Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: Απόψεις για BENELLI TRK 502 X (MY2020)

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Παιδιά σας το χω πει. Οι Κινέζοι δεν θέλουνε όχι δεν μπορούνε. Στα ηλεκτρικά σκούτερ είναι η προτεραιότητα τους. Εκεί θα αντιστραφουν οι όροι.

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Κάθε φορά που σε διαβάζω ρε συ drakonet παθιαζομαι με τα κινέζικα και λέω μήπως ήρθε η ώρα να τους δώσω κι εγώ μια ευκαιρία.. Αλλά μετά θυμάμαι πως τελικά κι εσύ Versys 300 πήρες όταν ήρθε η ώρα να δώσεις τα ωραία σου λεφτάκια και μου περνάει.
    ΔΕΝ μου εκατσε το TRK 502 αυτο ηθελα το εχω πει παλι.....δεν χωρουσε εκει που το παρκαρω λογω μεγεθους και υψους!
    Δυστυχως το μερος ειμαι με παραχωρησεις....και καποια στιγμη θα βγει και πεζοδρομιο...εχω κανει το κουμαντο μου..μπορει σε μια εβδομαδα μπορει σε 5 χρονια.
    Αστα μπερδεμενα πολυ εκει που ειμαι

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Βασικά στα 90s η Benelli ήταν σε κακή κατάσταση και το εργοστάσιο στο Pesaro είχε κλείσει.
    Για ποια τεχνογνωσία σε I4 μιλάς? Αντιγραφή Honda ήταν στην ουσία.
    Δεν είναι η δική μου γνώμη αυτή, είναι ευρέως γνωστό.


    Οσο για το αν το νέο Ι4 μοτέρ είναι Benelli ή Qianjiang είναι ξεκάθαρο οτι είναι Qianjiang.
    Και η Benelli Qianjiang είναι, τόσο απλά.
    και η Qianjiang Benelli ειναι......τοσο απλουστερα !
    Τελευταία τροποποίηση από DRAKONET; 17/06/2020 στις 00:43.

  4. #49
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    και η Qianjiang Benelli ειναι......τοσο απλουστερα !
    ναι αλλα ο κομης ΒΕΝΕLLI ηταν μπενελλι, ή ηταν απογονος κινεζου εμπορου που ηρθε στην ιταλια απ το βυζαντιο μεσω του δρομου του μεταξιου και το αρχικο του ονομα ηταν be-ne-lee?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #50
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    και η Qianjiang Benelli ειναι......τοσο απλουστερα !
    Πάλι λάθος κατάλαβες.
    Η Benelli είναι θυγατρική της Qianjiang, αλλά η Qianjiang πουλάει μοτοσυκλέτες και με άλλα brand names όπως την Keeway.

    https://www.reuters.com/companies/000913.SZ
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Πάλι λάθος κατάλαβες.
    Η Benelli είναι θυγατρική της Qianjiang, αλλά η Qianjiang πουλάει μοτοσυκλέτες και με άλλα brand names όπως την Keeway.

    https://www.reuters.com/companies/000913.SZ
    ναι βρε το ξερω...να'χουμε να λεμε σιγα

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.369
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα ο κομης ΒΕΝΕLLI ηταν μπενελλι, ή ηταν απογονος κινεζου εμπορου που ηρθε στην ιταλια απ το βυζαντιο μεσω του δρομου του μεταξιου και το αρχικο του ονομα ηταν be-ne-lee?
    Για αυτό ήταν μια ζωή ριμάδια!!!!

    Πάντως αυτά τα καινούργια πρέπει να φτιάχνουν με ατόφιο γκαζοντενεκέ
    με τόσο βαρος που χουν

  8. #53
    ΠΑΛΑΙΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της trifonas
    Εγγραφή
    27/01/2007
    Μηνύματα
    114
    Να εκθεσω και εγω την αποψη μου καθως κατοχος ενος trk πλεον εδω και 2 εβδομαδες που την πηρα απο ανταλλαγη με σκοπο να την πουλησω αλλα τελικα θα την κρατησω και θα εξηγησω γιατι.
    Η μηχανη οπτικα για εμενα ειναι πολυ ομορφη στην κατηγορια της και τα χρηματα της.
    Την πηρα 2ο χερι με 15000 χλμ ειναι του 2018 μοντελο.
    Ηθελα κατι για την πολη και να την βολτα αν προκυψει που να ειναι βολικο και ξεκουραστο..εχω ηδη ενα σκουτερ..
    Θα πω τι δεν μου αρεσει πρωτα. Εχει ενα κακο πισινο φρενο και σε αισθηση και σε δυναμη.. σαν να μην πατας φρενο. Παλι καλα που τα μπροστινα ειναι δυνατα και σε συνδιασμο με τοabs φρεναρει σχετικα καλα.
    Δεν μου αρεσουν τα πλαστικα και η ποιοτητα κατασκευης αλλα αυτο εχει να κανει με την τιμη της..δικαιολογειται εως ενα σημειο. εδω θα δειξει και ο χρονος ποσο θα αντεξουν.
    Δεν μου αρεσε ενα εντονος τριγμος που εκαναν τα πλαστικα μετα τις 5000 στροφες και πολυ κουραστικος που σε αναγκαζε να κανεις αλλαγες πριν αυτες τις στροφες για να μην τον ακους. Αλλα αυτο λυθηκε οικονομικα λυνοντας τα πλαστικα και βαζοντας pads και αυτοκολλητα μονωτικα που βαζουμε στα επιπλα απο κατω. Πλεον δεν υφισταται αυτος ο ηχος ετσι απλα.
    Στα θετικα τωρα..Ειναι σαν να οδηγω το σκουτερ μου αλλα νιωθοντας πιο ασφαλεις. ειναι χαμηλο με μικρο υψος σελας πατανε και τα 2 ποδια κατω, ευκολο και ελαφρυ σε χειρισμους τοσο σταματημενος οσο και εν κινησει.
    Η γραμμικοτητα του μοτερ και ο ηχος ειναι πολυ ωραια. Δεν με ενθουσιαζει η δυναμη αλλα δεν το πηρα γι αυτο.
    Η γενικοτερη αισθηση πως οδηγας μια μεγαλυτερη μοτο απο θεμα ασφαλειας στο δρομο, το πως στριβει(εκει εμεινα λιγο εκπληκτος καθ οτι δεν περιμενα να ειναι τοσο ευκολη στην αλλαγη πορειας και στην σταθεροτητα και την γωνια στις στροφες καθως και στην καλη αισθηση και αποσβεση του μπροστινου.
    Αυτα προς το παρον θα επανελθω μετα πο καιρο που θα εχω περισσοτερα χλμ//...
    Τελευταία τροποποίηση από trifonas; 17/11/2020 στις 08:45.
    VFR

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 473
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2024, 12:05
  2. benelli TRK 502
    από faltseta στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2018, 08:25
  3. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 10:49
  4. Αποψεις για το Modenas KRISS II
    από Spoky στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 02:12
  5. Αποψεις για μαθηματα οδηγησης
    από gmakris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2004, 00:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF