Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Μεγιά μου, 1η μηχανή

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Από την στιγμή που πληρώνετε ασφάλειες δεν υπάρχει λογος να μην τις χρησιμοποιήσετε ακόμα και για 100-200€ ζημιά, προχθές αποζημίωσα ένα νίκελ σε vespa 40€....ειδικά σε ολοκαίνουρια μηχανή ούτε να το σκέφτεστε....άλλωστε δεν θα έχει καμία επιβάρυνση και ο συγγενής σου....καλό βέβαια είναι να μην αναφέρετε ότι είστε συγγενείς


    ΥΓ: σε 2η ανάγνωση διάβασα για το κοριτσάκι.....εννοείται ότι δεν τα λέμε αυτά
    Τελευταία τροποποίηση από contes di Zante; 28/06/2020 στις 09:01.
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όλα καλά. Προστάτεψε τον συγγενή σου που έδωσε κλειδιά και αυτοκίνητο σε ένα 4χρονο για να παίζει. Κρίμα είναι ο άνθρωπος να βρεθεί μπλεγμένος για το τίποτα.
    Μπορεί να έχει στην ασφάλεια δηλωμένο και νέο οδηγό
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #48
    Μέλος Το avatar του/της Balkan_express
    Εγγραφή
    06/05/2013
    Μηνύματα
    38
    Καλορίζικο το εργαλείο, να είσαι γερός και να το χαρείς, παντα όρθιος και με το μυαλό στο κεφάλι!

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Καλορίζικο, καλοτάξιδο, να το χαίρεσαι και καλά χιλιόμετρα.Και πάντα κράνος

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Ναι μωρέ μη στεναχωριέσαι , δεν έγινε και τίποτα.
    Αν το πας μέσω ασφαλείας μπορεί να έχεις πρόβλημα που εμπλέκεται συγγενικό πρόσωπο.
    Εύχομαι να το χαίρεσαι
    Αμα είναι πρώτου βαθμού συγγένεια. Αν είναι ξέρω γω κουμπάρος δεν έχει κανένα πρόβλημα.

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Μου εριξαν ενα σκουτερ σταματημενο ,μοντελο του 19 απο οπισθεν μπροστα μου .
    Το σηκωνω και ειχε καποια σημαδια οπως τα λες και εσυ .
    Φταιω μου λεει .οκ .Βαλαμε τις ασφαλιστικες , ηρθε ο ειδικος , τραβηξε ψωτο ....ΤΑ ΠΑΝΤΑ και μου αλλαξαν ακομα και τα πλαστικα που ειχαν εστω και το παραμικρο σημαδι απο την πτωση .
    Η ζημια ηταν τετοια που αν ειχα πεσει μονος μου , δεν θα εκανα απολυτος τιποτα και απλα θα ειχα τα σημαδια τα οποια φαινοταν ,οχι εντονα και μονο απο πολυ κοντα .
    Το κοστος μαζι με την εργασια σε επισημο ηταν 750 €.
    Και μου εμειναν και τα κομματια για μελλοντικη πτωση ή καθε άλλη χριση.
    Ελπιζω να βοηθησα.
    Σε περίπτωση που δεν πρόσεξες το ποστ του φίλου....Ξέρω κι εγώ τέτοια περίπτωση.
    Ελπίζω να ξαναβοήθησα κι εγώ....

    ΥΓ. Και πες στο συγγενή σου ότι αν δεν κλείσει τα 8, δε δίνουμε σε παιδί κλειδιά αυτοκινήτου. Σε κορίτσι μη σου πω 10...

  7. #52
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Γιατί να έχει πρόβλημα;Αν δηλαδή η γυναίκα μου με το ασφαλισμένο ΙΧ της ρίξει κάτω την δικιά μου μοτοσυκλέτα δεν δικαιούμαι αποζημίωση λόγο συγγένειας ας πούμε;
    Δύσκολο είναι να γίνει από την στιγμή που παρκάρουμε στον ίδιο χώρο;
    Ήρεμα ρωτάω

    edit εγώ αν μπορούσα θα ζητούσα και καινούργια εργοστασιακή εξάτμιση.Χωρίς καμία γρατζουνιά.Μόνο αυτοί θα ψάχνουν δικαιολογίες και συν-υπαιτιότητες με το παραμικρό;
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 28/06/2020 στις 18:04.
    porca miseria.

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GeorgeHellas Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα ξανα σε ολους. Επανέρχομαι καθως σήμερα μου το ριξανε κάτω ενω το ειχα παρκαρισμένο. Αποτέλεσμα καποιες μικρογρατσουνιες στην εξάτμιση, στο φειρινγκ και στον καθρέφτη. Φτιάχνονται εύκολα ή να το φτιαξω μεσω της ασφαλιστικής; Ρωτώ γιατι μου το εριξε συγκενικο άτομο με το αυτοκίνητο και οσο να ναι εχουμε καλές σχέσεις. Ααα εσπασε και ενα που ειναι σαν βιδα, εκει που βαζεις το πόδι.
    To συγκενικο άτομο που σου την εριξε κατω γιατη να μην σου κανει δηλωση!!! ουτος η αλλος ολοι εχουν προστασια ΒΜ. για να μην τους ανεβει η ασφαλεια. Και ριξε μια στην εξατμιση, την αλλαζουν με καινουργια, και οχι μονο αυτη, αλλα και οτι αλλο εχει ζημια.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Αυτοκίνητο με κλειδιά επάνω, σε παιδί τεσσάρων ετών;
    Σοβαρά τώρα;

  10. #55
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Δεν ήταν πάνω τα κλειδιά. Τα έδωσαν στο παιδί να κάνει καμιά βολτούλα.

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Γιατί να έχει πρόβλημα;Αν δηλαδή η γυναίκα μου με το ασφαλισμένο ΙΧ της ρίξει κάτω την δικιά μου μοτοσυκλέτα δεν δικαιούμαι αποζημίωση λόγο συγγένειας ας πούμε;
    Δύσκολο είναι να γίνει από την στιγμή που παρκάρουμε στον ίδιο χώρο;
    Ήρεμα ρωτάω

    edit εγώ αν μπορούσα θα ζητούσα και καινούργια εργοστασιακή εξάτμιση.Χωρίς καμία γρατζουνιά.Μόνο αυτοί θα ψάχνουν δικαιολογίες και συν-υπαιτιότητες με το παραμικρό;
    Σε περιπτωση ιδιας διευ/σης δρομου της κατοικιας (ποσο μαλλον συγγενης α βαθμου) πας σε άλλα καναλια .
    Μου το τονισε τοτε ο εκτιμιτης που ειχαμε πιασει κουβεντα ,αλλα μιας και δεν ημασταν σε αυτην την περιπτωση ,δεν γνωριζω .
    Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι τα πραγματα το ιδιο σε αυτην την περιπτωση . Θελει ψαξιμο και χρονο και ισως δεν αποζημιωσουν.

  12. #57
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/04/2016
    Μηνύματα
    44
    Εγινε δήλωση οτι την εριξε ενήλικος χαχαχα. Εννοείτε ότι δεν θα την έριχνε ανήλικο :P. Εγινε η κατγραφη, πάρθηκαν φωτογραφίες, απο την πλευρα και των 2 ασφαλιστικών και τωρα περιμένω απλα την απάντηση της αλλης ασφαλιστικής. Πηγα κακ απο την αντιπροσωπεία, μου είπαν εφοσον το προχωρήσουμε θα αλλαχτει με καινούρια η εξάτμιση καθως και το φερινγκ. Ελπίζω ολα να πανε καλά σε αυτο το πραγματικά απίστευτο περιστατικό χαχα.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. 1η μηχανή...ζόρικο!
    από Nikoskazer2000 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 14/08/2008, 12:06
  2. Καλοφόρετο και μεγια μου.
    από castor στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2008, 15:53
  3. Δείξε μου τη μηχανη σου να σου πω ποιος είσαι...
    από Dirty_Gas στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2006, 17:13
  4. Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2005, 19:07
  5. Ο γιος μου αγοραζει μηχανη
    από vkop στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2005, 23:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF