Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 78

Θέμα: Honda sh 150 ή medley 150 και γιατί ..;

  1. #16
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Ο διεθνής ανταγωνισμός στην κατηγορία, έχει φέρει στην ελληνική αγορά πολλές επιλογές.
    Οι τιμές στα 150ρια σκούτερ με μεγάλους τροχούς αρχίζουν λίγο μετά τα 2000€.

    Εκ πείρας λέω ότι μια χαρά είναι τα SYM, KYMCO κλπ και με πολύ καλές τιμές στα service και στα ανταλλακτικά.

    Τώρα εάν κάποιος θέλει να αγοράσει πχ vespa gts λόγω ονόματος και διαχρονικότητας σχήματος και πληρώνει για μικρά ροδάκια χρήματα με τα οποία αγοράζει καλομεταχειρισμένο 1000ρι που γυρνάει την Ευρώπη για πλάκα, με γειά του και χαρά του.
    Τελευταία τροποποίηση από Kepler Fun; 15/05/2020 στις 20:12.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  2. #17
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.038
    περι ορεξεως μανιταρο-πρασσο-κολοκυθο-μελιτζανο-ζαμπονο-λουκανικο-τυροπιττα.
    και γω υπερ του συμ κυμκο ειμαι.με την τιμη που θαδωσεις σε χοντα παιρνεις συμ διπλασιων κυβικων.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gior-gos Προβολή μηνύματος
    Και το SH Ιταλικό είναι

    Θα πρότεινα το Medley. Ο λόγος είναι ότι θα το πάρεις καινούργιο. Θα εμπιστευόμουν περισσότερο το SH, αλλά όχι το μεταχειρισμένο SH.
    ιταλια κατασκευαζεται αλλα δεν παυει να ειναι made in japan και το λεει και πανω στο σκουτερ σε διαφορα εξαρτηματα του,το ιδιο ισχυει οταν παιρνεις ανταλλακτικα απο τον σαρακλεφτη,made in japan λενε και αυτα.
    ΟΜΩΣ υπαρχουν και πραγματα πανω του οπου λενε made in china,οπως καταλαβαινεις αυτο δεν σημαινει οτι ειναι κινεζικο.
    επισης πολλα ιταλικα κατασκευαζονται στο βιετναμ.......

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Aprilia Scarabeo 8ετίας σαν καθημερινό σε μικρές αποστάσεις και σταμάτα-ξεκίνα, ότι χειρότερο δηλαδή. Το μόνο που έχω αλλάξει είναι ένα ρουλεμάν πίσω τροχού στον 7ο χρόνο. Κάθε Άνοιξη λέω να το αλλάξω μόνο και μόνο γιατί μου είναι χρήσιμος ο χώρος που έχει το Medley κάτω από τη σέλα, αλλά κάθε φορά κάνω πίσω γιατί μου έχει βγεί απολύτως αξιόπιστο (είναι το 3ο Aprilia που έχω).....αν το άλλαζα αυτή τη στιγμή θα έπαιρνα στοκαρισμένο medley του '19 στα 2950€, το +35% για το SH είναι πολλά
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2020
    Μηνύματα
    36
    Αν δεν το έχεις δει και επειδη είδα οτι ειχες crypton x , αυτη την στιγμη τρέχει κλασσικη πατροπαραδοτη προσφορα-ξεστοκαρισμα απο Σφακιανακη + Suzuki .

    Suzuki Gsx250R σε μαύρο χρώμα εχουν μείνει λιγα κομμάτια στην τιμή κλοπή των 2.790 €!!!
    + 4 χρόνια Εγγύηση + οδική

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Κοστη ανταλλακτικων sh150: καντραν 415 ευρω...ψυγειο 260...εξατμιση 315...στρομφαλος 480...κυλινδρος 170...ντιζες 30 η μια και γενικα γαμησετα...υποψιν οτι η ιδια η εταιρια προειδοποιει τους κατοχους να συμπληρωνουν λαδι λογω εξαερωσης, κοινως 1 λιτρο εξτρα στα 2 χιλ.χιλιομετρα...προσωπικα παθων....το medley αν και ιταλικο, μονοδρομος και 30% πιο φθηνο στην αγορα του...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2019
    Μηνύματα
    135
    Θα σου πω για mendley 150
    Απο ιουλιο 2018 εως σημερα 25.000χλμ μονο 6μηνες ανα ετος ( χειμωνα πυλωτη)
    Καθε μερα περιπιυ 100χλμ λογω δουλειας εντος αττικς (απο ομονοια εως κορωπι).
    Σκ κοντινες εκδρομες
    Μεχρι τωρα μονο σερβις και λαστιχα στα 15.000χλμ
    Δεν τριζει
    Ευκολο στην κινηση στο κεντρο
    Σταθερο σε ανοικτο δρομο
    Μεχρι 110χλμ τελικη (εκτος κεντρου 80_ 90χλμ σταθερα)
    Καταναλωση 2.5λιτ στα 100. ( το μετραω παντα οταν λεμε παντα εννοω καθε γεμισμα ).
    Σε σχεση με sh δεν εχω ιδεα
    Το πηρα γιατι ηθελα χωρους και ενα εργαλειο να το σκισω στα χιλιομετρα.
    Μεχρι τωρα ανταποκρινεται.
    Αν το αλλαζα θα επερνα ενα καινουριο για να το ξανασκισω ( οχι καγκουριες . Πολλα χιλ).
    Οχι διανομη.
    Οτι θελετε ρωτατε

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    υποψιν οτι η ιδια η εταιρια προειδοποιει τους κατοχους να συμπληρωνουν λαδι λογω εξαερωσης, κοινως 1 λιτρο εξτρα στα 2 χιλ.χιλιομετρα
    Φαντάσου! Το SH παίρνει κάτω από λιτρο (νομίζω 800ml). Καίει δηλαδή όλο το λάδι που χει μέσα +200ml! Σε 2000 χλμ! Και παρόλα αυτά θεωρείται απ τα καλύτερα σκούτερ έχοντας πουλήσει τη μάνα του και τον πατέρα του.
    Τα ανταλλακτικά του ναι είναι γάματα.

  9. #24
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    Κοστη ανταλλακτικων sh150: καντραν 415 ευρω...ψυγειο 260...εξατμιση 315...στρομφαλος 480...κυλινδρος 170...ντιζες 30 η μια και γενικα γαμησετα...υποψιν οτι η ιδια η εταιρια προειδοποιει τους κατοχους να συμπληρωνουν λαδι λογω εξαερωσης, κοινως 1 λιτρο εξτρα στα 2 χιλ.χιλιομετρα...προσωπικα παθων....το medley αν και ιταλικο, μονοδρομος και 30% πιο φθηνο στην αγορα του...
    Να γιατί ποτέ ξανά Honda....
    Ψυγείο για σκούτερ, 260;; Την στιγμή που για τον Πήγασο έχει κάτι λιγότερο από 200, έλεος
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    540
    Όλοι εσείς που γράφεται για το κόστος των ανταλλακτικών Honda δεν αναφέρετε ότι ακριβώς λόγω των υψηλών τιμών τα Honda είναι το ultimate κελεπούρι και τζόκερ για πάσης φύσεως κλεφτρονια.

  11. #26
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.038
    TI ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ
    φθηνο ανταλλακτικο που θα το χρειασθειτε συχνα
    ή ακριβο που σπανια θα το χρειασθειτε.?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #27
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    TI ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ
    φθηνο ανταλλακτικο που θα το χρειασθειτε συχνα
    ή ακριβο που σπανια θα το χρειασθειτε.?
    Άμα καίει έτσι τα λάδια το Χόντα (με παραδοχή της εταιρίας, κιόλας....) Θα χρειαστείς κυλιδροπίστονο πανάκριβο πολύ πιο συχνά από το φτηνό....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    TI ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ
    φθηνο ανταλλακτικο που θα το χρειασθειτε συχνα
    ή ακριβο που σπανια θα το χρειασθειτε.?
    Αυτο που εχουμε. Φτηνά ανταλλακτικα που δεν χρειάστηκαν 8 χρονια και -30% στην αγορά
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Συναδελφος στη δουλεια πηρε μεταχειρισμενο sh300 και μετα απο 1 χροξο αλλαξε κινητηρα μεταχειρισμενο γιατι δεν αντεχε νασυμπληρωνει συνεχεια λαδι ενω παλι στη δουλεια μου κολλητοςεδωσε 450 ευρω συνεργειο γιατι συμπληρωνε λαδι στα τυφλα καθε βδομαδα και πηδηξε με λαδι τα ελαττηρια του....το παραπονο μου, τοσοι χρηστες των sh εδω μεσα,τοσα χρονια, κανενας δεν εγραψε τα πραγματα με το ονομα τους και επρεπε να την παθω εγω για να βγουν προς τα εξω αληθειες....μου εχει στοιχισει το σκουτερ πιο ακριβα απο το να το επαιρνα καινουργιο..στην εξισωση κοστος βαζετε και τα καθικια εξουσιοδοτημενους και μη χοντα που στα τρωνε χοντρα χωρις να κανουν αυτα που πρεπει, οποτε το σκουτερ αλλαζε μηχανικους και χρεωνονταν συνεχεια...οποτε παθημα μου, ελπιζω μαθημα σας...εστω και αργα καποιος γραφει αληθειες τιμωντας το φορουμ...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  15. #30
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zopas Προβολή μηνύματος
    ...εστω και αργα καποιος γραφει αληθειες τιμωντας το φορουμ...
    Αν θυμάμαι καλά αγόρασες το πιο φτηνό και διαλυμένο SH που υπήρχε και σου βγηκε ξινό, ίσως γι αυτό και έχεις τόσα παράπονα που οι άλλοι δεν έχουν.
    πχ Δεν έχω ακούσει άλλο SH να αλλάξει στρόφαλο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. piaggo medley vs honda sh 150 2017
    από iGiwrgos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2017, 14:25
  2. Honda SH 150....
    από nemethon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 22:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF