Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 141

Θέμα: Riding school εντυπώσεις και όχι μόνο...

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Για κάνα 2 μήνες χάνω 40 ευρώ δηλαδή;;; Πφ κρίμα . Θα πάρω την έκπτωση στο rs3 τότε.

    Είναι καλύτερα να κάνεις με δικό σου μηχανάκι ή με της σχολής . Στο πρώτο ήταν σίγουρα καλύτερα με της σχολής γιατί μέχρι και το πώς πρέπει να κάτσεις ή να στρίψεις δεν ξέρω αν μπορούσε να εφαρμοστεί σε Scooter.....Εγώ έχω Scooter.

  2. #77
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Για κάνα 2 μήνες χάνω 40 ευρώ δηλαδή;;; Πφ κρίμα . Θα πάρω την έκπτωση στο rs3 τότε.

    Είναι καλύτερα να κάνεις με δικό σου μηχανάκι ή με της σχολής . Στο πρώτο ήταν σίγουρα καλύτερα με της σχολής γιατί μέχρι και το πώς πρέπει να κάτσεις ή να στρίψεις δεν ξέρω αν μπορούσε να εφαρμοστεί σε Scooter.....Εγώ έχω Scooter.
    Καλύτερα θα ήταν τα ερωτήματά σου να τα απευθύνεις απευθείας στην Ιωάννα Αρβανιτακη.

  3. #78
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Καλύτερα θα ήταν τα ερωτήματά σου να τα απευθύνεις απευθείας στην Ιωάννα Αρβανιτακη.
    Σε ευχαριστώ

  4. #79
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PapaDDoS Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, πρόσφατα μίλησα γιατί θέλω να πάω και εγώ.
    160 ευρώ είναι η τιμή.
    140 ευρώ αν πάτε 2 άτομα την ίδια ημέρα
    120 ευρώ αν είσαι μέλος στο moto.gr ένα χρόνο και πάνω.
    Σωστά

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να παρακολουθούν το σχολείο με τη δική τους μοτοσυκλέτα. Αυτήν ξέρετε, αυτήν εμπιστεύεστε, όπως έλεγε και η γνωστή (δεν θυμάμαι ποια) διαφήμιση. Επίσης επαναλαμβάνω πως έχετε έκπτωση στα μαθήματα, από 160 ευρώ πληρώνετε 120 αρκεί να είσαστε minimum 1 χρόνο μέλος στο moto.gr, άρα μου λέτε nick name και το ελέγχω.
    Ας πούμε μερικά σημαντικά θέματα που αφορούν την προστασία όλων από τον Covid. Η θεωρία γίνεται σε εξωτερικό χώρο, οι καρέκλες είναι αριθμημένες, ο κάθε μαθητής χρησιμοποιεί αποκλειστικά την δική του καρέκλα όλη μέρα. Είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκα όση ώρα δεν είστε στη μοτοσυκλέτα.
    Προσέχουμε να τηρούνται οι αποστάσεις.
    Ευχαριστώ, Ιωάννα Αρβανιτάκη

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2020
    Μηνύματα
    263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jarv Προβολή μηνύματος
    Οι συμμετέχοντες θα πρέπει να παρακολουθούν το σχολείο με τη δική τους μοτοσυκλέτα. Αυτήν ξέρετε, αυτήν εμπιστεύεστε, όπως έλεγε και η γνωστή (δεν θυμάμαι ποια) διαφήμιση. Επίσης επαναλαμβάνω πως έχετε έκπτωση στα μαθήματα, από 160 ευρώ πληρώνετε 120 αρκεί να είσαστε minimum 1 χρόνο μέλος στο moto.gr, άρα μου λέτε nick name και το ελέγχω.
    Ας πούμε μερικά σημαντικά θέματα που αφορούν την προστασία όλων από τον Covid. Η θεωρία γίνεται σε εξωτερικό χώρο, οι καρέκλες είναι αριθμημένες, ο κάθε μαθητής χρησιμοποιεί αποκλειστικά την δική του καρέκλα όλη μέρα. Είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκα όση ώρα δεν είστε στη μοτοσυκλέτα.
    Προσέχουμε να τηρούνται οι αποστάσεις.
    Ευχαριστώ, Ιωάννα Αρβανιτάκη
    Τι ώρα ξεκινούν τα μαθήματα και τι ώρα τελειώνουν;;;

  7. #82
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.484
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sachry Προβολή μηνύματος
    Τι ώρα ξεκινούν τα μαθήματα και τι ώρα τελειώνουν;;;
    08:00 πρέπει να είσαι στην πίστα.
    Περίπου στις 17:00 θα είσαι έτοιμος να πάρεις το δρόμο της επιστροφής.

  8. #83
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2019
    Μηνύματα
    49
    για την Ιωάννα: εγώ που είμαι μέλος στο forum και έχω και ducati, τι τιμή θα έχω;

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xbul Προβολή μηνύματος
    για την Ιωάννα: εγώ που είμαι μέλος στο forum και έχω και ducati, τι τιμή θα έχω;
    Καλημέρα, 120 ευρώ

  10. #85
    Με τα από πολύ καιρό που έχω να γράψω ,πρέπει με λίγα λόγια να περιγράψω αυτό που έζησα σήμερα στο level 3,
    Για όσους αναρωτιούνται αν το level 3 αξίζει και κατά ποσό χρειάζεται αν έχει κάνει το προηγούμενα 2, μπορώ απλά να πω ότι αν το level 1 σας έκανε να καταλάβετε πως πρέπει να οδηγείται μια μοτοσυκλέτα και το level 2 σας πήγε 3 βήματα παραπέρα ,τότε το level 3 δεν είναι απλά το επόμενο βήμα αλλά το επόμενο χιλιόμετρο και λίγο λέω! Ό,τι έχετε ακούσει ή διαβάσει ή δει σε βίντεο κλπ τι είναι το trail braking και τι προσφέρει απλά διαγράψτε τα όλα, ανοιχτέ το μυαλό σας και αφήστε τον Θανάση να κάνει τα μαγικά του. Το κόλπο είναι απλά να βγάλετε από το μυαλο σας όλες τις χαζομάρες που ακούσατε ως τώρα και απλά πείτε σε όποιον σας ακολουθεί σε βόλτα από εδώ και πέρα απλά να μη κάνει το λάθος να προσπαθήσει να ακολουθήσει τον ρυθμό σας γιατί την σούπα θα την έχει στην τσέπη!!!
    Με 2 λόγια σήμερα βγαίνοντας από την πίστα ήταν η πρώτη φορα στην ζωή μου που αυτόματα έκανα πλάνο σε κάθε στροφή που έβλεπα μπροστά μου που θα ξεκινήσω φρένα που θα ξεκινήσω να στρίβω που θα ανοίξω γκάζι ακόμα και αν δεν χρειαζόταν να το κάνω η δεν μπορούσα λόγο κίνησης. Πλέον οι στροφές ακόμα και να μη το θέλεις αναλύονται στο μυαλο σου χωρίς καμία προσπάθεια και χωρίς καμία σκέψη. Σήμερα λοιπόν βγήκα από την πίστα με γδαρμένες μπίλιες στα μαρσπιέ , τερματισμένο πίσω λάστιχο και με ελάχιστο πλαϊνό στο μπροστά χωρίς να φοβηθώ ούτε για μια στιγμή ότι θα πέσω ή ότι θα κάνει κάτι η μηχανή που δεν θέλω η που δεν περιμένω. Από σήμερα λοιπόν στις λίγες περιπτώσεις που με πήγαινε η μηχανή μέσα στην στροφή, τώρα την πάω εγώ και μάλιστα χωρίς να έχει επιλογές από μόνη της να κάνει κάτι απρόβλεπτο.
    Οποίος λοιπόν έχει κάνει το level 1 να πάει να κάνει το level 2, οποίος έχει κάνει το level 2 και έχει δει στον δρόμο ότι κάτι του λείπει ,αυτό το κάτι είναι στο 3 και σας ξαναλέω αυτό το κάτι δεν είναι ένα βήμα παραπέρα αλλά ένας νέος κόσμος που θα κάνει κάθε βόλτα διασκέδαση και θα γυρνάτε κάθε μέρα στο σπίτι σας με ένα πλατύ χαμόγελο. Και το βασικότερο είναι ότι θα ΓΥΡΝΑΤΕ σπίτι σας…….
    Αυτά τα λίγα από εμένα και προσωπικά μετά το σημερινό θα προσπαθώ να έρχομαι να διορθώνουμε ότι χαλάει με τον καιρό. Η πίστα δεν μπορεί να αντικατασταθεί με κανέναν δρόμο από μεριά διασκέδασης και ασφαλείας. Ευχαριστώ για όλα και ελπίζω να τα πούμε σύντομα μιας και έχω πολλούς να φέρω να τους ανοίξεις τα μάτια και το μυαλό!
    ΥΓ. Τελικά πάλι σεντόνι βγήκε….

  11. #86
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/10/2021
    Μηνύματα
    5
    Έκανα τα Riding School 1 και 2, καθώς και το 0-20, πέρυσι και άλλαξε η ζωή μου στη μοτοσυκλέτα, δεν βλέπω την ώρα να περιλάβω και τα RS-3, καθώς και τα On-Off και Enduro ...

  12. #87
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Είχα κάνει το 1 και εγώ δε ξέρω πόσο καιρό πριν, άραγε αξίζει ένα ρεπετιτιόν, ή να πάω στο 2 ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.263
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Είχα κάνει το 1 και εγώ δε ξέρω πόσο καιρό πριν, άραγε αξίζει ένα ρεπετιτιόν, ή να πάω στο 2 ;
    Περίμενε να πάμε μαζί το καλοκαιράκι (μόλις κλέισουν τα σχολεία ) για το 2.

    Εγώ έκανα το ένα το '19.

    Αν θες επανάληψη μπορούμε να είμαστε μέσα στην αίθουσα όταν κάνουν το 1 - απλή παρακολούθηση, το επιτρέπουν. Εγώ αυτό λέω να κάνω.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Είχα κάνει το 1 και εγώ δε ξέρω πόσο καιρό πριν, άραγε αξίζει ένα ρεπετιτιόν, ή να πάω στο 2 ;
    Μπορείτε να κάνετε ιδιαίτερο αν θέλετε για επανάληψη.

  15. #90
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Περίμενε να πάμε μαζί το καλοκαιράκι (μόλις κλέισουν τα σχολεία ) για το 2.

    Εγώ έκανα το ένα το '19.

    Αν θες επανάληψη μπορούμε να είμαστε μέσα στην αίθουσα όταν κάνουν το 1 - απλή παρακολούθηση, το επιτρέπουν. Εγώ αυτό λέω να κάνω.
    Δεν μπορείτε να είσαστε στη θεωρία, ειδικά αυτή την εποχή με τον Covid τα άτομα είναι περιορισμένα.

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 16:16
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 14:27
  3. ΟνΟφαδικη και ΟΧΙ μονο ... για την ΚΥ 29/05/05
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2005, 00:19
  4. Και ΣυνεΧιζω Με Μπλουζακια Και ΟΧι Μονο....
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2005, 12:17
  5. Για στριφτερους και οχι μονο....
    από Runner Ducati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 18:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF