Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 53

Θέμα: Απόψεις για BENELLI TRK 502 X (MY2020)

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Πήγα το είδα φίλε μου, αλλά για τα δικά μου γούστα, δεν ήτανε παρά, την αξιοπιστία που έχει μια μάρκα σαν την honda.

  2. #17
    Eπειδη χαζευω οπως ολοι στο καρ ...τα βλεπω τα trk ,να πουλιουνται καιρο και να μην φευγουν
    Ομορφο παντως .
    Εγω θα περμενα να δω και το 800 που θα βγει και ας αργησει λιγο.

  3. #18
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Eπειδη χαζευω οπως ολοι στο καρ ...τα βλεπω τα trk ,να πουλιουνται καιρο και να μην φευγουν
    Ομορφο παντως .
    Εγω θα περμενα να δω και το 800 που θα βγει και ας αργησει λιγο.
    Αυτην την εποχη τιποτα δεν φευγει.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    744
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newmember41 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους, καλά να περνάτε και καλό καλοκαίρι να έχουμε. Σύμφωνα και με το αναγραφόμενο θέμα, ακούω απόψεις για το συγκεκριμένο δίκυκλο. Πιστευτε ότι είναι αξιόπιστο, βγάζει προβλήματα, έχει καλή ποιότητα κατασκευής και είναι αυτό που λέμε value for money ????
    Στο Μeeting Point στη Sepang οι εκθεσιακοί χώροι των Βenelli και Ζοntes ήταν χαλαρά διπλάσιοι των χοντα-γιαμαχα.....

  5. #20
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παντως στα λεφτα που παιρνεις το μπενελι παιρνεις αυτο, με βαλιτσες καγκελα 650 κυβικα 13 αλογα παραπανω, και αντιπροσωπεια της καβασακι θεοχαρακης.πιο value for money κατ εμε.

    https://www.car.gr/13850126-cfmoto-650mt
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Το έχω στα υπ΄όψιν μου και αυτό το μοτορι, φαινεται καλό και αξιόπιστο και σύμφωνα με καποια test, που εχουν γίνει υπάρχουν πολύ θετικές εντυπώσεις, αλλα σκεφτόμουν να πάρω κάτι με ακτινωτές ζάντες, γι΄αυτό αναφέρω για TRK 502X.

  7. #22
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Φιλε επειδη πολλοι νομιζουν οτι η μπενελλι ειναι ΙΤΑΛΙΚΗ εταιρεια,και ολοι-μα-ολοι οσοι το εχουν κανει τεστ στα διαφορα βιντεο περιοδικα στο γιου τουμπ, τεχνηεντως ΔΕΝ αναφερουν οτι φτιαχνεται στην ΚΙΝΑ ,και την αναφερουν ως ΙΤΑΛΙΚΗ μοτοσυκλεττα,και κανουν και αναδρομη στην ιστορια της μαρκας με ιστορικα βιντεακια,σε πληροφορω -και πιθανως να το ξερεις ηδη-οτι οι κινεζοι καμμια σχεση δεν εχουν με ΙΤΑΛΙΑ πλην της αγορας του ονοματος.Η μοτο ειναι μια καλη ομολογουμενως ΚΙΝΕΖΙΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #23
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Φιλε επειδη πολλοι νομιζουν οτι η μπενελλι ειναι ΙΤΑΛΙΚΗ εταιρεια,και ολοι-μα-ολοι οσοι το εχουν κανει τεστ στα διαφορα βιντεο περιοδικα στο γιου τουμπ, τεχνηεντως ΔΕΝ αναφερουν οτι φτιαχνεται στην ΚΙΝΑ ,και την αναφερουν ως ΙΤΑΛΙΚΗ μοτοσυκλεττα,και κανουν και αναδρομη στην ιστορια της μαρκας με ιστορικα βιντεακια,σε πληροφορω -και πιθανως να το ξερεις ηδη-οτι οι κινεζοι καμμια σχεση δεν εχουν με ΙΤΑΛΙΑ πλην της αγορας του ονοματος.Η μοτο ειναι μια καλη ομολογουμενως ΚΙΝΕΖΙΑ.
    Δηλαδη ποιες χωρες κατασκευης πρεπει να εμπιστευομαστε?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  9. #24
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Ολες αρκει να στο λενε,εγω δεν κατηγορησα καμμια χωρα,απλα στηλιτευω την μεθοδολογια.Αυτων που κανουν τα τεστ -με το αζημειωτο- σε συνεννοηση με τους παρεχοντες την μοτοσυκλεττα εισαγωγεις,οι οποιοι πρωτοι αυτοι ειναι δεσμιοι της-οχι χωρις αιτια- προκαταληψης του κοσμου.Σιγουρα ακομα υπαρχει διαφορα σε καποιες χωρες παραγωγης -κυριως ΙΑΠΩΝΙΑ -ΓΕΡΜΑΝΙΑ ,αυτο φαινεται αν δεις βιντεο απο αλυσιδες παραγωγης,αλλα σιγα σιγα οι διαφορες μειωνονται.Βεβαια ολα ειναι συναρτηση και της τιμης που αντικατοπτριζει -ΣΥΝΗΘΩΣ-και την διαφορα στην ποιοτητα ειτε των υλικων,ειτε των ελεγχων παραγωγης.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #25
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ολες αρκει να στο λενε,εγω δεν κατηγορησα καμμια χωρα,απλα στηλιτευω την μεθοδολογια.Αυτων που κανουν τα τεστ -με το αζημειωτο- σε συνεννοηση με τους παρεχοντες την μοτοσυκλεττα εισαγωγεις,οι οποιοι πρωτοι αυτοι ειναι δεσμιοι της-οχι χωρις αιτια- προκαταληψης του κοσμου.Σιγουρα ακομα υπαρχει διαφορα σε καποιες χωρες παραγωγης -κυριως ΙΑΠΩΝΙΑ -ΓΕΡΜΑΝΙΑ ,αυτο φαινεται αν δεις βιντεο απο αλυσιδες παραγωγης,αλλα σιγα σιγα οι διαφορες μειωνονται.Βεβαια ολα ειναι συναρτηση και της τιμης που αντικατοπτριζει -ΣΥΝΗΘΩΣ-και την διαφορα στην ποιοτητα ειτε των υλικων,ειτε των ελεγχων παραγωγης.
    Η benelli δεν κρυβει την χωρα κατασκευης. Αν τωρα καποιοι δημοσιογραφοι το κανουν, γι αυτο δε φταιει η οποια benelli.
    Μια που ανεφερες παντως την γερμανια, οτιδηποτε οχημα παραγεται εκει, ειτε ειναι αυτοκινητο ειτε μηχανη βρισκεται στον πατο των στατιστικων αξιοπιστιας. Το αυτο για την ιταλια.
    Προσωπικα θα επελεγα χιλιες φορες καλο κινεζικο σε καλη τιμη, παρα ευρωπαικο.
    Ο ορος "κινεζια" παει να γινει (αν δεν εχει γινει ηδη) ντεμοντε.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Η benelli δεν κρυβει την χωρα κατασκευης. Αν τωρα καποιοι δημοσιογραφοι το κανουν, γι αυτο δε φταιει η οποια benelli.
    Μια που ανεφερες παντως την γερμανια, οτιδηποτε οχημα παραγεται εκει, ειτε ειναι αυτοκινητο ειτε μηχανη βρισκεται στον πατο των στατιστικων αξιοπιστιας. Το αυτο για την ιταλια.
    Προσωπικα θα επελεγα χιλιες φορες καλο κινεζικο σε καλη τιμη, παρα ευρωπαικο.
    Ο ορος "κινεζια" παει να γινει (αν δεν εχει γινει ηδη) ντεμοντε.
    Έχουν μερικά χρόνια ακόμα οι Κινέζοι.Αυτό που με χαλάει είναι ότι οι Κορεάτες που φτιάχνουν εδώ και χρόνια top 4τροχα (ανώτερα και από τα Ιαπωνικά) δεν ασχολούνται με μηχανές.
    Έβγαλε κάποια 650 πριν χρόνια η Hyosung αλλά τώρα νομίζω μόνο μέχρι 300cc.
    Φοβάμαι ότι ο κινητήρας εσωτ καύσης μετράει αντίστροφα

  12. #27
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    MR BIG
    Θα συμφωνησω εν μερει μαζι σου,και αυτο γιατι ακομα οι κινεζοι εχουν αυτη την πολιτικη οσον αφορα την κατευθυνση της αγορας τους,ΦΘΗΝΑ και ΜΕΤΡΙΑ.
    ΟΤΑΝ αισθανθουν ισχυροι οσον αφορα την ΦΗΜΗ τους στην αγορα τοτε ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορει να τους σταματησει.Εχουν και την δυναμη και την τεχνογνωσια.
    Οσον αφορα την ΓΕΡΜΑΝΙΑ δεν παραγει μονο αυτοκινητα και μοτο,και σε πολλους αλλους τομεις εχει ΑΚΟΜΑ την πρωτοκαθεδρια της ποιοτητος.Ως ποτε αυτοι θα το αποφασισουν.Οι εξαγωγες τους αυτο λενε ΔΕΝ μπορεις να τους κοροιδευεις ολους.
    Επειδη λογω ηλικιας και μονον ειμαι ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΝΤΕΜΟΝΤΕ θα μου δωσεις λιγο χρονο να προσαρμοσθω στις επιταγες της εποχης.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Φοβάμαι ότι ο κινητήρας εσωτ καύσης μετράει αντίστροφα
    Εγω παλι χαιρομαι που θα προλαβω πριν γινω ραμολι τα ηλεκτρικα πιστολια. Βρετανικη εταιρεια εχει εξελιξει οπως μιλαμε ηλεκτρικο μοτερ 10kg με 300 αλογα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #29
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    MR BIG
    Θα συμφωνησω εν μερει μαζι σου,και αυτο γιατι ακομα οι κινεζοι εχουν αυτη την πολιτικη οσον αφορα την κατευθυνση της αγορας τους,ΦΘΗΝΑ και ΜΕΤΡΙΑ.
    ΟΤΑΝ αισθανθουν ισχυροι οσον αφορα την ΦΗΜΗ τους στην αγορα τοτε ΤΙΠΟΤΑ δεν μπορει να τους σταματησει.Εχουν και την δυναμη και την τεχνογνωσια.
    Οσον αφορα την ΓΕΡΜΑΝΙΑ δεν παραγει μονο αυτοκινητα και μοτο,και σε πολλους αλλους τομεις εχει ΑΚΟΜΑ την πρωτοκαθεδρια της ποιοτητος.Ως ποτε αυτοι θα το αποφασισουν.Οι εξαγωγες τους αυτο λενε ΔΕΝ μπορεις να τους κοροιδευεις ολους.
    Επειδη λογω ηλικιας και μονον ειμαι ΕΞ ΟΛΟΚΛΗΡΟΥ ΝΤΕΜΟΝΤΕ θα μου δωσεις λιγο χρονο να προσαρμοσθω στις επιταγες της εποχης.
    Ως ποτε θα εχουν την πρωτοκαθεδρια οι γερμανοι θα το αποφασισουν οι κινεζοι θα ελεγα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  15. #30
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.010
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Ως ποτε θα εχουν την πρωτοκαθεδρια οι γερμανοι θα το αποφασισουν οι κινεζοι θα ελεγα.
    Aυτο ισχυει για ολους.Αρα αντι να στελνουμε τα παιδια μας να μαθαινουν αγγλικα και γερμανικα μονον,ας σκεφτουμε και τα κινεζικα,δεν χανουμε τιποτα .
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 473
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2024, 12:05
  2. benelli TRK 502
    από faltseta στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2018, 08:25
  3. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:49
  4. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 02:12
  5. Αποψεις για μαθηματα οδηγησης
    από gmakris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2004, 00:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF