε τόσο πολύ ο δούκας παρόλο που τον είχα σε εκτίμηση χωρίς να έχω επαφή μαζί του.

    Στη συνέχεια σε συζήτηση με κάποιον υπεύθυνο στο κατάστημα όσο αναφορά τη διαφορά στην αίσθηση δύναμης και νεύρου μου είπε ότι το adv λόγω euro 5 έχει 2 καταλύτες ενώ ο δούκας όχι και για αυτό έχει χάσει το νεύρο του.

    Τέλος να συμπληρώσω ότι τα φρένα μου φάνηκαν άγκυρες και στα δύο σε σχέση με το 500r που έχω καθώς και ότι για το 1.78 που είμαι ο δούκας μου φάνηκε μικρός (όχι ότι δεν το περίμενα) και το adv παρότι σχετικά μικροκαμωμένο σε σχέση με τα μεγαλύτερα αδέρφια του ήταν ψηλότερο από ότι περίμενα αφού πάταγα στις μύτες..


    Αυτά και καλές μας βόλτες!

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Έγραψα το όνομα μου για αύριο για το 790 adv.Εχω ενδοιασμούς στο αν πρέπει να το ακυρώσω ή όχι.
    Είμαι ενθουσιώδης και φοβάμαι. Δεν έχω λ7 να δεινω...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Έγραψα το όνομα μου για αύριο για το 790 adv.Εχω ενδοιασμούς στο αν πρέπει να το ακυρώσω ή όχι.
    Είμαι ενθουσιώδης και φοβάμαι. Δεν έχω λ7 να δεινω...
    Haha άστα, έτσι ακριβώς είμαι και γω!
    Ενώ το φοβόμουν λέω οκ πάω για τη φάση να τα δω κιόλας και τώρα με τρώει. Εκεί που με ενδιέφερε για το κοντινό μέλλον το adv μιας και εδώ Κρήτη είναι ότι πρέπει ο δούκας ήταν που στο πουθενά με έβαλε σε σοβαρές μπρίζες!

    Να πας και να το χαρείς! Πες τους κιόλας αν μπορείς να οδηγήσεις και άλλα μετά, ειδικά το duke 790 με την aftermarket εξάτμιση που η μελωδία του καθώς άνοιγε μπροστά μου με στιγμάτισε!

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Haha άστα, έτσι ακριβώς είμαι και γω!
    Ενώ το φοβόμουν λέω οκ πάω για τη φάση να τα δω κιόλας και τώρα με τρώει. Εκεί που με ενδιέφερε για το κοντινό μέλλον το adv μιας και εδώ Κρήτη είναι ότι πρέπει ο δούκας ήταν που στο πουθενά με έβαλε σε σοβαρές μπρίζες!

    Να πας και να το χαρείς! Πες τους κιόλας αν μπορείς να οδηγήσεις και άλλα μετά, ειδικά το duke 790 με την aftermarket εξάτμιση που η μελωδία του καθώς άνοιγε μπροστά μου με στιγμάτισε!
    Βασικά μετά από το 790 αν παω θα οδηγήσω το 1290 με μιση ώρα διαφορά.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Βασικά μετά από το 790 αν παω θα οδηγήσω το 1290 με μιση ώρα διαφορά.
    Τούμπανο φάνηκε το 1290, ωραίος

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. KTM Orange Days 2019
    από lleonidas στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2019, 10:48
  2. KTM Orange Days 2018
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2019, 18:11
  3. KTM Orange days 2015
    από GhostDog στο forum KTM
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2015, 00:47
  4. KTM orange day (test ride off road bike)
    από sotos 8 στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2014, 23:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF