Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Κλήση για δίπλωμα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/12/2019
    Μηνύματα
    3

    Κλήση για δίπλωμα

    Καλησπέρα στην ομάδα ειμαι νεο μελος και γενικά νεος οπότε χαίρομαι που μπορώ να παρω κάποιες συμβουλές απο έμπειρους.

    Ειμαι 17 χρόνων σε 9 μερες γίνομαι 18.Προχθες το βράδυ οδηγούσα το μηχανάκι μου supra 100 μεσα στη πολη χαλαρα κια επεσα σε κομπλεξικο αστυνομικό.Με εγραψε για το δίπλωμα ενω συνάδελφοι του,του παρακαλουσαν με μη με γραψει και να με αφήσει αφου δν εκανα τπτ λαθος ουτε προκαλεσα τπτ.Αυτος με εγραψε γτ πηρε bonus.Τη κληση τη πλήρωσα σήμερα 100 ευρουλακια και περιμένω μάλλον χαρτι απο δικαστήριο.Τους ειοα οτι το μηχανάκι το πήρα κρυφά για να το σωσω αλλα δν με πίστεψαν γτ το εχω βαμμένο και με εξάτμιση αλλα με σιχσστηρα και γενικά φαίνεται λιγο καγκουρεμενο.Θα ήθελα να ρωτήσω περι δικαστήριο αμα ο πατέρας μου φαει κάποιο πρόστιμο και ποσο θα βγουν ολα τα έξοδα γτ λογο οικογενειακών θεμάτων δν μπορώ να αφήσω να τα πληρώσει ο πατέρας μου.Σας ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SiNeFaK1 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην ομάδα ειμαι νεο μελος και γενικά νεος οπότε χαίρομαι που μπορώ να παρω κάποιες συμβουλές απο έμπειρους.

    Ειμαι 17 χρόνων σε 9 μερες γίνομαι 18.Προχθες το βράδυ οδηγούσα το μηχανάκι μου supra 100 μεσα στη πολη χαλαρα κια επεσα σε κομπλεξικο αστυνομικό.Με εγραψε για το δίπλωμα ενω συνάδελφοι του,του παρακαλουσαν με μη με γραψει και να με αφήσει αφου δν εκανα τπτ λαθος ουτε προκαλεσα τπτ.Αυτος με εγραψε γτ πηρε bonus.Τη κληση τη πλήρωσα σήμερα 100 ευρουλακια και περιμένω μάλλον χαρτι απο δικαστήριο.Τους ειοα οτι το μηχανάκι το πήρα κρυφά για να το σωσω αλλα δν με πίστεψαν γτ το εχω βαμμένο και με εξάτμιση αλλα με σιχσστηρα και γενικά φαίνεται λιγο καγκουρεμενο.Θα ήθελα να ρωτήσω περι δικαστήριο αμα ο πατέρας μου φαει κάποιο πρόστιμο και ποσο θα βγουν ολα τα έξοδα γτ λογο οικογενειακών θεμάτων δν μπορώ να αφήσω να τα πληρώσει ο πατέρας μου.Σας ευχαριστω πολυ.
    Αμαρτίες παιδιών παιδευουσι γονέων ( κάπως έτσι τέλος πάντων)
    Και 18 να ήσουν πάλι δεν μπορείς να το οδηγήσεις. Ήξερα την bonus Visa. Τώρα έμαθα που πάμε οι πόντοι που μαζεύω
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SiNeFaK1 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην ομάδα ειμαι νεο μελος και γενικά νεος οπότε χαίρομαι που μπορώ να παρω κάποιες συμβουλές απο έμπειρους.

    Ειμαι 17 χρόνων σε 9 μερες γίνομαι 18.Προχθες το βράδυ οδηγούσα το μηχανάκι μου supra 100 μεσα στη πολη χαλαρα κια επεσα σε κομπλεξικο αστυνομικό.Με εγραψε για το δίπλωμα ενω συνάδελφοι του,του παρακαλουσαν με μη με γραψει και να με αφήσει αφου δν εκανα τπτ λαθος ουτε προκαλεσα τπτ.Αυτος με εγραψε γτ πηρε bonus.Τη κληση τη πλήρωσα σήμερα 100 ευρουλακια και περιμένω μάλλον χαρτι απο δικαστήριο.Τους ειοα οτι το μηχανάκι το πήρα κρυφά για να το σωσω αλλα δν με πίστεψαν γτ το εχω βαμμένο και με εξάτμιση αλλα με σιχσστηρα και γενικά φαίνεται λιγο καγκουρεμενο.Θα ήθελα να ρωτήσω περι δικαστήριο αμα ο πατέρας μου φαει κάποιο πρόστιμο και ποσο θα βγουν ολα τα έξοδα γτ λογο οικογενειακών θεμάτων δν μπορώ να αφήσω να τα πληρώσει ο πατέρας μου.Σας ευχαριστω πολυ.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Μπονους visa που λεει και ο φιλος μας!
    Τι κουταμαρες ειναι αυτες? Μεταξυ σας τα λετε για bonus ?....ΔΕΝ ισχυει αυτο και βγαλτο απο το μυαλο σου !
    Θεωρω δικο σου το κομπλεξ που λες κομπλεξικο καποιον που κανει την δουλεια του!
    Στο φιναλε δεν εγινε και κατι ..καλα σου εκαναν .....να βαλεις μυαλο γιατι οι υπολοιποι δεν ειμαστε κοροιδα να κουβαλαμε τα παντα
    Στο λεω ειλικρινα με αγαπη...και ας σου φαινεται καπως!

  4. #4
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Ότι σου είπε ο δρακοδίκτυος από πάνω. Το τι ποσό θα σου βγάλει το δικαστήριο, άγνωστο. Πάντως κάτω από χιλιάρικο (συνολικά) δύσκολα.
    Καλά έκανε και σε έγραψε. Τράβα βγάλε δίπλωμα και ασφάλεια μέχρι να γίνει το δικαστήριο (θα πάρει πάνω από χρόνο για να γίνει οπότε χρόνο έχεις) και ίσως την γλιτώσεις.
    Αν χτυπήσεις κανέναν χωρίς δίπλωμα-ασφάλεια, το τελευταίο που θα σε νοιάζει είναι το δικαστήριο....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #5
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    παλικάρι, επειδη θα πάρει καιρό να γίνει το δικαστήριο κάνε τα χαρτιά σου άμεσα για δίπλωμα, νομιζω 17 1/2 μπορείς να δώσεις για σήματα και μόλις κλείσεις 18 οδήγηση, έτσι ώστε να σε βρει το δικαστήριο
    και στο δικαστήριο δείξε μεταμέλεια και οτι καταλαβες το λάθος σου για να λάβεις όσο είναι δυνατο πιο μετριασμένο πρόστιμο
    16 κλειστά μπορείς να οδηγησεις μέχρι 50cc και απο 18 κλειστά Α1, αυτά ο πατέρας όφειλε να το γνώριζε όταν σου έδωσε συγκατάθεση να οδηγείς 100cc supra
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    παλικάρι, επειδη θα πάρει καιρό να γίνει το δικαστήριο κάνε τα χαρτιά σου άμεσα για δίπλωμα, νομιζω 17 1/2 μπορείς να δώσεις για σήματα και μόλις κλείσεις 18 οδήγηση, έτσι ώστε να σε βρει το δικαστήριο
    και στο δικαστήριο δείξε μεταμέλεια και οτι καταλαβες το λάθος σου για να λάβεις όσο είναι δυνατο πιο μετριασμένο πρόστιμο
    16 κλειστά μπορείς να οδηγησεις μέχρι 50cc και απο 18 κλειστά Α1, αυτά ο πατέρας όφειλε να το γνώριζε όταν σου έδωσε συγκατάθεση να οδηγείς 100cc supra
    Ρε συ δόκτορα... Συγκατάθεση να οδηγήσει το μηχανάκι σε δημόσιο δρόμο χωρίς δίπλωμα; Αλήθεια τώρα; Τι σημασία έχει η ηλικία; Δεν πα να είναι και 30 ο άλλος, άμα ένα όχημα απαιτεί δίπλωμα και δεν το κατέχεις, ΔΕΝ το οδηγάς. Πιο απλά δεν γίνεται.... Ελπίζω να βάλει μυαλό ο μικρός πριν συμβεί τίποτα χειρότερο και τρέχει και δεν φτάνει όλη η οικογένεια μετά....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε συ δόκτορα... Συγκατάθεση να οδηγήσει το μηχανάκι σε δημόσιο δρόμο χωρίς δίπλωμα; Αλήθεια τώρα; Τι σημασία έχει η ηλικία; Δεν πα να είναι και 30 ο άλλος, άμα ένα όχημα απαιτεί δίπλωμα και δεν το κατέχεις, ΔΕΝ το οδηγάς. Πιο απλά δεν γίνεται.... Ελπίζω να βάλει μυαλό ο μικρός πριν συμβεί τίποτα χειρότερο και τρέχει και δεν φτάνει όλη η οικογένεια μετά....
    Δεν έχω καταλάβει που διαφωνείτε

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Μικρε απλα την πατησες απο τα πεπραγμενα σου και τις επιλογες σου.
    Να ευχαριστεις που δεν προξενησες καποιο ατυχημα και μετα θα τρεχανε και τους γονεις σου.
    Θεμα με Bonus στις κλησεις της αστυνομιας δεν υπαρχει και αλλαξε ροτα γιατι στα ειπανε λαθος.
    Απο κει και μετα βγαλε το διπλωμα μεχρι το δικαστηριο στο οποιο δεν θα εχεις θεμα ιδιαιτερο πλην της οικονομικης συνεπειας.

    ΟΜΩΣ προσεξε μην γυρνας παλι με το μηχανακι γιατι τα παπακια και δη απο της ηλικιας σου ειναι σχεδον παντα σιγουρο οτι θα σου ξαναγινει ελεγχος αν πετυχεις ΔΙΑΣ.
    Αυτη ειναι η δουλεια τους...γιατι θα μπορουσε το παπακι (το οποιο παπακι) να ειναι κλεμμενο και τα ελεγχουν με μεγαλη συχνοτητα.

  9. #9
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω καταλάβει που διαφωνείτε
    Δεν διαφωνούμε κάπου ιδιαίτερα, μόνο στο ότι ήταν τεράστιο φάουλ του πατέρα να δώσει (αν έδωσε) συγκατάθεση να πάρει ο γιος του, άνευ διπλώματος το μηχανάκι. Καμιά σημασία δεν έχουν ούτε η ηλικία ούτε τα κυβικά της μηχανής.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #10
    Μέλος
    Εγγραφή
    25/06/2014
    Μηνύματα
    338
    Όσα μνημόνια κ να περάσουμε,όσους κορωνιους περάσουμε πάντα του Έλληνα ο άλλος θ του φταίει,όταν βλέπεις νέα παιδιά με τέτοια νοοτροπία καταλαβαίνεις ότι τελικά δεν θέλει κανείς ν αλλάξουμε.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει γμτ το μπελα μου.....μα ολα τι κουβαλανε στο κεφαλι τους?
    Μα να μην περναει απο το μυαλο τους οτι μπορει να χτυπησουν καποιον που περναει τον δρομο.....ενα παιδακι με ενα ποδηλατο..
    εναν γεροντα ?
    ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟς ΕΜΕΙς οι μεγαλυτεροι για ολα αυτα τα παιδια ?

  12. #12
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει γμτ το μπελα μου.....μα ολα τι κουβαλανε στο κεφαλι τους?
    Μα να μην περναει απο το μυαλο τους οτι μπορει να χτυπησουν καποιον που περναει τον δρομο.....ενα παιδακι με ενα ποδηλατο..
    εναν γεροντα ?
    ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟς ΕΜΕΙς οι μεγαλυτεροι για ολα αυτα τα παιδια ?
    Είμαστε ΚΑΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ, χωρίς κράνος, παραβιάσεις του ΚΟΚ γενικά..., έλειψη σεβασμού προς τους άλλους που βρίσκονται στον δρόμο, τσατσιλίκια και σβήσιμο κλήσεων, μπαρμπάδες στην Κορώνη, αναξιοκρατία, πάντα φταίει κάποιος άλλος (που παίρνει και μπόνους...) κτλ, να συνεχίσω?
    Φαντάσου τώρα να μεγαλώνανε σε ένα περιβάλλον που όλοι φοράνε κράνος, σέβονται τον ΚΟΚ, πληρώναμε τα λάθη μας και αναλαμβάναμε τις ευθύνες των πράξεών μας ΠΟΣΟ διαφορετικά θα έβλεπαν τα πράγματα...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  13. #13
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε συ δόκτορα... Συγκατάθεση να οδηγήσει το μηχανάκι σε δημόσιο δρόμο χωρίς δίπλωμα; Αλήθεια τώρα; Τι σημασία έχει η ηλικία; Δεν πα να είναι και 30 ο άλλος, άμα ένα όχημα απαιτεί δίπλωμα και δεν το κατέχεις, ΔΕΝ το οδηγάς. Πιο απλά δεν γίνεται.... Ελπίζω να βάλει μυαλό ο μικρός πριν συμβεί τίποτα χειρότερο και τρέχει και δεν φτάνει όλη η οικογένεια μετά....
    Φίλτατε, εγραψα καθαρα θαρρώ, οτι ο μπαμπας εδωσε συγκατάθεση(την ευλογια του δηλαδη)στο γιο του. Δεν την εδωσε στον κοινωνικό ιστό(για τον γιο του) για να ενιστασαι εσύ

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Βάλε μπρος και βγάλε άμεσα δίπλωμα. Και φρόντισε το όχημα να ειναι ασφαλισμενο. Στο δικαστήριο φρόντισε να παραδεχθείς το λάθος σου μετανιωμένος. Φρόντισε το πάθημα να γίνει μάθημα. Κατάλαβε ότι η αστυνομία στην πλειονότητα της κάνει την δουλειά της σωστα. Στην συγκεκριμένη περίπτωση εσένα προστάτευσε. Το να είσαι με μηχανάκι στον δρόμο χωρίς δίπλωμα είναι η απόλυτη συνταγή να πάθεις κάτι σοβαρό ενώ δεν φταις και να πληρώνεις κιόλας.

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Σε αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται δικηγόρο; Αν ναι ξέρει κανείς πόσο θα του κοστίσει;

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2008, 00:56
  2. Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2005, 16:22
  3. Δίνω για δίπλωμα...
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 111
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2005, 23:49
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 19:33
  5. Αύριο δίνω για δίπλωμα ρεεε!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 02:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF