Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: XT 600 γενικες ερωτησουλες

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2018
    Μηνύματα
    3

    XT 600 γενικες ερωτησουλες

    Καλησπερες παιδες,πηρα ενα χτακι(1999) μαμα πριν απο κανα 2μηνο με 56.000κμ στο κοντερ εννοειται δεν το πιστευομε αυτο αλλα οκ,θα ηθελα να σας ρωτησω καποια πραγματακια μηπως καποιος γνωστης γνωριζει...

    1)Βαζω πρωτη αφηνω συμπλεκτη χωρις γκαζι και ακουω ενα τακ σαν να εχει κενο η καμπανα(απο μοτερ ακουγεται δεν ειναι δηλαδη κατι απο συνεμπλοκ αλυσιδες κτλ)...Παιζει να ειναι φυσιολογικο ,υπαρχει καποιος αλλος λογος να το κανει αυτο???Περα απο το ψυχαναγκαστικο του να δουλευει σωστα εχω καποιο αλλο προβλημα?
    2)εχω νεκρα παταω τερμα συμπλεκτη ,ακουω ενα ενα ελαφρυ συνεχομενο τακ τακ στο σημειο που καταληγει η ντιζα του συμπλεκτη ... τι μπορει να ειναι αυτο ??? οι δισκοι οταν αποσυμπλεκτουν ακουμπαν ενα τσακ και ακουγεται?
    3){Δυσκολη} Πως αλλαζουμε την κουρμπα αβανς και τα κατα συνεπεια το μεγιστο αβανς
    4) Εχει να προτεινει κανεις με νουμερα καποιο setup??? πχ ταδε λαιμος ,ταδε τελικο ,ταδε πιστονι ,ταδε kit ή καρμπ κτλ

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Μην δινεις σημασια στους θορυβους του ζευγους συμπλέκτης -κιβώτιο εφ οσον δεν εχεις αλλα ...κλινικα γνωρισματα! τα 600αρια κουδουνανε και πανε ετσι για χρόνια,
    Κατι παρόμοιο με τον συμπλεκτη ειχα και εγω στο 660 τσικ και πεταγμα μπροστα στο φαναρι στην συμπλεξη και λυθηκε με ντιζα συμπλεκτη 14 ευρω.... (50.000 χλμ λασκαρισαν τα συρματακια) ....

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Για τα χλμ στο κοντερ οκ ειμαστε ολοι προκατελειμενοι αλλα αυτην την περιοδο γνωστος μου
    πουλαει το χτ του 02 μοντελο με 50.000+ πραγματικα χλμ

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2018
    Μηνύματα
    3
    Μαγκες μαλλον ετσι φαινεται δεν ειναι κατι που επειγει ,γιατι αλλες φορες το κανει αλλες φορες οχι!!! Ειμαι ψειρας και εγω χωρις λογο , η κλασσικη απαντησει που περνω απο πολλους ειναι ετσι κανουν αυτα...Ερε τι σκυλι καβαλαω χεχεχεχε

  5. #5
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.044
    Μηχανακι μονοκυλινδρο 600 κυβικα 21 ετων με 156.000 ή 256.000 -γιατι τοσα μαλλον εχει-οχι τσικι-τκικι-τσικι θα σου κανει ,αλλα και τσουκου-τσουκου-τσουκου και μπρρρρρρρρρρχρρρρρρρρ και σουλουμουντουκου τσιμτσιρι.Μην δινεις σημασια ,θα τα συνηθισεις ολα.Ειναι σκυλια μαυρα αυτα.
    Ασε που στην Ελλαδα ειναι φετιχ τα ΧΤ Δεν πα να ειναι ,κομμενα ,καμμενα ,στραβα,σκουριασμενα,ο αλλος θα τα αγορασει σαν ζεστο κουλουρακι.Σαν την ΖΩΖΩ ΣΑΠΟΥΝΤΖΑΚΗ ενα πραμμα.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Μηχανακι μονοκυλινδρο 600 κυβικα 21 ετων με 156.000 ή 256.000 -γιατι τοσα μαλλον εχει-οχι τσικι-τκικι-τσικι θα σου κανει ,αλλα και τσουκου-τσουκου-τσουκου και μπρρρρρρρρρρχρρρρρρρρ και σουλουμουντουκου τσιμτσιρι.Μην δινεις σημασια ,θα τα συνηθισεις ολα.Ειναι σκυλια μαυρα αυτα.
    Ασε που στην Ελλαδα ειναι φετιχ τα ΧΤ Δεν πα να ειναι ,κομμενα ,καμμενα ,στραβα,σκουριασμενα,ο αλλος θα τα αγορασει σαν ζεστο κουλουρακι.Σαν την ΖΩΖΩ ΣΑΠΟΥΝΤΖΑΚΗ ενα πραμμα.
    Eίσαι θεός, τέλος

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Για τα χλμ στο κοντερ οκ ειμαστε ολοι προκατελειμενοι αλλα αυτην την περιοδο γνωστος μου
    πουλαει το χτ του 02 μοντελο με 50.000+ πραγματικα χλμ
    Πόσο που ποιός?


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geonabro Προβολή μηνύματος
    η κλασσικη απαντησει που περνω απο πολλους ειναι ετσι κανουν αυτα...Ερε τι σκυλι καβαλαω χεχεχεχε
    ΑΥτά έλεγε κι ένας εδώ δίπλα και ήταν η αντλία λαδιού
    και τα κανε ΟΛΑ ΠΧΧΤΧΝΧ

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    τι ειναι η κουρμπα αβανς;

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Πόσο που ποιός?




    ΑΥτά έλεγε κι ένας εδώ δίπλα και ήταν η αντλία λαδιού
    και τα κανε ΟΛΑ ΠΧΧΤΧΝΧ
    1500 ευρω νομιζω με ειχε πει,θα σε γελασω.Προσφατο σερβις καδενα,ελεγχος βαλβιδες και τι αλλο δεν θυμαμαι.Το πισω λαστιχο ειναι λιωμενο θα το αλλαξει ομως αλλα με μεταχειρο.Τελικο ρεισ γκανς ασημι οχι με τσουτσουνι,το αλλο.Ο αριστερος αεραγωγος ειναι σπασμενος,επεσε απο το σταντ το μηχανακι.Μανισιο εμφανισιακα μαυρο,ζαντες μαμα.Παρα πολυ καλη κατασταση δουλευουν τα παντα κορνες σινιαλα ολα.Θα το περνα εγω αλλα ετοιμαζω ηδη Χτ.Το μηχανακι ειναι Βορεια Ελλαδα.

  10. #10
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.044
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    1500 ευρω νομιζω με ειχε πει,θα σε γελασω.Προσφατο σερβις καδενα,ελεγχος βαλβιδες και τι αλλο δεν θυμαμαι.Το πισω λαστιχο ειναι λιωμενο θα το αλλαξει ομως αλλα με μεταχειρο.Τελικο ρεισ γκανς ασημι οχι με τσουτσουνι,το αλλο.Ο αριστερος αεραγωγος ειναι σπασμενος,επεσε απο το σταντ το μηχανακι.Μανισιο εμφανισιακα μαυρο,ζαντες μαμα.Παρα πολυ καλη κατασταση δουλευουν τα παντα κορνες σινιαλα ολα.Θα το περνα εγω αλλα ετοιμαζω ηδη Χτ.Το μηχανακι ειναι Βορεια Ελλαδα.

    Δεν ξερω για το συγκεκριμμενο αλλα στην ΕΛΛΑΔΑ το 99,9 των μοτοσυκλεττων που εχουν εμφανη σημαδια πτωσης και δεν εχουν αποκατασταθει,εχουν πεσει απο το ΣΤΑΝΤ κατα δηλωσιν των αναβατων τους.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω για το συγκεκριμμενο αλλα στην ΕΛΛΑΔΑ το 99,9 των μοτοσυκλεττων που εχουν εμφανη σημαδια πτωσης και δεν εχουν αποκατασταθει,εχουν πεσει απο το ΣΤΑΝΤ κατα δηλωσιν των αναβατων τους.
    κοιτα,κατανοω πως δε με γνωριζεις για να με εμπιστευτεις,αλλα το μηχανακι αυτο το εδωσε βολτα σε αλλον και οταν ο αλλος γυρισε το εβαλε στον πλαγιο και του πεσε.Δεν ειναι δικο μου,δεν εχω λογο να πω ψεμματα,αν το δεις απο κοντα το μηχανακι θα καταλαβεις.Ασχετα αν συμφωνω με αυτο που λες,επισης το 99,9 το ειχε παππους η καποιος που ελειπε στα καραβια η γιατρος δικηγορος

  12. #12
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.044
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    κοιτα,κατανοω πως δε με γνωριζεις για να με εμπιστευτεις,αλλα το μηχανακι αυτο το εδωσε βολτα σε αλλον και οταν ο αλλος γυρισε το εβαλε στον πλαγιο και του πεσε.Δεν ειναι δικο μου,δεν εχω λογο να πω ψεμματα,αν το δεις απο κοντα το μηχανακι θα καταλαβεις.Ασχετα αν συμφωνω με αυτο που λες,επισης το 99,9 το ειχε παππους η καποιος που ελειπε στα καραβια η γιατρος δικηγορος
    Γενικα το ειπα με χιουμοριστικη διαθεση,δεν αναφερομουν σε σενα και το συγκεκριμμενο μηχανακι-δεν θα μπορουσα αλλωστε γιατι δεν γνωριζω ουτε εσενα ουτε τον φιλο σου-.Απλως επειδη παρακολουθω πολλα χρονια την αγορα μεσω αγγελιων ,κατα 99,9 τοις εκατο,οποτε φαινεται καποιο σημαδι πτωσης σε φωτο στην μηχανη,και την αναφερει στο κειμενο ο πωλητης,η δικαιολογια παντα ειναι οτι ειχε ΣΤΑΤΙΚΗ πτωση απο το ΣΤΑΝΤ.Ακομα και τοτε που για καποιον που ξερει ειναι εμφανη τα σημαδια οτι η μηχανη ΣΥΡΘΗΚΕ με καποια ταχυτητα μικρη ή μεγαλη.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/02/2017
    Μηνύματα
    31
    Αν το τακ τακ ειναι απο σασμαν πιθανόν να είναι τα μεταλλικά αυτάκια απο τα δισκάκια του συμπλέκτη που δίνουν κίνηση. Αποκτούν κάποιο τζόγο ανάλογα με τη χρήση του ιδιοκτήτη και την πολυκαιρία. Δεν έχεις θέμα όμως

Παρόμοια θέματα

  1. Skasimata Exatmisis Se Xt 600
    από DrkAngel στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 20:32
  2. service manual XT 600
    από FILIPPOS στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 22:48
  3. XT 600 και XT 660 μετατροπή
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 14:01
  4. xt 600 sm
    από blackpit στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2004, 13:49
  5. XT 600 smr VS Duke II
    από eXTirience στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF