Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: Μεγιά μου, 1η μηχανή

  1. #31
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Μεγειά σου, καλά χιλιόμετρα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bros 650
    Εγγραφή
    12/07/2014
    Μηνύματα
    225
    Καλές βόλτες και πάντα όρθιος

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.236
    καλοταξιδο,παντα ορθιος

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.024
    Καλορίζικο και καλοτάξιδο.Τολμώ να πω οτι είναι πολύ πιο όμορφο απο τα 600 RR,τουλάχιστον απο μπροστά.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    852
    Καλοτάξιδο φίλε, όντως είναι πανέμορφο.

    Φτου φτου να μη το ματιάσουμε.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  6. #36
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Σας ευχαριστώ όλους για τς ευχές! Καλα και ασφαλή χιλιόμετρα να έχουμε

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    538
    Μεγιες! Ωραία μηχανή!

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Καλησπέρα ξανα σε ολους. Επανέρχομαι καθως σήμερα μου το ριξανε κάτω ενω το ειχα παρκαρισμένο. Αποτέλεσμα καποιες μικρογρατσουνιες στην εξάτμιση, στο φειρινγκ και στον καθρέφτη. Φτιάχνονται εύκολα ή να το φτιαξω μεσω της ασφαλιστικής; Ρωτώ γιατι μου το εριξε συγκενικο άτομο με το αυτοκίνητο και οσο να ναι εχουμε καλές σχέσεις. Ααα εσπασε και ενα που ειναι σαν βιδα, εκει που βαζεις το πόδι.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της johnnybond
    Εγγραφή
    22/05/2019
    Μηνύματα
    120
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GeorgeHellas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα ξανα σε ολους. Επανέρχομαι καθως σήμερα μου το ριξανε κάτω ενω το ειχα παρκαρισμένο. Αποτέλεσμα καποιες μικρογρατσουνιες στην εξάτμιση, στο φειρινγκ και στον καθρέφτη. Φτιάχνονται εύκολα ή να το φτιαξω μεσω της ασφαλιστικής; Ρωτώ γιατι μου το εριξε συγκενικο άτομο με το αυτοκίνητο και οσο να ναι εχουμε καλές σχέσεις. Ααα εσπασε και ενα που ειναι σαν βιδα, εκει που βαζεις το πόδι.
    Daamn.. Εύκολα τι εννοείς;
    Ρουτίνας είναι αλλά κοστίζουν, μαρσπιέ αν κατάλαβα καλά θες καινούργιο, φέρινγκ αν δεν έχει σπάσει βγάλσιμο ξύσιμο και βάψιμο. Εξάτμιση και καθρέφτη δεν αξίζει να ασχοληθείς για εμένα με τη δική σου τσέπη..

    Όπως και να έχει εγώ στη θέση σου δεν θα το διαπραγματευόμουν καν όσο αναφορά την ασφαλιστική, ειδικά σε καινούργια μοτό..

  10. #40
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnnybond Προβολή μηνύματος
    Daamn.. Εύκολα τι εννοείς;
    Ρουτίνας είναι αλλά κοστίζουν, μαρσπιέ αν κατάλαβα καλά θες καινούργιο, φέρινγκ αν δεν έχει σπάσει βγάλσιμο ξύσιμο και βάψιμο. Εξάτμιση και καθρέφτη δεν αξίζει να ασχοληθείς για εμένα με τη δική σου τσέπη..

    Όπως και να έχει εγώ στη θέση σου δεν θα το διαπραγματευόμουν καν όσο αναφορά την ασφαλιστική, ειδικά σε καινούργια μοτό..
    Ε και εγω καπως εται το σκεφτόμουν. Την εξάτμιση ας την αφησω οπως εγινε, και να αλλαξω μαρσιπιε και ισως ζελατίνα αν δεν φτιαχνουν οι γρατσουνιες. Ευτυχώς ειχα βαλει ενα καπακι στον κινητήρα και εφαγε αυτο τη πτώση, αλλιως βλεπω να ειχε και εκει γρατσουνιές.
    Θα παω τη Δευτέρα εκει που το πήρα να ρωτησω λεπτομέρειες και αν βγαίνει ακριβά θα γινει παιχνίδι με την ασφαλιστικη...
    Το κορυφαίο ειναι πως οδηγούσε 4χρονο κοριτσακι. Του ειχαν δωσει τα κλειδιά, εβαζε μπρος και λογω ταχυτητας κουνιοταν το αμαξι. Γυρω στο ενα μετρο το μετακίνησε, 2 3 μιζιες χαλαρα... Τι να πει κανεις.... Αμα δεν σε θελει.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    676
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GeorgeHellas Προβολή μηνύματος
    Ε και εγω καπως εται το σκεφτόμουν. Την εξάτμιση ας την αφησω οπως εγινε, και να αλλαξω μαρσιπιε και ισως ζελατίνα αν δεν φτιαχνουν οι γρατσουνιες. Ευτυχώς ειχα βαλει ενα καπακι στον κινητήρα και εφαγε αυτο τη πτώση, αλλιως βλεπω να ειχε και εκει γρατσουνιές.
    Θα παω τη Δευτέρα εκει που το πήρα να ρωτησω λεπτομέρειες και αν βγαίνει ακριβά θα γινει παιχνίδι με την ασφαλιστικη...
    Το κορυφαίο ειναι πως οδηγούσε 4χρονο κοριτσακι. Του ειχαν δωσει τα κλειδιά, εβαζε μπρος και λογω ταχυτητας κουνιοταν το αμαξι. Γυρω στο ενα μετρο το μετακίνησε, 2 3 μιζιες χαλαρα... Τι να πει κανεις.... Αμα δεν σε θελει.
    Γιατί να μην σε θέλει μην απογοητεύεσαι. Καλύτερα να κάνετε παιχνίδι με την ασφάλεια ότι στο έριξε παρκαρισμένο (πρόσεχε όμως να είναι και τα δύο παρκαρισμένα νόμιμα) και θα φτιαχτεί απο την ασφάλεια.

  12. #42
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.044
    Ναι μωρέ μη στεναχωριέσαι , δεν έγινε και τίποτα.
    Αν το πας μέσω ασφαλείας μπορεί να έχεις πρόβλημα που εμπλέκεται συγγενικό πρόσωπο.
    Εύχομαι να το χαίρεσαι

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Εε διπλα διπλα μένουμε. Θα ρωτησω τι ζημια εγινε τη Δευτέρα και θα δω πως θα προχωρήσω. Οχι τπτ αλλο επειδη ειμαι και άσχετος φοβάμαι μην επαθε και τπτ που δεν βλέπω και δεν μπορώ να το κανω και βόλτα αύριο Κυριακή που εχω ρεπο

  14. #44
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.059
    Όλα καλά. Προστάτεψε τον συγγενή σου που έδωσε κλειδιά και αυτοκίνητο σε ένα 4χρονο για να παίζει. Κρίμα είναι ο άνθρωπος να βρεθεί μπλεγμένος για το τίποτα.

  15. #45
    Μου εριξαν ενα σκουτερ σταματημενο ,μοντελο του 19 απο οπισθεν μπροστα μου .
    Το σηκωνω και ειχε καποια σημαδια οπως τα λες και εσυ .
    Φταιω μου λεει .οκ .Βαλαμε τις ασφαλιστικες , ηρθε ο ειδικος , τραβηξε ψωτο ....ΤΑ ΠΑΝΤΑ και μου αλλαξαν ακομα και τα πλαστικα που ειχαν εστω και το παραμικρο σημαδι απο την πτωση .
    Η ζημια ηταν τετοια που αν ειχα πεσει μονος μου , δεν θα εκανα απολυτος τιποτα και απλα θα ειχα τα σημαδια τα οποια φαινοταν ,οχι εντονα και μονο απο πολυ κοντα .
    Το κοστος μαζι με την εργασια σε επισημο ηταν 750 €.
    Και μου εμειναν και τα κομματια για μελλοντικη πτωση ή καθε άλλη χριση.
    Ελπιζω να βοηθησα.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 1η μηχανή...ζόρικο!
    από Nikoskazer2000 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2008, 13:06
  2. Καλοφόρετο και μεγια μου.
    από castor στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2008, 16:53
  3. Δείξε μου τη μηχανη σου να σου πω ποιος είσαι...
    από Dirty_Gas στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2006, 18:13
  4. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 20:07
  5. Ο γιος μου αγοραζει μηχανη
    από vkop στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2005, 00:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF