Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 72

Θέμα: On off motard 150 cc

  1. #31
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Αν σου αρεσουν τα διχρονα προσπαθησε να εντοπίσεις κανενα προσεγμένο yamaha dt125 ή aprilia rx/sx125

  2. #32
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Οχι δε με ενδιαφερουν τα διχρονα.
    Περιμενω μπας και προκυψει κατι αναγκαστικα.

  3. #33
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Ασε στη άκρη τα 125cc .... αν θες ρίξε καμιά ματιά προς τα εδώ : https://www.youtube.com/watch?v=NSELEOoR3u4
    Εντουρακι θελω. Τοπ οφ δε λιστ crf250 rally. Κατι που οπωσδηποτε να ΜΗΝ βαζει φωτια στην ασφαλτο, να ειναι σχετικα καινουργιο και να εχει τεχνολογια αμονιου.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  4. #34
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εντουρακι θελω. Τοπ οφ δε λιστ crf250 rally. Κατι που οπωσδηποτε να ΜΗΝ βαζει φωτια στην ασφαλτο, να ειναι σχετικα καινουργιο και να εχει τεχνολογια αμονιου.
    μαρέσει το σκεπτικό αιτιολόγησε λίγο αν θέλεις
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Κατι που οπωσδηποτε να ΜΗΝ βαζει φωτια στην ασφαλτο, να ειναι σχετικα καινουργιο και να εχει τεχνολογια αμονιου.
    Ψαχνοντας ακριβως με αυτα τα κριτηρια επεσα στο beta m4/ alp4.0 που μου απαντησες τις προαλλες. Δυστυχως σπανιο πολυ, οποτε δυσκολο και να βρεθει κατι καλο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    μαρέσει το σκεπτικό αιτιολόγησε λίγο αν θέλεις
    Μηχανακια οικονομικα στη χρηση. Αν βαζει φωτια στην ασφαλτο θα ειναι μεγαλυτερου κυβισμου ή/και αγωνιστικων προδιαγραφων, με ο,τι συνεπαγεται αυτο στο κοστος χρησης και συντηρησης.

  6. #36
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    μαρέσει το σκεπτικό αιτιολόγησε λίγο αν θέλεις
    Τα περισσοτερα τα ειπε ο ptc. Εγω μονο να προσθεσω πως πλεον θελω ηρεμα πραματα και να πηγαινω κυριολεκτικα παντου χωρις να παλευω το μηχανακι.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  7. #37
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Τα περισσοτερα τα ειπε ο ptc. Εγω μονο να προσθεσω πως πλεον θελω ηρεμα πραματα και να πηγαινω κυριολεκτικα παντου χωρις να παλευω το μηχανακι.
    το ξέρω ρε σεις, ειμαι 43 και καβαλάω δικο μου μηχανάκι απο 15, είμαι σε παρόμοια φάση εδώ και χρόνια.... Σε ένα ταξίδι στην γερμανία κόλλησα με ένα οδικό που διάβασα, 50cc 7500km european tour , γιατί το λέω αυτό γιατί έχω απομυθοποιήσει πολλά για το τι είναι ιδανικό τι χρήσιμο τι τάυλα και με τι μπορέις να βολευτείς ολα σε ένα
    με ενδιαφέρουν κουβεντούλες και συζητήσεις απο βετεράνους του είδους που έχουν ξεπεράσει κάποια στάνταρ δεδομένα της νεανικότητας, πρέπει να φτιάξουμε ένα τέτοιο θέμα

    αντί για το fbmontial(ωραίο δε λεω) δεν βλέπεις το sym το 200ρι look onoff που όσο ναναι περισσότερη υποστήριξη έχει, λεφτά λίγα και μοτέρ που ιαπωνικό δεν είναι, αλλά δεν είναι και αμφιλεγόμενο κινέζικο
    το crf250rally τριετίας (όταν) βρεθεί δεν θα κοστολογείται λιγότερο απο 4,5k
    you rise you fall you're down then you rise again

  8. #38
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    το ξέρω ρε σεις, ειμαι 43 και καβαλάω δικο μου μηχανάκι απο 15, είμαι σε παρόμοια φάση εδώ και χρόνια.... Σε ένα ταξίδι στην γερμανία κόλλησα με ένα οδικό που διάβασα, 50cc 7500km european tour , γιατί το λέω αυτό γιατί έχω απομυθοποιήσει πολλά για το τι είναι ιδανικό τι χρήσιμο τι τάυλα και με τι μπορέις να βολευτείς ολα σε ένα
    με ενδιαφέρουν κουβεντούλες και συζητήσεις απο βετεράνους του είδους που έχουν ξεπεράσει κάποια στάνταρ δεδομένα της νεανικότητας, πρέπει να φτιάξουμε ένα τέτοιο θέμα

    αντί για το fbmontial(ωραίο δε λεω) δεν βλέπεις το sym το 200ρι look onoff που όσο ναναι περισσότερη υποστήριξη έχει, λεφτά λίγα και μοτέρ που ιαπωνικό δεν είναι, αλλά δεν είναι και αμφιλεγόμενο κινέζικο
    το crf250rally τριετίας (όταν) βρεθεί δεν θα κοστολογείται λιγότερο απο 4,5k
    Θα το ψαξω!
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #39
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Ε δεν το λες και αμφιλεγόμενο κινέζικο,από όσο ξέρω τα φτιάχνει το εργοστάσιο που φτιάχνει και Piaggio/Aprilia για την αγορά της Ασίας και φτιάχνεται για λογαριασμό της Piaggio .
    Που όπως λογικά γνωρίζεις η Zongshen αγόρασε και σχέδια για μοτέρ από την Norton.''Αρκετό καιρό πριν ανακοινωθεί η κατάρρευση της βρετανικής Norton, γνωρίζαμε ότι η κινεζική Zongshen είχε αγοράσει τα δικαιώματα παραγωγής του κινητήρα 650 κ.εκ. της βρετανικής εταιρείας, για τοποθέτηση του σε νέα μοντέλα.''

    Δεν υποστηρίζω ξαφνικά τις ''κινεζιές'' αλλά δεν θεωρώ και την ΣΥΜ ανώτερη μηχανικά και ποιοτικά,ίσως στο θέμα δίκτυο και ανταλλακτικά μόνο.
    when life gets complicated... i ride.

  10. #40
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.451
    Το αμφιλεγόμενο δε πήγαινε στο mondial αλλα σε no name κινεζικες κατασκευές στην κατηγορια
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #41
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Συγνώμη τότε για το σεντόνι,δεν κατάλαβα σωστά
    when life gets complicated... i ride.

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Ριξε μια ματια και στο kawasaki klx 230
    Αεροψυκτο
    Αθανατο

  13. #43
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nikospiaggio Προβολή μηνύματος
    Ριξε μια ματια και στο kawasaki klx 230
    Αεροψυκτο
    Αθανατο
    Απο το στομα μου το πηρες και μπραβο στην καβα που εβγαλε εντουρακι γαιδουρακι. Τεχνολογια 90s με abs και ψεκασμο
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #44
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Παιδια γνωρίζει καποιος καλο συνεργεια στη καβαλα για τσεκαρισμα ενος μεταχειρισμενου?
    Ειπα να το γραψω εδω ωστε να μην ανοιγω καινουργιο θεμα .

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Επιστρεφω λοιπον με νεοτερα.

    Μετα απο ψαξιμο δεν εβγαλα ακρη απο το car και γενικοτερα δεν εχω δει κατι που να μου αρεσει.
    Αρχικα μηχανακια 10ετιας τα εβρισκα στο 70% της αρχικης ,τα οποια δεν ηθελα να τα δωσω.Αναγκαστικα θα πηγαινα σε παραπανω κυβικα τα οποια δεν τα θελω.Ψαχνω κατι οσο το δυνατον πιο οικονομικο για εδω γυρω γυρω.

    Και συνεχιζω με κατι που μου προτεινε ενας φιλος και φανηκε τρολια αρχικα αλλα τωρα μου φαινεται ωραιο σεναριο.Ενα παπακι με χρονολογια γυρω στο 2000 , οπως το honda c50 και το yamaha town mate 50 , εχει νοημα?
    Προφανως για την χρηση την οποια θελω μου κανει,με 40 - 50 km/h το πολυ,οχι κηφισιας κτλπ .Αυτο που με ενδιαφερει αν οντως μπορω να δωσω κανα 800-900 ευρω για να αποκτησω ενα, και κανα 100 ακομα για μια πιθανη ατυχια και μεχρι εκει?Δηλαδη να μην ζηταει κατι παραπανω.Παιζει αυτο το σεναριο?

    Ευχαριστω προκαταβολικα !

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aπο παπια σε mιni on-off η' motard??
    από ironcross στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2013, 11:21
  2. ola etoima gia on off ekdromi
    από tatoo23 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 16:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF