Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Κλήση για δίπλωμα

  1. #16
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Φίλτατε, εγραψα καθαρα θαρρώ, οτι ο μπαμπας εδωσε συγκατάθεση(την ευλογια του δηλαδη)στο γιο του. Δεν την εδωσε στον κοινωνικό ιστό(για τον γιο του) για να ενιστασαι εσύ
    Να δεις πόσο θα ενισταμαι αν ο μικρός πέσει πάνω μου....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Σε αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται δικηγόρο; Αν ναι ξέρει κανείς πόσο θα του κοστίσει;
    Ο πατέρας?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    ΒΓΑΛΕ δίπλωμα μικρέ, και μην ξαναβγείς στο δρόμο μέχρι τότε...δεν είναι μόνο τα λεφτά, είναι και η κακιά στιγμή που παραφυλάει...σκέψου (χτύπα ξύλο) να σε πάρει κανείς παραμάζωμα χωρίς να φταις και να μην μπορείς να βρεις το δίκιο σου επειδή κυκλοφορούσες παράνομα...

    η ζωή είναι μπροστά μην διακινδυνεύεις λοιπόν αυτά που θα χαίρεσαι για χρόνια αν είσαι σωστός...

    μαλακίες κάναμε κι εμείς στην ηλικία σου αλλά η Ελλάδα ήταν πολύ πίσω τότε σε όλα και δεν υπήρχαν φορουμ και τσατ να μας βάλει κανείς μυαλό...δεν ξέραμε που παν τα τέσσερα με λίγα λόγια...σήμερα ξέρετε όλοι και κάθε μέρα ακούς και βλέπεις πολλά...

    και άσε την αστυνομία να κάνει τη δουλεία της...αυτή είναι η αποστολή της...δεν είναι να κάνει τα στραβά μάτια και να σκοτώνεσαι στο παρακάτω στενό...

    δες το σαν ευκαιρία που θα σε κάνει καλύτερο μοτοσικλετιστή, και τώρα και στο μέλλον.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  4. #19
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Αν φταις νομίζω και ο άλλος δεν έχει δίπλωμα δεν τον πληρώνει η ασφάλεια σου;Δεν είμαι τόσο σίγουρος για αυτό.
    porca miseria.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Αν φταις νομίζω και ο άλλος δεν έχει δίπλωμα δεν τον πληρώνει η ασφάλεια σου;Δεν είμαι τόσο σίγουρος για αυτό.
    Αν δεν βαριέσαι διάβασε αυτό...θα δεις οτι ειναι μεγάλος μπελάς για οποιον δεν εχει διπλωμα...ανετα χάνεις το δικιο σου

    https://insuranceinnovation.gr/forum...s-atychimatos/

    και αυτό

    https://e-nomika.gr/%CE%BF%CE%B4%CE%...-%CF%80%CE%B5/
    Τελευταία τροποποίηση από Kickstart; 11/05/2020 στις 12:31.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #21
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Είμαστε ΚΑΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ, χωρίς κράνος, παραβιάσεις του ΚΟΚ γενικά..., έλειψη σεβασμού προς τους άλλους που βρίσκονται στον δρόμο, τσατσιλίκια και σβήσιμο κλήσεων, μπαρμπάδες στην Κορώνη, αναξιοκρατία, πάντα φταίει κάποιος άλλος (που παίρνει και μπόνους...) κτλ, να συνεχίσω?
    Φαντάσου τώρα να μεγαλώνανε σε ένα περιβάλλον που όλοι φοράνε κράνος, σέβονται τον ΚΟΚ, πληρώναμε τα λάθη μας και αναλαμβάναμε τις ευθύνες των πράξεών μας ΠΟΣΟ διαφορετικά θα έβλεπαν τα πράγματα...
    Ποσο ετοιμοι πιστευεις ειμαστε,κοινωνικα και ατομικα,για να αλλαξουμε προς αυτην την κατευθυνση?

    Αν για παραδειγμα εβγαινε μια κυβερνηση αυριο το πρωι και ελεγε απο εδω και περα φιστινγκ σε οποιον παραβαινει τον νομο,ποσοι απο εμας θα το δεχομασταν και θα αποδεχομασταν τις συνεπειες των πραξεων μας?

    Ποσο καιρο θα μπορουσε να αντεξει μια κυβερνηση σαν και αυτην?

    Ποσο μεγαλο θα ηταν το ποσοστο στην κοινωνια μας που θα στηριζε μια τετοια κυβερνηση?

    Προσωπικα ειμαι λιγο απαισιοδοξος για την αλλαγη γτ πρωτιστως εμεις οι πολιτες θα πρεπει να να τις αποζηταμε αυτες τις αλλαγες και δυστυχως βλεπω το μεγαλυτερο κομματι της ελληνικης κοινωνιας να βολευεται καλυτερα με αυτην την κατασταση και το κομματι που δεν του αρεσει αυτη η κατασταση να ειναι απογοητευμενο και να μην πιστευει οτι κατι μπορει να αλλαξει.

    Παντως θα ηταν πολυ ωραιο αν γινονταν αυτη η αλλαγη.
    Θα αλλαζε η ποιοτητα της ζωης μας.

  7. #22
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ωραίος.
    Δεν διαφωνώ φυσικά ούτε λέω οδηγάτε χωρίς δίπλωμα σε καμία περίπτωση,να μην λέμε τα αυτονόητα έτσι;
    Θα μου πεις τώρα σκέφτονται τα πιο απίθανα πράγματα για να σου δώσουν συνυπαιτιότητα,χωρίς δίπλωμα θα σε αφήσουν;
    Απλά θυμάμαι περίπτωση πριν πολλά χρόνια όταν ήμασταν 16ριδες που φίλος χωρίς δίπλωμα αποζημιώθηκε.Η τροχαία βέβαια του έραψε κοστούμι ,άλλο αυτό.
    porca miseria.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Ποσο ετοιμοι πιστευεις ειμαστε,κοινωνικα και ατομικα,για να αλλαξουμε προς αυτην την κατευθυνση?

    Αν για παραδειγμα εβγαινε μια κυβερνηση αυριο το πρωι και ελεγε απο εδω και περα φιστινγκ σε οποιον παραβαινει τον νομο,ποσοι απο εμας θα το δεχομασταν και θα αποδεχομασταν τις συνεπειες των πραξεων μας?

    Ποσο καιρο θα μπορουσε να αντεξει μια κυβερνηση σαν και αυτην?

    Ποσο μεγαλο θα ηταν το ποσοστο στην κοινωνια μας που θα στηριζε μια τετοια κυβερνηση?

    Προσωπικα ειμαι λιγο απαισιοδοξος για την αλλαγη γτ πρωτιστως εμεις οι πολιτες θα πρεπει να να τις αποζηταμε αυτες τις αλλαγες και δυστυχως βλεπω το μεγαλυτερο κομματι της ελληνικης κοινωνιας να βολευεται καλυτερα με αυτην την κατασταση και το κομματι που δεν του αρεσει αυτη η κατασταση να ειναι απογοητευμενο και να μην πιστευει οτι κατι μπορει να αλλαξει.

    Παντως θα ηταν πολυ ωραιο αν γινονταν αυτη η αλλαγη.
    Θα αλλαζε η ποιοτητα της ζωης μας.
    Ότι κάνεις μέχρι το παιδί σου να φύγει από την γυάλα και να βγει έξω. Μετά Καλή νύχτα σας
    Τα υπόλοιπα περί νουθεσίας νομοθεσίας κράτους ειναι νά'χαμε να λέγαμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Ότι κάνεις μέχρι το παιδί σου να φύγει από την γυάλα και να βγει έξω. Μετά Καλή νύχτα σας
    Τα υπόλοιπα περί νουθεσίας νομοθεσίας κράτους ειναι νά'χαμε να λέγαμε
    Συμφωνω οτι οι γονεις και το ευρυτερο περιβαλλον ενος παιδιου ειναι ισως η πιο σημαντικη επιρροη στον τροπο διαπαιδαγωγησης του αλλα μην βγαζουμε απο την εξισωση την κοινωνια η οποια παιζει πολυ σημαντικο ρολο σε αυτην.

    Αλλα το δικο μου ερωτημα ειναι το αν ειμαστε ετοιμοι,ακομα και αυτοι που λεμε οτι ειμαστε,να δεχτουμε τις συνεπειες των πραξεων μας.

    Εαν,φερειπειν,σου εκοβαν μια κληση για παρκαρισμα στο πεζοδρομιο θα την δεχοσουν χωρις ουτε καν το παραπονο οτι εαν οι μηχανες παρκαρανε στον δρομο θα δημιουργουνταν τεραστιο προβλημα παρκαρισματος?

    Απλα λεγοντας αυτη ειναι η συνεπεια της πραξης μου πρεπει να την υποστω.

    Και ενα ακομα.Ενω ειμαστε αρκετοι,και εσυ μεσα σε αυτους,που θελουμε αυτην την αλλαγη,γτ εχουμε δεχτει οτι αυτη η αλλαγη δεν γινεται να συμβει?

    Ενω υπαρχουν παραδειγματα κοινωνιων που εχουν αλλαξει?

    Τι μας προξενει αυτην την απογοητευση?

  10. #25
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    L'ora legale , Ιταλική κωμωδιούλα.
    Σε ένα χωριό του Νότου που θυμίζει Ελλάδα, παρκαρίσματα,κίνηση, κατάληψη πεζοδρομίων κτλ αποφασίζουν να βγάλουν δήμαρχο ένα τύπο που λέει πως θέλει να τα αλλάξει όλα και να γίνουν νόμιμα.
    Είναι έτοιμοι όμως για μια τέτοια αλλαγή; Μάντεψε!
    porca miseria.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παρακατω στη συζητηση θα βρεθει και το εμβολιο για τον Κορονοϊο.
    Κι ολα αυτα απο μια κληση ρουτινας ενος αστυνομικου...

  12. #27
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Παρακατω στη συζητηση θα βρεθει και το εμβολιο για τον Κορονοϊο.
    Κι ολα αυτα απο μια κληση ρουτινας ενος αστυνομικου...
    Ειναι η φυση των θρεντς.Νομιζω δεν χρειαζεται να υπενθυμισω ποσα θρεντς ξεκινανε για θεσσαλονικη και βρισκονται στα γιαννενα

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω οτι οι γονεις και το ευρυτερο περιβαλλον ενος παιδιου ειναι ισως η πιο σημαντικη επιρροη στον τροπο διαπαιδαγωγησης του αλλα μην βγαζουμε απο την εξισωση την κοινωνια η οποια παιζει πολυ σημαντικο ρολο σε αυτην.

    Αλλα το δικο μου ερωτημα ειναι το αν ειμαστε ετοιμοι,ακομα και αυτοι που λεμε οτι ειμαστε,να δεχτουμε τις συνεπειες των πραξεων μας.

    Εαν,φερειπειν,σου εκοβαν μια κληση για παρκαρισμα στο πεζοδρομιο θα την δεχοσουν χωρις ουτε καν το παραπονο οτι εαν οι μηχανες παρκαρανε στον δρομο θα δημιουργουνταν τεραστιο προβλημα παρκαρισματος?

    Απλα λεγοντας αυτη ειναι η συνεπεια της πραξης μου πρεπει να την υποστω.

    Και ενα ακομα.Ενω ειμαστε αρκετοι,και εσυ μεσα σε αυτους,που θελουμε αυτην την αλλαγη,γτ εχουμε δεχτει οτι αυτη η αλλαγη δεν γινεται να συμβει?

    Ενω υπαρχουν παραδειγματα κοινωνιων που εχουν αλλαξει?

    Τι μας προξενει αυτην την απογοητευση?
    Είναι στην ατέλεια του ανθρώπου να παρανομεί με την γενική έννοια.
    Είτε μικρή είτε μεγάλη παρανομία αν ανακαλυφθεί τιμωρείται. Και δεν έχουν όλοι γνωστούς να σβήνουν κλήσεις....
    Οπότε δεν υπάρχει ερωτηματικό αν θέλει ο άνθρωπος να αλλάξει αν αναγκάζεται να αλλάξει ή αν το επιβάλουν νόμοι και κανονισμοί
    Είναι στο DNA του . Το μέγεθος της παρανομίας αλλαζει
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #29
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    Αν δεν βαριέσαι διάβασε αυτό...θα δεις οτι ειναι μεγάλος μπελάς για οποιον δεν εχει διπλωμα...ανετα χάνεις το δικιο σου

    https://insuranceinnovation.gr/forum...s-atychimatos/

    και αυτό

    https://e-nomika.gr/%CE%BF%CE%B4%CE%...-%CF%80%CE%B5/
    Αυτά είναι γνωστά. Αυτό που ρώτησε ο από πάνω είναι αν φταίει ο έχω δίπλωμα κλπ και όχι αυτός που δεν έχει....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Βρε παλιουποκριτες εξηγήστε του παιδιού ότι οι περισσοτεροι πρώτοκυκλοφόρησατε στον δρόμο χωρίς δίπλωμα. Ότι αυτό δεν ήταν σωστό και συνέβησαν πολλά άσχημα στραβά στις τότε αθώες εποχες. Ότι τώρα μπορεί και αλλιώς να μπει στον κόσμο των δύο τροχών.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 00:56
  2. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 16:22
  3. Δίνω για δίπλωμα...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 23:49
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 19:33
  5. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 02:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF