Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Βοήθεια για μεταχειρισμένο scooter

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/06/2020
    Μηνύματα
    2

    Βοήθεια για μεταχειρισμένο scooter

    Καλησπέρα στην ομάδα. Σκοπεύω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο scooter απο 125 έως 150cc. Επειδή τα καινούργια είναι αρκετά ακριβα και είμαι εντελώς αρχάριος με μηχανές οποιαδήποτε βοήθεια θα ήταν πολύ σημαντική. Είμαι 1.78 ύψος 115 κιλά οποτε το βάρος θα είναι αυξημένο για την μηχανή Είμαι 54 χρονών οποτε δεν με νοιάζει η ταχύτητα αλλα η ασφάλεια. . Το θέλω μόνο για μέσα στην Αθήνα και θέλω να ρωτήσω αν οι εξετάσεις για το δίπλωμα ειναι δυσκολες.Το budget μου φτάνει μάξιμουμ 1000 ευρω . Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Τελευταία τροποποίηση από Georgeiris; 03/06/2020 στις 23:50.

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2020
    Μηνύματα
    42
    Αρα μεταχειρισμενο θες οχι καινουργιο οπως γραφεις στον τιτλο. Απο σκουτερ δεν εχω εμπειρια μιας και δεν τα συμπαθω. Φιλοι μου εχουν sh mode και pcx 125αρια και ειναι ευχαριστημενοι εχουν δυναμη αν και οπως λες δε σε ενδιαφερει ιδιαιτερα παρολαυτα ειναι εκτος μπατζετ σου. Φανταζομαι δεν εχεις εμπειρια σε μηχανακια για αυτο δεν εχεις διπλωμα; Δεν ειναι τιποτα το διπλωμα μην σε αγχωνει καν. Μια απλη διαδικασια. Συγκεντρωμενος να εισαι και ολα καλα. Ειδικα σε αυτα τα κυβικα που θα βγαλεις δεν εχει κάτι απαιτητικο. Με τα λεφτα που δινεις για σκουτερ ομως εχω την εντυπωση πως θα μπλεξεις η με κινεζιες η με παλιους Ιαπωνες. Προσωπικα θα προτεινα κανα παπι σε αυτα τα λεφτα βρισκεις τιμιες προτασεις και πιο οικονομικα θα σου ερθει σε σχεση με σκουτερ σε θεμα χρησης. Τωρα αν θες μονο σκουτερ καποιος σκουτεροβιος θα σε βοηθησει απο εδω!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/06/2020
    Μηνύματα
    2
    Προσπαθω να αλλαξω τον τιτλο και δεν μπορω ισως κατι δεν κανω καλα. Εχει κανεις γνωμη για piaggio Liberty 150cc η κατι παρομοιο?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Έχω scarabeo 200 και είμαι στα 1,81 και 108 κιλά, μια χαρά με πάει το μηχανάκι εδώ στο νησί τόσο μέσα στην πόλη όσο και στο επαρχιακό δίκτυο. Έχω σκεφτεί πολλές φορές να το δώσω για το Beverly 300 (και μόνο) αλλά λόγω ότι δεν μου έχει βγάλει τίποτα δεν το αποφασίζω....1100€ πάντως θα το δώσω όταν (για να πάρεις μια ιδέα τιμής), άριστα συντηρημένο αλλά με κάμποσες γρατζουνιές γύρω γύρω καθότι μου το έχουν ρίξει 5-6 φορές
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  5. #5
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    135
    κατσε να τελειωσεις πρωτα με το διπλωμα... μεχρι να τελειψσεις τα μαθηματα... να δεις τι θα σου κοστισει... μεχρι να δωσεις... μεχρι να εκδοθει το διπλωμα... αν δεν κλεισει τον αυγουστο το υπουργειο... να παρεις μετα ενα κρανακι, ενα μπουφανακι, να δεις τι εχει μεινει στο ταμειο... και μετα βλεπεις...απο οκτωβρη δηλαδη...

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    24/04/2020
    Μηνύματα
    42
    Πλεον με το που βγαλεις διπλωμα το παιρνεις την επομενη μερα ηλεκτρονικα. Επομενως σε ενα μηνα μπορει να εχει τελειωσει με το διπλωμα

  7. #7
    Μια χαρα βρισκεις σκουτερ sym και kymco 125-150 κυβικα στα 1000ευρω.

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΕΠΙΛΟΓΗ SCOOTER!
    από djSteelCore στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2013, 01:41
  2. Θελω Βοηθεια Για Αγορα Scooter !
    από Aloyreos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2011, 07:35
  3. Μια βοηθεια για μικρο scooter για την συζυγο.
    από ASTRAKITCAR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2010, 12:08
  4. βοήθεια για αγορα scooter!!
    από giannis2304 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2010, 00:27
  5. Βοηθεια για επιλογή scooter
    από paramedic στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2009, 08:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF