Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: Κλήση για δίπλωμα

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Του το παμε λίγο παραπάνω
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  2. #32
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Εν τω μεταξύ τον πήραμε από τα μούτρα, τρόμαξε και δεν ξανά μπήκε να γράψει και μιλάμε μόνοι μας
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Είμαστε ΚΑΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ, χωρίς κράνος, παραβιάσεις του ΚΟΚ γενικά..., έλειψη σεβασμού προς τους άλλους που βρίσκονται στον δρόμο, τσατσιλίκια και σβήσιμο κλήσεων, μπαρμπάδες στην Κορώνη, αναξιοκρατία, πάντα φταίει κάποιος άλλος (που παίρνει και μπόνους...) κτλ, να συνεχίσω?
    Φαντάσου τώρα να μεγαλώνανε σε ένα περιβάλλον που όλοι φοράνε κράνος, σέβονται τον ΚΟΚ, πληρώναμε τα λάθη μας και αναλαμβάναμε τις ευθύνες των πράξεών μας ΠΟΣΟ διαφορετικά θα έβλεπαν τα πράγματα...
    Το παιδι γινεται 18...ο ενας γιος μου ειναι 20..τωρα πηρε το διπλωμα..τωρα βγηκε στον δρομο!
    Εγω σαν πατερας του οφειλα να του πω και να του δειξω το σωστο και οχι τις μαλακιες που καναμε μικροτεροι (ποτε δεν βγηκα χωρις εγγραφα ).
    Μπορουσα να το κανω..και το εκανα...γιατι να μην το κανει και ο δικος του γονιος/?
    Πως θα ξεφυγουμε απο την ατερμονη αυτη κατασταση....εαν δεν μπολιασουμε με το σωστο τα παιδια ?

  4. #34
    Το σωστό είναι ως γονείς να φροντίζουμε για την διαπαδαγωγη των παιδιών. Να τους δίνουμε τις σωστές βάσεις ώστε να είναι και νομιμοι αλλά και να μάθουν να οδηγούν σωστά. Από κει και πέρα 16+ πολλα αγοράκια κυρίως κανουν και κάποιες μαλακιες που δεν ειναι ενήμεροι πληρως οι γονείς....μη μου πει κανείς ότι δεν καβάλησε μηχανάκι κολλητού ενώ δε το ξεραν οι γονείς. Είτε ακόμα δεν καναμε μαλακίες ακόμα και με ποδήλατα. Δυστυχώς η ευτυχώς έτσι είναι η εφηβεία. Και ακόμα χειρότερα στην επαρχία που οδηγούν και αυτοκίνητα

  5. #35
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Πάντως το παλικαράκι μετά τη μλκια του δείχνει λίγα δείγματα υπευθυνότητας και ανησυχίας οπότε μετά το πάθημα-μάθημα ας του ευχηθούμε να ξεμπλέξει ελαφριά και μετά να κάνει το σωστό. Όσο για τη διαπαιδαγωγηση να ρωτήσω πόσοι εδώ έχουν ανεβεί στη μηχανή μετά από ένα δυο ποτάκια γνωρίζοντας ότι μάλλον έχουν υπερβεί το νομικό όριο; Λέμε τώρα...
    Κράζοντας άγρια δεν παιδαγωγούμε..
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Maradi Προβολή μηνύματος
    Πάντως το παλικαράκι μετά τη μλκια του δείχνει λίγα δείγματα υπευθυνότητας και ανησυχίας οπότε μετά το πάθημα-μάθημα ας του ευχηθούμε να ξεμπλέξει ελαφριά και μετά να κάνει το σωστό. Όσο για τη διαπαιδαγωγηση να ρωτήσω πόσοι εδώ έχουν ανεβεί στη μηχανή μετά από ένα δυο ποτάκια γνωρίζοντας ότι μάλλον έχουν υπερβεί το νομικό όριο; Λέμε τώρα...
    Κράζοντας άγρια δεν παιδαγωγούμε..
    Αν από το κράξιμο σωθεί έστω και μια ζωή θα ειναι επιτυχία
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #37
    Μέλος Το avatar του/της Maradi
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    Αν από το κράξιμο σωθεί έστω και μια ζωή θα ειναι επιτυχία
    Όλοι συμφωνούμε ότι έκανε βλακεία. Θέλω να πιστεύω ότι και ο ίδιος έχει πλέον καταλάβει ότι έκανε λάθος και κατά πάσα πιθανότητα θα τιμωρηθεί. Αν όχι χρειάζεται βοήθεια γιατί αλλιώς θα ξαναβρεθεί λάθος και στο μέλλον. Προσωπικά πιστεύω ότι τα παιδιά συνηδειτοποιουν και συμπεριφέρονται καλύτερα αν τους συμπαρασταθείς και τους εξηγήσεις. Αν πιστεύεις ότι βοηθάμε στη δημιουργία της καλύτερης κοινωνίας που αναφέρθηκε πριν, κράζοντας ασύστολα με τη δικαιολογία ότι ‘ισως’ σώζεις μια ζωή, πάω πάσο.
    YAMAHA T7, HONDA NC750X, SUZUKI 125SM, HONDA CBF1000

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 00:56
  2. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 16:22
  3. Δίνω για δίπλωμα...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 23:49
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 19:33
  5. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 02:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF