Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: καλυμενες πινακιδες

  1. #16
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    με την ιδια λογικη ΟΛΑ τα μηχανακια που κυκλοφορουν νομιμα στο δρομο με τις πινακιδες στην θεση τους δινουν στοχο στους κλεφτες.οταν πατε για καφε και το παρκαρετε βγαζετε την πινακιδα για να μην την δουν τα κλεφτρονια?αληθεια το θεωρω ανουσιο.
    Αν στον δρόμο μπορείς να φιλτράρεις το συγκεκριμένο μηχανάκι που ψάχνεις και σου βγάζει λίστα με δεκάδες/εκατοντάδες μηχανάκια, ενώ τρως ποπκόρν από την καρέκλα σου, ναι, είναι ακριβώς η ίδια λογική.
    Life begins at 45°.

  2. #17
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.193
    Αυτό με το μουτζούρωμα της πινακίδας έχει καταντήσει εμμονή/δεισιδαιμονία.Ο άλλος ανεβάζει μια εκδρομή σε μοτοφόρουμ και κρύβει την πινακίδα "για ευνόητους λόγους".

    Υπερβολές.

  3. #18
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το μουτζούρωμα της πινακίδας έχει καταντήσει εμμονή/δεισιδαιμονία.Ο άλλος ανεβάζει μια εκδρομή σε μοτοφόρουμ και κρύβει την πινακίδα "για ευνόητους λόγους".

    Υπερβολές.
    συμφωνω αλλα ο φοβος φυλαει τα ερημα που λεει κι ο λαος
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Τρία μηχανάκια πουλησα από το car.gr.
    Και στα τρία, στις φωτογραφίες φαίνονταν η πινακίδα.
    Σε ανάλογη ερώτηση στον ασφαλιστη μου , για πιο λόγο κρύβουν τις πινακίδες στις φωτογραφίες των αγγελιών μου είπε.
    - Επειδή στα παλιά χρόνια εμείς οι ασφαλιστές είχαμε πρόσβαση στο ιστορικό του οχήματος πληκτρολογώντας την πινακίδα. Έτσι μπορουσαμε να δούμε αν έχει εμπλακεί σε ατύχημα.
    Τώρα όμως θεωρούνται προσωπικά δεδομένα και δεν έχουμε πρόσβαση σε αυτά , παρα μόνο η ίδια η ασφαλιστική.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Τρία μηχανάκια πουλησα από το car.gr.
    Και στα τρία, στις φωτογραφίες φαίνονταν η πινακίδα.
    Σε ανάλογη ερώτηση στον ασφαλιστη μου , για πιο λόγο κρύβουν τις πινακίδες στις φωτογραφίες των αγγελιών μου είπε.
    - Επειδή στα παλιά χρόνια εμείς οι ασφαλιστές είχαμε πρόσβαση στο ιστορικό του οχήματος πληκτρολογώντας την πινακίδα. Έτσι μπορουσαμε να δούμε αν έχει εμπλακεί σε ατύχημα.
    Τώρα όμως θεωρούνται προσωπικά δεδομένα και δεν έχουμε πρόσβαση σε αυτά , παρα μόνο η ίδια η ασφαλιστική.
    αυτο.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.729
    Αυτό που επειδή δε συμφωνούμε με κάτι εμείς πρέπει ντε και καλά να πείσουμε και τον άλλον ότι έχει άδικο ποτέ δεν το κατάλαβα. Λες και υπάρχει η μια αντικειμενική αλήθεια,η οποία πάντα τυχαίνει να είναι αυτό που πιστεύουμε εμείς.

    Κάποιοι έχουν ανοιχτό λογαριασμό fb, με φωτογραφίες των παιδιών τους, διευθύνσεις, εργασία, ομάδα αίματος κτλ.Άλλοι προτιμάμε να μοιράζομαστε όσο γίνεται λιγότερα προσωπικά δεδομένα γίνεται (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε συμμετέχουμε ενεργά και στο φόρουμ).

    Συμπέρασμα, live and let live.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Τρία μηχανάκια πουλησα από το car.gr.
    Και στα τρία, στις φωτογραφίες φαίνονταν η πινακίδα.
    Σε ανάλογη ερώτηση στον ασφαλιστη μου , για πιο λόγο κρύβουν τις πινακίδες στις φωτογραφίες των αγγελιών μου είπε.
    - Επειδή στα παλιά χρόνια εμείς οι ασφαλιστές είχαμε πρόσβαση στο ιστορικό του οχήματος πληκτρολογώντας την πινακίδα. Έτσι μπορουσαμε να δούμε αν έχει εμπλακεί σε ατύχημα.
    Τώρα όμως θεωρούνται προσωπικά δεδομένα και δεν έχουμε πρόσβαση σε αυτά , παρα μόνο η ίδια η ασφαλιστική.
    Βγάζει νόημα.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    με την ιδια λογικη ΟΛΑ τα μηχανακια που κυκλοφορουν νομιμα στο δρομο με τις πινακιδες στην θεση τους δινουν στοχο στους κλεφτες.οταν πατε για καφε και το παρκαρετε βγαζετε την πινακιδα για να μην την δουν τα κλεφτρονια?αληθεια το θεωρω ανουσιο.η το αλλο με την ασφαλιστικη,αν ερθω απο κοντα και δω το μηχανακι,δεν βλεπω την πινακιδα?αρα ευκολα παλι δεν το ψαχνω στην ασφαλιστικη?αν και τωρα με τα προσωπικα δεδομενα δυσκολα δινουν τετοια στοιχεια οι ασφαλιστες!
    Ξέρεις τα κλεφτρόνια σε ακολουθούν και ξέρουν που μένεις τι κάνεις ακριβώς πριν σου πάρουν το μηχανάκι
    Σε σταμπάρουν.
    Ειδικά αν πηγαίνεις γυμναστήριο κάθε Δ Τ Π σταθερά κλπ κλπ
    Για τ άλλα που λες όλα βρίσκονται.
    Από σένα κι από μένα ίσως όχι αλλά απ αυτούς δεν πρέπει σίγουρα.

    υγ
    Μιλάμε για μεγάλες μηχανές όχι παπιά που βουτάνε πιτσιρικάδες έτσι

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    Σιγουρα ο λογος που τις κρυβουν ειναι αυτος που ειπαν πολλοι... Για να μημ βρουν στοιχεια διευθυνσης κλπ. Τοσα γινονται...ποιος δεν εχει εναν φιλο ασφαλιστη που μπορει να βρει στοιχεια απο μια πινακιδα κυκλοφοριας.... Ποσο μαλλον αμα ξερεις κ το κινητο του απο την αγγελια. Επισης, οσοι δειχνουν την μοτο τους σε υποψηφιους αγοραστες, συνηθιζουν ναναι σε διαφορετικο σημειο απο το μερος φυλαξης της μοτο. Πχ εγω προτιμω κοντα σε αστυνομικο τμημα.

    Τωρα αν εσυ δεν συμφωνεις με αυτο, μπορεις να ανεβασεις την αγγελια σου δειχνοντας πινακιδα κ οτι αλλο στοιχειο θες ...

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/04/2015
    Μηνύματα
    215
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Τρία μηχανάκια πουλησα από το car.gr.
    Και στα τρία, στις φωτογραφίες φαίνονταν η πινακίδα.
    Σε ανάλογη ερώτηση στον ασφαλιστη μου , για πιο λόγο κρύβουν τις πινακίδες στις φωτογραφίες των αγγελιών μου είπε.
    - Επειδή στα παλιά χρόνια εμείς οι ασφαλιστές είχαμε πρόσβαση στο ιστορικό του οχήματος πληκτρολογώντας την πινακίδα. Έτσι μπορουσαμε να δούμε αν έχει εμπλακεί σε ατύχημα.
    Τώρα όμως θεωρούνται προσωπικά δεδομένα και δεν έχουμε πρόσβαση σε αυτά , παρα μόνο η ίδια η ασφαλιστική.
    Καλησπερα φιλε μου, εισαι σιγουρος για αυτο; Πουλησα ενα μηχανακι το οποιο ειχα για λιγα χρονια, εγω ειχα γραψει παρα πολλα χιλιομετρα με αυτο αλλα δεν ειχα εμπλακει ποτε σε ατυχημα. Οταν ηρθε η ωρα να το πουλησω (πριν λιγους μηνες) το παλικαρι που τελικα το αγορασε, μου ειπε οτι ρωτησε στον ασφαλιστη του και αυτος του ειπε οτι το μηχανακι ειναι χιλιοτρακαρισμενο. Εγω του ειπα οτι δεν ρχω τρακαρει ποτε αλλα δεν ξερω τι ειχε κανει ο προηγουμενος. Που εμαθε αυτες τις πληροφοριες; Μηπως μπλοφαρε; Περιεργο..

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Πινακίδες κυκλοφορίας...
    από McGyver στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2005, 09:03
  2. Χωρις Πινακιδες αλλα Νομιμος...
    από oulas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 17:55
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 10:06
  4. Πινακίδες...
    από koula01 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 10:35
  5. ευρωπαϊκές πινακίδες
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 13:06

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF