Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 110

Θέμα: Benelli TRK 502 vs BMW F650GS

  1. #16
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Το ότι ένα μηχανάκι 12 μόλις ετών το θεωρείτε αυταπάγγελτα ότι είναι 112-εκατόν δώδεκα, με ξεπερνάει.Και όχι μόνο αυτό,είναι 99% σίγουρο ότι μια αλλαγή λαδιών-φίλτρου και μπουζί θα σας ξετινάξει οικονομικά.

    Στο θέμα μας.Το Benelli είναι ένα μεσαίο μηχανάκι 44 ίππων και το gs μια ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα 70 ίππων που μπορεί και φορτώνεται δικάβαλο + μπαγκάζια και κάνει αξιοπρεπή τουρισμό,κάτι που το κινέζικο (και όχι Ιταλικό) δεν...
    Υπάρχουν πολλά καλοσυντηρημένα bmw στην αγορά που οι ιδιοκτήτες τους είναι επί το πλείστον ήρεμοι αναβάτες και το χρησιμοποιούν με τον τρόπο που επιθυμείς και εσύ.
    Το benelli δεν ειναι ολοκληρωμενο μηχανακι?
    44 αλογα δεν αρκουν για αξιοπρεπη τουρισμο?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2020
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Το ότι ένα μηχανάκι 12 μόλις ετών το θεωρείτε αυταπάγγελτα ότι είναι 112-εκατόν δώδεκα, με ξεπερνάει.Και όχι μόνο αυτό,είναι 99% σίγουρο ότι μια αλλαγή λαδιών-φίλτρου και μπουζί θα σας ξετινάξει οικονομικά.
    Έχω ακριβώς αυτή την απορία.

    Η F650GS (του 2003-2006) είναι μία από τις μηχανές που εσχάτως μπήκε στην λίστα σαν επιλογή οικονομικής μεταχειρισμένης.

    Αλλά ως άσχετος με τον χώρο, μου είναι παντελώς άγνωστο το πόσο μεγαλύτερο κόστος συντήρησης και ανταλλακτικών έχει μια BMW σε σχέση πχ με μία Yamaha, Honda, Kawasaki (ή Benelli που ενδιαφέρεται ο φίλος που άνοιξε το θέμα)

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Το benelli δεν ειναι ολοκληρωμενο μηχανακι?
    44 αλογα δεν αρκουν για αξιοπρεπη τουρισμο?
    Μα νομίζω πως ήταν ξεκάθαρος στο ότι το benelli ΔΕΝ κάνει για αξιοπρεπή τουρισμό.
    500 κυβικά, 2 κύλινδροι, καμιά 50αριά άλογα (47,6 ανακοινώνει το εργοστάσιο αν θυμάμαι καλά) και κάπου 170 τελική, δε φτάνουν για όλους.

    Για μένα, αξιοπρεπής τουρισμός, είναι ταξίδι με 110-120 σταθερά και να υπάρχει γκάζι για κάποιες προσπεράσεις.
    Θεωρώ πως σε αυτό το γήπεδο, το benelli παίζει τρελή μπάλα.
    Δεν ισχύει όμως για όλους, Υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν τουρισμό (???) με ταχύτητες από τα 180 μέχρι τα 300 χιλιόμετρα στο κοντέρ!
    Δεν καταδέχονται να πάνε με λιγότερα.
    Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν 1000 κυβικά και 150 άλογα για να πάνε μέχρι την Κόρινθο. Οτιδήποτε μικρότερο δεν τους φτάνει.

    Σαφώς και είναι σεβαστές οι απόψεις τους. Το θέμα μας είναι το εξής. Σε ποια κατηγορία θεωρεί ότι ανήκει το μέλος που άνοιξε το θέμα.
    Του φτάνουν 45 άλογα ή όχι?
    Τελευταία τροποποίηση από jawaforever; 07/06/2020 στις 21:27.

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2020
    Μηνύματα
    142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Μα νομίζω πως ήταν ξεκάθαρος στο ότι το benelli ΔΕΝ κάνει για αξιοπρεπή τουρισμό.
    500 κυβικά, 2 κύλινδροι, καμιά 45αριά άλογα και κάπου 170 τελική, δε φτάνουν για όλους.

    Για μένα, αξιοπρεπής τουρισμός, είναι ταξίδι με 110-120 σταθερά και να υπάρχει γκάζι για κάποιες προσπεράσεις.
    Θεωρώ πως σε αυτό το γήπεδο, το benelli παίζει τρελή μπάλα.
    Δεν ισχύει όμως για όλους, Υπάρχουν άνθρωποι που κάνουν τουρισμό (???) με ταχύτητες από τα 180 μέχρι τα 300 χιλιόμετρα στο κοντέρ!
    Δεν καταδέχονται να πάνε με λιγότερα.
    Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν 1000 κυβικά και 150 άλογα για να πάνε μέχρι την Κόρινθο. Οτιδήποτε μικρότερο δεν τους φτάνει.

    Σαφώς και είναι σεβαστές οι απόψεις τους. Το θέμα μας είναι το εξής. Σε ποια κατηγορία θεωρεί ότι ανήκει το μέλος που άνοιξε το θέμα.
    Του φτάνουν 45 άλογα ή όχι?
    Εννοείται πως μου φτάνουν, αλλιώς δεν θα συζητούσαμε..

    Το θέμα μου με το Benelli είναι το κόστος απόκτησης (όχι πως δεν αξίζει αλλά είπαμε είναι δεύτερη μηχανή για το κέφι) και ο συνδυασμός όγκου και βάρους.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από haga1981 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους.

    Χωρίς πολλά λόγια, από χρόνια σε 300άρι scooter αποφασισμένος να μεταβώ σε κανονική μηχανή (κρατώντας το scooter για καθημερινή μετακίνηση). Είμαι ουσιαστικά έτοιμος να χτυπήσω ένα Benelli TRK 502 κούτα γιατί είναι το μόνο εντός budget καινούργιο. Σκεφτόμουν κάποια εκδοχή 250-300cc αλλά άλλαξα γνώμη γιατί όντως θα ήταν βραχυπρόθεσμη λύση και δεν το προτιμώ.

    Το πρόβλημα με το Benelli είναι και το συνολικό κόστος (μιάς που θα προτιμούσα να μην επιβαρύνω τον οικογενειακό προυπολογισμό με 6,300 εφόσον υπάρχουν και άλλες ανάγκες και η μηχανή αυτή θα είναι τελείως για την κα...α δηλαδή όχι απαραίτητη) αλλά και το συνολικό του βάρος και ο όγκος που είναι μπόλικα αμφότερα.

    Για να μην κουράσω, με ένα ταβάνι τα 4,500 (παραπάνω δεν δίνω για μτχ. μετά παίρνω και το Benelli) υπάρχει και το F650GS του 2008 και μετά. Το μηχανάκι αυτό πάντα μου άρεσε, μου βγάζει μια τελείως ταξιδιάρικη διάθεση και το γουστάρω όπως το βλέπω (και το Benelli βέβαια), ανέβηκα και είναι άνετο αλλά κυρίως είναι πολύ ελαφρύτερο και πιο μαζεμένο απο το Benelli. Αυτό που δεν ξέρω είναι πόσο κατάλληλος είναι για αρχάριο ο κινητήρας μιάς που μιλάμε για 800cc και 70hp, αν το στήσιμο του θα είναι πολύ κατώτερο του Benelli (λόγω ηλικίας) καθώς επίσης και το ενδεχόμενο κόστος συντήρησης που λόγω BMW παίζει να είναι φωτιά...

    Για πείτε ρε παιδιά Ιταλία (λέμε τώρα) ή Γερμανία?

    Ευχαριστώ
    Υπάρχουν πάντως στο car, μερικά trk 502 στα 6.000. Υποθέτω πως είναι μοντέλα στοκ αλλά αλήθεια, σε πειράζει αυτό???
    Αν πέσει η τιμή στα 6.000, δεν θεωρείς πως 1500 ευρώ παραπάνω αξίζουν για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο σε σχέση με μια μηχανή 12 ετών?
    Και κάτι ακόμα. Και ο "Γερμανός" δεν είναι και τόσο Γερμανός τα τελευταία χρόνια...

    https://www.loncinindustries.com/en/...&id=2146789734

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2020
    Μηνύματα
    142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν πάντως στο car, μερικά trk 502 στα 6.000. Υποθέτω πως είναι μοντέλα στοκ αλλά αλήθεια, σε πειράζει αυτό???

    Και κάτι ακόμα. Και ο "Γερμανός" δεν είναι και τόσο Γερμανός τα τελευταία χρόνια...

    https://www.loncinindustries.com/en/...&id=2146789734
    Τα εξετάζω και αυτά. Και πάλι η συνολική χρηματική διαφορά δεν είναι αμελητέα αν και το μτχ. είναι πχ στα 4000.

    Δεν με φοβίζει τόσο η αξιοπιστία και των δύο, το θέμα είναι πόσο θα κοστίσει μια αντίστοιχη επισκευή στο ένα και πόσο στο άλλο.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από haga1981 Προβολή μηνύματος
    Τα εξετάζω και αυτά. Και πάλι η συνολική χρηματική διαφορά δεν είναι αμελητέα αν και το μτχ. είναι πχ στα 4000.

    Δεν με φοβίζει τόσο η αξιοπιστία και των δύο, το θέμα είναι πόσο θα κοστίσει μια αντίστοιχη επισκευή στο ένα και πόσο στο άλλο.
    Τι να φοβηθείς στο benelli? 4 χρόνια εγγύηση έχει... Κούτα θα το πάρεις και εσύ θα το φροντίσεις.

    Για το bmw πάλι... Ε θα φορτωθείς όλες τις αμαρτίες 12 ετών και ενός ή περισσοτέρων προηγούμενων ιδιοκτητών.

    Τα οικονομικά σου τα ξέρεις εσύ καλύτερα από όλους μας. Αν όμως δεν μπορείς ή δε θέλεις να διαθέσεις 1500 ευρώ παραπάνω, η μεταχειρισμένη μηχανή είναι μονόδρομος.
    Εκεί βέβαια παίζουν οι αμαρτίες που λέγαμε αλλά δεν γίνεται να τα έχουμε όλα.

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Φίλε haga1981 θα σε στεναχωρήσω λίγο.
    Δηλαδή για να καταλάβω, θέλεις να αγοράσεις καινουριο το benelli TRK 502 χωρίς πρώτα να το οδηγήσεις γιατί δεν ξέρεις συμπλέκτη.
    Σκέφτεσαι μεταχειρισμένο BMW F650GS αλλά ουτε αυτό μπορείς να το δοκιμάσεις (αν στο επιτρέψει ο πωλητής) γιατί δεν ξέρεις συμπλέκτη.
    ΟΧΙ φίλε,αλλιώς είναι, ανεβαίνω κάθομαι, είναι άνετη, αλλιώς το πως συμπεριφέρεται στο δρόμο.
    Τράβηγμα κινητήρα, συμπεριφορά στις στροφές, φρένα, πόσο επεμβαίνει το abs, επιτάχυνση κ.τ.λ.
    Και άντε είσαι τυχερός και το TRK 502 είναι πραγματικά αυτό που θες. Το βάρος; 233 κιλά ζυγίζει.
    Θα δυσκολευτείς πολύ.
    Εντάξει, το να μάθεις συμπλέκτη, δεν είναι πυρηνική φυσική. Θα μάθεις σχετικά γρήγορα.
    Αλλά το θέμα είναι πιο μοτο θα σου ειναι πιο εύκολο.
    Πάρε κάτι ελαφρύ για αρχή. Μην κοιτάς μόνο τα κυβικά. Σαν αρχάριος, κοίτα και το βάρος.
    Αν ήμουν στη θέση σου θα πουλουσα το σκουτερ.
    Θα αγόραζα το ταπεινό SYM VF185. Θα το κρατουσα 6μηνες ή ένα χρόνο. Θα μάζευα και άλλα χρήματα. Μετά από αυτό το διάστημα και αφου ειμαι πλεον έμπειρος στον συμπλέκτη θα αγόραζα όποια μεγάλη μότο μου αρέσει.
    Οχι να σκάσω 6.000-7.000€ και από ένα χαζό λάθος να στεναχωριέμαι.
    Πίστεψέ με όλα αυτά τα έγραψα εντελώς καλοπροαίρετα.

  9. #24
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2020
    Μηνύματα
    142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Φίλε haga1981 θα σε στεναχωρήσω λίγο.
    Δηλαδή για να καταλάβω, θέλεις να αγοράσεις καινουριο το benelli TRK 502 χωρίς πρώτα να το οδηγήσεις γιατί δεν ξέρεις συμπλέκτη.
    Σκέφτεσαι μεταχειρισμένο BMW F650GS αλλά ουτε αυτό μπορείς να το δοκιμάσεις (αν στο επιτρέψει ο πωλητής) γιατί δεν ξέρεις συμπλέκτη.
    ΟΧΙ φίλε,αλλιώς είναι, ανεβαίνω κάθομαι, είναι άνετη, αλλιώς το πως συμπεριφέρεται στο δρόμο.
    Τράβηγμα κινητήρα, συμπεριφορά στις στροφές, φρένα, πόσο επεμβαίνει το abs, επιτάχυνση κ.τ.λ.
    Και άντε είσαι τυχερός και το TRK 502 είναι πραγματικά αυτό που θες. Το βάρος; 233 κιλά ζυγίζει.
    Θα δυσκολευτείς πολύ.
    Εντάξει, το να μάθεις συμπλέκτη, δεν είναι πυρηνική φυσική. Θα μάθεις σχετικά γρήγορα.
    Αλλά το θέμα είναι πιο μοτο θα σου ειναι πιο εύκολο.
    Πάρε κάτι ελαφρύ για αρχή. Μην κοιτάς μόνο τα κυβικά. Σαν αρχάριος, κοίτα και το βάρος.
    Αν ήμουν στη θέση σου θα πουλουσα το σκουτερ.
    Θα αγόραζα το ταπεινό SYM VF185. Θα το κρατουσα 6μηνες ή ένα χρόνο. Θα μάζευα και άλλα χρήματα. Μετά από αυτό το διάστημα και αφου ειμαι πλεον έμπειρος στον συμπλέκτη θα αγόραζα όποια μεγάλη μότο μου αρέσει.
    Οχι να σκάσω 6.000-7.000€ και από ένα χαζό λάθος να στεναχωριέμαι.
    Πίστεψέ με όλα αυτά τα έγραψα εντελώς καλοπροαίρετα.
    Φίλε μου καλή σου μέρα. Αρχικά θέλω να σε ευχαριστήσω πολύ για το μήνυμα σου που το εκτιμώ ιδιαίτερα.

    Και ξέρεις γιατί? Γιατί επιβεβαιώνεις την αρχική μου σκέψη και αίσθηση, ότι δηλαδή ένα π.χ. TRK 502 παραείναι βαρύ και ογκώδες για έναν άσχετο σαν εμένα. Αυτός είναι και ο λόγος που το συζητάω ακόμα και δεν το έχω πάρει, ενα μάτσο καμπανάκια βαράνε στο κεφάλι μου όταν το σκέφτομαι..

    Εγώ από την αρχή προσανατολιζόμουν στο μικρό TRK 251 αλλά από σχεδόν παντού μου έλεγαν πως τζάμπα θα το πάρω και σύντομα θα θέλω να το δώσω.

    Ίσως να είναι και έτσι αλλά παρόλο την χασούρα που θα έχω σε χρήματα από το όποιο πάρε/δώσε μετά μάλλον θα έχω κερδίσει στο να μάθω σε ένα μηχανάκι εντός των κυβικών μου πιο χαλαρά και με περισσότερη ασφάλεια.

    Το scooter προς το παρόν θα μείνει γιατί είναι εργαλείο, χρειάζομαι τον αποθηκευτικό του χώρο και την προστασία που παρέχει από βροχή ή βρεγμένο οδόστρωμα.

    Αυτό για το VF185 θα κάνω πως δεν το είδα ...αλλά σαν αντιπρόταση έχω το SYM NH-T200 (ίδιος κινητήρας με το VF) αλλά και 1,000 Ευρώ φτηνότερο από το μικρό Benelli. Δεν το έχω δεί από κοντά αλλά ίσως αξίζει σαν εναλλακτική.

    Το Benelli βέβαια είναι πιο ωραίο και πιο μηχανή...

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/07/2018
    Μηνύματα
    275
    Εφοσον βαζεις στο παιχνιδι και μικροτερου κυβισμου μηχανακια δες και το suzuku gsx 250 r που παιζει σε προσφορα στα 2800 ευρω απο την suzuki με 4 χρονια εγγυηση και με το οποιο δεν θα χασεις σχεδον τπτ στην πωληση του μετα απο 1-2 χρονια(μπορει να κερδισεις κι ολας).

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Ο μοναδικός λόγος που σου πρότεινα το SYM VF185 ήταν γιατί είναι παπί και κυκλοφορεί στην αγορά καιρό σε σχέσει με το ΝΗ-Τ 200.Όταν θα θελήσεις να το πουλήσεις δεν θα δυσκολευτείς.
    Το TRK 251 και εμένα μου αρέσει. Από βάρος νομιζω γυρω στα 150 κιλά πρεπει να είναι, μια χαρά. Επίσης το ρίσκο στα χρήματα που κοστίζει, δεν είναι μεγάλο. Πολυ καλυτερο απο τα zontes.

  12. #27
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2020
    Μηνύματα
    142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από masterone Προβολή μηνύματος
    Εφοσον βαζεις στο παιχνιδι και μικροτερου κυβισμου μηχανακια δες και το suzuku gsx 250 r που παιζει σε προσφορα στα 2800 ευρω απο την suzuki με 4 χρονια εγγυηση και με το οποιο δεν θα χασεις σχεδον τπτ στην πωληση του μετα απο 1-2 χρονια(μπορει να κερδισεις κι ολας).
    Εξαιρετική η πρόταση σε αυτά τα χρήματα αλλά δεν είμαι φαν των supersport και προτιμώ πιο όρθια θέση οδήγησης.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από haga1981 Προβολή μηνύματος
    Εξαιρετική η πρόταση σε αυτά τα χρήματα αλλά δεν είμαι φαν των supersport και προτιμώ πιο όρθια θέση οδήγησης.
    Αν βαζεις στην εξίσωση το trk251, βάλε και το voge 300ds. Στην ίδια τιμή, οριακά φθηνότερο το voge, όμως εχει 50 κυβικά παραπάνω και περίπου 5 άλογα επιπλέον.
    Στις εκδρομές που θα κάνεις , θα σου φανούν χρήσιμα και η έξτρα ροπή και η έξτρα δυναμη.

    Το trk 251 το έχω δει από κοντά και είναι πολύ μικρό καμωμενο. Επίσης λένε ότι η θέση οδήγησης του είναι περίεργη.
    Πρέπει να ανέβεις και στα 2 πριν αποφασίσεις

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2020
    Μηνύματα
    142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Ο μοναδικός λόγος που σου πρότεινα το SYM VF185 ήταν γιατί είναι παπί και κυκλοφορεί στην αγορά καιρό σε σχέσει με το ΝΗ-Τ 200.Όταν θα θελήσεις να το πουλήσεις δεν θα δυσκολευτείς.
    Το TRK 251 και εμένα μου αρέσει. Από βάρος νομιζω γυρω στα 150 κιλά πρεπει να είναι, μια χαρά. Επίσης το ρίσκο στα χρήματα που κοστίζει, δεν είναι μεγάλο. Πολυ καλυτερο απο τα zontes.
    Στην θεωρία το NH θα είναι εξίσου αξιόπιστο μιας που φοράει τον ίδιο κινητήρα. Επειδή το scooter που έχω είναι Sym ξέρω πως είναι γερές κατασκευές.

    Το TRK όμως είναι πολύ πιο μηχανή, λίγο περισσότερα κυβικά και άλογα και σίγουρα άλλη αίσθηση. Όχι τίποτα άλλο αλλά με το TRK ενδεχομένως να κρατήσει περισσότερο η περίοδος πριν νιώσω πως θέλω κάτι παραπάνω..

    Καλά το Zontes πήγα και το είδα...απλά δεν.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Κάτι ακόμα μιας και λοξό κοιτάς το trk 251.

    Το trk251 είναι 153 κιλά.
    Το Voge 300ds είναι 155.

    Αν βάλεις ότι το voge έχει μεγαλύτερη ροπή και περίπου 5 άλογα έξτρα ενώ ζυγίζει μόλις 2 κιλά παραπάνω, έχεις μια μοτοσικλέτα που κινείται σαφώς πιο σβέλτα και άνετα.

    Τα tsontes/zontes καλά κάνεις και δεν τα κοιτάς.

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 480
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2024, 14:24
  2. Απόψεις για BENELLI TRK 502 X (MY2020)
    από newmember41 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2020, 09:37
  3. benelli TRK 502
    από faltseta στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2018, 07:25
  4. BMW F650GS vs Transalp
    από tombell στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2006, 19:59
  5. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF