Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 78

Θέμα: Honda sh 150 ή medley 150 και γιατί ..;

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43

    Honda sh 150 ή medley 150 και γιατί ..;

    Καλησπέρα σας είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο scouter το θέλω για μέσα στην πόλη ...τι θα μου προτείνατε...? Βρίσκω sh μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση αλλά με αυτά τα λεφτά αγοράζω καινούργιο το medley ...

  2. #2
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Κατά την γνώμη μου υπερτιμημένα και τα δυο για αυτά που προσφέρουν.

    Ειδικά το Honda σε βαθμό υπερβολής.

    Εγώ πάντως θα προτιμούσα το καινούργιο ιταλικό και ο θεός βοηθός.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kepler Fun Προβολή μηνύματος
    Κατά την γνώμη μου υπερτιμημένα και τα δυο για αυτά που προσφέρουν.

    Ειδικά το Honda σε βαθμό υπερβολής.

    Εγώ πάντως θα προτιμούσα το καινούργιο ιταλικό και ο θεός βοηθός.
    Πραγματικά δεν ξέρω πιο να διαλέξω ... Έχω ένα crypton x και προβλήματα δεν είχα ποτέ αλλά θέλω να το δώσω για να πάω σε σκούτερ .. το θέμα είναι πιο βγάζει τα λιγότερα προβλήματα

  4. #4
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από safari13 Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά δεν ξέρω πιο να διαλέξω ... Έχω ένα crypton x και προβλήματα δεν είχα ποτέ αλλά θέλω να το δώσω για να πάω σε σκούτερ .. το θέμα είναι πιο βγάζει τα λιγότερα προβλήματα
    Εγώ δεν είχα ποτέ κανένα απο τα δύο για να έχω άποψη.

    Διάβασε forum για scooter για να πάρεις μια εικόνα της αξιοπιστίας.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Medley με διαφορά. Και αυτό το λέω εγώ που κράζω τα ιταλικά για να περνάει η ώρα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    τον ιδιο προβληματισμο ειχα και εγω,τελικα πηρα sh 2018 εδωσα κατι παραπανω για να εχω το κεφαλι μου "ησυχο" καθοτι θα γραψω πολλα χλμ με αυτο και δεν θελω να μπλεξω με μικροβλακειες που ισως θα σου βγαλει ο ιταλος.μεγαλο ρολο επαιξε βεβαια και το επιπεδο πατωμα που ηθελα οπως επισης και ο 16αρης πισω τροχος του sh αλλα εχωσα τον ατελειωτο χωρο του medley

  7. #7
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    177
    SH 150 2009, αγορα απο καινουργιο. Κανενα προβλημα επι μια δεκαετια. Σερβις ουσιαστικο (αλλαγη ιμαντα και μπιλιες) ανα 25000χιλιομετρα (αντεχει και παραπανω). Αν το παρεις για να το κρατησεις καιρο, αξιζει. Αν οχι, θελει σκεψη.

    ΥΓ Τροφη για σκεψη: SH κυκλοφορουν ακομη μοντελα της δεκαετιας του 90. Piaggio scooter ποσα αντιστοιχα βλεπεις??
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tuning Προβολή μηνύματος
    τον ιδιο προβληματισμο ειχα και εγω,τελικα πηρα sh 2018 εδωσα κατι παραπανω για να εχω το κεφαλι μου "ησυχο" καθοτι θα γραψω πολλα χλμ με αυτο και δεν θελω να μπλεξω με μικροβλακειες που ισως θα σου βγαλει ο ιταλος.μεγαλο ρολο επαιξε βεβαια και το επιπεδο πατωμα που ηθελα οπως επισης και ο 16αρης πισω τροχος του sh αλλα εχωσα τον ατελειωτο χωρο του medley
    Αυτό ακριβώς δεν θέλω να μπλέξω με μικροβλακειες και προβλήματα ...

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    SH 150 2009, αγορα απο καινουργιο. Κανενα προβλημα επι μια δεκαετια. Σερβις ουσιαστικο (αλλαγη ιμαντα και μπιλιες) ανα 25000χιλιομετρα (αντεχει και παραπανω). Αν το παρεις για να το κρατησεις καιρο, αξιζει. Αν οχι, θελει σκεψη.

    ΥΓ Τροφη για σκεψη: SH κυκλοφορουν ακομη μοντελα της δεκαετιας του 90. Piaggio scooter ποσα αντιστοιχα βλεπεις??
    Ναι θα το παρω για να το κρατήσω αρκετο καιρό δεν είναι περίοδος για πολλές αλλαγές και φυγουρες ...

  10. #10
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Η Piaggio νομίζω είναι τα τελευταία χρόνια μέσα στις πρώτες 3εταιρίες σε πωλήσεις στην Ευρώπη και νο1 σε αριθμό σκούτερ.Το 2019 ήταν 3η σε συνολικές πωλήσεις.
    H Sym και η Kymco πούλησαν μαζί λιγότερες μοτοσυκλέτες από την Piaggio.
    Αν σκεφτεί κανείς ότι δεν είναι τα πιο φτηνά της αγοράς αυτό μάλλον κάτι σημαίνει για την εταιρία.
    Και εγώ το ίδιο μπορώ να πω για το ZiP,απροβλημάτιστο στα χέρια της οικογένειας.
    porca miseria.

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/07/2016
    Μηνύματα
    43
    Δεν μπορώ να αποφασίσω γιατί κάποιοι υποστηρίζουν φουλ honda και κάποιοι φουλ piaggio ... Εγώ έχω οδηγήσει ένα sh 150 του 2014 και η οδηγική του συμπεριφορά μου αρέσει πολύ δεν έχω άποψη για το medley ...

  12. #12
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Να εξηγηθώ,δεν υποστηρίζω Πιατζιο έτσι,και οι 2 εταιρίες είναι κολοσσοί με πολλά χρόνια εμπειρία.
    porca miseria.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Η Piaggio νομίζω είναι τα τελευταία χρόνια μέσα στις πρώτες 3εταιρίες σε πωλήσεις στην Ευρώπη και νο1 σε αριθμό σκούτερ.Το 2019 ήταν 3η σε συνολικές πωλήσεις.
    H Sym και η Kymco πούλησαν μαζί λιγότερες μοτοσυκλέτες από την Piaggio.
    Αν σκεφτεί κανείς ότι δεν είναι τα πιο φτηνά της αγοράς αυτό μάλλον κάτι σημαίνει για την εταιρία.
    Και εγώ το ίδιο μπορώ να πω για το ZiP,απροβλημάτιστο στα χέρια της οικογένειας.
    λογικο,η πιατζιο με τα αμετρητα μοντελα που εχει σιγουρα θα πουλησει παραπανω.
    σημαντικο ρολο παιζουν και οι τιμες,οταν για παραδειγμα ενα sh 150 εχει 4000 ποιος θα το παρει? επισης στην ελλαδα τα τελευταια 3 χρονια η συμ πουλαει περισσοτερο απο την πιατζιο,αυτο σημαινει πως ειναι καλυτερα? οχι φυσικα απλα ειναι πιο φθηνα και σε καποιες περιπτωσεις πολυ φθηνα

  14. #14
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Όπως το είπες φίλε μου,η Ελλάδα είναι χώρα που οι περισσότεροι - και εγώ μαζί,δεν κρίνω- κοιτάμε το φτηνό σαν πρώτη επιλογή.
    Για αυτό ανέφερα τα συνολικά νούμερα της Ευρώπης θέλοντας να καταλήξω στο ότι δεν θεωρώ πως όλοι αυτοί αγοράζουν μαζικά αναξιόπιστες μοτοσυκλέτες που "χαλάνε" ή ότι άλλο ακούγεται.
    Από εκεί και πέρα προβλήματα λίγο πολύ έχουν πολλές συγχρονες μοτοσυκλέτες.
    porca miseria.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Και το SH Ιταλικό είναι

    Θα πρότεινα το Medley. Ο λόγος είναι ότι θα το πάρεις καινούργιο. Θα εμπιστευόμουν περισσότερο το SH, αλλά όχι το μεταχειρισμένο SH.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. piaggo medley vs honda sh 150 2017
    από iGiwrgos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2017, 14:25
  2. Honda SH 150....
    από nemethon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 22:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF