Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: Ταξίδι με suzuki marauder 125

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2017
    Μηνύματα
    10

    Ταξίδι με suzuki marauder 125

    Καλημέρα παιδιά ήθελα την γνώμη σας έχω εδώ κ αρκετά χρόνια ένα suzuki marauder 125 του 1999.εχει αποδειχθεί σκυλί μαύρο τ μηχανακι.σκεφτομαι να κάνω ένα καλό ταξίδι βολο-αθηνα με δεύτερο άτομο ήθελα τ γνώμη σας αν θ φτάσουμε ποτέ κ αν θ παίξει κανένα προβλήμα με τ μηχανάκι.φυσικα μιλάω γ ταξίδι με στάσεις αρκετές

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.030
    Προτίμησε παλιά εθνική από μάνδρα, Θήβα, λίγο πριν τη Λιβαδειά δεξιά στη διασταύρωση για τιθορεα, μπραλο, Λαμία, δομοκος, Φάρσαλα, βόλος. Τσέκαρε αν τσιμπάει λάδι και πόσο αν είναι να πάρεις μαζί σου. Εφόσον έχει βγει αξιόπιστο όπως λες δε θα έχεις πρόβλημα. Οπλισου με υπομονή και βουρ!

  3. #3
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.148
    Ότι πάει, πάει. Εδώ παπάκια έχουν κάνει μεγαλύτερα ταξίδια.
    Το ζήτημα είναι η κατάσταση της μοτό την οποία μόνο εσύ ξέρεις.
    Ένα καλό σέρβις πριν ξεκινήσεις, 350 κάτι χλμ είναι, τιποτα το τρομερό, μπόλικη υπομονή και χαλαρή διάθεση.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #4
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    επίσης με τα παραπάνω πρέπει να διατηρήσεις μια ταχύτητα ταξιδιού που δεν θα ξεπεράσει τα 80-90km/h αν το κάνεις αυτό, όλα τα υπόλοιπα θα εξαρτηθούν απο ποσο σιδερόκωλοι είστε. Αν το έχετε, μπορεί να βγει ακόμη και χωρίς στάση δεδομένου οτι το μηχανάκι έχει μεγάλο ρεζερβουάρ και χαμηλή κατανάλωση
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    σιγούλια σιγούλια πας παντού

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    επίσης με τα παραπάνω πρέπει να διατηρήσεις μια ταχύτητα ταξιδιού που δεν θα ξεπεράσει τα 80-90km/h αν το κάνεις αυτό, όλα τα υπόλοιπα θα εξαρτηθούν απο ποσο σιδερόκωλοι είστε. Αν το έχετε, μπορεί να βγει ακόμη και χωρίς στάση δεδομένου οτι το μηχανάκι έχει μεγάλο ρεζερβουάρ και χαμηλή κατανάλωση
    Για 125 και μαραουντερ και 2 ατομα πολλα λες.60-80 το πολυ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #7
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Η δικιά μου άποψη.
    Να το κάνεις φυσικά το ταξιδάκι αλλά να μην βγεις Εθνική οδό-όσο το δυνατόν βέβαια.
    Θα πηγαίνεις σχετικά αργά και θα σε προσπερνάνε όλοι,νταλίκες,λεωφορεία κτλ .Εντάξει δεν θα περνάνε από πολύ κοντά σου αφού έχει 2 ρεύματα κυκλοφορίας αλλά σε τέτοιο δρόμο με τόσα χλμ η βόλτα καταντάει βαρετή .
    Εγώ με 140 πήγαινα και κόντεψε να με πάρει ο ύπνος πριν την Λάρισα .
    Δικάβαλο και τέρμα γκάζια θα έχεις και κραδασμούς αν πεις να το πας σταθερά ~100 .Είναι κρίμα και το μοτεράκι του να το πας τόσα χλμ τέρμα.
    Όπως σου είπαν βρες εναλλακτικές διαδρομές από πιο επαρχιακούς δρόμους,φρόντισε να έχεις άνεση χρόνου,να δεις τα λάδια πριν και μετά και θα κάνετε ένα καταπληκτικό ταξιδάκι.
    Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα το πολύ μέχρι Λαμία από εθνική και εκεί θα ανέβαινα Μπράλο και μετά ΕΟ Λιβαδειάς-Λαμίας-Θήβα, ο δρόμος 3 και από Θήβα προς Μάνδρα όπως σου είπαν και πιο πάνω .
    Από την άλλη και όλο στην Εθνική να το κάνεις οκ βγαίνει και πάλι αλλά πολύ ''στείρο'' ταξίδι.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 18/05/2020 στις 12:17.
    porca miseria.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    12 ιππους, 6αρι σασμαν, θα σε παει μια χαρα , αν δεν βιαζεσαι. Ο αγγλος με 90αρι παπι γυρισε ολοι την αφρικη. Οπως σου ειπαν τα παιδια, απο μεσα, οχι απο εθνικη, και δεν θα ζοριστει το μηχανακι, και θα το ευχαριστηθεις.
    καλο δρομο να εχεις.

  9. #9
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Αυτό βέβαια εξαρτάτε και από το τι θέλετε εσείς οι ίδιοι.
    Θέλεις η βόλτα να είναι απλά διαδικαστική, διεκπεραιωτική ,απλή μεταφορά από το σημείο Α στο Β,''άντε να φτάσουμε να τελειώνουμε΄΄;
    Δεν είναι κακό εντάξει αν το βλέπεις έτσι ,μένεις στον μεγάλο δρόμο και φτάνεις σίγουρα γρηγορότερα.
    Αν όμως το δεις και σαν ευκαιρία να οδηγήσεις και λίγο ρε παιδί μου,να δεις κάποια μέρη με περισσότερο ενδιαφέρον,να κάνεις αυτές τις στάσεις που λες σε πιο ωραία μέρη π.χ στα χωριά του Μπράλου και όχι στα Olympus Plaza της Εθνικής,να μην σταματάς για διόδια ε τότε όπως τα είπαμε πιο πάνω.
    porca miseria.

  10. #10
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Εγώ στην θέση σου θα πήγαινα το πολύ μέχρι Λαμία από εθνική και εκεί θα ανέβαινα Μπράλο και μετά ΕΟ Λιβαδειάς-Λαμίας-Θήβα, ο δρόμος 3 και από Θήβα προς Μάνδρα όπως σου είπαν και πιο πάνω .
    Από την άλλη και όλο στην Εθνική να το κάνεις οκ βγαίνει και πάλι αλλά πολύ ''στείρο'' ταξίδι.
    Tο Marauder 125 δικάβαλο για ανέβει τον Μπράλλο θα γονατίσει άσχημα για αρκετή ώρα.
    Αν ηταν μόνος του η δικάβαλο σε αντίστοιχο 250 θα συμφωνούσα.
    Eίναι ενα αερόψυκτο 125, και σίγουρα γι αυτό ο καλύτερος δρόμος είναι επαρχιακός αλλά και χωρίς μεγάλες ανηφόρες!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Γράψε τα κιλά και των δύο αναβατών γιατί ενδεχομένως να μιλάς και για επικίνδυνες με το 125ρι, άνευ καμμιάς ενεργητικής ασφάλειας φάσεις

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2017
    Μηνύματα
    10
    Παιδιά κοριτσάκι ειμαι

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2017
    Μηνύματα
    10
    Την φοβάμαι ότι στον Μπράλο θα γονατίσει κ επειδή μένω πρόποδες Πηλίου ζοριζεται στ ανηφόρα τ μωρό μ

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    681
    Στην θέση σου μάλλον θα έστελνα το δικάβαλο μου μαζί με τα πράγματα με το κτελ και εγώ θα πήγαινα αρχοντικά μονοκάβαλο μόνο με το κινητό και το πορτοφόλι μου.
    Η αλήθεια είναι ότι εγώ θα το τολμούσα βέβαια (μόνο στην περίπτωση όμως που είναι άριστο το μηχανάκι). Θα έκανα αυτό που είπε πιο πάνω ένα μέλος. Εθνική μέχρι Λαμία και μετά επαρχιακός χαλλλαρά. Έχε υπόψιν όμως ότι στην καλύτερη περίπτωση μιλάμε για τουλάχιστον 6 ώρες στον δρόμο στην καλύτερη περίπτωση με στάσεις μόνο για βενζίνη. 6 ώρες στον δρόμο με αυτές τις ταχύτητες με αυτό το μηχανάκι με καύσωνα δεν νομίζω να είναι απολαυστικό το ταξίδι. Σε κάθε περίπτωση τα ζυγίζεις και πράττεις.

  15. #15
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.118
    Τα πράγματα στο κτελ, διπλοί με μια τσάντα, ταπα λαδιου με θερμόμετρο, αντηλιακό, συχνές στάσεις..
    Είναι άθλος αλλά θα περάσετε ωραία, ιζι λιβιν, φωτογραφίες..

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ταξιδι με 125 κυβικά ( γυρω στα 100 χιλιομετρα)
    από ts4 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2018, 17:38
  2. Ταξίδι με piaggio hexagon 125 2t
    από Eleftherios στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2017, 21:43
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2017, 16:24
  4. ταξιδι με daytona 125 rs??
    από διονυσηςγ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2016, 22:13
  5. Suzuki DR 125 με 2.995?
    από Elle στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2008, 01:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF