Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: benelli bn 302

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136

    benelli bn 302

    Έχει κανείς το συγκεκριμένο να γράψει καμμιά γνώμη ? για ένα φίλο ρωτάω ...

  2. #2
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    ... για ένα φίλο ρωτάω ...
    Ειναι από το χωριό, δεν τον ξέρουμε..................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2011
    Μηνύματα
    12
    Το έχω εγώ, εδώ και δέκα μήνες, τίμιο μηχανάκι, στα υπέρ ο δικύλινδρος κινητήρας του σαν απόδοση και ήχος, τα περιφερειακά του και ο εξοπλισμός του, η ευκολία οδήγησης, η καλή και προσεγμένη κατασκευή του, η κατανάλωση σε ταξίδι κοντερίσια 110-130 είναι στα 4,2 λιτ/100. Στα αρνητικά του η θέση δυσκολεύει αναβάτες πάνω από 1.80 ειδικά στα γόνατα που πρέπει να διπλώνουν πολύ και είναι λίγο άβολο και κουραστικό η δε ζελατίνα είναι πολύ μικρή και πάνω από 120ΚΜ/Ω τρως αρκετό αέρα, στην εγγύηση άλλαξα έναν αισθητήρα λ . Στο ίντερνετ, υπάρχουν τα πάντα από τεχνικά μανουαλ, βίντεο επισκευής αρκεί να το αναζητήσεις ως ΤΝΤ 300, πουλάει πολύ σε Ιταλία, Λατινική Αμερική, και Ασία.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asilver Προβολή μηνύματος
    Το έχω εγώ, εδώ και δέκα μήνες, τίμιο μηχανάκι, στα υπέρ ο δικύλινδρος κινητήρας του σαν απόδοση και ήχος, τα περιφερειακά του και ο εξοπλισμός του, η ευκολία οδήγησης, η καλή και προσεγμένη κατασκευή του, η κατανάλωση σε ταξίδι κοντερίσια 110-130 είναι στα 4,2 λιτ/100. Στα αρνητικά του η θέση δυσκολεύει αναβάτες πάνω από 1.80 ειδικά στα γόνατα που πρέπει να διπλώνουν πολύ και είναι λίγο άβολο και κουραστικό η δε ζελατίνα είναι πολύ μικρή και πάνω από 120ΚΜ/Ω τρως αρκετό αέρα, στην εγγύηση άλλαξα έναν αισθητήρα λ . Στο ίντερνετ, υπάρχουν τα πάντα από τεχνικά μανουαλ, βίντεο επισκευής αρκεί να το αναζητήσεις ως ΤΝΤ 300, πουλάει πολύ σε Ιταλία, Λατινική Αμερική, και Ασία.
    Thanks.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asilver Προβολή μηνύματος
    Το έχω εγώ, εδώ και δέκα μήνες, τίμιο μηχανάκι, στα υπέρ ο δικύλινδρος κινητήρας του σαν απόδοση και ήχος, τα περιφερειακά του και ο εξοπλισμός του, η ευκολία οδήγησης, η καλή και προσεγμένη κατασκευή του, η κατανάλωση σε ταξίδι κοντερίσια 110-130 είναι στα 4,2 λιτ/100. Στα αρνητικά του η θέση δυσκολεύει αναβάτες πάνω από 1.80 ειδικά στα γόνατα που πρέπει να διπλώνουν πολύ και είναι λίγο άβολο και κουραστικό η δε ζελατίνα είναι πολύ μικρή και πάνω από 120ΚΜ/Ω τρως αρκετό αέρα, στην εγγύηση άλλαξα έναν αισθητήρα λ . Στο ίντερνετ, υπάρχουν τα πάντα από τεχνικά μανουαλ, βίντεο επισκευής αρκεί να το αναζητήσεις ως ΤΝΤ 300, πουλάει πολύ σε Ιταλία, Λατινική Αμερική, και Ασία.
    Πολύ ωραία, παντα όρθιος!

    Πόσο καιρό έκανε να έρθει το ανταλλακτικό?

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2011
    Μηνύματα
    12
    Ευχαριστώ.
    Το ανταλλακτικό υπήρχε στα κεντρικά της Θεσσαλονίκης (εκεί είμαι) αλλά υπήρξε μια διαδικασία,πρώτα μέχρι να γίνει 100% διάγνωση ότι θέλει αλλαγή ο λ, με δύο επισκέψεις στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο για καθάρισμα της βλάβης και εφόσον άναβε ξανά το λαμπάκι σε 40-50 ΚΜ και η κατανάλωση λογικά πλησίαζε τα 5.5 λιτ/100, κατόπιν την τρίτη φορά έβγαλαν φώτο τον λ το VIN μια βδομάδα αργότερα μέχρι να εγκριθεί και αποσταλεί στο συνεργείο μου τον άλλαξαν.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    τρομερα ομορφο....κουκλι!
    καλοριζικο φιλε...
    ποσα χλμ εχεις τωρα ?

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2011
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    τρομερα ομορφο....κουκλι!
    καλοριζικο φιλε...
    ποσα χλμ εχεις τωρα ?
    Ευχαριστώ, δεν κάνω πολλά ΚΜ, λίγο πάνω από 1000

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.405
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Έχει κανείς το συγκεκριμένο να γράψει καμμιά γνώμη ? για ένα φίλο ρωτάω ...
    Όπως όλα τα τσάινα πολύ βαρύ !!!!

    204 κιλά είδα στα χαρτιά

    Προφανώς διάβασαν χρωμιομολυβδένιο πλαίσιο
    και χρωμίωσαν μόλυβδο !

  10. #10
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Σε κουβέντα με μια κοπελίτσα προχθές,μου είπε πολύ καλά λόγια για το μηχανάκι.
    Στην διάρκεια τών 3ων χρόνων που το έχει,δεν παρουσίασε κάποιο πρόβλημα. Μόνο το πίσω φρένο της έβγαλε τσιριγμα το οποίο και διορθώθηκε.
    Το μηχανάκι το είδα από κοντά και φαίνεται αρκετά ποιοτικό.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/04/2021
    Μηνύματα
    9

    Benelli bn302

    Σκέφτομαι να αγοράσω ένα μπενελι 302 μοντέλο 2019 με 3,500 χιλιόμετρα 3500€ από αντιπροσωπεία θα ήθελα γνώμες για το μηχανάκι θα είναι η πρώτη μου μηχανή δεν έχω καμία επαφή με μηχανές και θα ήθελα να μάθω αν είναι αξιόπιστο αν υπάρχουν ανταλλακτικά και αν είναι ακριβά τι είναι ιταλικό η από την Ινδία κάτι τέτοιο έχω διαβάσει και αν πιστεύετε μπορώ να βρω καλύτερο σε αυτά τα λεφτά και καινούριο όσο το δυνατόν περισσότερο

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2019
    Μηνύματα
    70
    Τα benelli κατασκευζονται στην Κίνα, αυτα που κυκλοφορούν στην Ελλάδα ειναι αξιοπρεπή μηχανακια στην περίπτωση σου τωρα προχώρα αν το γουστάρεις ειναι δικύλινδρο με καλο γκαζι τωρα οσον αφορα τα ανταλλακτικά ας απαντήσει κάποιος που το εχει

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2011
    Μηνύματα
    12
    Αν googlάρης benelli bn 302 ή benelli tnt 302 Θα βρεις τα πάντα ,βίντεο, κριτικές μανουαλ π.χ

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli BN 251
    από DAYMAN στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2021, 19:31
  2. Benelli BN 600 GT
    από Innersense στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2013, 13:36
  3. Benelli TnT
    από DimST στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2005, 12:42
  4. H καινοτομία της Benelli
    από DIT στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 11:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF