Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: SH 150 μεταχειρισμένο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/06/2020
    Μηνύματα
    1

    SH 150 μεταχειρισμένο

    Καλησπέρα!

    Έχω μαζέψει κάποια χρηματα και πλεον στα 26 άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά την αγορά ενος φθηνού scooter (το πρωτο μου δικυκλο).

    Το budget για το μηχανάκι είναι 1000Ε. Δεν το έχω άμεση αναγκη, ουτε πρόκειται να κάνω πολλά χιλιομετρα, απλα το θέλω γιατί βολευει πολύ στις (περιορισμενες) μετακινήσεις μου εντος πολης.

    Τα μοντέλα που βλέπω σε αυτές τις τιμες είναι χρονολογιών 2003 - 2008 και χιλιομετρα 20.000 - 50.000.

    Πρώτον θέλω να ρωτησω εαν υπήρξαν μεγαλες αλλαγές στο διαστημα που ανεφερα απο έτος σε έτος.

    Δεύτερον, τι θα πρεπει να προσέξει κανεις σε μεταχειρισμένο SH και που προτεινετε να γίνει έλεγχος στη Θεσσαλονικη.

    Τρίτον, τι πρεπει να προσεξω απο σερβις και ποιο μηχανάκι να προτιμησω ανάλογα με τα χιλιομετρα, π.χ. μην αγοράσω κάποιο που σε 1000χλμ θα χρειαζεται μεγαλο/ακριβό σερβις.

    Τέταρτον, αλλα έξοδα που πιθανόν να χρειαστουν, π.χ. λαστιχα, μπαταρία κλπ και πως πιθανόν θα μπορουσα να κρινω εαν χρήζουν αντικατάστασης?

    Τέλος, οποιαδηποτε συμβουλή, πληροφορία ή υλικό σχετικα με το scooter είναι άκρως ευπρόσδεκτη!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tuning
    Εγγραφή
    17/03/2014
    Μηνύματα
    111
    πηγαινε το υποψηφιο μηχανακι που βρηκες σε καποιο εξουσιοδοτημενο δως του ενα χαρτζιλικη και θα στα πει ολα.δεν ξερω να σου πω για θεσσαλονικη

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    1000 ευρώ sh150 με ~30.000 χλμ σε 15 χρονια.Δυσκολο μου φαίνεται. Μακάρι να βρεις καλό βέβαια.

    Γενικά σκούτερ από τις μεγάλες μάρκες με 1000 ευρώ πολύ δύσκολα. Μάλλον χρεπι θα είναι.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2018
    Μηνύματα
    400
    Μεταχειρισμένο sh, μην πάρεις. Θα το πληρώσεις 3 φορές. Έχουν γραφτεί και εδώ κάμποσα ποστ σχετικά με τη (αν) αξιοπιστία τους.
    Από εκεί πέρα, δικά σου είναι τα λεφτά και όπως θέλεις τα καις.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2020
    Μηνύματα
    1
    Thanks.............
    Get notified of every viral news, get updates on latest trends, viral news of India, memes, youtube videos etc at one place.
    trending topics in india

  6. #6
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    134
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jawaforever Προβολή μηνύματος
    Μεταχειρισμένο sh, μην πάρεις. Θα το πληρώσεις 3 φορές. Έχουν γραφτεί και εδώ κάμποσα ποστ σχετικά με τη (αν) αξιοπιστία τους.
    Είμαι κάτοχος του 2004 μοντέλου (καρμπυρατέρ). Το μηχανάκι έχει 98.000χλμ και τόσα χρόνια δεν έχει κάνει κιχ, πέρα απο τα αναλώσιμά του. Πραγματικό τέρας αξιοπιστίας. Κατανάλωση πάντα σταθερή, γύρω στα 3.3llt/100Km

Παρόμοια θέματα

  1. Honda SH 150....
    από nemethon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2006, 23:43
  2. Beverly 200 η SH 150??? Help
    από Pokermon στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 16:40
  3. Sh-150
    από niewbe στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2006, 11:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF