Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 72

Θέμα: On off motard 150 cc

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Χαιρετε!

    Οτι υπαρχει εποαρχία απο το car το εχω τσεκαρει απλα προσπαθω να το αποφυγω και λογω των επιπλεων εξοδων αλλα και λογω της γνωστης απαγορευσης με τον ιό.

    @Maradi ,ευχαριστω πολυ θα το εχω υποψιν !

    @Jawaforever σχετικα με το fb mondial το σκεφτομαι,εχεις δικιο σε αυτα που λες.

  2. #17
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ωραία μηχανάκια βγάζει αυτή η mondial/piaggio
    porca miseria.

  3. #18
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Καμία αντήριση αλλά να συγκρίνουμε το πρωτόβγαλτο της piaggio με 40 χρόνια μοντέλο της suzuki είναι λιγάκι ματαιόδοξο κατα την γνώμη μου.

  4. #19
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Ειναι πως το βλέπει ο καθένας. Για μένα το ένα είναι έντιμο μηχανάκι και το άλλο μπλιμπλικι. Άσε που ο ήχος του fb θα μου έσπαγε τα νεύρα. Και σε δέκα χρόνια από τώρα ποιο θα γυρνάει και ποιο θα είναι κομμάτια; Το Yamaha και το Suzuki είναι εργαλεία που αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου δεν χρειάζονται συνεργείο για τίποτα. Και αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο το διάλεξα. Κάνει τη δουλειά του χωρίς πονοκέφαλο. Παρεπιπτόντως πριν από αυτό είχα ένα Beverly 125 και μια βέσπα 125. Και τα δυο κάθε φορά που μέναν 6 μήνες ακίνητα ήθελαν δυο μέρες δουλειά για να ξαναπάρουν. Ακόμα έχω το Beverly και σαπίζει. Η διαφορά στη ποιότητα μέρα με τη νύχτα. Απλά πράγματα.
    Υ.Γ @ dani_26 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κανένα πρόβλημα. Δεν είχα σκοπό να το πουλήσω, αλλά τώρα τελευταία ψήνομε με τη σκέψη να πάρω ένα mt07 γιατί μου αρέσει πολύ το CP2 μοτέρ
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Ειναι πως το βλέπει ο καθένας. Για μένα το ένα είναι έντιμο μηχανάκι και το άλλο μπλιμπλικι. Άσε που ο ήχος του fb θα μου έσπαγε τα νεύρα. Και σε δέκα χρόνια από τώρα ποιο θα γυρνάει και ποιο θα είναι κομμάτια; Το Yamaha και το Suzuki είναι εργαλεία που αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου δεν χρειάζονται συνεργείο για τίποτα. Και αυτός είναι και ο λόγος για τον οποίο το διάλεξα. Κάνει τη δουλειά του χωρίς πονοκέφαλο. Παρεπιπτόντως πριν από αυτό είχα ένα Beverly 125 και μια βέσπα 125. Και τα δυο κάθε φορά που μέναν 6 μήνες ακίνητα ήθελαν δυο μέρες δουλειά για να ξαναπάρουν. Ακόμα έχω το Beverly και σαπίζει. Η διαφορά στη ποιότητα μέρα με τη νύχτα. Απλά πράγματα.
    Υ.Γ @ dani_26 ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Κανένα πρόβλημα. Δεν είχα σκοπό να το πουλήσω, αλλά τώρα τελευταία ψήνομε με τη σκέψη να πάρω ένα mt07 γιατί μου αρέσει πολύ το CP2 μοτέρ
    Ναι βρε, καθένας βλέπει τα πράγματα διαφορετικά. Και αυτό είναι το λογικό, να μην έχουμε όλοι την ίδια άποψη.

    Κάπου συμφωνείς, κάπου διαφωνείς. Και για μένα το dr125 είναι τίμιο μηχανάκι, όχι όμως σε τέτοιες τιμές.

    Δεν ξέρω τι μοντέλο είναι το δικό σου , όμως το 2012 είχε κάπου 2.700 αν θυμάμαι καλά. Στα δικά μου τα μάτια και με τη δική μου λογική, δεν είναι συμφέρουσα αγορά, όσο άριστα και αν το έχει διατηρήσει ο ιδιοκτήτης του (και το λέω αυτό επειδή οτιδήποτε έχει περάσει από τα χέρια μου, έχω ματώσει για να το διατηρήσω σε κατάσταση βιτρίνας, όταν όμως ερχόταν η ώρα να το δώσω η αγορά ήταν αμείλικτη).
    Προσωπικά δεν θα έδινα για μηχανάκι 7,8 ή και παραπάνω ετών, μόλις 500-600€ λιγότερα από όσα έκανε κούτα.
    Δεν θα ήταν καλή αγορά για μένα, για τον πωλητή όμως θα ήταν καλή πώληση.
    Από την άλλη, το fb μου κάνει, ειδικά στην τιμή που έχει, για μπιμπελο!!!!
    Εχω δουλέψει για μεγάλα χρονικά διαστήματα και vespa και aprilia. Πολλά και δύσκολα χλμ. Δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα.
    Και ένα suzuki tu250 volty που είχα πριν αιώνες για 2 χρόνια, καλό ήταν. Οκ μου είχε κάνει τα νεύρα κρόσσια η διαρροή από το ψευτοκαπακο που την είχα φτιάξει 2 φορές μέχρι που έφυγε αλλά δεν γίνεται να τα έχεις όλα.
    Και να δουλεύεις το εργαλείο με τις μέρες και να περιμένεις να μη βγάζει θεματακια.

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Επίσης συμφωνώ με πολλά από τα παραπάνω. Ένα σημείο διαφωνίας είναι η αρχική τιμή στην οποία βασίζεις τη μεταπώληση. Σα να μου λες ότι €2700 το 12 είναι το ίδιο με €2700 το 20 (Συγνώμη αλλά ούτε καν θυμάμαι πόσο την είχα πάρει) Αυτή η λογική μου δημιουργεί ερωτηματικά. Έχω μια R80 του 78 σε τελεια κατάσταση. Σήμερα πουλιέται σε διπλάσια τιμή από τη αρχική τιμή αγοράς της. Με τη λογική του παραπάνω σχολίου δε θα μπορούσα ούτε να την χαρίσω. Η τιμή ορίζεται κυρίως από την αγορά, διάθεση, ζήτηση, κατάσταση, ιστορικό, σπανιότητα, μόδα κλπ. και πολύ λιγότερο από την αρχική. Οι ευκαιρίες, που πάντα θα υπάρχουν για διάφορους λόγους δεν είναι ο κανόνας. Βεβαια υπάρχει και η εκμετάλλευση που σωστά όλοι προσπαθούμε να αποφύγουμε.
    Φιλικα
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Επίσης συμφωνώ με πολλά από τα παραπάνω. Ένα σημείο διαφωνίας είναι η αρχική τιμή στην οποία βασίζεις τη μεταπώληση. Σα να μου λες ότι €2700 το 12 είναι το ίδιο με €2700 το 20 (Συγνώμη αλλά ούτε καν θυμάμαι πόσο την είχα πάρει) Αυτή η λογική μου δημιουργεί ερωτηματικά. Έχω μια R80 του 78 σε τελεια κατάσταση. Σήμερα πουλιέται σε διπλάσια τιμή από τη αρχική τιμή αγοράς της. Με τη λογική του παραπάνω σχολίου δε θα μπορούσα ούτε να την χαρίσω. Η τιμή ορίζεται κυρίως από την αγορά, διάθεση, ζήτηση, κατάσταση, ιστορικό, σπανιότητα, μόδα κλπ. και πολύ λιγότερο από την αρχική. Οι ευκαιρίες, που πάντα θα υπάρχουν για διάφορους λόγους δεν είναι ο κανόνας. Βεβαια υπάρχει και η εκμετάλλευση που σωστά όλοι προσπαθούμε να αποφύγουμε.
    Φιλικα
    Συγκρίνεις διαφορετικές εποχές με την R80.
    2012 με 2020 ειναι διαφορετικές χρονιές.....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  8. #23
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Συμφωνώ. Αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω είναι ότι είναι θέμα εκτίμησης και τίποτα παραπάνω. Εκτιμάς σωστά, γίνεται η συνδιαλλαγή. Δεν εκτιμάς σωστά, δεν γίνεται. Τέλος πάντων, μάλλον ξεφύγαμε λίγο από το θέμα και ο dani_26 ψαχνει για μηχανή.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  9. #24
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Κι εγω εχω κοζαρει το mondial εν μεσω κρισης παλιμπαιδισμου, αλλα το φελεκι μου δε βρισκω τιποτα στην μεγαλη εγκυκλοπαιδεια πλην μερικων βιντεο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Δυστυχώς μόνο στ’Αγγλικα
    https://youtu.be/S2HM5mZqrDc
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  11. #26
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Ρε παιδια μεταχειρισμενα endurakia 125-250 κυβικα δεν υπαρχουν πλεον?
    Θυμαμαι οταν ημουνα μικρος τετοια εβλεπα συνεχεια.Τι συμβαινει?Φταινε τα σκουτερ?

    Σε καλη κατασταση απο αθηνα παιζει να ειναι μεχρι 5 μαξ.
    Πλεον κοιταω μεχρι 250 κυβικα.Ειδα και το klx 250 που μου αρεσει πολυ.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dani_26 Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια μεταχειρισμενα endurakia 125-250 κυβικα δεν υπαρχουν πλεον?
    Θυμαμαι οταν ημουνα μικρος τετοια εβλεπα συνεχεια.Τι συμβαινει?Φταινε τα σκουτερ?
    .
    "Καθαρόαιμα" enduro, μια χαρά παίζουν! (Ειδικά αν έχεις φράγκα).
    Ψευδό-εντούρο, μικρά on-off δεν παίζουν γιατί οι εταιρείες δεν πολύ-βγάζουν πια και όταν βγάζουν είναι "ψόφια".

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Σωστο. Αναφερομουνα στα μικρα για καθημερινη χρηση.

  14. #29
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς μόνο στ’Αγγλικα
    https://youtu.be/S2HM5mZqrDc
    Κανενα φορουμ ψαχνω ωστε να βγαλω ακρη για την ποιοτητα τους, οδηγικα καλα θα ειναι.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κανενα φορουμ ψαχνω ωστε να βγαλω ακρη για την ποιοτητα τους, οδηγικα καλα θα ειναι.
    Ασε στη άκρη τα 125cc .... αν θες ρίξε καμιά ματιά προς τα εδώ : https://www.youtube.com/watch?v=NSELEOoR3u4

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aπο παπια σε mιni on-off η' motard??
    από ironcross στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 12:21
  2. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 17:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF