Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Μαύρον Όρος (1756m)-Καταφυγιώτισσα 31-5-2020

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Διπλα απο το χωριό μου!
    Πως και δεν έκανες μια βόλτα την πίστα ( 2 ειναι για την ακρίβεια ) πάνω απο την Λέχωβα.
    Την πηγή εκει μέσα πώς την βρήκες βρε θηρίο. Είχε μύλο παλιά εκεί κάπου πρέπει να τον έχω μια φώτο.
    Επρέπε να κατέβαινες χωμάτινα απο Λέχωβα για Γονούσσα και από εκεί στο ποτάμι που φτιάχνεται το φράγμα και μετά σε βγάζει εργοταξιακός δρόμος στο Μούλκι.

    Κύριοι σας ευχαριστώ όλους και απο εδώ!

    Φίλε Λευτέρη ποιο είναι το χωριό σου?Βγήκα Γονούσα απο τον άλλον χωματόδρομο που είναι κοντά στην πηγή(είδα όμως και αυτόν που λες).Δυστυχώς είχε λερωθεί ο φακός της κάμερας και δεν καταγράφηκε καλά η διαδρομή!Η πηγή δε φάνηκε αμέσως αλλά ήταν τρομερό το σημείο και το κτίσμα φαινόταν σαν εκκλησάκι μέσα στο βράχο απο μακριά οπότε μπήκα απο περιέργεια να δω.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #17

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    580
    Γονούσα το χώριο! Είναι να γίνει φράγμα στον Ασωπό σε αυτό το σημείο.
    Έχει ωραίο χωματόδρομο για να κατέβεις και μετά πάει δίπλα στο ποτάμι απο Νεμέα μέχρι Κιάτο.
    Καλές βόλτες!
    LIVE FREEEEE!!!!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leftos Προβολή μηνύματος
    Γονούσα το χώριο! Είναι να γίνει φράγμα στον Ασωπό σε αυτό το σημείο.
    Έχει ωραίο χωματόδρομο για να κατέβεις και μετά πάει δίπλα στο ποτάμι απο Νεμέα μέχρι Κιάτο.
    Καλές βόλτες!
    Ευχαριστώ φίλε θα τον έχω υπόψιν μου για κάποια επόμενη εξόρμηση.Ωραία θα ήταν να δούμε μια ωραία τεχνητή λίμνη σε αυτήν την περιοχή πάντως!

    Καλές βόλτες!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #20
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.655
    οι περιηγησεις σου πρεπει να αποτυπωθουν σε βιβλιο,ολες μαζεμενες...
    πιστευω οτι θα υπηρχε εδιαφερον,κατι σαν οδηγο δηλ
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    οι περιηγησεις σου πρεπει να αποτυπωθουν σε βιβλιο,ολες μαζεμενες...
    πιστευω οτι θα υπηρχε εδιαφερον,κατι σαν οδηγο δηλ
    Ευχαριστώ φίλε!Αντικειμενικά όμως το κοινό που απευθύνονται είναι πολύ μικρό.Γενικότερα οι Έλληνες δεν προτιμούν τέτοιου είδους εξορμήσεις.Για αυτό όπου πηγαίνω είμαι συνήθως μόνος μου και άντε να πετύχω 2-3 ανθρώπους.Στο εξωτερικό όντως θα υπήρχε κοινό που το ενδιαφέρουν τέτοιοι προορισμοί απο αυτά που έχω δει.

    Το έχω γράψει και σε άλλες συζητήσεις.Εγώ σαν Billy ψάχνω και βρίσκω δωρεάν στο ίντερνετ πληροφορίες για τους προορισμούς που επισκέπτομαι και είναι χαρά μου να τους μοιράζομαι και να παίρνουν διάφοροι φίλοι ιδέες όπως παίρνω και εγώ χωρίς καμία απαίτηση.

    Κάποια στιγμή ίσως γράψω ένα βιβλίο για τα ψηλότερα βουνά που ανέβηκα αλλά δε θα είναι σε στυλ μπίζνας αλλά σαν μια παρακαταθήκη,να αφήσω κάτι πίσω μου πριν φύγω απο αυτόν τον κόσμο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    Otan ο billy84 ειχε ανακοινωσει οτι θα σταματησει για λιγο τις εξορμησεις ελεω οικογενειακών υποχρεωσεων, ειχα στενοχωρηθει πολυ που θα χαναμε τετοιες εικονες... ευτυχως βλεπω οτι συνεχιζει απτοητος!

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ φίλε!Αντικειμενικά όμως το κοινό που απευθύνονται είναι πολύ μικρό.Γενικότερα οι Έλληνες δεν προτιμούν τέτοιου είδους εξορμήσεις.Για αυτό όπου πηγαίνω είμαι συνήθως μόνος μου και άντε να πετύχω 2-3 ανθρώπους.Στο εξωτερικό όντως θα υπήρχε κοινό που το ενδιαφέρουν τέτοιοι προορισμοί απο αυτά που έχω δει.

    Το έχω γράψει και σε άλλες συζητήσεις.Εγώ σαν Billy ψάχνω και βρίσκω δωρεάν στο ίντερνετ πληροφορίες για τους προορισμούς που επισκέπτομαι και είναι χαρά μου να τους μοιράζομαι και να παίρνουν διάφοροι φίλοι ιδέες όπως παίρνω και εγώ χωρίς καμία απαίτηση.

    Κάποια στιγμή ίσως γράψω ένα βιβλίο για τα ψηλότερα βουνά που ανέβηκα αλλά δε θα είναι σε στυλ μπίζνας αλλά σαν μια παρακαταθήκη,να αφήσω κάτι πίσω μου πριν φύγω απο αυτόν τον κόσμο.
    Οταν εγραψα για χορηγια Honda στο αλλο νημα κατι τετοιο ειχα κατα νου. Γραφεις εσυ το βιβλιο και εκδιδεται με χορηγια της Honda. Αρκετες φωτογραφιες του NC μεσα στο βιβλιο και μια μεγαλη διαφημιση του χορηγου στο οπισθοφυλλο. Θα μπορει να το προσφερει ως δωρο η Honda σε αγοραστες των on-off μοντελων της (και οχι μονο). Κατσε γραψε τους ενα mail. Επιμενω...

  9. #24
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Δεν ξερω αν την χορηγία την ειχε αναλάβει ο σαρακακης ή καποια κεντρικη εισαγωγη Ευρώπης, ομως την καμπάνια ταξιδι σε υποψήφιους στο βορειο ακρωτήρι με africa twin crv1000 ειχαν χωσει αρκετο χρημα, οί συμμετέχοντες μιλούσαν με τις καλυτερες εντυπωσεις.

    Και εγω ειμαι υπερ να το ψαξει, οπως καί να ψαξει ποιος μπορει να προωθήσει μια τετοια ενεργεια, μπορει να ειναι το τμημα μαρκετινκ ευρωπης

    Όπως και εαν εχει στην ελλαδα(μπορει και στην ευρωπη) δεν νομιζω να υπαρχει αλλο nc με τοσα πολλα χλμ και περιπέτειες

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    @zoslen Να είσαι καλά αδερφέ.Εντάξει τελικά τα πράγματα ρολάρουν καλύτερα απο όσο πίστευα! Ευτυχώς,τα ταξίδια δεν κόβονται,είναι εξάρτηση!

    @ptc Εννοείται η σκέψη και η λογική σου είναι απόλυτα σωστή!Δεν υπάρχει αμφιβολία για αυτό.Απλά όπως σου είπα μέχρι σήμερα δεν το είδα ποτέ έτσι!

    @doctoras Εχουν γίνει κατα καιρούς διάφορες χορηγίες κλπ(βλέπε Μητσάκης).Έχω την υποψία βέβαια πως υπάρχουν γνωριμίες και βολέματα απο πίσω απο τέτοιες περιπτώσεις.Στην Ελλάδα ζούμε!

    Στο τέλος θα με πείσετε ρε,παίρνω αύριο τη Honda!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Αρχαία Γόρτυνα-Λύκαιο Όρος-Ιθώμη 16-2-2020
    από billy84 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2020, 14:00
  2. 16 και 31 Οκτωμβριου 0-300 Riding School
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 23:27
  3. Δευτέρα 31/01 For Fazer Owners
    από daredevil28 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2005, 20:13
  4. Δευτερα 31/01
    από daredevil28 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2005, 20:09
  5. Γνωρίζει κανείς τι σημαινει ο όρος SAG στις αναρτήσεις;
    από KaTaNaS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2004, 20:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF