Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 74

Θέμα: τα χοντα να τα σεβεσθε.

  1. #46
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Με χαλάει πολύ να βλέπω να ταλαιπωρούν έτσι τα μοτέρ αλλά ναι το Honda δεν ήθελε να πεθάνει.
    Επρόκειτο να πάνε για σκραπ γιατί ήταν ακατάλληλα για κυκλοφορία.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Γελάω, εδώ και 3 σελίδες, που δείχνετε με το δάχτυλο τους "αναιδείς" και "ασεβείς", και οι μόνοι που έχουν προσβάλει και υποτιμήσει στην κουβέντα είναι 60+ ετών. Κλαυσίγελως (pun intended) με τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

    Δε σχολιάζω καν την υπόθεση ότι "ο παππούς του τότε δεν είχε την δυνατότητα να μάθει", ενώ ο δρόμος όλων των υπολοίπων γενεών ήταν στρωμένος με ροδοπέταλα. Κάτι που, φυσικά, κατάφερε με τον ιδρώτα του (και το ΠΑΣΟΚ ) ο παππούς του τότε. Νιώθω τρομακτικά ευγνώμων για την εύκολη ζωή που μου προσφέρατε χάρη στις εξαιρετικές επιλογές σας. Ευχαριστώ!



    Αγαπημένε μπάκλι, ανέφερα εξ αρχής ότι "επόμενες γενεές" δεν εννοούσα τα σημερινά 17χρονα, αλλά τις αμέσως επόμενες, αλλά ο καθένας - θεωρεί ότι - βολεύεται με την μπάλα στην εξέδρα.

    Κατά τ'άλλα
    τα σημερινα 17χρονα δεν ειναι επομενες γενεες?δεν ειπες επομενη αλλα ΕΠΟΜΕΝΕΣ.κατι που περιλαμβανει και αυτους.να ελεγες επομενη.οσο και να προσπαθεις να το καλυψεις αυτο ειναι.
    παμε στα επομενα,αν θεωρεις οτι ο 80χρονος παππους σου ειχε τις ιδιες εκπαιδευτικες ευκαιριες μαζι σου μαλλον ηταν σε ενα ελαχιστο ποσοστο πολυ ευκαταστατων για εκεινη την εποχη.και τελος ναι,σε σχεση με την γενια των παππουδων μας(και οχι των γονιων μας και του τσοβολα) ΝΑΙ η ζωη μας ηταν στρωμενη με ροδοπεταλα...οσο και να σου χαλαει το δακτρυβρεχτο στορι της δυσκολης ζωης σου...
    απλα να πω για διταξια δημοτικα και γυμνασια σε αποστασεις 10αδων χιλιομετρων...και μετα χωραφι..τωρα ξαναπες μου ποσο μοχθησες στο φροντιστηριο 500 μετρα απο το σπιτι σου να κλαψουμε ολοι μαζι...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ρει,για τα Χόντα, έχεις να πεις κάτι;
    Την γνώμη μου για την Χόνδα την έχω εκφράσει κατά καιρούς , με τελευταία φορά αυτή αν δεν κάνω λάθος.
    https://www.moto.gr/forums/showthrea...=1#post3049802
    Μπάκλης και Χόνδα πάντως παραμένει μια σχέση χωρίς μέλλον

  4. #49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tuning Προβολή μηνύματος
    κατι εχεις μπερδεψει,μπιελες ποτε,κανα ανορθωτη μπορει
    Ναι
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων IMG_20200608_170942.jpg‎  
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  5. #50
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    τα σημερινα 17χρονα δεν ειναι επομενες γενεες?δεν ειπες επομενη αλλα ΕΠΟΜΕΝΕΣ.κατι που περιλαμβανει και αυτους.να ελεγες επομενη.οσο και να προσπαθεις να το καλυψεις αυτο ειναι.
    Δεκτό. Επόμενες είναι όλες οι επόμενες, όχι μόνο τα πιτσιρίκια του σήμερα. Ή θα τις υπολογίζεις όλες συνολικά ή καθόλου. Το να μου λες ότι τα 16χρονα γράφουν greeklish (το οποίο είναι αλήθεια) δεν μπορεί να ισοπεδώσει άλλες 5 γενιές που πέρασαν.

    Για να μην είμαστε και εκτός θέματος, για παππούδες καλά είναι τα χόντα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    και τελος ναι,σε σχεση με την γενια των παππουδων μας(και οχι των γονιων μας και του τσοβολα) ΝΑΙ η ζωη μας ηταν στρωμενη με ροδοπεταλα...οσο και να σου χαλαει το δακτρυβρεχτο στορι της δυσκολης ζωης σου...
    απλα να πω για διταξια δημοτικα και γυμνασια σε αποστασεις 10αδων χιλιομετρων...και μετα χωραφι..τωρα ξαναπες μου ποσο μοχθησες στο φροντιστηριο 500 μετρα απο το σπιτι σου να κλαψουμε ολοι μαζι...
    Α και δεν πήγα ποτέ σε φροντιστήριο. Απλά για την ιστορία. :* Και για καθεμία "δυσκολία" του τότε που αναφέρεις, έχω άλλες 10 του σήμερα. Δεν αναφέρθηκα ποτέ στη δική μου ζωή. Μπάλα στην εξέδρα ως συνήθως.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 08/06/2020 στις 16:27.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.585
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Επόμενες είναι όλες οι επόμενες, όχι μόνο τα πιτσιρίκια του σήμερα. Ή θα τις υπολογίζεις όλες συνολικά ή καθόλου. Το να μου λες ότι τα 16χρονα γράφουν greeklish (το οποίο είναι αλήθεια) δεν μπορεί να ισοπεδώσει άλλες 5 γενιές που πέρασαν.
    εγω δεν μιλησα μποτε για greeklish.μαλλον για αλλον λες.και οι καθε γενια οριζεται περιπου στα 20-25 ετη.οποτε ειναι οι 80αρηδες(παπουδες μας),οι 60αρηδες(γονεις μας)οι 40αρηδες(30-40εμεις δλδ) και οι 20αρηδες με τα greeklish που λετε.οποτε δεν περασαν 5 γενιες αλλα 3.στην ουσια 2 γιατι οι 20αρηδες ειναι η τριτη απο τους παππουδες μας.
    και να σου πω και για την γενια μας που μπορει να μην ειναι τοσο μεγαλο χαλι δεν εχω και την καλυτερη εικονα...παπαγαλια να περασουμε στη σχολη και μετα φοιτητοζωαρα που το 90% εβγαζε τη σχολη στα 6-7 ετη και αν,και πληρωνε ο μπαμπας,εκει αρχες του 2000 με το πασοκ ακομα να μοιραζει στη γενια των γονιων μας...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #52
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση....
    Κάνεις λάθος.

    https://www.youtube.com/watch?v=wZRbDidWHS4
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    991
    Δεν καταλαβαίνω την αντιπαράθεση...
    Κάθε γενιά έχει άλλες δυσκολίες και άλλες ευκολίες...

    Τα τελευταία 50 περίπου χρόνια δε, που η τεχνολογία εξελίσσεται ραγδαία, αυτές οι ευκολίες και οι δυσκολίες αλλάζουν κάθε 5 χρόνια...
    Ο παππούς μου είχε ένα τηλέφωνο σε όλο το χωριό, ο πατέρας μου είχε τηλέφωνο στο σπίτι του και εγώ έχω τηλέφωνο στη τσέπη μου...

    Γιατί πρέπει να γίνει σύγκριση?

    Άν τώρα κάποιος θεωρεί οτι η γενιά του είναι καλύτερη, μπράβο του.

    Τα πράγματα σήμερα είναι όπως είναι και πάμε παρακάτω.

    (Α BTW, δεν τα πολυσέβομαι τα honda...)

  9. #54
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    εγω δεν μιλησα μποτε για greeklish.μαλλον για αλλον λες.και οι καθε γενια οριζεται περιπου στα 20-25 ετη.οποτε ειναι οι 80αρηδες(παπουδες μας),οι 60αρηδες(γονεις μας)οι 40αρηδες(30-40εμεις δλδ) και οι 20αρηδες με τα greeklish που λετε.οποτε δεν περασαν 5 γενιες αλλα 3.στην ουσια 2 γιατι οι 20αρηδες ειναι η τριτη απο τους παππουδες μας.
    και να σου πω και για την γενια μας που μπορει να μην ειναι τοσο μεγαλο χαλι δεν εχω και την καλυτερη εικονα...παπαγαλια να περασουμε στη σχολη και μετα φοιτητοζωαρα που το 90% εβγαζε τη σχολη στα 6-7 ετη και αν,και πληρωνε ο μπαμπας,εκει αρχες του 2000 με το πασοκ ακομα να μοιραζει στη γενια των γονιων μας...
    Ναι, σιγά μην την έβγαζε σε 6-7 έτη.

    Τέλος πάντων, πολύ το αναλύσαμε, και στον γραπτό λόγο γίνονται παρεξηγήσεις και μετά θέλει υπότιτλους και μπρος-πίσω και μπλαμπλαμπλα (δεν εννοούσα ότι εσύ ανέφερες τα greeklish, γενικά μιλούσα). Εξάλλου δεν έχω και σοβαρό λόγο να ασχοληθώ, αφού προσωπικά ανήκω στην καλύτερη, πιο έξυπνη, μορφωμένη και γαμάτη γενιά.

    Life begins at 45°.

  10. #55
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ..... προσωπικά ανήκω στην καλύτερη, πιο έξυπνη, μορφωμένη και γαμάτη γενιά.

    Ναι, αλλά αγοράζεις μάπα δίτροχα και τα σπρώχνεις αυθορεί και παραχρήμα.............
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #56
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά αγοράζεις μάπα δίτροχα και τα σπρώχνεις αυθορεί και παραχρήμα.............
    Κρίση μέσης ηλικίας.




    Βλέπεις, ούτε καν σε διόρθωσα.
    Life begins at 45°.

  12. #57
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος

    Βλέπεις, ούτε καν σε διόρθωσα.

    Mα....αφού τα έχω γράψει ολόσωστα, τι να διορθώσεις;;;;;;;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    Καλή.... πολύ καλή...η δική μας γενιά (δλδ εμείς που είμαστε περίπου 60ελα) αλλά όπως πάντα λέω "κάτω τα χέρια από τα νιάτα.Ειτε το θέλουμε είτε δεν τό θέλουμε,ο κόσμος ανήκει σε αυτούς.Εμεις το κάναμε το πέρασμα μας, αφήστε να ζήσουν όπως γουστάρουν.

  14. #59
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.174
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    ..... αφήστε να ζήσουν όπως γουστάρουν.

    Ναι, αλλά όχι και να γράφουν όπως γουστάρουν..........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #60
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Ναι, αλλά όχι και να γράφουν όπως γουστάρουν..........................
    S ayto exeis dk.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τα καλά να τα λέμε
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2006, 09:25
  2. να τα σηκωσω τα καλαμια 5μμ??
    από alfa156 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 22:07
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:21
  4. Να Τα Πουυυμεεεε??????????????
    από code στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2003, 22:47
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2003, 14:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF