Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: Απόψεις για BENELLI TRK 502 X (MY2020)

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36

    Question Απόψεις για BENELLI TRK 502 X (MY2020)

    Καλησπέρα σε όλους, καλά να περνάτε και καλό καλοκαίρι να έχουμε. Σύμφωνα και με το αναγραφόμενο θέμα, ακούω απόψεις για το συγκεκριμένο δίκυκλο. Πιστευτε ότι είναι αξιόπιστο, βγάζει προβλήματα, έχει καλή ποιότητα κατασκευής και είναι αυτό που λέμε value for money ????
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων trk 502 x my2020.jpg‎   trk 502 x MY2020 (BLUE).jpg‎   TRK_502_X_ my2020.jpg‎  

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο benelli club Ελλάδας, υπάρχει πολλές πληροφορίες εκεί οι οποίες είναι απο κατόχους. Γενικά χωρίς προσωπική εμπειρία από όσο έχω ακούσει και διαβάσει φαίνεται να έχει βγει αξιόπιστο με μόνη ένσταση σε κάποια κοντέρ που αλλάχτηκαν στην εγγύηση καθώς και την ποιότητα κατασκευής η οποία θα μπορούσε να ήταν καλύτερη στα σημεία.

    Το μεγάλο φάουλ για μένα είναι το βάρος, 235 κιλά γεμάτο δεν χωνεύονται εύκολα, ειδικά όταν το cb 500x που δεν το λες και ελαφρύ παίζει στα 197+- . Το οποίο παρεπιπτόντως είναι και περίπου 35 κιλά βαρύτερο από το νέο 390 adv.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Καλό θα ήταν να απευθυνθείς στο benelli club Ελλάδας, υπάρχει πολλές πληροφορίες εκεί οι οποίες είναι απο κατόχους. Γενικά χωρίς προσωπική εμπειρία από όσο έχω ακούσει και διαβάσει φαίνεται να έχει βγει αξιόπιστο με μόνη ένσταση σε κάποια κοντέρ που αλλάχτηκαν στην εγγύηση καθώς και την ποιότητα κατασκευής η οποία θα μπορούσε να ήταν καλύτερη στα σημεία.

    Το μεγάλο φάουλ για μένα είναι το βάρος, 235 κιλά γεμάτο δεν χωνεύονται εύκολα, ειδικά όταν το cb 500x που δεν το λες και ελαφρύ παίζει στα 197+- . Το οποίο παρεπιπτόντως είναι και περίπου 35 κιλά βαρύτερο από το νέο 390 adv.
    Μήπως μέρος του μεγαλύτερου βάρους του benelli οφείλεται στον πλουσιότερο στάνταρ εξοπλισμό? Αναφέρομαι στα πλαϊνά κάγκελα του benelli, τα οποία είναι και με έξτρα εξογκώματα και στο κεντρικό σταντ. Από όσο γνωρίζω, το honδa δεν έχει αυτά τα 2 στο βασικό εξοπλισμό.

  4. #4
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.057
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Μήπως μέρος του μεγαλύτερου βάρους του benelli οφείλεται στον πλουσιότερο στάνταρ εξοπλισμό? Αναφέρομαι στα πλαϊνά κάγκελα του benelli, τα οποία είναι και με έξτρα εξογκώματα και στο κεντρικό σταντ. Από όσο γνωρίζω, το honδa δεν έχει αυτά τα 2 στο βασικό εξοπλισμό.
    Παντως σε μια εκδρομη στην Ψαθα που τα ειδα παρκαρισμενα και τα δυο μαζι στην παραλια παρκαρισμενα διπλα διπλα -χοντα 500 και μπενελλι 500-το μπενελλι φαινοταν σε μεγεθος σαν χιλιαρι μπροστα στο χοντα,και το καβασακι μου σαν 125αρι διπλα του.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Μήπως μέρος του μεγαλύτερου βάρους του benelli οφείλεται στον πλουσιότερο στάνταρ εξοπλισμό? Αναφέρομαι στα πλαϊνά κάγκελα του benelli, τα οποία είναι και με έξτρα εξογκώματα και στο κεντρικό σταντ. Από όσο γνωρίζω, το honδa δεν έχει αυτά τα 2 στο βασικό εξοπλισμό.
    Τα οποία να είναι το πολύ 10 με 15 κιλά συνδυαστικά Μαξ;
    Και στα 220 να το πάμε η γνώμη μου παραμένει ίδια.

  6. #6
    veteran of the physic war Το avatar του/της bocaros
    Εγγραφή
    10/05/2010
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Μήπως μέρος του μεγαλύτερου βάρους του benelli οφείλεται στον πλουσιότερο στάνταρ εξοπλισμό? Αναφέρομαι στα πλαϊνά κάγκελα του benelli, τα οποία είναι και με έξτρα εξογκώματα και στο κεντρικό σταντ. Από όσο γνωρίζω, το honδa δεν έχει αυτά τα 2 στο βασικό εξοπλισμό.
    επίσης δεν έχει upsidedown μπροστινό , 20 λίτρα ρεζερβουάρ , 4πίστονες δαγκάνες μπροστά , αλλά από την άλλη δεν είναι και χόντα , ααααα ξέχασα να αναφέρω ότι αυτό έχω
    AFTER DARK...........

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Bocaros μιας και το έχεις πες μας τις εντυπώσεις σου. Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει στον δρόμο είναι ότι κάνεις δεν πάει πατημένος με το trk σε αντίθεση με το cbx που βλέπω κάποιους να τα λυσανε.. Για το trk αυτό μπορεί να οφείλεται σε πολλούς λόγους όπως λόγω σχέσης ιπποδύναμης και βάρους η στησίματος του δίτροχου συνόλου. Το έχω απορία.

  8. #8
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.448
    μπορει να ειναι στην ιδια κατηγορία trk502 & cb500x αλλα οι άμεσοι ανταγωνιστές του benelli ειναι τα αντιστοιχα μεσαια της voge και cfmoto
    Το cb500x ειναι αλλο level και παιζει μονο του μπαλα

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Πιστεύω το TRK 800 που μας έρχεται το Σεπτέμβριο θα είναι σαφώς πιο ισορροπημένο.
    Βάρος- Δυναμη . Αλλά φυσικά πιο ακριβό.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.409
    Κοίτα το έχω πάρει βόλτα.
    Το μηχανάκι είναι καλό για τα λεφτά του και δεν βγάζει προβλήματα.
    Όλα πάνω του δείχνουν φτωχά ακόμα και οι κολλήσεις στο πλαίσιο
    Όμως λειτουργούν.
    Τα προβλήματα για μένα είναι 2
    1 Το βάρος
    2 Το μικρό μοτέρ που σε αναγκάζει να δουλεύεις ψηλά

    Νομίζω -δεν ξέρω- ότι μπορείς να το οδηγείς και με μικρό δίπλωμα πάντως


    -Χωρίς να θέλω να γίνω σπαστικός εγώ κοιτάω το χόντα 250 ράλλι-

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Κοίτα το έχω πάρει βόλτα.
    Το μηχανάκι είναι καλό για τα λεφτά του και δεν βγάζει προβλήματα.
    Όλα πάνω του δείχνουν φτωχά ακόμα και οι κολλήσεις στο πλαίσιο
    Όμως λειτουργούν.
    Τα προβλήματα για μένα είναι 2
    1 Το βάρος
    2 Το μικρό μοτέρ που σε αναγκάζει να δουλεύεις ψηλά

    Νομίζω -δεν ξέρω- ότι μπορείς να το οδηγείς και με μικρό δίπλωμα πάντως


    -Χωρίς να θέλω να γίνω σπαστικός εγώ κοιτάω το χόντα 250 ράλλι-
    Πήγα και το είδα από κοντά. Είναι πάρα πολύ ωραίο αλλά πολύ πλαστικουρα...Αν πέσεις τη γαμισες.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απόψεις σας, γιατί είμαι στο τσακ να το πάρω, ιδίως τώρα που έχει επέκταση της εγγύησης 2 + 2 χρόνια και σχετικά καλό χρηματοδοτικό πρόγραμμα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε πήγαινε δες και το Honda cb 500x.
    Η διαφορά στα χρήματα δεν είναι πολυ μεγάλη, αλλά σε ποιότητα δεν συγκρίνονται.
    Επίσης αν για τον ΑΒ λόγο δεν μείνεις ευχαριστημένος από το cb 500x δεν θα δυσκολευτείς καθόλου να το πουλήσεις σε σχέσει παντα με το TRK.

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/03/2020
    Μηνύματα
    37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newmember41 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απόψεις σας, γιατί είμαι στο τσακ να το πάρω, ιδίως τώρα που έχει επέκταση της εγγύησης 2 + 2 χρόνια και σχετικά καλό χρηματοδοτικό πρόγραμμα.
    Τι χρηματοδοτικό έχει;

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2020
    Μηνύματα
    36
    Το χρηματοδοτικό που προσφέρει είναι 30% προκαταβολή και μέχρι 24 ατοκες δόσεις και επέκταση εγγύησης 2+2 χρόνια.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 480
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2024, 14:24
  2. benelli TRK 502
    από faltseta στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2018, 07:25
  3. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 09:49
  4. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 01:12
  5. Αποψεις για μαθηματα οδηγησης
    από gmakris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2004, 23:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF