Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 110 από 110

Θέμα: Benelli TRK 502 vs BMW F650GS

  1. #106
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από haga1981 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ πολύ.

    Το Sym είναι ένα εξαιρετικό εργαλείο καθημερινής μετακίνησης και ο F4 είναι super για αυτό και το κρατάω.

    Η μέχρι τώρα όμως συνολική αίσθηση του TRK είναι καλύτερη στον δρόμο αν εξαιρέσεις τους κραδασμούς που εκεί σίγουρα χάνει.

    Όπως και να έχει, πρώτη μηχανή είναι, μετά βλέπουμε...
    Αν του δωσεις την ευκαιρια και δε κάνεις σπασμωδική κινηση(πώληση), μια εξοικείωση για 5000χλμ θα σε πείσει αν αυτο το μηχανακι ειναι αυτο που θελεις η θα μπορεσεις να το αλλαξεις με κατι αλλο
    Για τους κραδασμούς μαθαινεις τις rpm που ενοχλούν και οδηγείς ειτε πριν ειτε μετα απο αυτο το σημείο rpm

  2. #107
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/05/2020
    Μηνύματα
    142
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Αν του δωσεις την ευκαιρια και δε κάνεις σπασμωδική κινηση(πώληση), μια εξοικείωση για 5000χλμ θα σε πείσει αν αυτο το μηχανακι ειναι αυτο που θελεις η θα μπορεσεις να το αλλαξεις με κατι αλλο
    Για τους κραδασμούς μαθαινεις τις rpm που ενοχλούν και οδηγείς ειτε πριν ειτε μετα απο αυτο το σημείο rpm
    Πώληση???? Ποιά πώληση??? Όχι δεν έχει τέτοια...στην ζωή πρέπει να προσαρμόζεσαι αλλιώς θα είσαι πάντα δυστυχισμένος, και μια σωστή και δίκαιη ευκαιρία πρέπει να την δώσω όπως και να έχει στο TRK.

    Για τις στροφές και τους κραδασμούς η λογική μου λέει πως εφόσον στα 80 και τις 5,500 έχει αρκετούς κραδασμούς αν ανέβει η ταχύτητα και οι στροφές θα ανέβουν και οι κραδασμοί, το σκέφτομαι λάθος?

  3. #108
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από haga1981 Προβολή μηνύματος
    Πώληση???? Ποιά πώληση??? Όχι δεν έχει τέτοια...στην ζωή πρέπει να προσαρμόζεσαι αλλιώς θα είσαι πάντα δυστυχισμένος, και μια σωστή και δίκαιη ευκαιρία πρέπει να την δώσω όπως και να έχει στο TRK.

    Για τις στροφές και τους κραδασμούς η λογική μου λέει πως εφόσον στα 80 και τις 5,500 έχει αρκετούς κραδασμούς αν ανέβει η ταχύτητα και οι στροφές θα ανέβουν και οι κραδασμοί, το σκέφτομαι λάθος?
    Οχι συνηθως εχουν ενα συγκεκριμένο φάσμα οι κραδασμοί.
    Ομως μπορουν να σχετίζονται και με αλλα κινούμενα μερη οπως αλυσίδα-γραναζια και αλλα

    Για τις αγοραπωλησίες ποτε μη πεις ποτε, συμφωνώ οτι να αφήνεις τον χρονο να αποφασίσει να μαθαίνεις με την χρηση και την εμπειρία αν το οχημα ειναι αυτο που θες ή οχι

  4. #109
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Νομίζω είναι και θέμα συνήθειας ,εμένα μετά από 10 χρόνια με μονοκύλινδρο 600κε και αρκετές βόλτες αν με ρωτούσαν θα έλεγα ποιοι κραδασμοί;
    porca miseria.

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Νομίζω είναι και θέμα συνήθειας ,εμένα μετά από 10 χρόνια με μονοκύλινδρο 600κε και αρκετές βόλτες αν με ρωτούσαν θα έλεγα ποιοι κραδασμοί;
    ....και θέμα γούστου να προσθέσω. Γι' αυτό είμαι φάν των 2κύλινδρων, αλλιώς θα αγόραζα (ραπτο)μηχανή
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Benelli TRK 502
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 480
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2024, 14:24
  2. Απόψεις για BENELLI TRK 502 X (MY2020)
    από newmember41 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2020, 09:37
  3. benelli TRK 502
    από faltseta στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2018, 07:25
  4. BMW F650GS vs Transalp
    από tombell στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2006, 19:59
  5. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF