Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: ΑΦΜ ΣΤΑ 17

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Stavrakos
    Εγγραφή
    15/05/2016
    Μηνύματα
    104
    Με όλη την καλή διάθεση επειδή παρακολούθησα και το προηγούμενο σου ποστ σχετικά με το να πάρεις μεταχειρισμένη ή καινούργια και επειδή γράφεις ότι σέβεσαι τις απόψεις όλων όσων σου έχουν απαντήσει απορώ γιατί εξακολουθείς να ψάχνεις μηχανάκι που δεν καλύπτεται από το δίπλωμα σου.... κινδυνεύεις από το απλό που είναι να σε γράψουν μέχρι να μπλέξεις και άντε να ξεμπλέξεις σε περίπτωση τροχαίου...είτε μιλάμε για εργοστασιακό 100cc είτε μιλάμε για 50cc πειραγμενο παράνομος θα είσαι άσε που με το πειραγμενο θα βρεθείς να το λύνεις και να το δένεις γιατί είναι κουμπαραδες χωρίς πάτο.Γνωμη μου υπομονή να γίνεις 18 να βγάλεις για 125 και να πάρεις και ένα μοτοσυκλετακι που θα σου μάθει και θα το χαρείς τώρα εάν πάλι είναι τόσο επείγον για καλό δικό σου και των γονέων σου πάρε ένα 50cc και μην πειράξεις βίδα..Όσων αφορά το ΑΦΜ πάνε σε μια εφορία και βγάλε μπορείς

  2. #17
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kyriakos132 Προβολή μηνύματος
    και τότε γιατί σε κάποια sites λένε πρέπει να είσαι 18και άνω;
    Αυτά τα sites είναι για τσόντες, μην δίνεις σημασία........

    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  3. #18
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kyriakos132 Προβολή μηνύματος
    100 cc 700 εύρο δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό

    φυσικα και παιζει ρολο... αλλο 100 κι αλλο 50.. αμα εχεις διπλωμα για 50 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να οδηγησεις κατι παραπανω..
    νομικα δεν εχεις ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ καλυψη σε μια δυσκολη περιπτωση.. τωρα αν θεωρεις οτι αξιζει το κοπο να δουβελεις
    μια ζωη οχι για να ζησεις αλλα για να ξεπληρωνεις τους μπελαδες σου αμα συμβει κατι, τι να πω.. δικη σου η τσεπη δικη σου
    και η ζωη.. εγω προσωπικα παντως αμα βρεθω εμπλεκομενος σε περιστατικο με πιτσιρικα που δεν εχει καταλληλο διπλωμα
    για το οχημα που οδηγει, θα τον τρεχω ανελεητα μια ζωη ολοκληρη και θα διεκδικησω νομικα οτι μπορω να του παρω..
    και ειναι παρα πολλοι σαν εμενα εκει εξω..

  4. #19
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Μαζί με τα από πάνω, εγώ θα τον σκίσω κιόλας..
    Κάνε ότι σου λένε, για το δικό σου καλό είναι.... Τι είναι ένας χρόνος μπροστά σε μια ολόκληρη ζωή που έχεις να διανύσεις; Κρίμα δεν είναι;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2020
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stavrakos Προβολή μηνύματος
    Με όλη την καλή διάθεση επειδή παρακολούθησα και το προηγούμενο σου ποστ σχετικά με το να πάρεις μεταχειρισμένη ή καινούργια και επειδή γράφεις ότι σέβεσαι τις απόψεις όλων όσων σου έχουν απαντήσει απορώ γιατί εξακολουθείς να ψάχνεις μηχανάκι που δεν καλύπτεται από το δίπλωμα σου.... κινδυνεύεις από το απλό που είναι να σε γράψουν μέχρι να μπλέξεις και άντε να ξεμπλέξεις σε περίπτωση τροχαίου...είτε μιλάμε για εργοστασιακό 100cc είτε μιλάμε για 50cc πειραγμενο παράνομος θα είσαι άσε που με το πειραγμενο θα βρεθείς να το λύνεις και να το δένεις γιατί είναι κουμπαραδες χωρίς πάτο.Γνωμη μου υπομονή να γίνεις 18 να βγάλεις για 125 και να πάρεις και ένα μοτοσυκλετακι που θα σου μάθει και θα το χαρείς τώρα εάν πάλι είναι τόσο επείγον για καλό δικό σου και των γονέων σου πάρε ένα 50cc και μην πειράξεις βίδα..Όσων αφορά το ΑΦΜ πάνε σε μια εφορία και βγάλε μπορείς
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    φυσικα και παιζει ρολο... αλλο 100 κι αλλο 50.. αμα εχεις διπλωμα για 50 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να οδηγησεις κατι παραπανω..
    νομικα δεν εχεις ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ καλυψη σε μια δυσκολη περιπτωση.. τωρα αν θεωρεις οτι αξιζει το κοπο να δουβελεις
    μια ζωη οχι για να ζησεις αλλα για να ξεπληρωνεις τους μπελαδες σου αμα συμβει κατι, τι να πω.. δικη σου η τσεπη δικη σου
    και η ζωη.. εγω προσωπικα παντως αμα βρεθω εμπλεκομενος σε περιστατικο με πιτσιρικα που δεν εχει καταλληλο διπλωμα
    για το οχημα που οδηγει, θα τον τρεχω ανελεητα μια ζωη ολοκληρη και θα διεκδικησω νομικα οτι μπορω να του παρω..
    και ειναι παρα πολλοι σαν εμενα εκει εξω..
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Μαζί με τα από πάνω, εγώ θα τον σκίσω κιόλας..
    Κάνε ότι σου λένε, για το δικό σου καλό είναι.... Τι είναι ένας χρόνος μπροστά σε μια ολόκληρη ζωή που έχεις να διανύσεις; Κρίμα δεν είναι;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Biker Προβολή μηνύματος
    Δε βαζεις μυαλο εσυ
    Εντάξει τώρα που το σκέφτομαι έχετε πολυ δίκαιο προς όλες τις μεριές
    Θα ξεκινήσω όλη την διαδικασία τον Δεκέμβρη με το μηχανάκι και τα διπλώματα γιατί έχω τον Ιανουάριο γενέθλεια

    Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο επειδή βλέπω κάτι άτομα να λένε ότι θα αγοράσουν μεταχειρισμένο και θα το στείλουν με μεταφορική και θα υπογράψουν υπεύθυνη δήλωση τι ακριβώς γίνετε Εκεί με την αδεια; είναι έμπιστο ολο αυτο το σκηνικό ;

    Επίσης Για το δίπλωμα έχω ακούσει ότι όλη η δουλειά γίνετε και με 200 αλλά και με 500 600 ισχύει κάτι τέτοιο;

    Επίσης οι ασφαλιστικές κατά τι τιμές κυμαίνονται; Έχω ακούσει από 25 Μέχρι 70 ισχύει;

    Τέλος για 10 κυβικά παραπάνω γράφουν; για το άμα είναι να περιμένω μέχρι τον Δεκέμβρη μπορώ να μαζέψω και κάνα χιλιάρικο ακόμα και να πάω για crypton X

    Και πάλι ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και θα ξαναπώ πως είχατε δίκαιο

  6. #21
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Για το πρώτο ερώτημα, με τις μεταφορικές κλπ. Μην ασχοληθείς καν, είναι λίγο ζαριά το πώς θα κάτσει.
    Για το δίπλωμα, τώρα, το υπουργείο επιβάλλει έναν στάνταρ αριθμό μαθημάτων σε θεωρία και πρακτική. Η κάθε σχολή χρεώνει διαφορετικά τα μαθήματα αυτά και άμα ένας είναι σκράπας μπορεί να χρειαστεί πολύ παραπάνω μαθήματα με το κόστος να ανεβαίνει. Ελπίζω να κατάλαβες τι εννοώ.
    Για τις ασφάλειες, έχει γίνει πολύ κουβέντα εδώ, άλλες χρεώνουν τον πατέρα τους και την μητέρα τους και άλλες που λίγα (και αυτές είναι που βαράνε κανόνι στο τέλος...) Άρα θέλει ψάξιμο.
    Ναι γράφουν αν σε πάρουν χαμπάρι.. κάτσε στα νόμιμα αυγά οπως είπαμε.
    Ελπίζω να σε κάλυψα. Καλή τύχη σε ότι κανείς
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. HJC IS-17 vs Shark RSI vs ότι ναναι στα 200 €
    από Anritsu στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2016, 19:10
  2. κυριακη 17/4 στα ορεινα τσ'αρκαδιας!!!
    από akis_trevor στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 242
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2016, 18:56
  3. Το Θεσσαλικο Κλιμακιο στα Μετεωρα !!! 17 - 10 - 2010
    από Hell_Rider στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2010, 20:53
  4. Extreme Trackdays ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 17 ΜΑΪΟΥ
    από s.zafeiropoulos στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2009, 15:00
  5. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2005, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF